Cizinka

USA, (2014–2024), 92 h 10 min (Minutáž: 51–90 min)

Tvůrci:

Ronald D. Moore

Předloha:

Diana Gabaldon (kniha)

Hudba:

Bear McCreary

Caitríona Balfe, Sam Heughan, Tobias Menzies, Duncan Lacroix, Stephen Walters, Graham McTavish, Bill Paterson, Nell Hudson, Gary Lewis, Lotte Verbeek (více)

Série(7) / Epizody(91)

Píše se rok 1945 a právě skončila válka. Claire Randallová, bývalá britská válečná zdravotní sestra, je se svým manželem Frankem na líbánkách. Jako místo své svatební cesty si vyberou malebnou skotskou vesničku opředenou dávnými pověstmi a mýty. Frank zde nachází stopy, které ho přivedou až k jeho předkovi, kapitánu Jonathanu Randalovi, který byl v polovině 18. století velitelem anglické vojenské základny Fort William. Během jedné z procházek se Clair po doteku záhadných menhirů ocitá o dvě stě let zpět, do doby kapitána Jonathana "Black Jacka" Randalla, kdy vrcholí snahy Stuartovců o znovuzískání skotského trůnu a do boje jsou vtaženy i skotské rodinné klany. Bezcitný, krvežíznivý a drsný Jack je pravým opakem Franka z roku 1945. Claire je pod vlivem krutých okolností přinucena provdat se za Skota jménem Jamie Fraser, ale její srdce touží po jiných dvou mužích žijících ve dvou různých časových dimenzích – po Frankovi z dvacátého století a Jackovi z osmnáctého. (AXN)

Recenze uživatele IZFNP k tomuto seriálu (6)

Splacené dluhy (2017) (S03E03)

Dramatická rovina dielu fungovala na 100%, výňatky zo spoločného života Claire a Franka mali silu, Jamieho minulosť mala spád. Výborný diel. ()

Svoboda a whisky (2017) (S03E05)

Určite veľmi zábavný diel a vďaka koncu i fanúšikovsky vďačný. Len som sa pri pozeraní nemohla zbaviť pocitu, že scenár šuští papierom viac, než by bolo vhodné, a rozmrzelosti nad faktom, že žiadna matka (rozhodne nie taká, za akú profilujú Claire) by len tak neodišla od 20-ročnej dcéry s tým, že už ju dosť pravdepodobne nikdy neuvidí. ()

První žena (2017) (S03E08)

Bála som sa, že tretia séria stratí energiu a vášeň. Táto epizóda ukázala, že nič nie je stratené, a keď sa chce, z obrazovky vedia lietať pekné iskry. Páčia sa mi jemné nuansy toho, ako sa naši protagonisti za tie roky zmenili, a hádka/predohra v tejto epizóde bola žhavá ako už dlho nič. Plus vždy rada na obrazovke vidím Lauru Donnelly. ()

Úplné bezvětří (2017) (S03E09)

Zmena prostredia je super, dej je zaujímavý, nemyslím si, že by Outlander vo svojej tretej sérii predstavoval nejaké sklamanie. ()

Nebe a země (2017) (S03E10)

Veľmi dojemná epizóda, v ktorej excelovali vedľajšie postavy. A to je fajn, nie vždy to musí byť len o tých dvoch, napokon seriál je v týchto polohách dosť silný. ()

Želví polévka (2017) (S03E11)

Bála som sa, že táto séria bude slabá, avšak musím povedať, že je v momentoch prekvapivo rozkošná. Mnohé nové postavy v tejto sérii sú prekvapivé a zvláštne, so zaujímavým twistom. ()