Cizinka (TV seriál)

Outlander

Cudzinka

Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2014 - 2018, 55 h 55 min (Minutáž: 39x64 min)

Předloha:

Diana Gabaldon (kniha)

Bear McCreary

Caitriona Balfe, Sam Heughan, Tobias Menzies, Duncan Lacroix, Stephen Walters, Graham McTavish, Bill Paterson, Nell Hudson, Gary Lewis, Lotte Verbeek, Annette Badland, James Fleet, Douglas Henshall, Laura Donnelly, Francis Magee, Tim McInnerny, Jamie Kennedy, John Sessions, Simon Callow, Adam Smith, Nicholas Aaron, Diana Gabaldon, Bryan Larkin, Ian Hanmore, David Elliot, Blair Cunningham, Brian McCardie, Nick Gordon, Anna Foerster, Rosie Day, Stanley Weber, Robert Cavanah, Lionel Lingelser, Andrew Gower, Dominique Pinon, Frances de la Tour, Marc Duret, Romann Berrux, Robbie McIntosh, Niall Greig Fulton, Gaia Weiss, Margaux Châtelier, Clive Russell, Oscar Kennedy, Paddy Wallace, Julian Wadham, Robert Curtis, Brendan Patricks, Steven Cree, Jakub Hajner, Richard Rankin, Chris Kyle, Patrick Macnee, Diana Rigg, Prentis Hancock, Valerie Edmond, Frazer Hines, Tom Brittney, Kevin Mains, Andrew Whipp, Simon Meacock, John Heffernan, Kimberley Nixon, Roger Ringrose, Colin Stinton, Sam Hoare, Wil Johnson, Geoffrey McGivern, James Allenby-Kirk, Murray McArthur, Sophie Skelton, Hannah James, Rupert Vansittart, Beth Goddard, Mitchell Mullen, William Meredith, Douglas Reith, Rufus Wright, Emma Campbell-Jones, Nigel Betts, Kola Krauze, Daniel Kerr, Herbert Forthuber, Laurence Dobiesz, Sera-Lys McArthur

Sam Heughan, Skotsko a skotský přízvuk většiny herců jsou důvody, proč jsem dokoukala první sérii. Bohužel nesnáším Claire, vzhledem k tomu, že jde o hlavní postavu, je to celkem velký problém. Navíc je to občas až moc červená knihovna, Black Jack je čím dál šílenější, až je na hranici karikatury a Claire...Claire je zase všudybylka, co všechno zná a umí a snaží se nám namluvit, že je jí osmadvacet, když vypadá na osmatřicet. No, francouzské dobrodružství si nechám ujít.(10.6.2015)

Jsem z tohohle seriálu poměrně nadšená, až tak, že mám v plánu si přečíst knihu :D Británie a historie, to bylo vždy moje, a Skotsko 18. století je pro je ještě poměrně neprobádaná oblast, takže si to užívám. Co si budeme povídat, nejlepší postava je Jamie a zbytek se může jít zahrabat :D Claire je poměrně nemastná, neslaná, na zdravotní sestru ze 40. let je nějak znalá, ale rozhodla jsem se to přehlédnout. Druhá řada byla trochu slabší, hlavně díky poměrně nudné pařížské lince. Třetí řada je zatím výborná a začínám mít crush na Rogera :D(7.5.2015)

Ačkoliv jsem se zpočátku dívala na Outlander dost skepticky, tak s postupujícími díly jsem čím dál víc natěšenější na další, takže po osmičce jsem už zcela jistá, že je to jeden z těch seriálů, který dám až do konce a jestli to takhle půjde dál, má možná šanci i na vyšší post. Je tam sice hrozně pochmurno, neustále zataženo a blátivo, takže atmosféra super, navíc je to holt Skotsko a to k tomu patří. Takže se budu těšit na jaro a s ním i na další díly. - A už je to tady......(10.9.2014)

Nádhera kaledonské krajiny, gaelština, dudáci, barety, kilty.......prostě SKOTSKO a to mám rád. A k tomu cestování v čase a šmrncovní mladší vydání Cate Blanchett a řada dalších herců, kteří jsou se skotskou vrchovinou jakoby srostlí. Vím, že to je strašná, místy až moc pomalá, romanťárna, ale pro mě je prostě vše, co je spojené s modrou vlajkou a křížem svatého Ondřeje fascinující. 80%(1.9.2014)

Takový příjemný seriál nejen pro ženy. Prostředí je nádherné a seriál si drží slušné tempo po celou dobu. Přílišnou romantiku tam brzdí občasné drsnější scény, které to vše vyvažují. Jediné co jsem opravdu nezkousl byl hlavní kladný hrdina, drsný horal, který se během chvilky změní v plačící dítě, aby vzápětí ani necekl při bičování do krve... ale jo, dá se to překousnout, každý ví, pro koho je seriál určen a těm ostatním vadit určitě nebude. ;) 4*(3.6.2015)

• - Seriál je natočen na motivy knižní série "Outlander" od Diany Gabaldon. První díl byl v tuzemsku uveden pod názvem "Cizinka", druhý pak "Vážka v jantaru", třetí "Mořeplavec", čtvrtý "Bubny podzimu" a pátý "Hořící kříž", další se distribuce prozatím nedočkaly. V roce 2014 autorka uvedla již 8. pokračování knižní série. Knih bylo celosvětově prodáno více než 25 milionů. (mi.sa)

• - Druhá série se natáčela mimo jiné i v Praze, která má představovat Paříž. Vyskytují se tu prostory Strahovské knihovny, schody v Nerudově ulici a mnoho dalších. Kompars si většinou zahrály české fanynky. (leafi)

• - V seriálu lze Skoty slyšet mluvit Gaelštinou, jazyk, kterým se dříve ve Skotsku skutečně mluvilo. (mi.sa)