Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)
USA / Nový Zéland / Kanada, 2017, 136 min

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

joehot

Jako pořád je to zábava, to o tom žádná. Jen mi přišlo, že to kouzlo něčeho nového a svěžího, které bylo spojené s prvním filmem, je trochu vyprchané. Ani gagy, super-chibi-cute Baby Groot a hláškující Drax (a další sympatické postavy, je jich tam nakonec celá plejáda) to prostě nedokázali zachránit. Co mě ale štvalo totálně, byla ta (možná schválně přepálená) snaha o dramatičnost - hlavně když třetinu filmu tvoří rádoby dojemné monology několika postav o tom, ja těžký měli dětství nebo jinou část minulosti, to už jsem se začal nervózně ošívat. A že příběhově je to zase taková jednoduchá naivitka, to už je u Marvelu zvykem. ()

liquido26

Zábavná oddychovka, při které jsem se několikrát opravdu upřímně zasmál, což se u většiny jiných akčňáků stává málokdy, protože tady to bylo fakt zábavný. "I'm Mary Poppins." ()

ConanVJ

PVtipná záležitost jako první film, to bezesporu. Hlášek je zde opravdu hodně a pobavili celé kino. Akce je zde hodně a je pěkně natočená. Efekty jsou na špičkové úrovni a i barevné pojetí neuškodilo. Herecky opět parádní a potěší i cameo Stallona (doufám, že bude v dalším díle také a dostane větší prostor). Příběhově je to také hodně podařené. Celý film mi hodně rychle utekl a ani na chvíli jsem se nenudil. Přemýšlím, jestli se mi to líbí víc, než první film, ale asi ne. Je to kvalitně hodně podobné. Za mě 95% :) ()

PauloZ

Strážci galaxie jsou maximálně cool a v pohodě. Celou stopáž jsem si užíval ten osobitý "chill" feeling, který James Gunn u strážců pěstuje a dává jasně najevo, že má otěže pevně v rukou. Je to úplně jinde, než ostatní marvelovky, mnohem víc easy going a nepotřebuje si to hrát na vážno, byť bych chvílema trošku přitrvzení a dramatičtější tóninu uvítal. Celou posádku jsem si oblíbil už v jedničce, takže tady sympatie jenom sílý. Malý Groot je z mého pohledu velmi povedená postavička a je fajn, že se na něj po jedničce nezapomělo. Racoonova pasáž v lese je velmi chutná. Toho mývala mám asi nejradši! :-). Jinak bych co se akce týká, trošku přitvrdil na vážnosti. A Stalloneovo cameo, let´s go for vol.3! :-) 4,5*. ()

F.man

Avengers vedení Kapitánem jsou sice taky frajeři, někdy ale až zbytečně přílišní klaďasové. A možná právě proto jsou Strážci Galaxie v obou zatím natočených kapitolách tak osvěžujícím bijákem. Tahle banda má totiž k vážnosti hodných hrdinů na světelné roky daleko. A proto mě taky vesmírná anarchie, skvělý humor a skvěle vykreslené postavy baví v celém rozlehlém Marvel Universu pravděpodobně nejvíc. Jestli bych mohl někde poprosit: více Petera Quilla a jeho ulítnuté bandy antihrdinů! Jo a ten soundtrack? Pecka za peckou! You shouldn't have killed my mom and squished my Walkman. ()

hous.enka

Ač jsem u prvního dílu dvakrát usnula, tak dvojka Strážců galaxie mě bavila. Jasně, Groot je výborný, každý ho miluje. Mě bavilo spíš špičkování Zoe Saldany s Chrisem Prattem a pak ústřední záporák - vlastně oba záporáci byli skvělý. No a taky Kirk z Gilmorových děvčat, to je jasný. Ač je totiž Sean Gunn pokaždé v jiné roli, je stále stejným Kirkem, jakého milujeme. Strážci galaxie jsou barevní, vtipní a mají výýýbornou hudbu (za tu dávám hvězdu navíc). Možná je zbytečné dělat film o superhrdinech na dvě hodiny, ale nenudila jsem se. ()

spaceboyCZ

Stejný nářez jako jednička, není co vytknout, jen škoda Yondu, bude v dalších dílech chybět.. Co už, Drax a Groot nám to jistojistě vynahradí =D. Tak honem, už by to chtělo trojku! ()

baribal

Do značné míry je to fajn.. vlastně dost fajn, pokud nebudete příliš nároční. Čím jednička oslnila, dvojka využívá dvojnásob - retro hlášky, songy, draxova výstřednost, grootova roztomilost, vzájemné špičkování, atd. Problémem je příběh, zhruba hodinu žádný není, a když se objeví, tak nějaké napětí zrovna nevyvolává. Strach o život postav tu absolutně chybí a v kombinaci s křečovitosti závěrečného souboje dělá z konce efektní, bohužel však nudnou podívanou. Rozhodně to není špatné, humor a styl zvládá unést celý film.. ale za jedničkou to prostě zaostává - více akce, horší příběh. Na jedničku bych po premiéře podruhé šel, na dvojku už ne. ()

Adasin

Občas ten humor byl trochu přehnaný (na poměry marvelovek), ale i tak jsem se bavila celkem dobře. :) I tady pro mě platí, že se mi jejich první film líbil víc, ovšem na rozdíl od jedničky mě tady zaujalo především závěrečné odhalení, které je svým laděním možná trochu mimo oproti zbytku filmu. 7/10 ()

VojinRyan

Tak som sa konečne dostal ku komentáru. Dlho som rozmýšľaľ, čo napísať. Nie, že by som nemal slová, len som nevedel ako to správne opísať. Tak som sa rozhodol napísať komentár o siedmej ráno v práci. Druhá časť perfektnej jednotky GotG je na tom trošku horšie. Kde prvý diel sa držal dejovej línie o Infinity stone a Thanosa mal ako "Eso", tu sa dejová linka vytratila do neznáma. Thanos sa mihol len na 0.4s, a celý film som mal divný pocit, že o čom to je, kam to smeruje a tak. Jediná výrazná dejová linka je Otec a syn, kde to v záveré celé končí. A všetky postavy sú len ako panáci pre humor. Ktorý zase beriem ako to, čo Marvelu stále vychádza na 100%. Najlepšie bol na tom malinký Grootik a Raccon (Rat, hamster) Rocket. Táto dvojka to tahala v prvom aj v druhom diely. Cooper ho dabuje super a Diesel dokáže svojím hlasom zahrať aj malého groota. Ďalšou slabšou stránkou bola opäť Nebula, kde sa dala využiť lepšie, čo som vytkol aj v provm diely. Akoby nevedeli čo s ňou. Preto škoda jednej postavy, ktorá nás opustila. Malé cameo Sly-a potešilo, a celkovo potitulkové scény boli len vtipným záverom celého filmu. Po vizuálnej stránke nádherné, po dejovej zlé. Verím, že je to preto, že sa chystá niečo veľkolepé do Infinity war. Kde budú najbližšie vystupovať. Suma sumárum, vtipné a žiaľ asi najslabšie po 2. Iron Manovi. 80% - 4* PS: 2nd. Awesome soundtrack ladil najlepšie. ()

agentmiky

První díl s touto nestandardní smetánkou hrdinů mě tolik nechytl, přišlo mi to moc přestřelené a na Marvel to mělo strašně jednoduchý děj, což prostě považuji za velký zápor. Dvojka si získala již mé sympatie po pár minutách. Může se to jevit stejně, pořád zde slyšíte ty staré hudební hity a fláky z osmdesátek, pořád je to nacpané vtipnými dialogy (které zde ale fungovaly na jedničku), ale hlavním tahounem filmu je příběh, který má slušný základ se solidní nadstavbou. Kurt Rusell filmu neskutečně pomohl, příběh točící se kolem linie otec-syn se povedl na výbornou. Opět bych pochválil vizuální stránku, která sice v některých místech působí již dost umělým dojmem, ale i tak se prostředí jevilo dost líbivě. Sice zde nepřibyly žádné nové postavy krom Rusella, ale za cameo se Stallonem jsem rád (i za to, kde se objevil Stan Lee), v takové roli bych si ho dokázal představit jako plnohodnotného člena týmu. Film měl drajv a šťávu, v zásadě neměl hluchá místa, v rámci Marvelu je to asi maximum, co můžete čekat. Uvidíme, jak se tato sebranka sehraje s Avengery pro příští rok. Za mě dávám 83 % P.S. Baby Groot nezapomenutelný ()

zdepapepa

I první Guardians of the Galaxy mě zaujali více, a to (v mých očích) nebyli nikterak dobří. Soundtrack nic moc (klasická hra na nostalgii společně s různými popkulturními zmínkami), vtipy a celkový dojem dětinské (zde u mě platí Kmotrovské "Look How They Massacred My Boy" v případě Draxe) - v čele s Baby Grootem, což ale beru, nejsem cílovka. Souboje sterilní. Připomíná mi to počítačové hry, kdy v gameplayi postavy nemohou umřít (navzdory všem možným nebezpečím), mohou umřít pouze v cutscéně. Inu, typický Marvel. Potěšil příbytek Mantis do party a větší role "Kraguly" (Kraglina a Nebuly). Kurt Russel mě neuchvátil, stejně jako Peter Quill (rozhodně by to nebyla má první volba postavy pro prozkoumání backstory), daleko více mě dojal Yondu s Rocketem a, pokud bychom se bavili pouze o příbězích "ztracený biologický rodič vs vychovávající nebiologický rodič", tak bych určitě volil spíše nedávno viděné Dungeons and Dragons. ()

Wysch

Lepší než Vol. 1? Ne. Těžko dosáhnout takový "čerstvosti" jako u jedničky. Guardians Vol. 2 nemají jak překvapit. Když zopakují formuli úspěchu jedničky, budou vykrádat sami sebe. Když se pokusí jít trochu jiným směrem, řada diváků to zase snese špatně. A pak se najde skupina diváků, kteří očividně viděli jinou verzi Guardians 2 než já, neb říkají, že to byla sázka na jistotu. Že je to prej rozmáchlejší sequel, že tam tancuje malej Groot až moc, že Star-Lord víc star-lorduje a Drax víc awkwardly hláškuje. A že se tam přitom zapomíná na příběh. Přitom jsou druzí Strážci až překvapivě odlišní od jedničky - hrají na notu "minule jsme vytvořili rodinu, teď chceme zjistit, jak funguje" od A až po Z, a tudíž je to všechno, jen ne sázka na jistotu - protože formule fresh komiksárny byla opuštěna, ne že ne. Že se ždímou slzy? No a co. Aspoň to není klišovitá vykrádačka sebe sama s jiným soundtrackem. P.S. Rooker je amazing a Nebula mňam <3. P.P.S. Masky jsou o řád lepší a Rocket o kousek vymakanější. P.P.P.S. Že prej DC letos Marvelu nakope prdel? Tady pořád někdo zapomíná, že Guardians byli a jsou Marvel vedlejšárna: pokus, kterej překvapivě uspěl. A že letos Marvel všechno sází na pavouka. A to Wonder Woman úspěch opravdu přeju, ne že ne. ()

SaNcHeZ_cz

James Gunn a Strážci Galaxie podruhé. Namísto velkolepější, temnější a výbušnější podívané servírují Gunn a spol rozmáchlejší fanouškovskou službu, která si moc dobře uvědomuje, kde vězí síla téhle značky. Namísto velkolepého záporáka (i když...) se věnuje spíše svým postavám a jejich příběhům. Baví ovšem stejně dobře, ne-li s větší vervou jako posledně. Svoji ochotou posunovat hranice moderních komiksovek trochu jiným směrem, než jiné vybledlé a mnohdy depresivní komiksovky, si ovšem vaši pozornost bezesporu zaslouží. Strážci Galaxie Vol. 2 jsou zkrátka zábavou pro zasvěcené, která projednou postavila budování většího vesmíru na druhou kolej a zaměřila se na své postavy a především bavení fanoušků, které které neustane od prvních tanečních krůčků Baby Groota až po The Hoffa. Takže si v hodnocení dovolím téhle partě trochu nadržovat. [80%] ()

Paxxx.cz

Klasická dvojka - akčnější větší a hvězdně obsazenější. Mě se pokračování celkově líbilo více než první díl, byť některé postavy tu neměly takový prostor. O srandu se staral Bautista, Groot roztomilý, skvělou akci měl na svědomí Rocket. Za povedené minirole známých tváři a solidní konec dávám taky palec nahour. Do kina jednoznačně doporučuji zajít, pro mě za 8/10. ()

Praxis

Ňuní Groot spolu s hláškujícím mývalem opět nambr van. Ale oproti zábavné jedničce všichni značně přisladili, zdojemněli a přidali na kecání o vztazích, takže ono hravé bezstarostné kouzlo vymizelo. I přesto stále jistá marvelácká zábava, která opravdu neurazí. Nicméně z jedničky jsem byl více "vystříkaný". 75% P.S.: barevný digimrdník tady nevadil. K tomuto typu filmu naopak sedí jak Hasselhof do Knight Ridera. ()

Tayen

Bavilo mě to, ale asi v částech, které neměly hrát v takovém filmu prim, a to usmiřovačky a emotivní scény. Humor se u mě trefoval tak s polovinou vtípků. Efekty slušné, ale už toho bylo moc, barevný binec. Hlavní linka mě v podstatě nezajímala, stejně jako Suveréni. ()

kolda1990

No, tak to byla těžká paráda, film nabitý hláškami, které naštěstí nebyly trapné jak to občas v amerických filmech bývá. Podívaná ve 3D tomu samozřejmě něco málo přidala, ale i tak...i příběh byl zajímavý, nebylo to jenom o efektech, které byly teda skvělé. Člověk žasne, co se dá dnes natočit před zeleným plátnem. Sice jsem příznivec spíše "klubových" filmů založených na příběhu, ale tohle fungovalo skvěle. Lepší jak první díl. No a kdo by nechtěl malého Groota domů že:) ()

ArsenalEagle

Dvojka Strážců čerpá z předchozího dílu. Úspěšně! Opět jsme dostali parádní akční jízdu, která je naprosto dokonalou pastvou pro oči. Výborná práce od Gunna a celého týmu. Dave Bautista si neuvěřitelným způsobem ukradl pozornost jen a jen pro sebe. PS : Rooker s "čírem" je totální frajer a nejde se nezamilovat do baby Groota aka "Třísky". ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)