Když hospodářská krize zruinovala manžele Pollardovy, začal jejich šestnáctiletý syn John pracovat ve stájích zámožného rančera. Bohatý Charles Howard přišel o syna při autonehodě a manželka ho opustila, protože mu to dávala za vinu. Když Howard nabírá novou sílu k životu, rozhodne se koupit si koně. Tom Smith, starý kovboj, mu vybere Seabiscuita, dostihového koně, který je malý a zakřiknutý a jen on sám v něm vycítí touhu vítězit. Jako žokeje zvolí Johnnyho. Oba, chlapec i kůň, mají za sebou těžké roky, a přestože první závod nedopadne dobře, začne tato dvojice outsiderů brzy vítězit a přitahovat pozornost. Krátce nato si John vážně poraní nohu, z dostihů je vyřazen a dívá se na dostih jen v televizi. Seabiscuit se zraní hned v následujícím dostihu. Za normálních okolností by tato zranění jejich sportovní dráhu dávno ukončila, ale John i Seabiscuit zmobilizují své síly a znovu se vrátí na dostihovou dráhu. (TV Nova)

burton-ka

3 osudy mužů, které když spojíte vytvoří krásný příběh. V dokonalost jej tvoří sám Jeff Bridges,Tobey Maguire a Chris Coope. Vidět to už musíte sami... ()

wick

Strhující drama, které po pomalejším úvodě nabízí emočně vypjaté okamžiky až do samotného dramatického a dojemného (vkusného) konce. K maximálnímu hodnocení přidávám bonus na dvd, který obsahuje skutečný nejdůležitější závod Seabiscuita. ()

r007

Hodně velké překvapení! Tento film se vymyká všem ostatním, které kdy byly o koních natočeny. Tam šlo totiž vždy hlavně o koně a herecké výkony tomu tak nějak odpovídaly. Tady jsou příběhy lidských hrdinů na stejné úrovni jako ten koňský a každý z nich by vydal na samostatný film. To vše je vykresleno v dobové atmosféře 30.let minulého století. Sice trošku dlouhý úvod do děje, než se všichni 4 sešli, ale potom už to nemá chybu.Nejkrásnější scéna je setkání kulhavého žokeje s kuhavým koněm. ()

Kozlowski8

Příběh ze sportovního prostředí, ale sportovní film to úplně není. Je o třech chlápcích, které spojilo nadšení, láska ke koním, odhodlání a víra ve vítězství jejich malého koníka, kterému nikdo nevěřil. Film není prvoplánovým dojákem plným patosu a působí přirozeně. Jen "seznamovací" začátek - než se příběh skutečně rozběhl, nemusel tak dlouze a podrobně přibližovat dobové události. Hezký film ze zajímavého prostředí. 70%. ()

Ironhead

Sportovních filmů o koních není úplně málo, ale tenhle patří rozhodně mezi ty nejzdařilejší. Skvělé herecké obsazení tu vládne... a je tu fajn i fakt, že tu není žádná vyloženě záporná postava... majitel, trenér i žokej jsou všechno hodně fajn lidi, kteří mají (nejen) koně rádi a nejsou hloupí... ;) ()

v.indruchova

Je to můj pocit nikoliv berná mince...Když ti jimž nedávali ostatní šanci /díky předsudkům/ vítězí. Spouta z nás má tedy pocit že je to právě o nich. O životě, který není paříčko. Že spíš se zvednou ti do kterých už si dřív někdo kopl. Pěkná filmařina. Sice nějak překvapivá, ale to nevadí. Je zvláštní, že rodiče " našeho hrdiny" zde nehrají v příběhu další roli. Filmy o sportu mě moc nebrali, ale tohle je fajn. ()

kacudzde

Krize v Americe, jeden malý dostihový kůň, velký žokej, majitel snílek a trenér starý kovboj = velký příběh o naplnění velkého snu. ()

MGTka

Jsem člověk, který má problém posedět na jednom místě jen pár minut, ale tenhle snímek mě dokonale přikoval k nepohodlné židli na déle než 2 hodiny. Miluji koně a nenávidím dostihy, možná to tak ve skutečnosti není, ale tady šlo vidět, že i lidé z prostředí dostihů můžou mít koně rádi a nejen je brát jako "prostředek". ()

camomilla

Vsechno za me rekl Golfista a ja jen dodam, ze kdyz jsem v tomhle filmu zaslechla svou oblibenou pisnicku od Mobyho (Seabiscuit vyhrava prvni zavod), mela jsem uplne zimomrivky. Krasny film, poeticke drama skvele zahrane. ()

kotrlak

'Seabiscuit' IMHO neni ani tak moc "sportovni" film. Jeho sila spociva v tom ze predava message optimismu, nadeje a sily prezit a nevzdat to. Dobove zasazeni pribehu je dokonale a stejne tak obsazeni. P.S. - Zajimavy je ze cesky prekladovy idioti neprisli u tohodle flicku s nakym "hezkym" ceskym titulem. Neprekvapilo by me neco jako 'Morsky kolacek'. ()

SantaCruz

Mezi moji oblibenou knihu v rannem veku patrila kniha o konich vcetne bojovnika a velkeho srdcare Phar Lapa. Seabiscut byl take konem co nevyhraval nohama, ale srdcem. Pouze 4* za prilis pateticnosti. ()

Mistr119

Film klasické zápletky a gradace děje zasasený do tématiky dostihů. Bohužel od začátku byl naprosto předvídatelný. Jen začátek byl trošku zavádějící, kdy to vypadalo, že to bude víc o autech nebo aspoň o porovnávání "koňských sil". ()

kodwin

Tak slzičky byly. Ano, trochu laciné, ale počítají se. Citlivě natočený film, který jde přes hranu jen občas. Zdánlivě nesouvisející vsuvky o Americe jsou tím, co činí film zajímavý. Taky chvilku trvalo než se osudy všech spojily, což bylo fajn. Řekl bych, že scénář je silnou stránkou filmu, který má vlastně dva vrcholy. Ač někdy moc sladké a Tobey Maguire mě úplně nepřesvědčil, tak stejně stojí za vidění. ()

Moonwalker

Snímek jsem si pustil na doporučení od kamarádky, a za sebe musím říct že mě to dojalo ten vztah mezi zvířetem a člověkem. Moc krásný snímek v režii Garyho Rosse. Je zvláštní že jsem na tento film neviděl dříve. ()

Bogrant

Skvelý snímok s jedinečným príbehom z konského sedla o skutočnom hrdinovi v tých ťažších časoch a o mužovi, ktorý sa s ním spojil a vytvorili si medzi sebou zvláštne citový vzťah. Seabiscuit je krásna športovná dráma, ktorá aj napriek rýchlosti závodných koňov plynie pekne pomaly a človeku pohltí a hlavne nenudí. Zaslúžila by si určite väčší ohlas. ()

arabrabka

Příjemný film vyprávějící o životě chudého chlapce s citem pro koně a o výjimečném koni. První půlhodina je trochu rozvláčnější, ale na druhou stranu uvádí diváka do obrazu a vtahuje ho do doby Hospodářské krize. „Spiderman“ předvedl neuvěřitelný výkon. Tobey Miguire v roli žokeje působil naprosto přirozeně a věrohodně. A byli tu další hvězdí herci. Ať to byl starý trenér ještě ze staré školy, který skutečně nepatřil do krajiny rozdělené ostnatým drátem… nebo W. H. Macy, který si roli šíleného hlasatele evidentně užíval. Příběh není jen o přátelství mezi třemi muži a jedním koněm, ale také o překonávání předsudků od veřejnosti a překonávání sebe sama. Kvalitu tlačí nahoru propracované prostředí pomáhající dokreslovat celkovou atmosféru, bezchybný scénář a výborná kamera. Okamžik, kdy dva rekonvalescenti letí vítězně do cíle, patří k těm nejkrásnějším. Je velká škoda, že Seabiscuit nedostal Oscara za nejlepší film. Ovšem ve stejném roce byl natočen poslední díl Pána Prstenů a s tím šlo soupeřit asi opravdu jen těžko… ()