Když hospodářská krize zruinovala manžele Pollardovy, začal jejich šestnáctiletý syn John pracovat ve stájích zámožného rančera. Bohatý Charles Howard přišel o syna při autonehodě a manželka ho opustila, protože mu to dávala za vinu. Když Howard nabírá novou sílu k životu, rozhodne se koupit si koně. Tom Smith, starý kovboj, mu vybere Seabiscuita, dostihového koně, který je malý a zakřiknutý a jen on sám v něm vycítí touhu vítězit. Jako žokeje zvolí Johnnyho. Oba, chlapec i kůň, mají za sebou těžké roky, a přestože první závod nedopadne dobře, začne tato dvojice outsiderů brzy vítězit a přitahovat pozornost. Krátce nato si John vážně poraní nohu, z dostihů je vyřazen a dívá se na dostih jen v televizi. Seabiscuit se zraní hned v následujícím dostihu. Za normálních okolností by tato zranění jejich sportovní dráhu dávno ukončila, ale John i Seabiscuit zmobilizují své síly a znovu se vrátí na dostihovou dráhu. (TV Nova)

progression

Nezapomenutelný film o osudech jedné z koňských legend Seabiscuita (výborné a velice reálné dostihové scény, není divu - zahrál si zde i Gary Stevens a to je nějaká žokejská legenda). Ale není to ani zdaleka film o dostizích, ale především o velice výrazných životních osudech lidí kolem něj (zejména tři ústřední postav), které vás do příběhu vtáhnou a až do konce nepustí. V poutavě vyprávěném příběhu o vývoji životních osudů ústředních hrdinů nechybí ani výstižné vykreslení historie, ve které se film odehrává. Podobné "osudové dostihové" filmy o skutečných koňských velikánech např. "Secretariat", "Ruffian" a samozřejmě legendární "Phar Lap" (i když ty "dostihové scény" jsou sice nezapomenutelné, ale v reálností "malinko" pokulhávají, byla ale jiná doba a v té době asi i technika). ()

Beatle

Zbytečně dlouhý úvod kompenzuje napínavá druhá polovina filmu, která je mi velice blízká. Na světě jsou totiž jen dva sporty, které mě zajímají, a to je hokej a koňské dostihy. Nádherné záběry, kdy i lajk může vidět přechody v rychlostech v závodu. Opravdu by mě zajímala historie koníka, co "hraje" Seabiscuita v prvním závodě pod taktovkou Toma Smitha. Takovéhle zrychlení se jen tak nevidí. Na druhou stranu poněkud nepovedené záběry na žokeje jezdící na koních (jelikož to koně v close-up záběrech moc nebyly). Ale jinak hezké. Naštěstí to není typický film o koních, kde je na herce zanevřeno a stále sledujeme jen záběry vzpínajících se hřebců. Příjemné osvěžení. 70% ()

VanTom

Pozitivní sportovní příběh se k meritu věci, to jest výzvě a porážce šampióna outsiderem, dostává zeširoka přes dopady velké hospodářské krize a přinášení naděje prostému lidu (proč? protože mohou sázet na někoho "poškozeného", který se dokázal vzepnout ode dna… asi). Samotný Seabiscuit se poprvé objeví ve 45. minutě a vlastně nemá žádnou osobnost, působí až vedlejším dojmem jako prostředek k jímavým příběhům jeho vznětlivého žokeje, zkušeného trenéra a altruistických manželů majitelů. I přes značnou délku ale funguje krásně s několika emotivními vrcholy. ()

hroubek

Povedený film o dvou outsiderech, kteří to nakonec zvládli. Režisér Gary Ross odvedl krásnou řemeslnou práci. Je moc dobře vidět, že Ross ví, co dělá a umí parádně prodávat jednotlivé scény a momenty. Dostihové závody vypadají skvěle a jsou napínavě natočené.  Dobře se na ně kouká díky výborné kameře Johna Schwartzmana. Film má krásnou vizuální stránku. Od kostýmu, lokacích až po výpravu. Ve filmu je hvězdné obsazení. Tobey Maguire svou polohu zvládl a ukazuje všem, že není jen Peter Parker. Kdyby si Jeff Bridges a Chris Cooper prohodili role, tak by to bylo mnohem lepší. Elizabeth Banks nemá tolik prostoru a je to celkem škoda. Co se týče tempa, tak to je ze začátku hodně pomalé a celý úvod je zdlouhavý a trochu nudný. Celé se to rozjede s příchodem titulního koně. Seabiscuit je dobrý film, ale kdyby měl o půl hodinu méně, tak by to bylo o dost lepší. ()

cross

Nic nového pod sluncem - jen další nádherně a citlivě odvyprávěný příběh, s notnou dávkou nostalgie a naprosto profesionální realizací. Krása pohledět - precizní kamera, styl režie, kvalitní scénař, herecké výkony přesného obsazení (až na to že Zrzek se v průběhu šesti let změnil možná až příliš k nepoznání....) a v neposlední řádě velmi emotivní hudba (chvílemi až hornerovsky dojemná...). Špičková podívaná, která nenudí, zahřeje na duši a rozhodně neurazí přílišnou sentimentalitou či trapností, ke které mohla mít zatraceně blízko. Není to sice za čistých pět, ale za podobné filmy bych dal ruku do ohně. Vřele doporučuji všem skutečným filmovým fanouškům. A to prosím nemám koně příliš v lásce... ()

Musak

Pořád stejná písnička, která tady byla uz mockrát, týpek jezdí na koni, zacne vyhrávat, pak najednou prohraje, pak se mu neco stane nakonec se z toho dostane a finální zápas vyhrává. Jednou jsou to auta, jednou motorky, jednou koně......kolikrát jeste se budeme divat na snimky kde uz po prvni pulhodine je jasný jak to dopadne a co vsechno se bude dít....k tomu všemu 140minut je zbytečně dlouho, zvláště kdyz ve filmu neni opravdu ale opravdu ani jedna prekvapující scéna, která by uz nebyla videna jinde. ()

liuk

Po skvělém Pleasantvillu přichází Gary Ross s možná trochu přeceňovaným, ale i tak velmi slušným Seabiscuitem. Bohužel tento příběh už byl tolikrát zpracován jak v lidském, tak zvířecím světě, že nemůže tolik zaujmout, i když je skvěle natočen. Z herců nejvíce zaujme výborný Chris Cooper v roli osamělého milovníka koní. Při jednom z nejdůležitějších závodu jsem sám sebe přistihl, jak držím palce, což se mi teda u filmu nestalo pěkně dlouhou dobu, byl jsem přesvědčen o 4* skoro do úplného konce, bohužel poslední závod mě svou přehnaností docela naštval a film tak shodil, ale i tak velmi dobré 3*. ()

J-o-k-e-r

Další zpracování o zrození dostihové legendy (viz Phar Lap), která uchvátila koňský svět. Seabiscuit nám také popisuje osudy 3 mužů, jež spojí právě onen podceňovaný koník. Dojemný příběh, s prvky disneyovské nadsázky, vynikající herecké obsazení (zejména duo Bridges-Cooper), pěkná hudba a důkaz, že životní síla je ukrytá v srdci. ()

Ne__Ty

U podobně laděných snímků se většinou mění prostředí, ve kterých se odehrávají, ale jejich vyznění je totožné. Tady aspoň chybí „povinná scéna s rodiči“ a navíc je tu dostatečně zdůrazněn i prvek selhání. Chvilku jsem byl v nejistotě, protože trvalo, než se příběhové linie propojily. V mžiku si však sednou a dál už film působí sebejistě a optimisticky si jde za svým, takže jsem se jím nechal strhnout. Jen jsem si po celou dobu nedokázal zvyknout na rezavého Tobeyho Maguirea. ()

Arius

Vynikajuce spracovanie hromadne profesionalne herecke vykony a pribeh plny uputania dvaka. I napriek tomu som sa nerozhodol ocenit film piatimy hviezdickami a to len pre zopar pasivnych scen kde dej stal. Perfektne vyvazeny pribeh. ()

PALINO

Jediná výraznejšia slabina filmu sa odkrýva hneď v jeho úvode, kedy sa Gary Ross trošku zdĺhavejšie venuje predstavovaniu a aj preto si musíme chvíľku počkať, kým sa začne príbeh sústrediť okolo Seabiscuita, ale na druhej strane Seabiscuit je jedným z tých filmov, ktorý sa nesnaží diváka ohurovať svojim tempom od úvodných minút, ale postupne ho vťahuje do deja a na konci mu prináša dobrý pocit. Celý film je vyslovene pekne natočený, vyčnieva dobrá kameramanská práca a veľmi dobre sú nasnímané i závody, ktoré nenechajú chladnými, či už je to súboj Seabiscuit vs. War Admiral alebo záverečný závod, ktorý síce po režisérkej stránke nie je dokonalý, no aj napriek tomu som pri ňom držal palce osudom poznačenému Seabiscuitovi i Redovi Pollardovi na rukách aj nohách. Ďalšími plusmi filmu sú sympatické postavy-sympatickí herci na čele s triom Bridges-Maguire-Cooper, pekná hudba Randyho Newmana, či príjemné prostredie a predovšetkým skutočnosť, že z filmu srší pozitívna energia zo všetkých strán. ()

Autenticita

Film má hezké poslání, jen dost dlouho trvá, než se ho divák dočká. Přetažená délka úvodu a celého filmu, a patos, mi dojem trošku kazily. Jinak jsem koníkovi moc fandila. ()

BlueZero

Režisérsky a dramaturgicky veľmi dobre spracovaný film. Nadpriemerné výkony Jeffa Bridgesa a Tobeyho Meguira stáli tiež za to. Škoda len toho amerického patriotizmu, na ktorý sme už ale zvyknutý ;-). ()

Hopper

Film, ktorý si svoje Oscarové nominácie plne zaslúži. Všetci zúčastnení odvádzajú svoje maximum od Bridgesa až po Maguireho, skvelá hudba, réžia a v neposlednom rade príbeh. Je síce jasné, že našincovi nebude tak blízky ako Američanom, ale to nevadí. Na každý pád tento film nie je určený len pre tých, čo majú radi kone. ()

cab

Pro mě není prostředí koňských dostihů nijak lákavé. Možná i proto dávám jen tři stars. Navíc tento film trvá přes dvě hodiny. Takže jsem se nudil. Ale přesně a profesorsky zahranný žokej v podání Maguire mě nadchnul. Není to prostě jenom Spiderman, jak si někteří myslí. Má do budoucna co nabídnout. 65% ()

joshula

Dlouho jsem tento film odkládal na vhodnou dobu a vyplatilo se bohatě. Skvělá výprava s neméně skvělou hudbou podtrhává neméně skvělé herecké obsazení... Film ze života spojí osudy několika odlišných lidí, tak lehce jako by to mělo opravdu mělo být. Příběh, který skutečně byl. ()

Cassandra

Příběh je sice plný klišé - bylo úplně jasné kdy se co pokazí a jak se to bude odvíjet dál, ale scény dostihů jsou opravdu napínavé a celé to docela funguje. Krásná hudba, krásní koně. ()