Timeless

USA, (2016–2018), 20 h 4 min (Minutáž: 42–86 min)

Hudba:

Robert Duncan

Abigail Spencer, Matt Lanter, Malcolm Barrett, Matt Frewer, Goran Višnjič, Sakina Jaffrey, Paterson Joseph, Claudia Doumit, Hiro Kanagawa, Aiden Longworth (více)

Série(2) / Epizody(27)

Historik, voják a programátor se pustí do cestování časem, aby sledovali zločince, kteří chtějí narušit časové kontinuum. (Netflix)

Anayka

Slibný rozjezd, bohužel později s každým dalším dílem čím dál větší blbost. Věčná škoda, že se tam všichni berou tak vážně, menší odlehčení by výrazně pomohlo. ()

Shakaar

Doménou Timeless jsou nadmíru zvládnuté interiéry a exteriery v jednotlivých dílech. Seriál si solidně hraje i s množstvím narážek na historii a popkultůru vůbec. Herecké obsazení solidní, sice se nevyhne klasickému příběhovému klišé, ale tvůrci na to sázejí a tak je jim asi jedno, že historie USA už je i tak přepsána. Negativem je že seriál nemá nijak zajímavý příběh. Vlastně to co vidíme zde můžete vidět v 12 monkeys, nebo v Continuum, nicméně oba dva šli odlišným směrem. Continuum se tvůrci zaměřili na rozvoj postav, v 12 monkeys postavy obětovali na úkor příběhu. Timeless se viditelně ještě nerozhodl, vlastně možná ani nebude mít čas, protože už byl jednou prakticky zrušen a obnova (po třech dnech od původního zrušení) se nemusí znovu opakovat. Takže za zhlédnutí to stojí, ale možná se taky budete sem tam u toho nudit a kroutit hlavou např. nad tím jak je možné že si nikdo nevšimne takové obřího stroje...aneb to i na záložním stroji nemohli nainstalovat maskování? :D. ()

sniperjozef

O cestování časem a alespoň základní logice se tady bavit nebudeme. Seriál si hraje na to, že to je to nejdůležitější a to se v tomhle seriálů řeší. Zachovat časovou linii, ale ne. To není to hlavní. Hlavní jsou opět (hlavně v druhé sérii) - vztahy, rodina, atd... No nic, pár dílů musím uznat, že bylo fajn. Ale jinak neskutečné přehrávání, absolutně nudně propracované vztahy mezi postavami a čas, o kterém se tam mluví celou dobu je tam vlastně jen na okrasu. -------Jedna hvězda za seriál a jedna hvězda za Gorana, jeho herecký výkon mě potěšil a zaujal nejvíc. ()

hwnd

Další cestování v čase, nějak je toho teď moc. V timeless máme šílené vozítko v čase (a občas i v prostoru), kterého si v minulosti nikdo ze zásady nevšímá, neustálé výlety do slavných a klíčových okamžiků amerických dějin. No a neustále se měnící současnost díky změnám v historii. A k tomu kotrmelec paradoxů a nelogičností, taková Frequency měla tyhle problémy vyřešeny rozhodně lépe. Pilot docela zaujal, ale po dalších dvou dílech mi to začalo připadat díl od dílu slabší a nudnější. Po E04 - výlet do německa už vážně nevím. Chtěl jsem vyjmenovat nelogičnosti a nereálné kraviny, ale po první čtvrthodině dílu jsem je radši přestal vnímat. Tahle mise by se fakt v reálu daleko nedostala, ale všichni maj vcelku klídek, ať nenápadnej černoch, tak holka, co neumí slovo německy, ale hurá na misi. Dovolím si předpokládat, že ani amíci nejsou pitomci takových rozměrů. Ostatní díly držely vcelku průměr, ikdyž musím uznat, že úroveň byla spíše vzestupná a konec, který není zrovna happyendem, rozhodně potěšil. ()

jfaba

Oddychovka. Dal bych víc, ale je to jeden díl jako druhý. Žádný nový nápad. Konec nekonec! A diváku, dívej se na druhou sérii. Možná i na třetí, když to vydržíš. Tolik věcí změnili a změnilo se toho tak málo v současnosti. To je hloupé a nedomyšlené! Ale je to oddychovka! ()

erpe

Na první pohled jednoduchá zápletka a provařený situace, ale po 12.díle začínám mít pocit, že je to prostě skvělý, že to graduje, postavy nejsou narychlo spíchnutý a vyvíjí se zcela přirozeně. Ano, potkáme tady klasický časový paradoxy a zjednodušování, ale upřímně...když se nebudete snažit je hledat, tak si jich nevšimnete a mimo to...je to sakra jen zábava! :) ()

brasek

Seriál diváka svojsky sprevádza americkou históriou, ale jednotlivé časti majú "na kopyto" rovnakú zápletku, stále to isté len v inom čase a priestore a práve toto zabíja diváka a strašne nudí. Žiaľ veľmi seriálu nepridáva ani TV Markíza, ktorá tento seriál nadabovala veľmi otrasne. ()

zijutady

Dáme dohromady poslední SJW trendy se SciFi, kus patriotismu, konspiraci, love story, hlavní postavy je třeba +- udržet ve staré dobré šabloně statutu quo a můžeme sekat díly dokud nám to bude vydělávat... ()

PeDe

Jedno klise za druhym, ale je celkom zaujimave sledovat jednoylive historicke udalosti. A kedze som zastancom konspiracnej teorie, ze slavny Jezis bol len obycajny cestovatel v case s pokrocilou medicinou a nazormi, pride mi to celkom zaujimave, ako by sa ludia zo sucasnosti vedeli pohrat s ludmi z minulosti, kedze presne poznaju ich pribehy .. ale davam len 2 hviezdy, lebo obcas je to az prilis nudne, to spominane klise.. ()

Igwar

Je to vcelku slušne herecky obsadene, ma to inteligentnú a pomerne originálnu zápletku a ako oddychovka na dlhé zimné večery pomerne slušný seriál. Hlavným cieľom "klaďasov" je zachovať históriu nezmenenú, preto sa seriál na rozdiel od iných o cestovaní v čase vyhýba témam typu "čo by bolo keby..." o alternatívnych zmenách historických udalostí. Po pár prvých cieľoch by som čakal nejaký rozbeh a výraznejší posun v príbehu. Zatiaľ existuje prvých 10 epizód a všetky sú v podstate dokola o tom istom, mení sa iba historická udalosť, ktorú cestovatelia v čase navštívia, aby dolapili hlavného záporáka Garciu Flynna a prekazili jeho plány. V každej epizóde sa vzorne postarajú o to, aby sa nič alebo minimálne nič závažné "historicky" nezmenilo, a zatiaľ každá je uzavretá tým, že Flynn jednoducho utečie. Popri tom sa síce pomaly odhaľujú dôvody Flynnovho konania a existencia ešte horšieho záporáka, ale základný dej seriálu sa v podstate takto cyklicky opakuje. žiadne prekvapenia, dejové zvraty, každý diel je uzavretý úspešným návratom domov jednej i druhej strany. Výraznejší rozdiel od tohto princípu nebol ani v mid-season epizóde, kde by človek čakal nejaký ten malý cliffhanger. I napriek uvedeným mínusom seriál baví a budem ho sledovať aj naďalej. Po zvážení všetkých plusov a mínusov si dovolím hodnotenie trochu neobjektívne hadhodnotiť a zaokrúhliť to smerom hore na 4*. ()

TaToten odpad!

Úplne mi stačilo, keď sa v prvom diely rozhodli sledovať do minulosti týpka, ktorý z nejakého inštitútu ukradol stroj času. Tak im dali druhý stroj času a oni sa vybrali za ním. Pri tom zmenili posledných 80 rokov histórie. Vrátili sa naspäť a neuveríte čo sa stalo - tam ich v tom inštitúte normálne čakali a pýtali sa ich ako to dopadlo. Vysvetlite mi podľa akej logiky toto dáva zmysel... ()