Spartakus

TV spot 1
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Pavlo

Kvalitný seriál, s dobrými 300-kovými efektmi, pútavým dejom s nečakanými zvratmi, dobrým hereckým obsadením a taktiež od 18 rokov scénami. :) ()

Robbie

Najskôr som bol skeptický. Myslel som že sa jedná o nejakú trápnu napodobeninu 300. Seriál je rozhodne inšpirovaný jeho vizuálom, ale to by bolo asi všetko. Čo do kvality efektov možno mierne zaostáva aj keď sa nemá za čo hanbiť, ale čo do príbehu necháva po myšlienkovej stránke dosť primitívny 300 ďaleko za sebou. Výborná akcia, výborný príbeh ako podklad, výborní herci.. Vôbec ma nefrustrujú vymakaní hlavní hrdinovia a nevadia mi ani dokonalé, miestami viditeľne umelé ženské krivky, skôr to dodáva celému vizuálu na komiksovosti a to sa mi páči. Jediný seriál, z ktorého som nechcel vynechat ani jeden diel, bravo tvorcom za toto ambiciózne dielo! A na margo jedného komentu od T2 o miešaní originálnych filmov 300 a Gladiátor - Gladiátor je fiktívny príbeh inšpirovaný historickou postavou Spartaka, nie naopak, ale to snáď vie každý:-)) ()

Primus tesla

Konečně jsem dokoukal třetí sérii. Přiznávám se, že se mi do seriálu s tématem Spartakus nechtělo. /Příběh který znám jako své boty a ještě navíc vizuálem napodobující Třístovku? Děkuji nechci./ Nakonec jsem se nechal přemluvit a nelituji. Po slabším začátku ovšem přišel ludus. Celé část z Batiatova ludu byla tak natřískaná intrikami, že se mohl celý Řím jít zahrabat. A povstání mohlo vypuknout v celé své slávě. Celá druhá sezona mě bavila a třetí příjemně překvapila. Tohle je vážně kulervoucí záležitost. ()

Shireen

Tento seriál mi byl mnohými lidmi doporučován. Stáhla jsem si 3 série, ovšem nedokoukala jsem ani první díl. Příběh zcela ohraný a nudný, hudba nic moc no a ty efekty....katastrofa. Pro mě naprosto nekoukatelné a bohužel jsem to raději smazala. Nejhorší seriál, který jsem zatím viděla. ()

RomanBond007

Jeden z najlepších seriálov o starovekom ríme. Dostali ma efekty, herci a príbeh , ktorý vyniká nielen v aréne , ale aj mimo nej. Pokračovanie (Bohovia arény) som nemal tu možnosť vidieť , ale myslím si, že Krv a piesok dali viac. S tým koncom seriálu som nerátal , ale bol božský, rovnako ako tie sexice :D . Odo mňa dostáva 5 hviezd! ()

numan

UAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA - POBIJTE JE VŠECHNY!!! Ne že by Spartakus (přesnější podtitul by byl "krev a sex") v téhle svojí podobě nebyl atraktivní čumenda, to rozhodně JE. Ale rozhodně to NENÍ historický seriál, alébrž fantasy příběh z alternativní reality, ve které si otroci epilují i prciny a dokonce i ta nejhorší lůza je obdarovaná rétorickými schopnostmi, hodnými Cicerona. A což teprve ti strašliví gladiátoři!!! Všichni mají taková ta hrozivá jména, končící na s (Poblijus, Onaneus, Kundykus a další - až na Agronoma, ale to je Germán...) a řežou se mezi sebou jak koně. Ale moc hezcí koně. No a někteří si zcela v kontextu homoestetického vyznění díla občas i vrznou mezi sebou. Teda jako, znáte to. B-)))) Obsesivní posedlost autorů chlístanci krve je místy až směšná (fanoušci gore čvachtanic v kečupu a plastu musí řičet blahem), zpomalené krvotrysky a sekanice občas až nudí. Nejvíc si na téhle efektní podivané cením působivých studií chování davu - ano, je to tupý blb, zmítaný iracionálními emocemi, kterému se dá nalhat téměř cokoliv.... Přes všechny výhrady suma sumárus je to pořád relativní luxus. Finále je přímo epické. ()

Pythonator

Prej moc krvavé? No ba. Prej se tam moc šuká? No ba. Prej je to dobré? No baže. Možná zbytečně okatě přeplněné krví, sexem a záběry na svalnaté homosexuály. Právě buzeranti budou tento seriál zbožňovat, protože záběrů na osvalené mužské modely tu je víc než dost. To ale nic nemění na tom, že postavy jsou pěkně vykreslené (myslím scénaristicky, ne našminkované), děj je plný intrik a graduje až do krvavého finále a bojové scény jsou natočené tak efektně, že si budete přímo přát, aby se tam řezali, kuchali a porcovali co hrdlo ráčí. Povinnost pro každého, kdo chce vidět jaké má Xena kozy, případně pro kohokoli, kdo chce vidět jakékoliv kozy. ()

blackperseus

1. sezóna: Blood and Sand: Chvíľu som mal zmätok v tých sériách a prequeloch, vďaka csfd.cz a edna.cz som sa v tom ako tak zorientoval a vhupol do toho... Na mňa príliš umelé. Scény sa nijako netaja tým, že sa natáčali pred modrým pozadím, krv sa ani nesnaží byť reálna, no a mne takéto "pseudovizuálnosti" nejak nehrajú... Takže ďalej: príbeh? No dajme tomu, trochu menej telenovelových zápletiek (rozumej menej epizód) by to chcelo a bolo by to o pár jednotiek vybrúsenejšie. Trtkať sa trktká len preto, aby sa trtkalo, ale súboje sa napriek spomaľovačkám dali kukať a na konci každého dielu sa dostavil požadovaný cliffhangerový pocit "ešte chcem", ale aj tak tomu zatiaľ vrazím len tri hviezdy. Čakal som od toho viac. 2. sezóna: Vengeance: Menej dielov, ale nulový efekt. Z plamenných Spartakových preslovov vás po tretej epizóde začne škriabať zadnica, Lucretia s blonckou a ich intrigami sú otravné ako svietiplyn. Finále bolo síce fajnové, ale to je asi tak všetko. Tri hviezdy sú tak akurát. 3. sezóna: War of Damned: Najlepšia sezóna seriálu, bez pochyby. Dej skvele graduje, konečne sú preč babské zdržovačky a na scénu prichádzajú protivníci na pohľadanie, Crassus s Caesarom. Pocit "ešte chcem" sa vrátil, ale po (inak skvelom) finále už, chvalabohu, nenastal. Neľutujem tých cca 35 hodín strávených s týmto otrockým povstaním, ale čo vám poviem, tri hviezdy sú tak akurát. :-) ()

Elibu

Znate hlasku: krev, prdele a streva? nevim odkud presne je, ale pro me vystihuje tenhle super seros, plny krve a vytekajicich vnitrnosti. Zpomalene zabery davaji cloveku trochu casu, aby pri urezavani obliceje z hlavy bojovnika mohl alespon na chvilku odvratil hlavu. Moc se mi libi propojena navaznost vsech dilu a i kdyby to celkove nemelo zadny pribeh, ty bitky me bavit neprestanou. ()

Filatov

Komu se líbí stylizace dnes již legendární "třístovky", tak se mu určitě bude líbit i Spartacus: Blood and Sand, protože vizualizace je naprosto totožná a s klidem říkám, že někdy je toho už docela moc, takže někdy okolí a pozadí scén vypadá už hodně uměle a nepřirozeně. Dočkáme se i efektních zpomalovaček a digitální krev opět stříká na všechny strany a to v nepřirozeném množství. Cílem není pravdivé ztvárnění Spartakova příběhu čemuž napovídá i mluva nebo chování postav, ale čirá zábava, která si Spartaka předělala k obrazu svému a mě bavila. Souboje v aréně ale i cvičení v ludu jsou dokonale zpracované, postavy jsou poměrně dobře vykreslené a vztahy mezi nimi taktéž. Spartaka si musíte oblíbit a já jsem si oblíbil i záporáka Crixa. Příběhově se jedná také o velmi dobrou sérii, takže nevidím důvod nedat prozatím alespoň 75%. Kdyby nebylo v některých případech té nevyhovující sprosté mluvy a umělé stylizace okolí, dal bych plný počet. ()

poeta

Tak jsem včera dokoukal seriál Spartacus a: - v Říme to bylo jedno velké porno - umět máchat mečem se celkem vyplatilo - useknutá hlava pěkně létá - když právě nepršelo, mohli jste se koupat v kalužích krve - člověk může být zabit přibližně na 1 000 způsobů ()

BaseDallas

Samozrejme, že to má odchylky od presnej histórie, dobového oblečenia a výzoru vtedajších ľudí, ale ako zábava, je to super. Intrigy, naschválne potoky krvy, skvelá akcia, sympatické a správne nesympatické postavy. Hlavným hrdinom úprimne držíte palce a záporákom by ste najradšej sami vykrútili krk. Tak to mám rád a tak to aj má byť. Sexu je na môj vkus niekedy až rušivo priveľa, no 100 ľudí, 100 chutí. Po smrti Andyho Whitfielda, som si (ako to už zväčša býva), na náhradu hlavnej úlohy nemohol zvyknúť a tak mi Vengance pripadala ako najslabšia séria. Vo War Of The Damned sa to zlepšilo, hlavne v závere seriálu, no aj tak sa mi najviac pozdáva Blood and Sand, pretože obsahovala najmenej opakovaných replík a Liam McIntyre bol dosť patetický v častom burcovaní spolubojovníkov. Celok je ale stále veľmi vydareným výletom do oných čias, okoreneným dnešnými technickými vymoženosťami filmového priemyslu. ()

Kikina33

Pro fandy historických řežeb, je to dokonalý seriál. Spousta krve, sexu a nespravedlností, ale dohromady výborně promyšlený a podaný seriál, který vychází z historických skutečností. Série od série lepší a lepší, škoda jen, že ta historie nekončí trochu veseleji a bohužel je tím i omezen rozsah seriálu. Myslím ale, že záměr tvůrců se vydařil, a že se jim povedlo přiblížit značně drsnou dobu za mocného Říma, až si člověk občas říká, že je rád, tam kde žije. Takže vy všichni, co máte rádi Gladiátora či 300, neměli byste tento počin vynechat. ()

JimMorrison

je to sice historicky poněkud upravené, ale ty litry kečupu nebyly vynaložené zbytečně. Prostě to baví, i když konec kdokoliv, kdo nepropadl z dějepisu zná ()

Tygr01

Výborný seriál,strhujicí děj a comicsová kamera diváka udrží po celou dobu a nechá ho se těšit na další a další díl. ()

Kreveta.punk

To je prostě nářez. Když jsem viděl poprvý první díl, chvilku mi trvalo zvyknout si na tu hromadu počítačových efektů, ale jak došlo na první pořádnou řežbu, byl jsem rád za ty hektolitry počítačové krve. Hrubé schéma jednoho z typických dílů tohoto seriálu: Řežba, šukání, ještě větší řežba, záporňák pičuje, šukání...hustodémonsky krutopřísná řežba!!! :D Pozor, pořadí tohoto schématu se občas mění. Ale jinak bych na to moh čumět furt dokola. ()

Skillersky

Tento seriál zaujme hned v prvním díle svým dokonalým vyzobrazením spartakovy doby.Velmi dobře propracované souboje a herecké obsazení by snad nemohlo být lepší.Moje hodnocení: 100% ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)