poster

Spartakus (TV seriál)

 • USA

  Spartacus

 • Slovensko

  Spartakus

 • Velká Británie

  Spartacus

Akční / Drama / Dobrodružný / Historický

USA, 2010–2013

Hudba:

Joseph LoDuca

Hrají:

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah, Jai Courtney, Anna Hutchison, Nick E. Tarabay, Antonio Te Maioha, Dustin Clare, Katrina Law, David Austin, Siaosi Fonua, Stephen Dunlevy, Craig Walsh Wrightson, Eka Darville, Raicho Vasilev, Daniel Feuerriegel, Ande Cunningham, Janine Burchett, Brooke Williams, John Bach, Lliam Powell, Mark Mitchinson, Campbell Cooley, Karlos Drinkwater, Matthew Chamberlain, Tim Foley, Tania Nolan, Mia Pistorius, Brooke Harmon, Matt Gillanders, Jon Brazier, John Way, Tim Cronin, Matthew Saville, Cynthia Addai-Robinson, Reuben de Jong, Kyle Rowling, Marcus Johnson, Dylan Hopkins, Bonnie Sveen, Hanna Mangan Lawrence, Michael Hurst, Ellen Hollman, Alain Chanoine, Simon Merrells, Christian Antidormi, Pana Hema Taylor, Gwendoline Taylor, Jenna Lind, Tom Hobbs, Todd Lasance, Cohen Holloway, Peter McCauley, Jared Turner, Richard Norton, Paul Glover, Luna Rioumina, Conan Stevens, Catherine Boniface, Lauren Shaw, Ditch Davey, Joseph Naufahu, Andrew Stehlin, Mark Ferguson, Aaron Jakubenko, Vince Colosimo, Brett Tucker, Jeffrey Thomas, Peter Feeney, Marisa Ramirez, Jason Hood, Stephen Papps, Barry Duffield, Colin Moy, Anthony Ray Parker, Stephen Lovatt, Joel Tobeck, Andrew Grainger, Greg Ward, Chris Petrovski, Kevin J. Wilson, Levi Holley, Lucy Li
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  **

  Ve Spartakovi jdou tvůrci s úpornou snahou cpát do každého záběru krev, sex a když ani jedno nelze, tak alespoň vulgarismy tak daleko, že to hraničí se směšností. Neboť vše je podířízeno tomuto cíli a vše ostatní je druhořadé. V některých scénách spolu například dvě postavy hovoří co dál a na pozadí někdo jen tak mimoděk souloží. Všechny tyhlety efekty působí jako (marná) snaha zamaskovat banální prázdnotu příběhu a milostných dialogů typu:,,Měl jsi pravdu, že není jednoduché někomu useknout hlavu.“ „Naučím tě to.“ A jednotlivé postavy taky nejsou žádní Hamleti (psychologicky, ani herecky a konec konců ani mentálně). Samotný Spartakus a ti ostatní dobří připomínají svým charakterem Rychlé šípy, jen místo sbírání bobříků sekají římanům končetiny. Záporáci jsou pak pochopitelně jejich přesný opak. Smějí se když z někoho stříká krev atd. Nějaká hlubší psychologická studie zla nehrozí. Nejslabší z HBO.(16.11.2012)

 • TeeAge
  *****

  || Scenár: Steven S. DeKnight | Hudba: Joseph LoDuca | Produkcia: Chloe Smith, Charles Knight, Aaron Lam / Ex.: Steven S. Deknight, Robert Tapert, Sam Raimi, Hoshua Donen | Distribúcia: Starz || Chutné seriálové mäso zabalené do krvi a piesku. Po troch sériách nadšenie len zosilnilo, a potrvrdilo sa, že možnosť rozvynutej dejovej štruktúry vďaka seriálovej metráži dodáva príbehu neporovnateľnú silu oproti jednoduchému celovečernému filmu. Jednoznačne najepickejší a najvideoklipovejší seriál pod slnkom. Smútim po ďaľších sériách, podobne, ako to bolo u Rome. 100% | SD, PortaPro, EN DTS |(28.9.2010)

 • 666teen
  ****

  300. Tahle číslovka kouká, nebo aspoň pomrkává z každého dílu seriálu Spartakus. A zatímco řež podle Millera se plácá kolem (sice pěkných) 80%, sága o thrákovi ve slipech a jeho stereoidních kamarádech si hoví v Top 200. No to mi vyndej kopí. Ale co, bavilo mě to. Doufám, že příští sérii vylepší svojí účastí Village People s pro potřeby díla inovovanou peckou Y.M.P.A. (Young Men´s Pagan Association) a zapějí ji na počest otroků z posilovny. V Itálii nebude teplo, ale horko.....(13.12.2010)

 • petero
  ***

  Totálny náser na TV obrazovkách. Domácnosť toľko krvi, odseknutých končatín, odhalených sexuálnych partií a prirodzení, sexu a nadávok ešte nezažilo. A to všetko vystajlované na nerozoznanie od 300, ktorý tým, že je určený priamo na obrazovky vyznieva ešte drsnejšie. Toto sa pred 22 hod. vysielať rozhodne nebude. Režisér si u mňa, po nevyužitom Bitch Slap (a Erin Cummings), dokonale napravil reputáciu. To patrí pre prvú časť, po druhej už tak nadšený nie som.(23.2.2010)

 • xxmartinxx
  **

  Velmi trapné.... Spartacus je podbízivé dílo, kopírující hit 300 tak okatě, drze a nápadně, že z toho jde rozum stát. Některé scény jsou prakticky identické, jen o hodně laciněji vyhlížející. Stejné kostýmy, stejný boj. Příběhově půjde očividně o 300 slepené s Gladiátorem... nezájem. (Po dvou dílech.)(27.3.2010)

 • - Historici se nemohou shodnout, zda byl Spartacus skutečně Thrákem. Tyto rozpory vychází nejen z nedostatku důkazů, ale též z faktu, že jedním z mnoha stylů ve kterých byli gladiátoři cvičeni byl označován jako Thraex (plural Thraeces), což bylo jméno odvozené od faktu, že tito gladiátoři byli vyzbrojeni v Thráckém stylu. Tento fakt mohl nejspíše stojí za tím, že byl označován za Thráka byť jím ve skutečnosti vůbec nemusel být. (Chufu)

 • - Spoiler: Když Spartakus (Liam McIntyre) umírá, je políben na čelo Agronem (Dan Feuerriegel), avšak původně ho měla políbit Laeta (Anna Hutchison). Avšak právě herec Dan Feuerriegel navrhl, že by scéna byla emociálnější, kdyby Spartaka na rozloučenou políbil někdo, koho považoval za bratra. (Chipsonator)

 • - Lentulus Batiatus (John Hannah) je pojmenován jako Quintus, nicméně ve skutečnosti byl Gnaeus. (L3G1ON4R)