Reklama

Reklama

Spartakus

(seriál)
TV spot 6
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Hrají:

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (7)

TV spot 6

Recenze (1 064)

Peytl 

všechny recenze uživatele

Seriál pro chlapy???? No ty vole, to se tlemim svým buzerantským chechůtkem. Možná zdejší "chlapi" viděli víc než já, myslím teda ze seriálu, o dalších věcech silně pochybuju, ale ta trapnost, božínku, ta trapnost... krev a zpomalená. No, to mně poser holý záda, nemluvě o velmi kvalitních kulisách a dokonalému příběhu. Já jakožto nechlap ( dle zdejší davové psychózy) dokážu pouze ocenit super slipáče a slaďounký pláštíky, ty jsou fakt k sežrání. Jdu si teď na hajzl překontrolovat koule, protože jestli je určité kontinuum mezi řvaním nadšením nad touhle stupidní bliťárnou a chlapstvím, podotýkám, postbubertálním mužstvím, adolescentní názory mě nezajímají, pak si buď už nikdy gule nedám doprava a nebo bude mít brzo naše krásná vlast problém s reprodukcí. Pro chlapy... ! se budu tlemit fakt ještě dlouho...takže za pobavení názory a hodnocením-hvězda. Sorráček, hvězdička a utíkánkuju na Gájprájd. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

tak nehorázně skvělá jízda a hlavně náser, že prostě nejde dát méně než 5. Už jen kvůli odvaze přijít s něčím tak nekompromisním, šíleným a nechutně chutným. Jemné váhaní trvalo jen tři první díly, kdy museli tvůrci teprve představit všechny hrdiny, jejich cíle i zkušenosti a úchylky, no pak, počínaje dílem v "podsvětí" se to vyšvihlo do neuvěřitelných výšek a díl za dílem se stupňovala ta nejnemocnější, nejpropracovanější a nejbrutálnější zápletka, jakou jsem viděl. Takový Řím jen tak znovu neuvidíme, protože tady je z něho ukázáno jen to nejhorší, korupce, vraždy, šílenství, neskutečně zkažené obyvatelstvo, intriky, závist a vášeň, až zvířecí vášeň. Sex a nahota je prostě naprosto normální. A to, jak autoři dokázali perfektně natočit některé tyto scény, je až zvráceně skvělé (díl 9.). A samozřejmě krvavá, brutální akce, která z počátku sice čerpá z 300, no brzy začne zacházet mnohem, mnohem dále a je úžasnou ukázkou vynalézavosti a perfektní kamery a choreografie. A samozřejmě digitálních efektů, hlavně těch krvavých. Nejlepší na tom všem je, že seriál není hloupý, čerpající všechnu svoji zajimavost jen z surovosti a sexuality. Má i doslova božské (jupiterovy) postavy, každou skvěle vykreslenou, uvěřitelnou i dobře zahranou (no ne vždy, ale tady se počítají i průměrné výkony za výborné a takový Batiatus je vysoce nad všemi) tvořící kostru neméně skvělému příběhu, plnému zrady, falešné cti a slávy a bolesti, který nesmírně famózně a dravě míří k vyvrcholení. To je pak prostě kulervoucí. Nejvygradovanější série všech dob. Kill Them All! Těším se na sezonu 2. ()

Reklama

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Slovy nepopsatelná hovadina, kde se půlku každého dílu šuká a půlku bojuje. Boje vám možná subjektivně přijdou kratší, ale to je tím, že režie prokoukla kouzlo zpomalených záběrů a cpe je naprosto všude, především pak do míst, kam se absolutně nehodí. Po dvou dílech jsem usoudil, že udělám nejlíp, když si se seriálem půjdeme každý svou cestou. Animace bojových i šukacích scén je naprosto úděsná. Chtělo to asi být něco ve stylu 300: Bitva u Thermopyl s tím obrovským rozdílem, že tam byla animace a zpomalené záběry takové, že se na ně dalo koukat a byly použity ve vhodný okamžik. Herci nezajímaví. Příběh ubohý, co jsem alespoň z dvou dílů vypozoroval a troufám si rovněž tvrdit, že vím, kudy se bude seriál ubírat a jak skončí. Tenhle seriál je zkrátka práce nedotažená a odfláknutá. Tomu nechť odpovídá moje hodnocení. ODPAD! ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Po vyčerpávajúcom Spartakovi od S. Kubricka som akosi nemal nutkanie stráviť hodiny pri modernejšom spracovaní, no skúsil som a ako to už pri seriáloch býva- chytí vás a nepustí. Erotický podmaz, ktorým sa seriál snaží prilákať divákov mi nesedel, väčšinou ide len o naťahovanie už i tak dosť rozťahaného seriálu. Čo však seriál robí zaujímavým sú veľmi dobre rozohrané vzťahy medzi postavami a zvraty v príbehu. Krvou ani zápasmi sa v arénach tiež nešetrí, preto musím uznať, že je seriál podstatne pozerateľnejší, než sa na prvý pohľad zdá. Veľká škoda tragickej smrti hlavného predstaviteľa, kvôli ktorému museli tvorcovia urobiť v nasledujúcich sériách zásadné zmeny. 1. séria je výborná a popri Spartakovi najviac zaujme postava jeho majiteľa a strojcu všetkých zvratov - Batiatusa, ktorý dostal v 6. dielnom prequeli ešte väčší priestor. Po 1. sérii a prequeli hodnotím na 80%. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Ve Spartakovi jdou tvůrci s úpornou snahou cpát do každého záběru krev, sex a když ani jedno nelze, tak alespoň vulgarismy tak daleko, že to hraničí se směšností. Neboť vše je podířízeno tomuto cíli a vše ostatní je druhořadé. V některých scénách spolu například dvě postavy hovoří co dál a na pozadí někdo jen tak mimoděk souloží. Všechny tyhlety efekty působí jako (marná) snaha zamaskovat banální prázdnotu příběhu a milostných dialogů typu:,,Měl jsi pravdu, že není jednoduché někomu useknout hlavu.“ „Naučím tě to.“ A jednotlivé postavy taky nejsou žádní Hamleti (psychologicky, ani herecky a konec konců ani mentálně). Samotný Spartakus a ti ostatní dobří připomínají svým charakterem Rychlé šípy, jen místo sbírání bobříků sekají římanům končetiny. Záporáci jsou pak pochopitelně jejich přesný opak. Smějí se když z někoho stříká krev atd. Nějaká hlubší psychologická studie zla nehrozí. Nejslabší z HBO. ()

Galerie (513)

Zajímavosti (49)

  • Rímski legionári majú oblečené známe lamelové brnenie Lorica segmentata. V tomto prípade však ide o anachronismus, v čase Spartakovho (Liam McIntyre / Andy Whitfield) povstania sa tento typ brnenia ešte nepoužíval, široko sa začal používať až počas imperiálnej doby, zhruba storočie po potlačení povstania. (AxelWers)
  • V závěrečném díle seriálu Gannicus (Dustin Clare) vzpomíná, jak lid provolával jeho jméno v aréně. Ale ta v té době, kdy si Gannicus vybojoval svobodu, ještě nebyla postavena. (Timak)
  • Když se Crixus (Manu Bennett) rozběhne proti skupince Římanů, jednoho z nich nadzvedne do vzduchu. Ve chvíli, kdy jej nadzvedne, nemá Říman v rukou žádný štít, ale v další chvíli se mu objeví v ruce. (Chipsonator)

Související novinky

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Stanice Starz se údajně dohodla s tvůrcem seriálu Spartakus Stevenem S. DeKnightem (Daredevil, Pacific Rim: Povstání) na vzniku nového pokračování historické řežby z roku 2010. Původního Spartaka… (více)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Začátkem příštího roku uvidíme na obrazovkách velký pirátský souboj. Stanice Starz nahradí Spartaka seriálem Black Sails z produkce Michaela Baye o mladších letech Flinta a Silvera ze slavného… (více)

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)

Reklama

Reklama