poster

Spartakus (TV seriál)

 • USA

  Spartacus

 • Slovensko

  Spartakus

 • Velká Británie

  Spartacus

Akční / Drama / Dobrodružný / Historický

USA, 2010–2013

Hudba:

Joseph LoDuca

Hrají:

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah, Jai Courtney, Anna Hutchison, Nick E. Tarabay, Antonio Te Maioha, Dustin Clare, Katrina Law, David Austin, Siaosi Fonua, Stephen Dunlevy, Craig Walsh Wrightson, Eka Darville, Raicho Vasilev, Daniel Feuerriegel, Ande Cunningham, Janine Burchett, Brooke Williams, John Bach, Lliam Powell, Mark Mitchinson, Campbell Cooley, Karlos Drinkwater, Matthew Chamberlain, Tim Foley, Tania Nolan, Mia Pistorius, Brooke Harmon, Matt Gillanders, Jon Brazier, John Way, Tim Cronin, Matthew Saville, Cynthia Addai-Robinson, Reuben de Jong, Kyle Rowling, Marcus Johnson, Dylan Hopkins, Bonnie Sveen, Hanna Mangan Lawrence, Michael Hurst, Ellen Hollman, Alain Chanoine, Simon Merrells, Christian Antidormi, Pana Hema Taylor, Gwendoline Taylor, Jenna Lind, Tom Hobbs, Todd Lasance, Cohen Holloway, Peter McCauley, Jared Turner, Richard Norton, Paul Glover, Luna Rioumina, Conan Stevens, Catherine Boniface, Lauren Shaw, Ditch Davey, Joseph Naufahu, Andrew Stehlin, Mark Ferguson, Aaron Jakubenko, Vince Colosimo, Brett Tucker, Jeffrey Thomas, Peter Feeney, Marisa Ramirez, Jason Hood, Stephen Papps, Barry Duffield, Colin Moy, Anthony Ray Parker, Stephen Lovatt, Joel Tobeck, Andrew Grainger, Greg Ward, Chris Petrovski, Kevin J. Wilson, Levi Holley
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ****

  1. séria (Krv a piesok): Viac nereálna šialenosť v štýle 300 než serióznoť typu RÍM. Ale je to gulervúci zážitok. Teda minimálne pre mužskú časť publika... Ako celok to však funguje skvelo aj v psychologickej rovine a o dramatické scény tiež nie je núdza... 2. séria (Pomsta): Akčné pokračovanie, kde mi osobne dosť chýba Andy Whitfield, predstaviteľ Spartaca z prvej série. Už sa však nevráti, tak treba akceptovať jeho nasledovníka, ktorý pôsobí omnoho menej drzo a omnoho menej nebezpečne. Značne tu ubudla práca s postavami, dôraz je kladený na akciu a fetišistické pohrávanie sa s gore (i keď občas sú triky príliš viditeľné). Ide stále o dobrú akčnú sériu, len nemá atmosféru prvej sezóny. Premiešanie s prequelom (Bohovia arény) je prekvapivo funkčné...(23.8.2010)

 • Arachneuss
  ****

  „There is but one path... we kill them all!" Blood and Sand - 80%: Zprvu pouze lacinější verze 300: Bitva u Thermopyl s příběhem a dialogy tupými, jako ostří cvičných mečů v ludusu gladiátorů. Po pár dílech, kdy si tvůrci ujasnili svou vizi, se naopak jedná o intenzivní rubačku s vizuálem za všechny prachy, dějovou linkou plnou intrik (za pointu šestého dílu by tvůrci zasloužili nějakou cenu), láskou mezi mřížemi a touze po krvavé pomstě. Určitě ten nejlepší seriál z první čtvrtiny tohoto roku a také příslib do budoucna, že novodobá verze vzpoury pod vedením Thráckého válečníka má šanci apelovat na absolutní výšiny hodnotící škály. Vengeance - 50% War of Damned - 80%(19.4.2010)

 • M.a.t.t.
  *****

  "Your lives are your own. Forge your own path, or join with us, and together we shall see Rome tremble." Drsné a krvavé s množstvom explicitných scén, zároveň však chytré s množstvom nečakaných zvratov a kvalitných dejových línií. A napriek tomu, že je to v prvom rade len televízna zábava, ktorá sa na nič viac nehrá, ostávajú tvorcovia v ramci možností dostatočne verní aj známej histórii. Škoda len, že mnoho divákov kvôli naturálnejšiemu poňatiu nevidí respektíve nechce vidieť.(1.2.2013)

 • kinej
  **

  Ve Spartakovi jdou tvůrci s úpornou snahou cpát do každého záběru krev, sex a když ani jedno nelze, tak alespoň vulgarismy tak daleko, že to hraničí se směšností. Neboť vše je podířízeno tomuto cíli a vše ostatní je druhořadé. V některých scénách spolu například dvě postavy hovoří co dál a na pozadí někdo jen tak mimoděk souloží. Všechny tyhlety efekty působí jako (marná) snaha zamaskovat banální prázdnotu příběhu a milostných dialogů typu:,,Měl jsi pravdu, že není jednoduché někomu useknout hlavu.“ „Naučím tě to.“ A jednotlivé postavy taky nejsou žádní Hamleti (psychologicky, ani herecky a konec konců ani mentálně). Samotný Spartakus a ti ostatní dobří připomínají svým charakterem Rychlé šípy, jen místo sbírání bobříků sekají římanům končetiny. Záporáci jsou pak pochopitelně jejich přesný opak. Smějí se když z někoho stříká krev atd. Nějaká hlubší psychologická studie zla nehrozí. Nejslabší z HBO.(16.11.2012)

 • Djoker
  ***

  Blood and Sand začíná jako laciné historické béčko. Zmateně se intrikuje, nechybí velká láska a kupa nespravedlnosti. S postupem času se však ukáže, že seriál nabízí více než jen možnost ukojení základních lidských pudů (nadrženost a nasranost) a rozjede několik příběhových linií, které fungují samostatně a navíc se časem protínají v pamětihodných okamžicích. Zdání tedy klame, první série je chytřejší než její cílový divák (buran od pásu posrávaný nadřízenými a bez pravidelného sexu), kterému k uspokojení stačí prvoplánové trademarky seriálu (neustálé šukání a smrt utlačovatelů). Přitom hlavní síla seriálu je úplně někde jinde. Postupné přiblížení Crixe, hlavního oponenta Spartaca, divákovi přes jeho vlastní problémy a vztah s éterickou Naevií, to je skutečná genialita tvůrců. Jejich rivalita a souboje jsou pak pro diváka neskutečnou hrou nervů, protože fandí vlastně oběma. Dalším překvapením jsou nečekaně chytré twisty, slizký Batiatus a jeho hra na všechny strany a samozřejmě souboje v aréně, které mají vždy hutnou atmosféru. Velkou slabinou je však účast Lucy Lawless, která je definitivně tou nejtragičtější seriálovou herečkou. Vengeance doplácí na dvě vynucená přeobsazení postav. V případě Spartaca sice našli typově podobného herce, bohužel má oproti původnímu tak poloviční charisma Jeho aura vůdce, který povstal v aréně z písku a krve je pryč. Whietfielda je velká škoda. Přeobsazení postavy Naevie (V dnešní době peníze? WTF!) je však větším průserem. Z jemné víly je najednou vykulené strašidlo s agresivním vystupováním a chutí po krvi, což její odvlečení od Batiata skutečně neobhájí. Od narození byla otrok. Tomu se nedá říkat vývoj, ale změna charakteru. Tím padá i síla jejího vztahu s Crixem, který vlastně rozjíždí celou sérii. Nadměrné množství záporných postav také ničemu nepomáhá. Všichni jdou po všech a na konci na to většina dojede. A co jako? Úplně největším kiksem jsou anonymní souboje v aréně dělané jen na efekt. Koho to zajímá? Útěk z Capuy do volného prostoru tomu také nepřidává, tzv. syndrom 2. série Prison Break. Stísněnost totiž dělá atmosféru. Navíc finále nesahá tomu prvnímu ani po kotníky. War of Damned přináší lehké oživení v podobě lepších soupeřů v podobě Crassa a Caesara a také konečně pořádnou nymfu v postavě Kore. Gannicus definitivně zastiňuje Spartaca a z Naevie je už úplně někdo jiný. Souboje proti desetinásobné přesile s maximálně jedním škrábnutím jsou sice hnané až na samotnou hranici uvěřitelnosti, ale co se týče emotivnosti pořád fungují. S blížícím se koncem se série vrací ke kořenům a slušně graduje v trpký konec, který paradoxně navozuje přesně ty pocity, které se mu celou dobu dařilo krotit. Otázkou zůstává, o kolik by byl seriál lepší s Whitfieldem, původní Naevií a možná důstojnějším koncem pro některé postavy. Každopádně pro současné obyvatele Říma to musí být peklo. 1. série: 75%, 2. série: 55%, 3. série: 65%.(21.10.2014)

 • - Napriek tomu, že ide o americký seriál, jediní americkí herci sú Katrina Law (Mira), Erin Cummings (Sura) a Ellen Hollman (Saxa). Nick Tarabay (Ashur) je síce americký občan, ale narodil sa v Libanone. (misterz)

 • - V seriálu jsou Getové popsáni jako nepřátelé Thráků. Historicky ale byl takto nazýván jeden thrácký kmen. (L3G1ON4R)

 • - Spartakovo tělo nikdy nebylo nalezeno (je několik možností: poslední bitvu přežil a unikl, byl zabit v bitvě anebo byl ukřižován). (PatrikP4)