Spartakus

TV spot 3
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

ArMinO

Dávam to za plný počet. Po zhliadnutí prvej série ma ten seriál úplne chytil a som rád, že je na ceste už ďalšia séria. Fakt extrémne vydarené. Keď si udrží takú silnú atmosféru aj v ďalšej sérii, tak to bude pre tento titul iba pozitívna vec. Aj keď má ten seriál svoje muchy, ale ktorý nemá, že ano... 91% // Po zhliadnutí všetkých sérií mám na srdci len jedno. Lepšie to hádam ani nemohli spraviť. Je to asi jeden z najlepších seriálov, čo som kedy videl. A flashbacky na konci, jednoducho perfektné! ()

Judhisthira

Násilí, samoúčelný sex a intriky. Tak těmito výrazy lze trefně charakterizovat seriál Spartacus. Ani bych neřekl, že po velice špatném pilotním díle se ze Spartaka vyklube slušný a zábavný seriálek, který v poslední třetině 1. řady nabere nebývalých obrátek. Celý seriál je natočen tak trochu komiksovým a laciným stylem, ale dojem to zas tak nesráží. Je jasné, že tvůrci se snažili ušetřit peníze, jak jen to šlo. Scénář je klasický a něco jsme už určitě někde viděli, ale taky místama slušně překvapí. Některé intriky, převážně na vyšších místech, stojí za to. Velkým plusem je neokoukané prostředí gladiátorské školy, kde se pohybuje několik zajímavých postav, které není těžké si oblíbit. Některé jsou sušší stejně jako výkon jejich představitelů, ale některé velice povedené. Většina diváků si určitě nejvíc oblíbí lanistu Batiáta, přesvědčivé zahraného Johnem Hannahem. Je to sice sobecký a prospěchářský hajzl, ale kdo by mu nefandil. A co hlavní postava seriálu Spartakus? No zpočátku asi moc neohromí, ale časem člověk začne chápat jeho chování a motivaci. Andy Whitfield je sympaťák a snaží se, co to jde. Přejme mu rychlé vyléčení rakoviny, kvuli které je posunuto natáčení 2. řady na neurčito. ()

Mawete

Abych řekl pravdu, tak jsem musel párkrát zkontrolovat, jestli jsem si náhodou nepustil nějaké soft porno. Prozatím hodnoceno po sedmi dílech. Celkem se mi to líbí. Jen mi trochu vadí místa vypadající jako 300: Bitva u Thermopyl . Každopádně se těším na další díly a doufám, že nepůjde kvalita dolů. Btw taky se vám zdá, že nejčastějším slovem v celém filmu je cock? ()

Jamall

Spartacus je za námi. Když se v první sérii objevil, působil částečně jako zjevení mezi seriály a když si člověk přivykl, užíval si každé vteřiny. Vysokou úroveň si udržela i druhá (nultá) série. Naneštěstí Andy Whitfield prohrál svůj boj s rakovinou a musel být nahrazen. Liam McIntyre měl těžkou roli a Andymu se nedokázal vyrovnat (o náhradní Naevii nechci ani psát, to byl ostudný castingový přešlap), třetí série šla kvalitou dolů, pořád šlo ovšem o slušnou zábavu. Čtvrtá série přivedla na obrazovky nové postavy a došlo k velkému osvěžení, Liam McIntyre někde nabral charisma a vše šlo poměrně hladce až k parádnímu finále. Bez okolků dávám čtyři hvězdy. ()

Scaevola

Pochopitelně, je to prvoplánově líbivé, a jistě, je to stylizované až na samou mez možností. Ale ve chvílích, kdy nechcete nad ničím přemýšlet a jen se prostoduše, za to královsky, bavit, sáhněte po tomto díle (v případě, že je Vám víc než 18 let). - Druhá, stylově stejná sezóna přinesla nová prostředí, jež dle očekávání prospěla Římanům (Proč jim u všech božstev pořád fandím?) a uškodila vzbouřeným otrokům, kteří jaksi nemají co k činění. Příběh tak táhnou kupředu intriky a machinace praetorů a jejich zvrácených manželek/milenek, byť všechno spěje k dopředu očekávanému, krvavému vyvrcholení. Uvidíme, co bude dál, když se zdá, že už není proti komu bojovat. - Třetí série už nemůže přitáhnout pozornost ani obrazem a stylem ani osudovostí příběhu. Nová "protistrana" však vnáší do příběhu cosi spekulativního a pohled na jednotlivé motivace se náhle stává nejistým: Chladný Crassus a nevysvětlitelně sympatický Caesar se více než vyrovnávají krvelačným otrokům a Spartacus sám - přes neustálé řeči o svobodě - ve finále organizuje gladiátorksé hry se zajatci. I když odhlédnu od morální spirály, konečné vyvrcholení dle očekávání zklamalo, protože naplnit veškerá očekávání prostě nebylo v ničích silách. Škoda, umazaly-li by se poslední tři episody, byla by třetí řada jednoznačně nejlepší. ()

Gwilwen

Spartacus dostal punc novodobých seriálů, které lapají své diváky hlavně na hektolitry krve, sex a intriky. Jenomže ono to všechno do puntíku funguje. Poněkud slabší scénář hravě vyváží vizuální stylizace Spartaca do 300 a seriál dostane po pár dílech takové grády, že jsem ho celý s netrpělivostí zkoukla během dvou dnů. Má to neuvěřitelný šmrnc a John Hannah, kterého znám převážně z rolí soucitných klaďasů a ťulpasů, se přerodil v hajzla erste Klasse. Plný počet a těším se na druhou sérii. ()

MartCT

Čekal jsem okopírované všechno možné, ale je to podáno takovou formou, že mě to neskutečně baví a hlavně za málo peněz hodně muziky. Takhle si představuju Řecko-Řím :) R.I.P. Andy :(( ()

Riker

Ještě víc "CGI" než 300 což by mi ani tak nevadilo, ale když už tam teče tolik hektolitrů krve mohli by mistři triku třeba ukázat pořádně usekané končetiny a né to v místě useknutí zaplácat zase litrama krve.. :-) Ale právě ty proudy krve, brutality, orgií a drsňácký slovník mě fakt bavili. ()

liborson

Horší 4*. Škoda některých scénaristických výlevů a stereotypů. Vůbec Spartakovo chycení v 1. díle je jak pěst na oko. Jinak seriál dobře obsazený. Líbí se mi komiksová laděnost seriálu. Digitální krev není sice jak v 300, ale i tak je to dobrá pokoukaná. Jak říkám, škoda někdy toho scénáře. ()

Insomniac

Veľmi dobrý historicko-akčný počin. Zhltol som to asi za týždeň - a to veľmi historické filmy (a seriály) nevyhľadávam. Fajn prepracované postavy, zápletka o pomste (ako inak:) a aj pomerne dobrý scenár a réžia. Vadili mi hlavne dosť podpriemerné triky, ktoré sa chceli hrať na "300" no v tomto prípade peniaze viditeľne chýbali. ()

benqsiemens

Parádní předělávka Spartaka z let dávno minulých hozená do seriálu. Vynikající souboje v aréně i mimo ní, krev sice stříká jak zběsilá (což zas tak nemusim), ale tady je to prostě pojaté tak nějak komiksově a neurážlivě. Vynikající a propracované příběhy vedlejších postav, většinou keci kolem a omáčka nudí, ale ve Spartakovi jsem se vždy na ty machinace a pikle těšil, tady to rozhodně žádná nudná omáčka není a do příběhu vše zapadá. Jen doufám, že to další sérií nezeserou a bude to pokračovat ve stejnym drajvu. Morituri te salutant!!! ()

Sethiel

Spíš by se to mělo jmenovat Spartakus: Krev a sex, je to mnohem výstižnější. Obsah seriálu je zhruba 30% soubojů, 30% sexuálně explicitních scén a teprve zbytek obsahuje takové věci jako dialogy, příběh nebo charakterizaci postav. Což, abych se vyjádřil jasně, není špatně ... já ujíždím na historických válečných filmech a tahle trochu komiksová jízda splnila moje představy víc než dost. Přesto se nemůžu ubránit pocitu, že sexuální scény jsou někdy až příliš samoúčelné. ()

Smudge

Po Římu, a to u mě doslova, další seriál z téhle doby prolezlé otroctvím a mocenskými intrikami. Oba seriály ukazují podobně, jak to v dřívějším Římu chodilo, oba si neberou žádné servítky se zobrazováním násilí, či sexu a přesto jsou úplně jiné. Především Spartakus je od globálněji pojatého Římu o dost komornější, týkající se jen jednoho místa, žádné scény ze senátu, Egypta, apod., jen jeden ludus, aréna a menší okruh postav. Díky tomu jsem si rychle našel své oblíbence a asi po pátém dílu vše nabralo takové obrátky, že se nešlo odtrhnout. Je to samozřejmě taky o dost surovější a puritány zřejmě slušně urážející, ale k nejslavnějšímu gladiátorovi mi nyní asi už nic nebude pasovat lépe. Přitom jsou břicha párající a hlavy sekající gladiátoři daleko snesitelnější, než nad nimi bydlící smetánka, u té se teprve ukazuje ta pravá pokřivenost starého Říma. S postupem seriálu se navíc tvůrci učí ze svých chyb a počáteční neduhy jako špatné zacházení s digitální krví (hlavně ze začátku to bilo dost do očí) a někdy podivné zpomalovací efekty našly postupně tu správnou hranici, že jsem s tím už později neměl žádný problém, naopak se mi to líbilo. Laťka je vysoko a těším se, co bude dál. ()

gpx

Seriál, zdá se, trpí typickými bolestmi USA tvorby. Zásadní problémy s naprostým oddálením se od reality ve zcela bazálních věcech či absence respektování fyzikálních zákonů a logicky lidského chování se dá tolerovat u akčních her typu Unreal Tournament, Doom, Quake atd. Ale ne u filmu/seriálu, který se snaží - byť jen s kapkou vážnosti - vyprávět historický příběh. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)