47 metrů

• Velká Británie 47 Meters Down (více)

Dovolená je prý ideální čas k tomu, aby člověk vyzkoušel nové věci – zážitky na hony vzdálené těm, které zná z každodenního života. Takhle aspoň Kate (Claire Holt) přesvědčila svou sestru Lisu (Mandy Moore), aby se v chatrné kovové kleci ponořily pod hladinu oceánu a ocitly se tváří v tvář velkému bílému žralokovi. Na dovolenou v Mexiku se dvojice vydává jen chvíli poté, co si Lisa prošla bouřlivým rozchodem. Jedním z důvodů, proč ji bývalý partner opustil, byla i údajná Lisina nudná povaha, proto jí přijde celkem vhod, když se v baru seznámí s Benjaminem (Santiago Segura)‚ a Louisem (Yani Gellman), kteří obě dívky přemluví, aby se společně vydaly za životním zážitkem na moři. Když se ale jejich klec odtrhne od lodi a prudce míří ke dnu, sestry se ocitají v pasti obklopené zuřivými žraloky. A kyslík zatím rychle ubývá… (Bontonfilm)

TomX2

Lisa nemá veľmi šťastný život. Len zriedka jej dávajú prednosť a nedávno ju dokonca opustilo jediné šťastie - jej priateľ (a dobre aj spravil). Preto sa jej mladšia sestra Kate rozhodne s ňou stráviť dovolenku v Mexiku. V bare stretnú dvoch mladých mužov, s ktorými sa rozhodnú ísť na loď k moru, aby sa lepšie zoznámili a užili si zábavu. To sa však stane chybou, keďže dvojica sestier nakoniec skončí v klietke na dne v mori. A okolo nich sa začnú krúžiť žraloky.. Moje hodnotenie: Tak konečne som sa k tomu filmu dokopal aj ja. Priznám sa, že nakoniec nedopadol presne podľa mojich očakávaní, ba dokonca mi nesadol vôbec a už pri prvých minútach som mal dojem, že na tom rozhodne nebude nič originálneho a bude to len ďalšia tupá sračka - a presne takto som sa cítil pri sledovaní tohto filmu. Od prvej minúty až po tú poslednú. Čo sa mi však na tom filme nepáčilo a prečo ho hodnotím takto "škaredo"? A to aj napriek tej skutočnosti, že si film na svoju stranu získal toľko divákov (a že ich nie je málo) a 4 či 5 bodových hodnotení na ČSFD? A prečo som vlastne mal chúťky ho hneď po prvej tretine vypnúť? V prvom rade za to môžu herci - presnejšie hlavná "hrdinka" stvárnená Mandy Moore, ktorej správanie, návyky a afektovaný herecký výkon neskutočne urážal a strčil do pytla nie len celý film, ale dokonca dokázala vyvolať moje hysterické chovanie, búchanie do všetkého čo (ne)má krvný obeh a mlátenie si hubou do steny. Doslova ma zabíjalo a vyčerpalo pozeranie sa na ňu a radšej sa budem do smrti vyhýbať všetkým kúskom, v ktorých si zahrala nejakú výraznejšiu rolu. Druhá vec je scenár - ten ma už naozaj znechutil a odstrčil od stoličky s tým, že po zhruba štyridsiatej minúte som musel dať pauzu, otvoriť poznámkový blok a hneď aj napísať recenziu. "V ŽIADNOM PRÍPADE NEVYCHÁDZAJTE VON Z KLECI! LEN TAM BUDETE V BEZPEČÍ! HLAVNE SI ŠETRITE VZDUCH! A NESNAŽTE SA POKÚSIŤ VYPLÁVAŤ NA HLADINU!" Tak a teraz chcem vedieť dôvod, prečo milá "druhá hlavná hrdinka" vyliezla von z klietky s tým, že sa pokúsi znovu kontaktovať ich kamarátov, ktorí sú hore na hladine. A to napriek tomu, že sama na vlastné uši počula čo má robiť, aby bola väčšia pravdepodobnosť že sa zachráni. Tak a teraz bum, príde napínavá scéna (berte si vankúš k hrudi), žralok sa rúti z 47 metrovej výšky dolu vodou aby si pochutnal na krásnej blondíne. Tak na to ja nervy nemám. Ten film je nereálny, nič také sa nemôže stať a keby sa niekomu stalo niečo podobné, rozhodne by sa nikto v podobnej situácii nechoval tak, ako hlavná "hrdinka". Nič originálneho ani kvalitného som vo filme nevidel - akurát do toho tvorcovia museli srať niekoľko nezmyselných a hlúpych prvkov, aby diváci dostali poriadnu dávku napätia (čo o mne neplatí). Jedna hviezda len za twist s halucináciou - vtedy som sa musel zasmiať aj ja. A tomuto ste naozaj dali 5 HVIEZD?! Moje hodnotenie: 20% ()

agentmiky

Po hodně dlouhé době se přikláním ke svému doposud nejnižšímu hvězdičkovému hodnocení. Velmi jsem se těšil, mám rád filmy s touto tématikou, ale na druhou stranu sám uznávám, že natočit film s útokem žraloků není jednoduché, ono zachytit tu úzkost lidí, aby to působilo přirozeně, fakticky není žádný med. Ale proč tady o tom vůbec mluvím, když se ve filmu žraloci objevili asi tak na dvě minuty celkově, že ? První polovinu bych ještě zařadil k solidnímu žánrovému přírůstku, ale ono diváka unaví, jak se dvě hlavní hrdinky pořád snaží vyplouvat nahoru navázat spojení, dále pak pořád debatují o tom, že jim dojde kyslík. A tak to pokračuje až vlastně nakonec. Očekával jsem větší zastoupení žraloků, toho jsem se tedy nedočkal . Mohu pochválit hudbu, jež jako jedna z mála fakt naháněla hrůzu. Herecké výkony nikterak zvlášť povedené. Pár scén mělo potenciál, ale pak to tvůrci zabili nelogičností (jako třeba v momentě, kdy nechali otevřenou klec, žralok pomalu kroužil kolem, ale je nenapadlo to zavřít ?). Závěr ponuknul velký twist v příběhu, který ale ve výsledku působil zmateně. Holt i takové Mělčiny se mi jeví oproti tomuto jako filmařský zážitek. Za mě dávám 51 % ()

Karlas

Film, který má na klice cedulku "profesionálním potápěčům vstup zakázán", pokud ovšem nechcete zábavnou kulisu k alkoholovému večírku po těžkém ponoru. ()

kaylin

I když by se skoro zdálo, že filmy se žraloky už jsou přece jen vyčpělé, musí se tomu nechat, že v roce 2016 vznikly dva docela dobré filmy právě na tohle téma. Tím prvním snímkem byly "Mělčiny", tím druhým právě "47 Meter Down". A oba přinášejí přesně to napětí, které od filmu se žraloky očekáváte. Skoro se divám, že "47 Meters Down" zvládlo svůj úkol i na tak omezeném prostoru. ()

Quint

Poměrně neotřelý žraločí horor, který zaujme tím, že se neodehrává tradičně na hladině, ale hluboko pod vodou v naprosté tmě, kde se bez baterky a bez kyslíku neobejdete. Režisér Johannes Roberts sice nepracuje s otevřeným podmořským prostorem s takovou vizuální nápaditostí jako např. Alfonso Cuaron s vesmírným prostorem v Gravitaci, ale i tak dokáže úspěšně navodit mrazivý pocit bezmoci a nejistoty v nevyzpytatelných hlubinách, které jsou nesmírně rozsáhlé, plné propastí a predátorů, a přitom v nich není vidět ani na krok. Může být lepší místo pro horor? ()

stration

Krásný survival. Napětí a atmosféra funguje dokonale, obě hrdinky jsou dostatečně sympatické a všichni, včetně žraloka se chovají tak nějak normálně, žádné exibice a přehnané žraločí IQ. K tomu hraje pasující hudba. No a závěr je kapitola sama o sobě. Výborně vymyšlené, překvapivé a sakramentsky zábavné. Při rozsvícení světlice jsem si připadal jako v The Descent. Paráda. ()

MATADOR

Vždycky mě baví, co dokáží tvůrci z tak jednoduchého scénáře vykřesat. Takže se úplně nejedná o další Shallows, ale i tak to úplně nenudí a na sobotní večer to úplně postačí. ()

AlistairMir

Nejdřív The Shallows a teď tohle, letos se žralokům konečně zase daří. Parádní atmosférická pecka, která člověku nedá vydechnout. Opravdu netuším co bych dělal na místě hrdinek a ani to nikdy nechci zjistit. Real shark opět dokazuje, že budí mnohem více hrůzy než 20ti metrovej digi shark a scéna se světlicí vyprodukuje neskutečnej záběr u kterého mě zamrazilo až do morku kostí. Konec asi hodně lidem dojde, ale já proti němu nic nemám a bylo to fajn. Co by mě ale úplně dostalo, kdyby film skončil v čase cca 1:21:15. To by byl ještě větší nářez. Sice hodně drsnej, ale dokonalej. ()

JohnMiller

Po The Shallows ďalší žraločí film ktorý dokázal, že najviac sprznený hororový subžáner (úprimne, neexistuje viac zosmiešnený hororový žánrik ako žraločie filmy) ešte dneska dokáže celkom prekvapiť. Originálny námet v ktorom sa dej odohráva výhradne v pod hladinou v klietke však trocha podkopávajú hlavné postavy. Nehovorím, že sa postavy správali nelogicky..... v rámci horroru, ale dve pipenky (rozum:fuchtle) mi tam vôbec nesedeli. Ale ináč slušný horror jeden z lepších z tohoto roku už iba kvôli tej klaustrofobickej atmosfére... touto chorobou síce netrpím ale mal som čo robiť aj ja. ()

gegina31

Na můj vkus až moc pozvolný průběh. Zajímavější to bylo asi až posledních 30 minut. Mou drahou polovičku dost vytáčely všechny ty heky, vzdechy a jeky. Mně spíš vadilo, že skoro celý film bylo prd vidět. Ale konec se mi taky líbil a celkem mě i dost překvapil, že se hodnocení vyhouplo o level výš. Co se týče toho konce, tak mi to připomnělo Pád do tmy. Ikdyž tam to bylo o něco víc beznadějný. ()

Patw

47 Metres Down pro mě bylo příjemným překvapením. Pravdou je, začnu-li negativy, že jsou zde menší nedostatky ve scénáři které by se dali jednoduše upravit, a přepsáním pár detailů by se z nesmyslného jednání mohlo udělat něco vážnějšího. Ale ono to funguje i tak, nechytá-li se divák každého slůvka. Atmosféra zde perfektně funguje, je to skvělá podívaná při které je divák (aspoň já byl) v napětí. 47 Metres Down je skvělou podívanou a děj nestagnuje na místě ačkoliv k tomu všechno napovídá protože se vlastně jedná "jen" o klec na dně oceánu kterou obklopují žraloci. Původně jsem dal tři hvězdy, ale s tím jsem nebyl spokojený. Bavil jsem se, byl jsem v napětí a těch 87 minut uteklo velmi rychle. Proto dávám čtyři hvězdy. ()

Vyhy

Nakonec jsem musel dát čtyři hvězdy. Jako každý jiný, taktéž to porovnávám s letošními Mělčinami. A toto mě více zaujalo. Oceňuji "reálnost" žraloků a snahu o logiku. Holky to prostě měly těžší než surfařka v Mělčinách - docházel jim vzduch. Film mě i na konci rozzuzlením překvapil, i když jsem si říkal, že jsem to měl čekat. Pro milovníky filmů se žralokama - doporučuji. ()

Aljak

Prekvapivo dobrý a napínavý thriller - až do samého konca! A to som si od toho nič extra nesľuboval. Len som si chcel pozrieť film, kde nebude prehnane veľa dialógov, tak som usúdil že v podmorskom prostredí sa toho moc nenahovorí :) Začalo to celkom nevinným dobrodružstvom v bezpečí klietky s istiacimi lanami. No v jednom momente táto zábavka nabrala katastrofálny scenár. Odhliadnuc od fyziologických absurdností (a že ich bolo až príliš) nabral celý príbeh skvelý spád a miestami som od napätia ani nedýchal. Ten koniec ma absolútne zarazil, a aj vďaka tomu si vyslúžil tento filmík poctivé 4 hviezdičky! ()

M.i.k.e

solidní béčko,které sice není lepší Mělčin,ale dokáže překvapit pár dobrými nápady a hlavně závěrem.Škoda,že obsazení není moc sympatické a tak sem neměl moc důvod děvčatům fandit...60% ()

kaposlav

Najprv som dal 3*, ale o chvíľu som to znížil na 2*. Malo to predsa len niekoľko nedomyslených, alebo skôr nezmyselných chýb. Po vizuálnej stránke je to kvalitné, ale je to predsa len už rok 2016, takže to nie je dostatočný dôvod na 3*. ()

honajz2

Zase jsem měl možnost narazit na film o lidech (tentokrát dvě mladé holky) uvězněných v zavřeném prostoru, akorát tady je to okořeněné ještě o to, že ten uzavřený prostor je jediný bezpečný a to, co je za ním, tam je to nebezpečné. Holky prostě uvíznou v kleci na mořském dně a všude je to tam samý hladový žralok. Sice mi teda přijde divné, že na ně útočil jen tak (tamty vnitřnosti, jak jim na začátku házeli z té lodě, tak to už snad museli nějak sežrat a odplavat pryč, ne? ale možná tam ještě na tom místě zůstali a hledali, jestli ještě náhodou něco nenajdou, nevím), ale jinak se jedná o dost napínavý film, který sice v určitém úseku na chvíli ztratí dech, ale ne na moc dlouho. Postavy jsou sice takové průměrné, nějak extra si mě nezískaly, ale fandit se jim dá. Jenom mě teda ještě naštvalo finále, a to tím, že SPOILER nejnapínavější scéna filmu je halucinace KONEC SPOILER a to co bylo pak už prostě nemělo účinek, jako ta scéna před tím. Jinak to ale vůbec není špatné. 3* ()

Martin741

Jak tak pozeram, zarobilo to fajne na seba, takze za mna - ja som hltal tento zraloci film, najma od chvile jaxa ta klietka odtrhla. Atmosfera, napatie na urovni, tempo a dialogy su vynikajuce, reziserskysa Johannes Roberts predviedol : 70 % ()

bourec

Filmy z podmořskýho světa mám rád,a na tenhle film sem se tudíž hodně těšil.První půlka je solidní,a já musim přiznat ,že bejt v kleci na dně,poseru se dřív než bys řekl švec.Ten film má ale i svoje vady,jako třeba že jak obrazem tak textem je nám servírováno ,co se stane v budoucnu.Pozor spoiler:roztřepený lano na na navijáku ,kterej držel klec,kecy o halucinacích při výměně bomb atd..Takže nakonec ze tří hvězd spadnu na dvě,protože mě sice rejža na konci překvapil a dostal,ale nakonec nasral,protože ta pětiminutovka byla napínavá,ale vlastně tam byla na hovno.Škoda.40%. ()

Rodriguez

Tak jsem dal na zdejší hodnocení 68% a ponořil se 47 metrů pod hladinu. Marně jsem přemýšlel kdo si dělá větší prdel?! Jestli autoři filmu nebo zdejší hodnocení?! Do poloviny filmu keců hromada, že by mě vidle nestačili a od druhé půlky trapná přednáška jak se správně potápět a co nepodcenit. Jediné pozitivum, které hodnotím je za bezva žraloky. 15% ()