poster

Ponorka (TV seriál)

 • Německo

  Das Boot

 • Slovensko

  Ponorka

Drama / Válečný

Německo, 2018–2020, 16 h (Minutáž: 60 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • slunicko2
  ***

  Inteligentního až intelektuálního vyšetřovatele gestapa a mazáckou vojnu ve fašistické ponorce jsem dosud neviděl. 1) Obecně jsem neviděl ani moc filmů z prostředí okupované Francie._____ 2) Sledujeme dva paralelně probíhající příběhy (ponorka - přístavní odboj), dost uměle propojené osobní linkou (bratr - sestra). Pěkní kluci v ponorce (spolu s kompaktnějším a napínavějším dějem) mě bavili podstatně více, než děj na pevnině._____ 3) Za zvláštní zmínku stojí pěkní herci na ponorce: 29letý Rick Okon (kapitán ponorky Klaus Hoffmann), 37letý August Wittgenstein (fanatický zástupce velitele Karl Tennstedt), 26letý Leonard Scheicher (Simonin bratr Frank, radista), 35letý Franz Dinda (npor. Robert Ehrenberg, šéfstrojník), 30letý Pit Bukowski (Pips Lüders), 31letý Julius Feldmeier (Eugen Strelitz), 29letý Joachim Foerster (Ralf Grothe) 26letý Leonard Kunz (Gunther Maas), 28letý Ben Münchow (Lutz Ritzenhoff), 36letý Robert Stadlober (Smut) a samozřejmě i 45letý Tom Wlaschiha (kriminální rada Forster)._____ 4) Dále mě zaujala velmi árijsky působící 35letá Vicky Kriepsová (tlumočnice Simone Strasserová)._____ 5) Seriál stejně jako původní film má za základ knihu Lothara Günthera Buchheima Ponorka z roku 1973. Seriál navíc využil i Buchheimovu Pevnost z roku 1995._____ 6) Ze zhruba 40 000 mužů, kteří sloužili za druhé světové války na německých ponorkách, přežilo jen 7 000._____ 7) Těším se na druhou řadu.(4.9.2019)

 • agil001
  *

  Začátek se jevil velmi dobře. Kvalitně natočené. Postupně se to se otočilo na hyperkorektní dílo o tom, že přece Němci nebyli tak zlí a jen naletěli několika šílencům. Když se polovina posádky rozhodla unést loď a vzdát se v Americe, měl jsem problém se dívat dál. A zakončil to gestapák, který prozřel. Jako romantický film dobrý, ale se skutečností nemá nic společného.(13.2.2021)

 • Phex
  ****

  Seriál s dvěma liniemi příběhu, které spojuje německá sourozenecká dvojice bratr-sestra z francouzského pohraničí. On nečekaně na ponorce v Atlantiku jako radista (pak taky otec a taky vdovec), ona na souši v ponorkovém přístavu La Rochelle jako upjatá německá sekretářka a pak taky teta (přes den) a francouzská LGBT odbojářka (v noci). Linie na moři je spíš mužská, na souši spíš ženská. Docela se to vyvažuje. Zápletka je pestřejší určitě na souši. Jediným zklamáním pro mě jsou šablonovité situace, která zažívá posádka ponorky. Prostě to co tam je, už jsem viděl ve filmech předtím.(8.8.2019)

 • Ampi
  ****

  Slušné válečné drama, kde Němci, když si to natočili, nejsou tak zlí a francouzští odbojáři tak hodní. To bude asi tím, že seriál vyrobili pro britskou televizi Sky. Atmosféra vytvořená v okupovaném přístavu La Rochelle i na ponorce v Atlantiku je dobrá se zajímavými postavami. Na závěr, i když nám se metody odbojářky Carly Monroe nemusí líbit, ale bez takových jako ona by to nacisté a fašisté měli mnohem jednodušší. Koncem si seriál, koleduje o druhou sérii.(6.10.2019)

 • Ace.A.T.L.
  **

  Tak jsme se těšil na ponorkovej seriál, kde se ukáže víc, než jen to, o klasicky ve filmech o ponorkách. A začalo to pěkně. Ale potom se zvrtlo v sriál o všeobcných věcch, kolem německý armády a smysl ponorky, šel do ústraní a je pouze jako doplněk. Což je obrovská škoda, protože to mělo super potenciál. Ne, že bych se úplně nudil, ale ani jsem to úplně nehltal a u sledování jsem dělal i jiný věci. Za mě 2* a pokud čekáte seriál o ponorce, tak NEDOPORUČUJU(30.12.2018)

 • - Druhá série se natáčela ve Francii v La Rochelle a okolí (řeka Doux, Arçais, Les Portes-en-Ré, Marans), v Anglii (Manchester, South Port, Liverpool) a v České republice. Točilo se jak v Praze (Hybernská, Pragovka), tak i mimo Prahu (Lišany u Rakovníka, Lužná, Králův Dvůr, Slapy, Mladá Boleslav). Ponorka opět vyrostla v barrandovském ateliéru č. 8, ale využívány byly i ateliéry č. 1 a 2 a barrandovský pozemek. Závěr natáčení pak probíhal na Maltě, v Malta Film Studios vedle pevnosti Rinella. Druhá série měla 84 natáčecích dnů (díky druhému štábu se tak ve srovnání s první sezónou točilo o 22 dní méně). (Dr. Hawkeye)

 • - Projekt vznikal z podstatné části v České republice. Kromě studia na Barrandově (kde se točily záběry z vnitřku ponorky) se natáčelo na Slapech (Slapský zámeček), ve Vojně u Příbrami a po Praze (Pragovka, Smíchov, Hybernská). Dále se natáčelo v německém Mnichově, francouzském La Rochelle a na Maltě. Natáčelo se 106 dní. (Dr. Hawkeye)