poster

Ponorka (TV seriál)

 • Německo

  Das Boot

 • Slovensko

  Ponorka

Drama / Válečný

Německo, 2018, 8 h (Minutáž: 60 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  **

  1. seria: Ocakavate klasicky ponorkovy serial v ktorom budete sledovat dobrodruzstva chrabrej posadky ponorky? Ich takticke manevre pri subojoch s nepriatelskymi plavidlami plne sklucujucej atmosfery pri ktorych nebudete dychat od napätia? Hladajte inde. Namiesto toho tu mame mix vojnovo spionskeho serialu odohravajuci sa v dvoch rovinach. V jednej linii sledujeme osudy mladej Simony, ktora pracuje pre Nemcov ale postupne sa zapletie aj s odbojom. Nakoniec sa to vyvrbi tak, ze si to rozdava v posteli so vsetkymi stranami bez ohladu na to ci sa jedna o muzov alebo zeny. Napinave jak svina. V druhej linii trochu sledujeme aj osudy posadky ponorky. Lenze namiesto bojov s nepriatelmi sledujeme ako sa posadka medzi sebou neustale hada, hierarchia velenia nefunguje, az to nakoniec vyusti vzburu. Keby sa to neodohravalo na ponorke ale v nejakej vzdialenej zakladni, tak by to bolo uplne jedno. K postavam divak nema sancu prilnut. Je to jeden otravny debil za druhym a vsetkym budete priat smrt. Namiesto vznesenych namornikov tu je banda typicky zakernych Nemcov. Ocenit na tomto serialy sa da snad len technicka stranka. Ci uz interier ponorky, tak aj vsetky lokacie mimo nej. Ale co z toho, ked pribeh je nezaujimavy a postavy otravne. Otvorenym poklopom pre dalsiu seriu rozhodne neprejdem. 4/10.(28.12.2018)

 • GREGOIRE
  ****

  Název svádí ke srovnávání s nejlepší Ponorkou všech dob, ale tento seriál kombinuje několik rovin válečného konfliktu ve dvou hlavních dějových liniích - na moři a na souši. A docela se to povedlo. Dobré obsazení a typická seriálová gradace napětí na konci dílu :-). Za mě slušné, jak na moři, tak na souši.(31.7.2019)

 • Ampi
  ****

  Slušné válečné drama, kde Němci, když si to natočili, nejsou tak zlí a francouzští odbojáři tak hodní. To bude asi tím, že seriál vyrobili pro britskou televizi Sky. Atmosféra vytvořená v okupovaném přístavu La Rochelle i na ponorce v Atlantiku je dobrá se zajímavými postavami. Na závěr, i když nám se metody odbojářky Carly Monroe nemusí líbit, ale bez takových jako ona by to nacisté a fašisté měli mnohem jednodušší. Koncem si seriál, koleduje o druhou sérii.(6.10.2019)

 • Phex
  ****

  Seriál s dvěma liniemi příběhu, které spojuje německá sourozenecká dvojice bratr-sestra z francouzského pohraničí. On nečekaně na ponorce v Atlantiku jako radista (pak taky otec a taky vdovec), ona na souši v ponorkovém přístavu La Rochelle jako upjatá německá sekretářka a pak taky teta (přes den) a francouzská LGBT odbojářka (v noci). Linie na moři je spíš mužská, na souši spíš ženská. Docela se to vyvažuje. Zápletka je pestřejší určitě na souši. Jediným zklamáním pro mě jsou šablonovité situace, která zažívá posádka ponorky. Prostě to co tam je, už jsem viděl ve filmech předtím.(8.8.2019)

 • slunicko2
  ***

  Inteligentního až intelektuálního vyšetřovatele gestapa a mazáckou vojnu ve fašistické ponorce jsem dosud neviděl. 1) Obecně jsem neviděl ani moc filmů z prostředí okupované Francie._____ 2) Sledujeme dva paralelně probíhající příběhy (ponorka - přístavní odboj), dost uměle propojené osobní linkou (bratr - sestra). Pěkní kluci v ponorce (spolu s kompaktnějším a napínavějším dějem) mě bavili podstatně více, než děj na pevnině._____ 3) Za zvláštní zmínku stojí pěkní herci na ponorce: 29letý Rick Okon (kapitán ponorky Klaus Hoffmann), 37letý August Wittgenstein (fanatický zástupce velitele Karl Tennstedt), 26letý Leonard Scheicher (Simonin bratr Frank, radista), 35letý Franz Dinda (npor. Robert Ehrenberg, šéfstrojník), 30letý Pit Bukowski (Pips Lüders), 31letý Julius Feldmeier (Eugen Strelitz), 29letý Joachim Foerster (Ralf Grothe) 26letý Leonard Kunz (Gunther Maas), 28letý Ben Münchow (Lutz Ritzenhoff), 36letý Robert Stadlober (Smut) a samozřejmě i 45letý Tom Wlaschiha (kriminální rada Forster)._____ 4) Dále mě zaujala velmi árijsky působící 35letá Vicky Kriepsová (tlumočnice Simone Strasserová)._____ 5) Seriál stejně jako původní film má za základ knihu Lothara Günthera Buchheima Ponorka z roku 1973. Seriál navíc využil i Buchheimovu Pevnost z roku 1995._____ 6) Ze zhruba 40 000 mužů, kteří sloužili za druhé světové války na německých ponorkách, přežilo jen 7 000._____ 7) Těším se na druhou řadu.(4.9.2019)

 • - Projekt vznikal z podstatné části v České republice. Kromě studia na Barrandově (kde se točily záběry z vnitřku ponorky) se natáčelo na Slapech (Slapský zámeček), ve Vojně u Příbrami a po Praze (Pragovka, Smíchov, Hybernská). Dále se natáčelo v německém Mnichově, francouzském La Rochelle a na Maltě. Natáčelo se 106 dní. (Mr.Hawkeye)