Reklama

Reklama

Ponorka

(seriál)
Trailer 1
Německo, (2018–2023), 28 h 6 min (Minutáž: 45–62 min)

Předloha:

Lothar G. Buchheim (kniha)

Hrají:

Vicky Krieps, Pit Bukowski, Julius Feldmeier, Joachim Foerster, Leonard Kunz, Ben Münchow, Leonard Scheicher, Rick Okon, August Wittgenstein, Rainer Bock (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Podzim roku 1942, území okupované Francie: Ponorka U-612 je připravena na svou první plavbu. Na palubě s mladou posádkou a novým kapitánem Klausem Hoffmannem má vyrazit do čím dál brutálnější války. Čtyřicet mladých mužů vyráží na první misi. Snaží se vypořádat se stísněnými a klaustrofobickými podmínkami života pod vodou. Jejich síly jsou napínány do krajnosti. Napětí se stupňuje a v oddanosti se začínají objevovat trhliny. V přístavu La Rochelle se Simone Strasserové vymkne život z rukou, neboť podlehla nebezpečnému vztahu a nedovolené lásce, díky nimž je rozpolcena mezi svou loajalitu k Německu a hnutím odporu. Začne pochybovat o svém přesvědčení. Je možné, aby všechno, co považovala za pravdu, bylo ve skutečnosti lež? Jedná se o příběh o volbách a přežití, který zkoumá psychickou trýzeň za 2. světové války a krutou realitu života v nesmyslném válečném konfliktu. (Viasat)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (29)

Ampi 

všechny recenze uživatele

Slušné válečné drama, kde Němci, když si to natočili, nejsou tak zlí a francouzští odbojáři tak hodní. To bude asi tím, že seriál vyrobili pro britskou televizi Sky. Atmosféra vytvořená v okupovaném přístavu La Rochelle i na ponorce v Atlantiku je dobrá se zajímavými postavami. Na závěr, i když nám se metody odbojářky Carly Monroe nemusí líbit, ale bez takových jako ona by to nacisté a fašisté měli mnohem jednodušší. Koncem si seriál, koleduje o druhou sérii. ()

kondor77 

všechny recenze uživatele

Teda rozhodně jsem nečekal, že hlavní roli v seriálu, který má být volným pokračováním testosteronem nabitého původního filmu ztvární emancipovaná rozhoďnožka a parta ubrečených mileniálů. Na druhou stranu jsem zato rád, protože seriál mi dává jistotu, že Němci už žádnou další válku nevyvolají a budou se věnovat důležitějším věcem, jako je například vývoj uniforem pro těhotné vojačky (zdroj). ()

Reklama

Phex 

všechny recenze uživatele

Seriál s dvěma liniemi příběhu, které spojuje německá sourozenecká dvojice bratr-sestra z francouzského pohraničí. On nečekaně na ponorce v Atlantiku jako radista (pak taky otec a taky vdovec), ona na souši v ponorkovém přístavu La Rochelle jako upjatá německá sekretářka a pak taky teta (přes den) a francouzská LGBT odbojářka (v noci). Linie na moři je spíš mužská, na souši spíš ženská. Docela se to vyvažuje. Zápletka je pestřejší určitě na souši. Jediným zklamáním pro mě jsou šablonovité situace, která zažívá posádka ponorky. Prostě to co tam je, už jsem viděl ve filmech předtím. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

1. seria: Ocakavate klasicky ponorkovy serial v ktorom budete sledovat dobrodruzstva chrabrej posadky ponorky? Ich takticke manevre pri subojoch s nepriatelskymi plavidlami plne sklucujucej atmosfery pri ktorych nebudete dychat od napätia? Hladajte inde. Namiesto toho tu mame mix vojnovo spionskeho serialu odohravajuci sa v dvoch rovinach. V jednej linii sledujeme osudy mladej Simony, ktora pracuje pre Nemcov ale postupne sa zapletie aj s odbojom. Nakoniec sa to vyvrbi tak, ze si to rozdava v posteli so vsetkymi stranami bez ohladu na to ci sa jedna o muzov alebo zeny. Napinave jak svina. V druhej linii trochu sledujeme aj osudy posadky ponorky. Lenze namiesto bojov s nepriatelmi sledujeme ako sa posadka medzi sebou neustale hada, hierarchia velenia nefunguje, az to nakoniec vyusti vzburu. Keby sa to neodohravalo na ponorke ale v nejakej vzdialenej zakladni, tak by to bolo uplne jedno. K postavam divak nema sancu prilnut. Je to jeden otravny debil za druhym a vsetkym budete priat smrt. Namiesto vznesenych namornikov tu je banda typicky zakernych Nemcov. Ocenit na tomto serialy sa da snad len technicka stranka. Ci uz interier ponorky, tak aj vsetky lokacie mimo nej. Ale co z toho, ked pribeh je nezaujimavy a postavy otravne. Otvorenym poklopom pre dalsiu seriu rozhodne neprejdem. 4/10. ()

Kozlowski8 

všechny recenze uživatele

Seriál, odehrávající se ve dvou rovinách. Jednak na palubě ponorky, kde posádka řeší, kromě bojových úkolů, také výrazné vnitřní neshody, vedoucí ke vzpouře - a jednak ve francouzském přístavu La Rochelle, kde sledujeme konfrontaci Němců z francouzskými odbojáři. Obě linie jsou v podstatě samostatné a neprovázané. Spojuje je pouze osud sourozenecké dvojice - Franka Strassera, coby člena posádky ponorky a Simone, která pracuje v La Rochelle na německém velitelství jako sekretářka a překladatelka. Ta část, odehrávající se na moři mne (možná kupodivu) bavila méně. Nepřináší nic nového, nápaditého, vzrušujícího, po většinu času neřeší bojové akce, ale vzpouru mezi námořníky. Zato linie "na souši" se postupně rozvíjí ve vzrušující, napínavou špionážní hru a v postavě Simone (skvělá Vicky Krieps) - řešící neslučitelné dilema ve svém přesvědčení a v lásce k ženě z "druhé strany" - ukazuje nesmyslnost války a lidské nevraživosti. Po všech stránkách výborně odvedená práce. 80%. Poutavé vyprávění pokračuje i v druhé sérii, navíc přibila třetí - americká linie. Znovu jsem si seriál náramně užíval. 80 %. ()

Galerie (1 518)

Zajímavosti (2)

  • Projekt vznikal z podstatné části v České republice. Kromě studia na Barrandově (kde se točily záběry z vnitřku ponorky) se natáčelo na Slapech (Slapský zámeček), ve Vojně u Příbrami a po Praze (Pragovka, Smíchov, Hybernská). Dále se natáčelo v německém Mnichově, francouzském La Rochelle a na Maltě. Natáčelo se 106 dní. (Dr. Hawkeye)
  • Druhá série se natáčela ve Francii v La Rochelle a okolí (řeka Doux, Arçais, Les Portes-en-Ré, Marans), v Anglii (Manchester, South Port, Liverpool) a v České republice. Točilo se jak v Praze (Hybernská, Pragovka), tak i mimo Prahu (Lišany u Rakovníka, Lužná, Králův Dvůr, Slapy, Mladá Boleslav). Ponorka opět vyrostla v barrandovském ateliéru č. 8, ale využívány byly i ateliéry č. 1 a 2 a barrandovský pozemek. Závěr natáčení pak probíhal na Maltě, v Malta Film Studios vedle pevnosti Rinella. Druhá série měla 84 natáčecích dnů (díky druhému štábu se tak ve srovnání s první sezónou točilo o 22 dní méně). (Dr. Hawkeye)

Reklama

Reklama