Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

blondboss

Už Suicide Squad mi prišiel ako otrasný film a tento na neho v podstate kvalitou len odkazuje, pričom to robí trošku sympatickejším dojmom. Hlavne je vidieť, že Margot Robbie si postavu Harley Quinn užíva a zákonite to prenesie aj na diváka. Bohužiaľ samotný koncept snímku ho limituje posunúť k lepším hodnoteniam, hlavne keď si zoberieme do úvahy jemne feministický podtext. Dejovo plytké, dialógovo otrasné a komiksovo nekoncepčné, čo stačí ozaj len na slabé tri hviezdy. 50 % ()

Dejvid17

+ Huntress a Ewan s granátem v kapse jak se rozpliz, soundtrack - obsazení zbytku Birds of prey, choreografie soubojů Těžká průměrnotina, která nijak extra nenadchne, kde jsem si s chutí pustil asi 20x jak se Ewan rozpliz na sr*čku :D ()

prochyn

Místním teplomilným intelektuálům se film nelíbil. To mně zas jo. Harley Quinn je moc hezká a pěkně se svíjí. A ty její ksichtíky :-D ()

Alex_01

Začněmě klady: barvičky a stylizace byly super. I herecké obaszení bylo okay (Margot Robbie umí hrát). Pak tu byly fakt divné cringe scény jako kdyby vystřižené z jiného filmu (závěrečná zcéna z restaurace, deus ex machina zdeletování Rentovy armády „kouzelným“ hlasem). Pak tu byly i divně pojebané detaily-např: všichni telefonovali se stejným telefonem Blackberry keyone, který tam nebyl ani jako productplacement a akorát mě mátlo, kdo zrovna volá nebo píše, když mají stejný mobil tvl. A pak je tu samotná myšlenka celého filmu: aka ženy všech zemí spojte se a bojujte proti všem mužům, kteří vás chtějí vlastnit, využít, ojet, rozkrájet, vykuchat a nevím co ještě. Reálně tu nebyla jediná mužská postava, která by se ve filmu nezachovala jako úplný pičus-jinými slovy všichni chlapi jsou úplní pičusové. Nemám problém s tou messagí vzdoru, spíše s tím jak byla podána-doslovně vmetena do ksichtu každému, kdo film pouhým okem zahlédne. NOPE ()

fiasko

Známka: C-; Birds of Prey aneb Podivuhodná proměna Harley Quinn (opravdu cílevědomě šílený název) je nejnovější film ze světa DCEU, v němž vystupuje manželka Jareda Letova Jokera, který z role již vypadl. Ms. Quinn společně s dalšími pomstychtivými ženami vytvoří skupinu, jejíž název odpovídá titulu snímku. Birds of Prey dosáhlo smutného milníku, protože jde o vůbec první mládeži nepřístupný komiksový film za dlouhou dobu, který NENÍ SKVĚLÝ. Strukturou vyprávění se snaží film zkopírovat prvního Deadpoola, čili se značná část filmu skládá z flashbacků zahrnující problémy, do kterých se hlavní hrdinka v minulosti namočila. Bohužel platí to stejné, co pro téměř všechny DCEU projekty, což je špatný scénář a absence důsledné návaznosti scén. Snaží se to být strašně cool a rádoby odvážně originální, nicméně se všechen úmorně sestavený konstrukt rozpadá a působí výsledně spíše jako nepovedená parodie než jako originální počin. Celý film je ohromná video-montáž jednotlivě slepených kousků, aniž by tvůrci přemýšleli o plynulosti a již zmíněné návaznosti. Režisérkou je žena a všechny hlavní postavy jsou ženy, kromě záporáka, jenž se však chová zženštile. Že jde o femininní film, tedy není holá lež, v tomto případě rozhodně nemám problém s jakýmkoli prosazováním ženské dominance, ale zde je to dělané na sílu, tudíž to má spíše na příběh negativní vliv. Ewan McGregor hraje fešného ultra ploše dvourozměrného arcipadoucha vyžívajícího se ve vlastním hovadství a bohužel je stejně jako zbytek postav nevyužit. Vztah Harley Quinn s malou asijskou zlodějkou není nijak prokreslen. Harley Quinn je jediná alespoň trochu zajímavá postava a jediný důvod, proč snímek spadá nakonec do průměru. Akční scény jsou dost solidní, důvodem je Chad Stahelski, který dělal díly Johna Wicka, čili se není čemu divit. Trochu nerozumím rozhodnutí udělat film mládeži nepřístupný, protože většinou jsou zde chlapi spíše kopáni do přirození a všechny skutečné "eRkové" scény působí hodně na sílu a nesmyslně brutálně. Oceňuju však odvahu tvůrců experimentovat na rozdíl od Marvelu, kde jsou jisté projekty poslední dobou produkovány jak na běžícím páse... ()

Frecerick

Je to hovadinka... ale co byste od zápletky "Rozešla jsem se s mou láskou, co teď budu dělat?" taky čekali? Příběh je opravdu jednoduchý, ale ten vizuál a hudba z toho dělají poměrně zajímavou podívanou. Gró filmu jsou akční scény, kdy si to Harley rozdává s několika zlounama hezky melee. Scénář kašle na logiku a plně se podřizuje scénám, které tam prostě chtějí, ať se děje, co se děje. Celé to tahá Margot Robbie a snímek by se spíš měl jmenovat Harley Quinn, protože tým Birds of Prey tu vidíme až v posledních minutách, a nějakou podivuhodnou proměnu Harley Quinn tu také moc nenajdeme... občas se to pokouší otírat se o tóny nějaké vážnosti, uvědomnění Harley, ale nakonec to vždy utnou nějakým vtipem a ve výsledku to pak nefunguje tak dobře, jak by mohlo. Je to průměrná jednorázovka, kterou podruhé asi nikdy neuvidím, ale když vypnete mozek, věřím, že si to můžete užít a vyždímat z toho všechnu radost. 6,5/10 ()

HellsAngel

Emancipácia Harley Quinn a ďalších gothamských slečiniek síce dieru do sveta neurobí, svoju cieľovku ale celkom slušne pobaví. Najmä v porovnaní s Ayerovou Suicide Squad pôsobí novinka viac autorsky jednotná vo svojom spracovaní – presne vie, čo chce divákovi ukázať, úspešne sa jej to darí a pri tom všetkom sa neberie príliš vážne. Aj keď je fér priznať, že niektoré rozprávacie postupy si požičiava od žánrových bratov, svoj nelineárny dej rozpráva so šmrncom a najmä zmysluplne. Bojové sekvencie majú náboj, nápaditú choreografiu a ponúkajú širokú paletu farieb, pričom R-kový rating filmu jednoznačne prospieva. Margot Robbie bola vo svojej úlohe skvelá už pred štyrmi rokmi a v tomto ohľade sa našťastie nič nezmenilo, pribudlo k nej ale niekoľko šarmantných hereckých kolegýň so zaujímavo načrtnutými postavami. Najviac sa mi aj tak páčil Ewan McGregor, ktorého na filmových plátnach nevidím tak často, ako by som si prial. Za veľké plus považujem taktiež skutočnosť, že film nemožno označiť za feministický, nakoľko so ženskou nezávislosťou pracuje s mierou a rozhodne nasilu netlačí do popredia žiadnu ideológiu. Rovnako si ho preto môžu užiť všetky skupiny divákov. ()

Rian_witcher

Chtěl jsem se u filmu pobavit a přesně to se také stalo. Bláznivá jízda bláznivé Harley Quinn s o něco méně bláznivými, ale sympatickými parťačkami je výborným odreagováním. Dvě výtky přece jen mám. V druhé polovině filmu před akčním finále se objeví nudné pasáže. Nic co by výrazně film pokazilo, ale přece jen to srazilo hvězdu dolů. A druhou výtkou je poněkud "nudné" vyřešení závěrečného bosse. Ten byl ostatně velkou slabinou. Ewan McGregor byl neskutečně nudný a jeho pohůnci budili daleko větší hrůzu než jeho postava. Ale Margot Robbie si svůj part vyloženě užívala a i kdyby neměla tolik pomocnic, utáhla by celý film nejspíš i sama :-) ()

Astonko

BOMBAAA! Som rád, že Harley dostala mega veľa priestoru, pretože je v podaní Margot úžasná. Rovnako vtipy, hudba a vizuál 9.6/10 ()

Kinison

Miluji Harley Quinn už od Suicide Squad a odpustím jí vše. Filmu však neodpustím nezajímavého padoucha. Ty moudré něžné oči se do skull mask nehodí, Ewan je prostě hodnej kluk. Ale I love Harley! Bavil jsem se, smál a toužil. ()

albiebennett

Film o jediné relativně zajímavé postavě z pojebanýho Sebevražednýho oddílu. Některé scény jsou slabší ale vesměs jsem se s nadsázkou pobavil a film si na nic moc vážného nehraje takže pohodové shlédnutí. Zejména oceňuji, že to není tolik unifikovaný film jako marvelovská produkce. Navíc Margot Robbie nám ukázala svého bobra, který za to stál. ()

MartinReno

Občas vtipné, soundtrack počúvatelný, choreografia vcelku zaujímavá, Margot to celé ťahala sama, ale ináč zbytočný feministický derivát toho, čo tu už niekolko krát bolo a v lepšom podaní.Celkový dojem z toho bol, že kludne ta mohla byť iba Harley Quinn a určite by to bolo lepšie. ()

panki9922

Birds of Prey chceli byť tak trochu mix Deadpoola (šialenosť, prvok náhody v boji) a Thora (farebnosť, uletenosť) a Charlieho anjelov. Treba priznať, že to všetko tu funguje po technickej stránke na výbornú. Za mňa najlepšou postavou tohto filmu je Jurnee Smollett-Bell (odspievala si scény sama!), Margot o poznanie horšia ako v Sucide Squad, no vo vážnych polohách jej to šlo veľmi. K ostatnému hereckému obsadeniu sa radšej vyjadrovať nebudem. V čom ale u mňa film stroskotal je fakt, že je pre mňa prosto nezaujímavý, nedokázal ma pobaviť ( a to bol jeho jediný účel), nenašiel som žiadnu aspoň skrytú peknú myšlienku akú často má Marvelovka (Black Panther, Captain Marvel atď.) a pôsobí nevýrazne (čo je vzhľadom na vizuál filmu extrémne paradoxné). ()

Brk

Neuvěřitelný, co dokážou vymyslet za nesmysly, který musí být Margotkou debilně dovysvětlovaný, aby to toho mohli nacpat takovej ženskej ansámbl. Ten to pak všem těm zlejm a zrádnejm chlapům řádně nandá. I ten hodnej dědula, byl nakonec hajzl. Fuj všem chlapům a já jdu blejt. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020