Projekt Modrá kniha (TV seriál)

Project Blue Book

Blue Book

(pracovní název)

Historický / Mysteriózní

USA, 2019–2020, 14 h 33 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

David O'Leary

Daniel Wohl

Aidan Gillen, Michael Malarkey, Laura Mennell, Ksenia Solo, Neal McDonough, Michael Harney, Jill Morrison, Nicholas Holmes, Ian Tracey, Robert John Burke, Matt O'Leary, Jerod Haynes, Currie Graham, Keir O'Donnell, Michael Imperioli, Heather Doerksen, Caspar Phillipson, Sofia Milos, Hayley McLaughlin, Zach McGowan, Spencer Garrett, Kurt Evans, Emily Tennant, Chad Rook, Tony Alcantar, Stephanie Bennett, David Coakley, Jake Manley, Craig March, Annette Reilly, Blake Stadel, Justine Warrington, Patrick Gallagher, Malcolm Goodwin, April Telek, John Emmet Tracy, Jonathan Whitesell, Brendon Zub, Cameron McDonald, Brooke Smith, Mary Black, Kiefer O'Reilly, Christopher Rosamond, Billy Wickman, Adam Greydon Reid, Steven Williams, Colin Murdock, Chris Shields, Thomas Kretschmann, Nadine Lewington, Ben Cotton, Fulvio Cecere, Dee Jay Jackson, Max Lloyd-Jones, Graham Greene, Kevin Christy, Ari Dalbert, Ty Olsson, Robert Egger, Mason McKenzie, Kurt Ostlund, Alex Barima, Austin Eckert, Fred Henderson, Dalias Blake, Thomas Elms, Khalilah Joi, Rohan Campbell, Peter Skagen, Beatrice Kitsos, Bob Gunton, Jesse Irving, Donny James Lucas, Andrew Kavadas, Darren Dolynski, RJ Fetherstonhaugh, G. Patrick Currie, Matthew MacCaull, Todd Thomson, Wesley MacInnes, Brendan Fletcher, Greg Rogers, Jay Hindle, Lesli Brownlee, Mark Kandborg, Kareem Malcolm, Gardiner Millar, Bradford Tatum, Curtis Caravaggio, Pete Antico, Peter Graham-Gaudreau, Bronson Pinchot, Catherine Lough Haggquist, Dan Zukovic, Christopher Heyerdahl, Jesse Hutch, Spencer Grammer, Liam Hughes, JoBeth Williams, Quinton Boisclair, Daryl Sabara, Michelle DeShon, Brian Markinson, Chris William Martin, Michael Filipowich, Michael Shanks, Kelly-Ruth Mercier, Jason Burkart, Willem van der Vegt, Derek Smith, Colm Feore, Harrison MacDonald, David Kaye, Christopher Pearce, Khalilah Joi (a.z.), Matt O'Leary (a.z.), Robert John Burke (a.z.), Ian Collins, Tyler Gibson, Maddy Hillis, Rene Rosado, Atlee Smallman, Craig Haas
  • warrenur

Spociatku velmi zaujimave, ustredna dvojka v pohode a aj krovie okolo. Avsak, kazdym dalsim dielom je to len varenie z vody a obcas dokonca dost otravne. Divak sa nic nedozveda a jedina novinka k zaveru, je zrejmy prichod dalsej serie. Priemer a za mna sklamanie. Na priestore 10tich dielov ma serial musi rozhodne bavit viacej inak vyslovene nudi. Po druhej serii nesiahnem. Slabota, hoci filmarcina ako taka celkom fajn.(23.3.2019)

Tohle se mi líbí.V podstatě něco dalšího na způsob Akt-X.Nějaký ten historický základ s menším či větším přikrášlením.Kdo může říct,co je pravda a co ne...co nám všechno bylo zatajeno,upraveno a podáno polovičatě.A konečně Aiden Gillen hraje nějakou kladnou a sympatickou roli.Dr.Hynek je zapálený profesor,který chce vždycky odhalit celou pravdu...i když o to druhá strana moc nestojí.Hlavně jeho kolega,kterému jde akorát o splnění rozkazu a dokázání,že to není žádné UFO..i když vidí,co vidí.Ale postupem času se to u něj trochu zlepšuje.Zvlášť,když si armáda hraje svoji vlastní hru a nechce,aby o tom někdo věděl a přeci nemůže být něco odhaleno,co by ohrozilo jejich plány.Pánové z armády nejsou moc sympatičtí.A když máme to závodění USA vs Rusko a snažení se přechytračit druhé,tak tu máme třetí zainteresovanou stranu - a to ruskou větev,které se vetřela nic netušící a lehce vyplašené Mimi do života.A do toho čtvrtou stranu,která je nejtajemnější..a kdo ví,o co jí pořádně jde.*S01-90%(30.3.2019)

1. série: Seriál, který se trochu nadějně měl zajímat o nadpřirozeno a mimozemskou tématiku. To se mu sice daří, ale trochu jinak, než bych sám chtěl nebo jak jsem si představoval. Seriál totiž mnohdy místo toho, aby vzal mimozemský problém a ukázal by ho ve faktickém světle, tak se vlastně ukáže, že to tak vůbec není, a že seriál se vlastně snaží dokázat existenci mimozemského života. Což i mně jako "believerovi" přijde dost přitažené za vlasy. Obecně vzato jde o docela zajímavou rychlovku, které má určitě, co nabídnout. Je to suprově a svižně odvyprávěné. Problém je někdy v tom, že někdy něco dává perfektní smysl, a poté zde máme něco, co jde úplně mimo. 2. série: Druhá série moc neslibovala. Obecně od tohoto seriálu se nedalo čekat téměř nic. Obecně vzato však o to víc, byla druhá série malým překvapením, když se tato série dokázala zabývat docela více faktickými a lepšími podmínkami. Najednou se tolik neřeší UFO samotné, které lítá po naší Zemi, ale nějaké lidské případy, které se dají logicky vysvětlit. Stále ale seriál balancuje mezi naprostou fantasmagórií a fakty, což vypadá dost zvláštně. I tak v tom dokáže nějak ladně přecházet a nějak ukazovat, že UFO je docela legitimní věc. A už tak dávno. O to více je zajímavé, že dnes je v tomto ticho po pěšině. Asi se nedá mluvit o nějakém extrémním zlepšením, ale postavy alespoň nedělají úplné nonsensy, příběh je ladný a dobrý, stejně tak výkony ve všech směrem. Minimálně lepší než dříve. Třetí série je otazník. Potencionálně má co nabídnout, ale History si to úplně nemyslí. Tak se uvidí.(11.11.2019)

Hodnoceno po první sérii: Určitě zajímavá variace na Akta X. Moc se mi líbilo zasazení do 50-60 let 20. století a s tím související atmosféru panující v USA. Nádherně působí i kostýmy a rekvizity. Nejvíce mi vadí trochu rušivé skloubení se špionáží. I když postavy a příběh špionů je zajímavý, nechytlo mě právě spojení s tématem UFO. Pochvalu naopak zaslouží výběr jednotlivých případů, z nichž jsem už o většině slyšel a zajímal se o ně. Nerad bych chválil jednotlivé herce, protože casting se dle mého vyloženě povedl a "Malíček" jednoznačně dokázal, že se zaškatulkování do rolí syčáka z Game of Thrones určitě nemusí bát.(24.2.2020)

Prvá časť dokonalá, vyplašený pilot stráca kontrolu nad lietadlom, počuje záhadné zvuky, privolaný Dr.Hynek vysvetľuje incident z vedeckého hľadiska. Napriek tomu mu niečo nesedí a postupne ako vidí mužov v čiernych klobúkoch a osobne podivné svetlá, je v pomykove, čomu veriť, čo je pravda a čo je fikcia. V druhej sérii prichádza na scénu čierny agent CIA, ukazuje prepojenie Letectva a rozviedky. Tajomná Mimina kamarátka krásna blonďatá ruská špiónka oživí tesilové obleky a lietajúce taniere. ws(3.5.2020)

• - Profesor Hynek (Aidan Gillen) má český původ. Narodil se sice v Chicagu, ale oba jeho rodiče byli Češi. (Martrix)

• - Ruthie Shoemaker (Kayla Deorksen) pripodobňuje inváziu k filmu Válka světů (1953). (koba)

• - Spoiler: Dr. Hynek (Aidan Gillen), ako aj ostatní vojenskí piloti, by mali vedieť, že kovové puzdro by pri páde v žiadnom prípade nemohlo vybuchnúť, ani keby bolo plné čistého plutónia. (koba)