Akta X - Série 9 (série)

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 2001–2002, 14 h 51 min (Minutáž: 43–86 min)

Bill Roe

Mark Snow

Gillian Anderson, Robert Patrick, Annabeth Gish, Mitch Pileggi, James Pickens Jr., Lucy Lawless, Bruce Harwood, Tom Braidwood, Dean Haglund, Cary Elwes, Heather Charles, Adam Baldwin, Ryan Cutrona, James Remar, Lou Richards, Angela Paton, Ming Lo, Hank Harris, Samaire Armstrong, Jane Lynch, Aaron Paul, Branden Williams, Erick Avari, Terry O'Quinn, Allison Smith, Kathryn Joosten, David Duchovny (a.z.), Ramón Franco, Barbara Patrick, Don Swayze, Cyril O'Reilly, Katy Boyer, George Wallace, Sheila Larken, Neal McDonough, Denis Forest, McNally Sagal, James Parks, Alan Dale, Jamie McShane, Kevin McCorkle, Stan Shaw, Del Zamora, Joe Nieves, Ana Maria Lagasca, W. Earl Brown, Lisa Darr, Robert Curtis Brown, Arthur J. Nascarella, Carol Kiernan, Burt Reynolds, Ray McKinnon, John Kapelos, Ellen Greene, Brian Poth, Scott Paulin, Michael McKean, Stephen Snedden, Zuleikha Robinson, Jim Fyfe, Marcus Giamatti, John Prosky, Timothy Landfield, Thomas Schnauz, Chris Owens, Shannon Hile, Dan Shor, Sal Landi, Michael Emerson, John Aylward, Stephen Bridgewater, David Faustino, Danielle Savre, David Duchovny, William B. Davis, Nicholas Lea, Laurie Holden, Steven Williams, Cody Lightning, Christopher Stapleton, Patrick St. Esprit, Julia Vera, William Devane, Zachary Ansley, Lucas Black, Veronica Cartwright, Peter Donat, Jerry Hardin, Anthony Heald, Brian Thompson, Jeff Gulka, Vernee Watson, Rene Rivera, Matthew Glave, Mandy Levin, Sarah Benoit, Cyd Strittmatter, Ben Reed, Jeff Austin, Aeryk Egan, Kerrie Keane, Jack Blessing, Jolie Jenkins, Christian Svensson, Tyson Turrou

Komentáře uživatelů k sérii (5)

Počátek hodně rozpačitý, konspirační díly asi i díky konci celého seriálu příliš zbrkle slepeny. Od půlky je to koukatelný nadprůměrný standart, jak jsme už zvyklý. Ke konci se dostaví už i emoce, kdy například rozlučka v Jump the Shark je nostalgická. Se závěrem celého seriálu se nakonec tvůrci vypořádali se ctí a tím končí jedna slavná dekáda......7/10(12.2.2017)

Dáte si cigaretu? ;) Doggette platil v důsledku za výtečně napsanou, zahranou a zejména funkční postavu.. Ten zběsilý a zejména zbytečně doslovný konec série a nakonec i celého projektu, když nemluvíme o tom rádoby restartu, však Aktům X už příliš neslušel..(4.3.2018)

• PKD

Blbý konec,kdysi výborného seriálu.(11.7.2017)

• Likan7

Takový závěr (první) si Akta X nezasloužily. Od začátku série do konce samý fail, nepřítomnost Duchovnyho byla nakonec klíčová, ale ani jeho návrat v rozlučkovým posledním dílu to nezachránil. Ve finále, kde bychom měli mít minimálně husí kůži z konce, jsem necítil vůbec nic.(23.3.2017)

Achjo. Mulder nadobro zmizel, Scullyová do počtu...... Reyesová s Doggettem mě už neuchvátí a pravda na konci mě už nedojme. :/(25.7.2017)