Třicet případů majora Zemana

• Československo Tridsať prípadov majora Zemana (více)
Československo, (1974–1979), 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Předloha:

Oldřich Železný (povídka)

Série(3) / Epizody(30)

ondrula

Kopat do mrtvol není hrdinství. Některý díly byly docela dobrý. Nejvíc mám s tím seriálem ale spojenou účast Kaisera a Lábuse v epizově Mimikry. Tenkrát byli ti dva ještě mlaďouncí (Kaiserovi bylo dokonce pouhých 19 let), ale dobře věděli, že když se zúčastní televizního zesměšnění oponentů režimu (Plastici), dostanou další kariérní příležitosti. A taky že jo, jejich profesní úspěch vyvrcholil v přitroublé, komanči protěžované estrádě Možná přijde i kouzelník a Lábusovi přinesl příležitost v podobě titulní role v Rumburakovi. Dlouhodobě si přitom díky pozorování desítek Lábusových rolí myslím, že je to špatný herec bez talentu, což se projevilo i po pádu režimu, kdy tito dva estrádní komici dostávali u filmu už jen štěky a poměrně bezvýznamné role (Kaiserovi se vedlo líp, je přeci jen lepší herec). Příhodné také je, jak se teď oba herci angažují v kdejaké protikomunistické kampani, aby odčinili své flirtování s totalitou, ale víte co, po bitvě je každý generál. ()

J*A*M*A*L

Už jako kluk mi ten seriál nesednul a to jsem ho ještě neviděl a teď když už jsem to viděl, tak to je ještě horší než tak, jak jsem si ho představoval a jaký jsem si u něj udělal obrázek.11% ()

Zik2 odpad!

Neměli bychom být sentimentální a o ideologické sračce prohlásit, že je to sračka, a nedávat tři hvězdičky s odůvodněním „technicky je to dobrý“. Major Zeman není nic než totální brainwashing, který hraničí se směšností a na který mohl skočit snad jen člověk naprosto oddaný KSČ. Tímto není dotčeno moje „právo“ hodnotit pěti hvězdičkami Československý filmový týdeník. Ten byl totiž plánovitě točen jako propaganda, a propaganda je to výborná, navíc se zajímavými pohledy do minulosti. Major Zeman měl být detektivka, a musí tak být hodnocen. Detektivka je to mizerná a pohled do minulosti stejně není autentický. ()

Milodar

Vynikající úvodní znělka, nezapomenutelných 10 minut ze Studny a dalších 10 minut z Mimiker. Zbytek je zajímavý asi jako zametání kolem paneláku. No a samozřejmě - je to výchovně vzdělávací lživá propaganda. ()

janesX

Pamätám si ešte od detstva akú mal tento seriál hustú atmosféru. Nedávno som po dlhočiznej dobe videl zase jednu epizódu no a myslím že tá atmosféra z neho vôbec nevyprchala. Zamňa +- 80%. ()

Spectre

Kvalita jednotlivých dielov kolíše, ale v priemere to nie je najhoršie. Buďme radi, že ten režim tu už nie je, (snáď) nebude a dajme s nadsadením a nostalgiou 3* ()

lukasd

Je vtipné, kolik tenhle seriál vzbuzuje emocí. Přitom se jedná o celkem průměrný krimiseriál obsahující spoustu zavádějících informací sloužících komunistickému režimu. Hodnocení odpad! je však zcela nesmyslné a uživatelé, kteří tak hodnotí, se jen snaží deklamovat svůj antikomunismus a morálnost. To je směšné a trapné. Smrt u jezera (60%), Vyznavači ohně (90%), Loupež sladkého I (50%), Rubínové kříže (60%), Hon na lišku (70%), Bestie (80%), Mědirytina (60%), Strach (60%), Loď do Hamburku (50%), Vrah se skrývá v poli (70%), Křížové cesty (60%), Kleště (50%), Romance o nenápadné paní (40%), Konec velké šance (70%), Kvadratura ženy (80%), Dáma s erbem (50%), Prokleté dědictví (50%), Bílé linky (50%), Třetí housle (40%), Modrá světla (60%), Pán ze Salcburku (60%), Tatranské pastorále (80%), Šťastný a veselý (50%), Klauni (30%), Štvanice (60%), Studna (90%), Rukojmí v Bella Vista (60%), Poselství z neznámé země (70%), Mimikry (70%), Růže pro Zemana (60%)_____ CELKEM: 61% ()

Balet

Hvězda za Studnu a hvězda za Mimikry (O. Vlach je borec)... "Tak to přišlo i k nám" (Jako drogy) "A cos čekal Honzo..." ()

Risolutore

Snad jen - lidi, čtěte komentář Woodyho, nejenže se budete popadat smíchy za břicho z jeho stylisticky brilantního popisu jednotlivých "případů".... ale bohužel má ve všem (hlavně po stránce ideologické propagandy) pravdu ()

Cement73

Hrubozrnný socík se všim všudy, ale napriek tomu to bolo strašne populárne. Celkovo tie jeho prípady boli zaujímavé a bez ohľadu na zo všadial sálajúci socializmus a straníckosť som ten seriál vždy mal rád. A to nehovorím o skvelej hudbe sprevádzajúcej každý prípad. ()

Ukko

Tak jak si tady čtu ty komentáře, dostávám názor, že pánové Tosim, Lima a Marigold jsou úplně mimo. Takže popořádku. Ano, seriál je slabý a je točen jako propagandistická sračka, nicméně hošíci ono je velký rozdíl točit propagandu záměrně s úmyslem a ideálem, a nebo rozkazem. U nás za totality strana rozhodla a všichni do jednoho museli seriál točit, včetně režiséra Sequence, který na seriál kývl po dlouhých peripetiích. Navíc zkuste si n place prozpěvovat když vám za zády funí Stbáci. Schválně se podívejte na jeho tvorbu a uvidíte, že to žádný komunistcký pohlavár nebyl. Navíc v jednom rozhovoru podotkl, že celý jeho tým se snažil maximálně vybruslit z celé seriálu tak, aby z něj komunimus sršel co nejméně, bohužel všechno osekat nemohl. Takže abych to zhrnul. Ano major Zeman je velice kontroverzní a ideologické dílo, ale nehrajte si na moralisty. A jestli uživatel Lima srovnává Sequence s Goeblsem a Riefenstahlovou, tak chlapcovi trochu ujel vlak. Navíc ať mi vysvětlí kolik lidí u ČR tento seriál "zblbnul" a šli se druhý den zapsat do strany... naprosto mizivé procento, všichni moc dobře věděli jak to je. Poslední věc, konkrétně Lima velice dobře hodnotil Posledního samuraje, což je taky velice dobrá propaganda a z historického hlediska je to jenom snůška hovadin a výmyslů, protože samurajové byli i co to všechno pos****. Ale Zwick ke Goeblsovi přirovnán nebyl. ()

mazadlo

Jedna z mála českých detektivních sérií která má něco do sebe. Ano pokud to chápete jako politický seriál pak se vám z toho chce zvracet. Nicméně to vše se dá přehlédnout a můžete si představit že všechno v tomto seriálu je fikce. Pak grandiozní herecké zastoupení , skvělý štáb , výborný režisér a Liška s geniální muzikou předvádějí koncert který moderním detektivkám chybí. Ano jsou tu spíše úsměvné momenty vzhledem k tomu jaká doba je za námi , jenže pokud se na to opravdu podíváte jen jako na detektivní seriál pak pochopíte že ty nové seriály co vznikají nesahají tomuto ani po kotníky. A opravdu mě irituje to srovnávání s politikou...Vladimír Brabec si kvůli tomuto seriálu vytrpěl několik desítek let odsunu na druhou kolej - pro všechny byl Honza Zeman...já říkám že všichni co tohle dělali jsou zabedněnci co nevidí za roh a jen v nich bublá nenávist k oné době. Také nemám rád komunismus ale v té době nevznikaly špatné filmy a pokud nejste političtí onanové a nemusíte na všem hledat ,, podobnosti a reálie " pak je tento seriál ze zlatého fondu naší kinematografie. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička