Třicet případů majora Zemana

• Československo Tridsať prípadov majora Zemana (více)
Československo, (1974–1979), 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Předloha:

Oldřich Železný (povídka)

Série(3) / Epizody(30)

mirage.cz.

asi nejde nejak souhrnně hodnotit tak nesourodé a kontroverzní dílo. Kdo si chce myslet,že se jedná o dobrou kriminálku či dokonce detektivku, tak at si to myslí.... Podle mě major Zeman nevyšetřil snad skoro nic, pořád tak nejak tlačí na lidi až se sami přiznají, ale nebudu zobecňovat,takže jednotlivě: 1díl Smrt u jezera: (40%) tak tady to Zeman hned na uvod natře všem prvorepublikovým policajtům, kteří podle kaliny nejsou stejně k ničemu a začíná nová epocha policejních složek...samozřejmě že komunisti jsou ti dobří a všichni ostatní zlí.... 2.Díl Vyznavači ohně (90%), tak tento díl je dle mě asi nejlepší, excelující Munzar, zajímavá zápletka a dokonce i napětí a akce a dle mě snad snesitelná politika. 3.díl Loupež sladkého „I“ 25% nuda, nuda a zbytečný díl....beru to jako uvedení budoucího majora Hradce do seriálu. 4. díl – Rubínové kříže (50% jeden z poměrně zdařilejších dílů,ale záver je tak nejak bez tempa. 5. díl – Hon na lišku (40%) tady nevím jak hodnotit, dobrý výkon Prachaře a Brzobohatého, ale oslavu znárodněného průmyslu snad nemůžu brát ani jako vtip. 6. díl – Bestie (40%) toto by jsem nazval "aneb jak jsme nedopadli krále šumavy" , 7. díl – Mědirytina (65%) opravdu vcelku vydařená detektivka. 8. díl – Strach (10%) tady už to pomalu přechází do sci-fi.... 9. díl – Loď do Hamburku (40%) poměrně zajímavý díl,ale je to dejově nedotažené a naivní.... 10. díl – Vrah se skrývá v poli (65%) můj oblíbený díl.... ve kterém "u zdi" na chvilku vítězí spravedlnost zosobněná bývalýmy důstojníky československé armády doškolená u amerických židů....pod ochranou farářů a hajných co za války udávaly komunisty... ...jen toho Emana mohli ušetřit..... 11. díl – Křížová cesta (30%) tak tady jsme se zase vypořádali s církví.... 12. díl – Kleště (30%) tak tady se zase nic pořádně nestane ani nevyšetří....ale Bláhovi tradičně fandím. 13. díl – Romance o nenápadné paní (50%) tak jeden z tech lepších....ale spousta nesmyslů okolo. 14. díl – Konec velké šance (20%) sice je tady Bláha.... ale díl tak nejak předznamenává kam se bude seriál ubírat.... 15. díl – Kvadratura ženy (50%) toto je alibi pro ostatních 28 dílů,že se nejedná o politickou propagandu....nicméně labilní Zeman nenadchne. 16. díl – Dáma s erbem (20%) tak politické oponenty, západní letce a církev už seriál poplival, ted byla na řadě šlechta.... ale je z toho rozvláčná nuda. 17. díl – Prokleté dědictví (60%) netradičně opravdová kriminálka i s akcí... a kulisa šachty je více než údernická. 18. díl – Bílé linky (25%) úvodní komentář o rozděleném berlíně mluví snad asi za vše....a Bek to nezachrání. 19. díl – Třetí housle (0%) tady nevím kam autor mířil... 20. díl – Modrá světla (20%) mjr Hradec přiletí a zase to všem natře a celá partička mu z prahy na dálku fandí. 21. díl – Pán ze Salcburku (20%) tentokrát si tvůrci berou na mušku emigranty.... 22. díl – Tatranské pastorále (20%) tady se k vyšetření případu použije vskutku nová metoda rekonstrukce.....a navíc do serálu přibude snad nejslabší článek ....ten uječený agilní slovák....jak já ho nesnáším. 23. díl – Šťastný a veselý (15%) tady už se tak trochu vaří z vody....24. díl – Klauni (15%) snaha očernit všechny nedělníky a nekomunisty už začíná být trapná....25. díl – Štvanice (0%) trapnost nad trapnost...... 26. díl – Studna (35%) to vás všechny ten záběr na starého Brůnu se sekerou tak omráčil,že ani nevíte o čem ten díl je? snad nejpolitičtější ze všech politických dílů..... Zeman všem dokáže že jen pravý normalizační komunista dokáže vyšetřit tak zapeklitý případ.... přitom jestli jsem se pozorně díval, tak (zase) nevyšetřil vůbec nic. 27. díl – Rukojmí v Bella Vista (60%) Bondovka? proč ne :-) 28. díl – Poselství z neznámé země (60%) pokračování Bondovky.... jen mohli nechat Jirku přežít. 29. díl – Mimikry (30%) tak o tom nevím co si mám myslet.... ani po tolika letech to na mě nepůsobí důveryhodně :-) 30. díl – Růže pro Zemana (20%) na záver ještě přinese kytku samotná angelika v podání Janžurové nebo naopak?? Každý díl má možná nejaké klady a zápory,ale jako celek to je strašný brak..... () (méně) (více)

mire.k

Perfektně řemeslně udělaný seriál. Co se týká řemesla, tak málo současných seriálů se mu může rovnat. o hereckých výkonech nemluvě. Problém je s obsahem některých dílů (ty propagandistické jsou evidentně blbé). Ale takových zkreslení vidíme v devíti z deseti současných seriálů. Každá země má své bezpečnostní složky. Každá kinematografie glorifikuje své. Pokud se na to dívám jako na zábavu tak nevidím důvod hodnotit jinak. Pokud to někteří komentující považují za dokument nebo evidentně seriál neviděli, pak chápu jejich hodnocení. Kdo chce řešit zločiny socializmu ať se realizuje v politice. To by ale nesměly volby dopadat tak jak dopadají. ()

malyLibor odpad!

Jednoznačně odpad. Je mi zle, že v dnešní době může někdo hodnotit tento hnus jinak. Každému, kdo téhle odporné oslavě stébáctví, udavačství a české malosti dá něco jiného než odpad přeju, aby se ocitnul v padesátých letech jako slušný a poctivý člověk vedle takových Zemanů, Kalinů a podobných lumpů, jaké tento hnus glorifikuje.... Běžte se bodnout, přátelé. Tohle nebyl filmový seriál, to bylo překroucení dějin a oslava vrahů! ()

Fracek

Propaganda, nepropaganda, ani se těm komoušům po válečném utrpení nedivím, že byli tak urputní, holt násilí plodí násilí, ale seriál je to výbornej ... ()

Jekyl

Netrpím tou hysterií, že to je odpad už kvůli podtextu a vymývaní mozků. Ona je to samozřejmě pravda, ale beru to tak, že současné seriály typu Ordinace a Ulice a další skvosty fungují prakticky úplně stejně, akorát v jiném obalu do kterého jsou navíc 10x vkládány reklamy, které na mě působí rozhodně více agresivně, než nějaké to soudruhu a čest práci. U tohohle díla je tak spíše problém, že dobré díly střídají špatné a ještě špatnější, rozuměj naprosto nudné. Asi bych tedy volil 2 hvězdy, ale kultovní Studna to zvedá na 3. Navíc Brabec je kvalitní herec a svou roli zahrál solidně. ()

argus123

Sice kontorverzný ale kultovný a akasi sonda do čias minulých, kde je velmi dobre ukazane ako sa žilo . Osobne mojou najoblubenejšiou časťou je Studna ktorá je až hororovo ladená, ale aj Vrah se skrýva v poli a Kvadratura ženy ktoré boli dokonca inšpirovane skutočnými udalosťami. Bohužial film je prepchaný propagandou a bez tejto nevyhody by bol omnoho oblubenejší, avšak nehladajme vinu v režiserovi, ale v dobe kedy bol film natočený. ()

joywork

Na seriál jsem se rád díval, za socialismu i dnes v roce 2015 se občas na nějaký díl z nostalgie podívám. Jelikož mě zajímá historie, tam jsem vždy rád zkoumal, co kterým dílem chtěla StB pomocí scénáře a herců lidem sdělit, jak si měli na určité společenské události vytvořít názor. Z tohoto pohledu se něco podařilo více, či méně a většinou byla pravda silně zkreslena dle linie tehdejší KSČ.Bylo by zajímavé, pokud by byl dnes seriál znovu natočen s příběhy zpracovanými tak, jak se doopravdy staly. .... ()

DavidDizzer

Kromě jednoho dílu, a tím je STUDNA, mě velice žádný díl nějakým způsobem nebavil, takové nedějové a místy až nudné. ()

Monellito

Seriál zábavný, koukavý. Sice propagandy je tam až moc, ale skvělí herci to vynahrazují. Jen mě tam štve, že herci co jednou třeba zemřou, hrají v dalším díle někoho jiného. ()

Sansnom70

Pro mě je tento seriál něco jako Colombo, Kojak, Derick nebo jinej vyšetřovatel či dedektiv. Příběhy jsou dle skutečnosti a skvělé herecké obsazení. A že se to natočili v době komunistů, zato herci přece nemohou. Za mě je to 5 hvězd ()

FauSSt

Napriek nevyváženej kvalite určitých epizód a hodne extrémnej propagande je a bude tento seriál kultom.....Toho večera se otec zdál poněkud neklidným... Najlepšie epizódy: Bestie Kvadratura ženy Studna ()

valdakubik odpad!

Videl jsem z povinnosti asi 3 dily a hnus a blejt. Ti herci co tam hrali dostaly bud dobre zaplaceno a nebo je museli mucit aby tam hrali. Hnus nesnasim komunisty. ()

slovan.mma

Pre mna kult. Komunisticka propaganda tecie usami. Skvele diely ako Studna ci Bic Bozi no a sfetovany Havel na zaver, to je proste kult. Ja sa cudujem takym zlym hodnotenia, ved cechom predsa komunisti nevadia. No a STBci uz vobec nie, vid.popularita agenta Buresa aka Babisa. ()

kasol odpad!

Ve své době kdy tento seriál vznikal, tj. období normalizace za bývalého totalitního režimu jsem jej viděl. Nyní v dnešní době již nám nemá co říci, protože vychvaluje tehdejší období, ale proč jej televize do nekonečna opakují to je hodně divné. ()

oskiii odpad!

Bolševická propaganda. Totální vymývání mozků, hanobení Západu. Socialistický ráj je vykreslován jako cíl všech západních špiónů. Postavy, které se v seriálu rozhodnou utéct, jsou podávány jako totální odpad společnosti a zločinci. Strašná doba a výstavní exemplář bolševického skanzenu. ()

jizvoun

Tak jsem si dal maraton tohoto komunistického hrdinského eposu z dob minulých. Musím říct, že úvodní díly mě upoutaly, poválečná doba byla zajímavá. To se nedá ale tvrdit o dílech následujících. Chtěl jsem napsat, že tendenční propagandu úplně vytěsním, ale to zde bohužel nejde. Tvůrci si dali velkou práci, aby v každém díle zaznělo alespoň něco na obhajobu komunismu. Některé díly se tomuto docela brání a jsou velmi mistrně zfilmovány, někde se to ale nedá vůbec poslouchat. Honza Zeman je prostě komunistický hrdina, který za každou cenu vypátrá i ty nejotrlejší buržoazní kapitalisty. ()

Grid

Nahráno s překvapivou propagandou, že se s ní nestyděli ani sami tvůrci. Přesto je to zajímavý zkouknout. ()

ajaxx

Přes všechny ty nenávistné komentáře hodnotící ne dílo, ale režim, si tento seriál získal značnou oblibu a to nejen u nás, ale i v Německu a dokonce o něj žádali i televize ze Švédska, Británie a jiných, západních zemí. Takže své kvality jistojistě měl a komentáře mladíčků narozených po r. 1989 ve stylu "hnusná komunistická propaganda" na tom nic nezmění. K dokonalosti mu dost chybí, ale i tak je to na 4*. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička