Třicet případů majora Zemana

• Československo Tridsať prípadov majora Zemana (více)
Československo, (1974–1979), 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Předloha:

Oldřich Železný (povídka)

Série(3) / Epizody(30)

Recenze uživatele Loki_Six k tomuto seriálu (27)

Série 1 (1974) (S01)

"Zatracená zlodějina. Dva roky po válce a kam sme to dotáhli. Pořád jenom vykrikujou na plnou hubu o svobodě a... Republice více práce, to je naše agitace, no. Němce sme vyhnali, dělat nemá kdo. A slušný lidi takhle! Čím hloub, tím líp. A žádný pískání nahlas." ()

Smrt u jezera (1974) (S01E01)

"Váš otec byl radikál. Příliš rudá krev, abych tak řekl. Vzal na sebe spravedlnost za všechny a vidíte jak to s ním dopadlo. To bude ten hlavní motiv. Takže... pachatel neznámý." ()

Vyznavači ohně (1974) (S01E02)

"Ano, Nibelungové byly vyznavači ohně. Vznešeného a čistého. Planoucího pro dobro Evropy. Od pradávna." ()

Loupež sladkého "I" (1974) (S01E03)

"Každýmu nestačí ke štěstí těch pět... tak šest centilitrů čistého špiritusu. Jejich živá voda je dražší." ()

Rubínové kříže (1975) (S01E04)

"Divná věc. Tenhle pohřební vůz projde všude. Nikdo se ho neodváži zastavit. Ani policajti ne. Zatím sme v něm docela jistí. Ale kam v něm jedeme? Teď, dva roky po válce." ()

Hon na lišku (1975) (S01E05)

"Nerozumíš taktice, miláčku. Nepřátelé nejlíp zlikvidujeme když je pozdvihneme." ()

Bestie (1975) (S01E06)

"Znáš to. Nemožný na počkání, zázraky do tří dnů." ()

Mědirytina (1975) (S01E07)

"To proto, že je náboženství ve školách nepovinné!" ()

Strach (1975) (S01E08)

"Víš proč každýmu nadává že je zbabělec? Protože on sám je zbabělec." ()

Loď do Hamburku (1975) (S01E09)

"Ani nespíval, ani nevypad. Jenom zazlobil." ()

Vrah se skrývá v poli (1975) (S01E10)

"Tak tahle spirála měla nakonec přece jenom tuhle ošklivou hadí hlavu." ()

Série 2 (1976) (S02)

"Země je věčná. I národ. I svatá víra. Ale vlády představují vždy jenom pouhou epizodu." ()

Křížová cesta (1976) (S02E01)

Kleště (1976) (S02E02)

"Toho si nevšímejte, to je zvyk. Kdysi mě učili, že za peníze můžeš koupit všechno. I ďábla. Ale pak mě život doučil, že za větší peníz ho můžeš i prodat." ()

Romance o nenápadné paní (1976) (S02E03)

"Každej má mít v životě tři držkopády. Když si z nich umí vzít poučení, pak příjde životu na kloub." ()

Konec velké šance (1976) (S02E04)

"Doba střelců dávno minula. Maďarsko a Polsko sklamalo. Musíme se jim teď dostávat pod kůži jinak. Ideologickým útokem. Naleptávat jejich systém zevnitř. Tvářit se loajálně. Nestrašit." ()

Kvadratura ženy (1976) (S02E05)

"Nevzpomínáš si, jak sem ti vykládal ten svůj případ z 49. roku? No, ten vo tý bandě, jak vraždila na čáře a vokrádala svý oběti o všechno. Co když tady teď máme nějakou novou bestii." ()

Dáma s erbem (1976) (S02E06)

"Vy jste se snad zbláznili ne? Všichni!" ()

Prokleté dědictví (1976) (S02E07)

"Ten mládenec má, mírně řečeno, spodní hranici IQ a takový jsou nejhorší. Jejich primitivizmus je bez zábran. Může vést až k rafinovanosti." ()

Bílé linky (1976) (S02E08)

Bílé linky: jsou tu pro vás! ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička