Třicet případů majora Zemana

• Československo Tridsať prípadov majora Zemana (více)
Československo, (1974–1979), 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Předloha:

Oldřich Železný (povídka)

Série(3) / Epizody(30)

Recenze uživatele Disease k tomuto seriálu (33)

Série 1 (1974) (S01)

Až na dva politické díly, které hrubě zkreslují skutečnost, většinou fajn detektivky. ()

Smrt u jezera (1974) (S01E01)

Rozjezd. Honza se docela vypasený vrací z koncentráku a hned je vtažený do víru událostí. Filmařsky dost dobré a té politiky tam není nijak nadměrné množství. ()

Vyznavači ohně (1974) (S01E02)

Výborná atmosféra, vynikající Luděk Munzar a samozřejmě "Tatatabak dáš?". ()

Loupež sladkého "I" (1974) (S01E03)

Hodně vtipný nástup Jirky Hradce a konečně víceméně kriminální případ. Jako bonus mladičká Jana Paulová. ()

Rubínové kříže (1975) (S01E04)

Honza pracuje v utajení a jde mu to, tedy skoro. ()

Hon na lišku (1975) (S01E05)

Tak tohle je opravdu slabota, i když odhlédnu od ideologického obsahu. Většina postav jsou takové schématické náčrtky a soundtrack tentokrát nestojí za moc. Zjevuje se Zemanova Nemesis, ale zkrátka to nestačí. ()

Bestie (1975) (S01E06)

Vynikající atmosféra i soundtrack, tohle se vážně povedlo. Navrch mistři Kopecký a Filipovský ve vedlejších rolích. ()

Mědirytina (1975) (S01E07)

Hodně vtipný díl, zamilovaný Zeman je naprosto kouzelný. ()

Strach (1975) (S01E08)

Josef Vinklář si roli přihřátého psychouše užívá a celkově docela dobré. Pokud bych měl přihlédnout, že je to o Mašínech, dal bych nejspíš tak jednu hvězdu, tohle je úplně překroucené. ()

Loď do Hamburku (1975) (S01E09)

Pokračovaní Bláhovské linie, ale nějak neslané nemastné. ()

Vrah se skrývá v poli (1975) (S01E10)

Eman nemá statek, ale je mu to celkem fuk. Není mu ale fuk, když zastřelí pana řídícího. Další vtipná postavička v tentokrát opět politickém dílu. ()

Série 2 (1976) (S02)

Ve druhé sérii je sice až příliš špionážních dílů, ale zato je tu pár kultovních dílů (Kvadratura ženy, Prokleté dědictví). Ten voiceover přes znělku mě ovšem hodně irituje. ()

Křížová cesta (1976) (S02E01)

Pokračování Bláhovské ságy, které zachraňuje dobrá filmařina a víceméně detektivní zápletka. ()

Kleště (1976) (S02E02)

Nastavovaná Bláhovská kaše, ale solidní herci a parádní hudba to tak nějak podrží. ()

Romance o nenápadné paní (1976) (S02E03)

Lída Zemanová není žádná paní Colombová. A když si dupne a vezme na pomoc mámu Zemanovou, musí se kriminalistické eso zabývat i prkotinou. Asi nejčlověčenštější díl. ()

Konec velké šance (1976) (S02E04)

Pavel Bláha má pech. Nejen, že místo pořádné bondgirl vyfasuje maminu v šatovce, ale ve finále ho ješte Honza Zeman sejme. Zato Hanka Bízová, to je jiná liga, ale nakonec má smůlu i Jirka Hradec. Důstojné zakončení jedné špionážní linie a zároveň načnutí další. ()

Kvadratura ženy (1976) (S02E05)

Čistokrevná detektivka s výborně herecky zvládnutými vypjatými scénami a nesmrtelnou hláškou "Proč mi ukazujete takovou hrůzu...". Honza Zeman je znovu ve hře! ()

Dáma s erbem (1976) (S02E06)

Sice je to dost obyčejná detektivka, ale Zemanovo inkognito je kouzelné a rodinné scény jakbysmet. ()

Prokleté dědictví (1976) (S02E07)

"Ty nesmíš chcípnout! Já tě potřebuju!" Další z výborných případů. Výběr kriminálníků je parádní a industriální sountrack geniální. A samozřejmě Blanka znovu na scéně. Honza by to u ní dotáhl určitě dál, nebýt kazišuka Stejskala. ()

Bílé linky (1976) (S02E08)

"Ukážu vám, jak se perem doma, v Kateřinský Hoře". No, spíš tak nějak ve Studiu Kamarád, ty akčnější scény, s výjimkou závěrečné autohoničky, byly nezvládnuté. Kabaretní scény mě taky moc nebavily. Celkově jeden z těch slabších dílů. Josef Bek hraje tradičně bodrého strejce, takže ani herecky neoslnilo. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička