Mysleli jste si, že masovému vrahovi Michaelovi Myersovi v poslední části série nazvané Halloween H20 sťali hlavu a tím ho definitivně zneškodnili? Omyl. V novém pokračování úspěšné horrorové série dali tvůrci legendárnímu vrahovi novou příležitost vraždit nevinné. Znovu v Haddonfieldu, Freddie Harris a jeho přítelkyně Nora, zakladatelé webové stránky www.nebezepecnazabava.com, vyberou šest studentů, aby se zúčastnili obzvláště nebezpečné hry. Účastníci mají podle plánu strávit halloweenskou noc v rodném domě masového vraha Myerse a k tomu v přímém přenosu na internetu. Zatímco většina účastníků považuje tuto hru za zábavu a rychlý zdroj slávy a peněz, Sára se přidává pouze neochotně kvůli svým kamarádům Jenovi a Rudy. Stmívá se a mrtvoly se začnou hromadit. Nakonec je právě na Sáře a jejím virtuálním společníkovi, aby vraha jednou provždy zničili. (oficiální text distributora)

sniper18

Je to celkom dobrý horor, ktorý je záverečným dielom tejto úspešnej hororovej série. Má iba priemerný príbeh o skupine mladíkov, ktorí sa rozhodnú zúčasniť reality show v dome Michaela Myersa, no netušia, že sa vrátil a nevítaných návštevníkov na pokoji rozhodne nenechá. Zo spracovania ale mám pomerne rozporuplné pocity, na jednej strane oceňujem, že sa takmer stále niečo deje, po slušnom úvode na psychiatrii síce nastane menej zaujímavá polhodina, ktorá má zoznámiť s nudnými postavami, ale potom sa už je stále na čo pozerať, začne sa dlhá naháňačka a navyše Michael Myers je v obraze dosť často, čo ma veľmi teší, ale zároveň úroveň filmu zhadzuje jeho teenagerské pojatie, keďže veľký priestor majú mladíci so svojimi hlúpymi rečami a činmi, všadeprítomné kamery sú v tématike Michaela Myersa dosť iritujúce a navyše sa film miestami snaží pôsobiť až extrémne cool ako kopačka z otočky od hláškujúceho černocha a podobne do seriózneho hororu rozhodne nepatria a kultu série to robí len hambu. Typické hororové prvky ako atmosféra alebo napätie funguje čiastočne len v úvodnej časti inak vôbec. A čo sa týka samotných vrážd, tak je ich tu dosť, takmer všetky sú priamo v zábere a rovnako ako v predchádzajúcom diely sú decentne krvavé, takže som určite spokojný. Najzaujímavejšie je asi pomalé zapichnutie stojana od kamery do krku. Herecké obsadenie je slabé, poteší iba malá úloha Jamie Lee Curtis v úvode, neurazia ani Tyra Banks a Sean Patrick Thomas, ale inak je to bieda. Réžia je v rámci série nedostatočná, ale v rámci obyčajných teenagerských vyvražďovačiel funguje a technická stránka je až na pár detailov bez problémov. Síce po predchádzajúcom diely došlo k zhoršeniu a to teenagerské pojatie kazí, čo sa dá, ale aj tak nie som výraznejšie sklamaný, priestoru pre Michaela Myersa a vrážd je tu dosť, takže aj na tento Halloween sa dá bez väčších problémov pozrieť. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 60%. ()

Jermann

Řekl bych, že i Bobbyho v Dallasu vzkřísili méně stupidním způsobem. Zírám, že se Jamie nechala do něčeho takového zatáhnout, snad dostala aspoň adekvátně zaplaceno za zprznění její legendární hrdinky. Svou úvodní petiminutovku odehrála důstojně, ale jakoby se zdviženým prostředníkem a slovy: ''Radějí mě zabte hned, než někdo napíše ještě větší paskvil. See you in hell!'' ()

JASON_X

Slibný začátek naznačoval možnost formálního i obsahového navázání na velmi povedený předchozí díl, ale chyba lávky, tedy očekávání. Po slušné derniérové účasti Jamie Lee Curtis diváka už nic dobrého nečeká, jen podprůměrná teenagerská vyvražďovačka. Tento žánr mám sice ve velké oblibě, ale tahle nehorázná amatérština mě vůbec nebavila. Je to levně a mizerně natočené, navíc s otravnými prostřihy na záběry z kamer na hlavách účastníků, a kromě "galactické" Katee Suckhoff v tom účinkují samé nezajímavé antiherecké zjevy. Bezkonkurenčně nejhorší a nejtrapnější je kung-fu negr s opičím xichtem i mimikou, nevím kam na tyhle monstrózní držky producenti chodí. A nechápu strategii obsazování všelijakých polodementních rapperů do rolí velkých frajerů a borečků... to asi proto, aby do kin chodilo hodně polodementních barevných teenagerů. A závěrečný souboj je jedním z nejblbějších a nejhůře natočených závěrečných soubojů horrorové historie. Děs a bída, jedna hvězda za začátek a za Katee. ()

Isherwood

Michael Myers jako účastník reality show Big Brother: Slasher upgrade? Scénáristé začali fetovat? Protivná parta teenagerů, otravné kladení důrazu na moderní techniku, nenápadité vraždy, a to vše pod patronátem režiséra úžasné dvojky, který asi taky něco začal kalit, protože takovýhle koncentrát filmařské demence se jen tak nevidí. Prolog ještě vypadal nadějně, ale trvá cca 3 minuty… zbytek filmu 90! Uvidíme co se sérií, která připomíná notně vyčpělou zombie, spraví maestro Rob! ()

Shakers

Každý tu píše, že to malo predošlým dielom skončiť. Súhlasím malo. Úvod kde bola ešte Laurie ma celkom bavil aj prekvapil. Taktiež zvyšok filmu nebol vyložene zlý, prostredie Michaelovho domu, kde to celé začalo, určite dokáže navodiť nepríjemnú atmosféru, no nesympatický herci, nesmrteľnosť Myersa a prestrelené finále ma už toľko nebavilo. Škoda, že tento diel nebol natočený pred H:20, aspoň by to malo lepší koniec. 50% - 2* ()

Freddy zas a znova?

Freddy zas a znova?

04.04.2006

Ani šest pokračování kultovního hororu Wesa Cravena Noční můra v Elm Street a tři roky starý crossover Freddy proti Jasonovi zřejmě nestačily zabijákovi z městečka Springwood. Podle slov Roberta… (více)