Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

Velislav

Úvodná bitka strhujúca a sugestívna, Liam Neeson verzus Daniel Day-Lewis. Aj pri Leovom nástupe má príbeh stále grády, len toho chaosu pribúda a pribúda, až sa toho človek môže presýtiť a strácať pozornosť, zvlášť, ak to nesleduje v kine. Okrem spomínaných potešila úloha pre Brendana Gleesona. A historicky fascinuje tá zloba v ľuďoch v USA v časoch občianskej vojny, kedy sa nehľadelo na žiadne pravidlá, zabíjali sa ženy, deti, susedia, stačilo si vybrať zlú stranu. Memento pre dnešok. 6/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Criss

Nádherná cesta od Martina Scorseseho do New Yorku poloviny 19. století mezi válčící gangy. Všichni herci jsou úžasní (včetně Diazové), ale stejně je překoná Daniel - Day Lewis. Dost dlouho mi trvalo, než jsem poznal Liama Neesona. ()

Xylobalsam

Pouze lehce nadprůměrný snímek. Vynikající jsou bojové scény, ale to je tak všechno, děj stojí na velmi tenkém ledě. Gangy se tváří jako velkofilm, ale jsou jen průměrným filmem s hvězdným obsazením. ()

Sublog

Nebýt zručné režie Martina Scorseseho a výborného výkonu Daniela Day-Lewisa, jednalo by se o jeden z mnoha průměrných velkofilmů. ()

Jirkat

Na tanhle film nedám dopustit.Scorsese stvořil velkolepé historické výpravné dílo o boji gangů o nadvládu nad New Yorskou čtvrtí Five Points v době války Severu proti Jihu.Surové dílo, bez známky probudit v divákovi nějaké city.DiCaprio není můj oblíbenec,ale v tomhle filmu podává skvělý výkon,ovšem bombou je doslova démonický Daniel-Day Lewis,jeho William Cutting alias ,,Butcher,, je jako vystřižený z nějaké noční můry.Cameron Diaz se sice snaží,ale na lepší výkon asi nemá.Ve filmu je vynikajícím způsobem ukázán New York v době občanské války ze všemi svými problémy,přistěhovaleckou vlnou z Evropy(zejména Irska,týdně jich sem přijelo 15 000),nespravedlivým systémem odvodů do armády a násílím jako nedílnou součástí života.Skvělé kostýmy,tady se skutečně filmaři vyřádili,uchvatná kamera,vynikající hudba(skladba The Hands That Built America od U2 byla tuším nominována na Oscara),cynický humor a drsná uvodní a závěrečná bitka.Film spoustu lidí asi odradí svou délkou,ale kdo má rád filmařinu a filmové umění tak si ho vychutná.Musím dát pět hvězdiček,nemůžu si pomoct. ()

dbt

Na tolik opěvovaného Scorseseho to byla značně standartní podívaná. Nejlépe z ní nakonec jednoznačně vyšel Daniel Day-Lewis. ()

Pruďas

Hovadina na ENtou!!!!! Nemohl jsem uvěřit, že na režisérské židli sedí sám Mistr-Největší omyl v historii Scorseseho filmografie. Trapnej scénář, trapný herecký výkony. U části s volbama mě donutilo zustat u obrazovky jenom jméno režiséra. Hvězdička za zajímavou výpravu a hvězdička za D.D. Lewise, který celý film zachraňuje. Chtěl jsem dát za tři*, ale ten trapnej konec mi to nedovoluje. ()

fero_lašák

Velká výprava a snaživost na film ze zajímavého historického prostředí New Yorku, ale celkově to strašně nefunguje. Režie - snaží se, Scénář - umělotina, Herecké obsazení - hrozné (zvlášt Caprio mě irituje, vůbec se mi na tu posatvu nehodí, možná kdyby ho a pár dalších vyměnili za nějaké cicilnější charizmatické herce, bylo by to to na mnohem víc procent, Capriovi sem prostě nevěřil ani větu, vidim ho bud na Pláži nebo na Titaniku). ()

Grifindoor

Dalšího Scorseseho umělecké dílo, jeho filmy se nekoukají, ty se hltají. A Daniel Day-Lewis je přímo perlou týhle historický fresky, ať je to pěknej sráč, tk mu prostě musíte fandit. Za zmínku stojí i Cameron Diaz, která je tady fakt kurevsky sexy, standardní DiCaprio a krysí povaha Tweed( tradičně skvělý Jim Broadbent) Nesmím zapomenout na mého oblíbence Brendana Gleesona a Johna C. Reillyho. Scorsese vás vtáhne do děje a vy se ocitáte uprostřed špíny,korupce a násilí starého New Yorku 19. století, úžasné dobové obleky( hlavně řezník Bill je hotovej manekýn:-)) a taky dobová hudba vás nenechají na pochybu, že Scorsese je jeden z nejlepších režisérů všech dob. Já smekám. ()

Menec

Když jsem se díval, kdo tam hraje a kdo to režíruje, čekal jsem slušný film. Ale strašně jsem se mýlil. Měl jsme tu čest koukat na tu největší hovadinu, co Martin Scorsese natočil. Film jsem si nakonec musel rozdělit na 3 části, protože jednak má skoro 3 hodiny, jednak mě bylo líto ztrácet čas nad takovou hovadinou a jednak jsem potřeboval dát si pauzu odpočinul. Film jsem dokoukal pouze ze zvědavosti, jak dopadne. ()

zurivymlok

Skvělý film, který mě opravdu na celých 166 minut přenesl mezi spodinu vznikajícího New Yorku. Postava "řezníka" byla naprosto skvělá a Daniel Day-Lewis byl naprosto neuvěřitelný. Navzdory mnohým názorům, že se jedná o slabší Scorseseho film, jej považuji za jeden z jeho nejlepších. ()

2men

Po dllouhé době jsem viděl originální a hodně zajímavý film. Od hudby, přes herecké výkony (ten Daniel Day-Lewis je fakt šílenec, Leonardno DiCaprio ani Cameron Diaz taky nezklamaly) až po finální bitku. Těm komentářům o nejhorším Scorsese filmu nevěřte ;) ()

Lailath

Mne sa tento film veľmi páči. Dokonca je v mojej prvej desiatke naj filmov. Dokázal ma zaujať hneď na prvý krát. Aj keď DiCaprio nepatrí práve k mojim najobľúbenejším hercom, tu mu musím uznať dosť dobrý výkon. A ešte aby som nezabudla pochváliť hudbu, ktorá ešte viac umocňuje dej filmu. Proste ozaj dobrý film, ktorý sa oplatí vidieť. ()

vykyn

Nuda rozhodně ne..ale připadlo mi,že po "rozuzlení" už Scorsese nevěděl jak dál a dokončil to jenom tak nějak na "oko"..škoda...ale výkony byly skvostné,takže ty 4 jo.. ()

Koffe

Mé dojmy z tohoto filmu jsou vesměs kladné. Film o jednom z největších měst na světě a jednom příběhu který se kdysi u jeho zrodu odehrál. Příběh sice omšelý a starý ale v Scorseseho podání zájímavý. Daniel Day - Lewis mi přišel úžasný a velmi zdárně mu sekundovali Cameron Diaz a Leonardo DiCaprio. ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)