Pěsti ve tmě

Drama / Sportovní
Československo, 1986, 98 min

zdeny99

Vilda Jakub coby československý boxer hájící nejen svoji čest, ale čest celého Československa proti německému mistrovi Kurtu Schallerovi. Jeho postava je hodně civilní, když ji porovnám s Hollywoodským (tedy Philadelphijským) Rockym. O to více je vážnější, a to především když boxuje v Německu pod vlajkami s hákovými kříži. Svojí vážnou atmosférou překoná jakýkoliv jiný boxerský film. Jen bohužel to není taková zábava jako filmy se Silvestrem. [4159. hodnocení, 204. komentář, 74%] ()

MartinX.

Důkaz, že Jaroslav Soukup umí (či uměl) točit filmy. Je to profesionálně odvedený, solidní komerční film, jakých česká kinematografie mnoho nemá. Za zmínku stojí kromě dobrých hereckých výkonů i výborná, atmosférická hudba. Kdesi po cestě za úspěchem pan Soukup zapomněl, že komerční nemusí znamenat blbý. Tím spíš, že se pak vlastně nedostavil ani ten úspěch. ()

vojo

Rocky vs. Vilda Jakub , ktovie ako by skončil priamy súboj keby bol možný. Myslím si, že Soukup pred natáčaním Rockyho (asi aj Zúriaceho Býka) určite videl a inšpiroval sa, potom vyslal dobrý spätný úder obohatený o hustnúcu atmosféru predvojnovej Prahy. ()

Lars

Bodobnost s prvním Rockym je tu dost zřejmá, pan Soukup se zřejmě inspiroval tam. Škoda, že si tento režisér neudržel kvalitů filmů v následujících několika letech. Nemůžu si pomoct, ale musím dát plný počet. ()

Akana

Skromný ale docela sympatický český pokus o boxerský film z doby první republiky. Sportovní tématika je dramaticky vyztužená blížící se nacistickou hrozbou, což nebyl špatný tah, ale celkové ztvárnění je přeci jen takové nevzrušivé, provinční. S psychologickou stránkou věci se dalo pracovat víc, ale na Jaroslava Soukupa je to pořád překvapivě uspokojivé. ()

kkarx

Měl jsem s tím dva problémy. 1.) Marek Vašut je skvěle fyzicky připraven, ale když promluví, pořád před očima vidím staršího Vašuta. Je to skoro jako by sám sebe daboval. 2.) Hudba je ubíjející, opakující se a chybí nějaká progrese a to trochu platí i o příběhu. Vilda mohl být trochu víc na dně, než se znovu postavil do ringu, nebo alespoň nemusel soupeři dát tak strašně na frak v prvním zápase. ()

Joeey

Vynikající film, který svou atmosférou osloví i diváky, které by jinak svou sportovní tématikou odradil. Atmosféra předválečné doby je působivá přesto, že film provází spousta utkání v ringu, sportovní komentáře apod. Různé osoby, které zastavují hlavního hrdinu, když jde domů, a snaží se ho uplatit, aby nechal vyhrát neměckého soupeře - to působí až tajemně (Vilda se vrací domů povětšinou za tmy). ()

Kakho-oto

Velice pěkný film, který mě nenudí. Atmosféra posledních let první republiky, hra na vlasteneckou notu, sportovní prostředí, dobré herecké výkony, krásná Eliška Balzerová... Vilda Jakub se ve skutečnosti jmenoval Vilda Jakš. Jakš svůj souboj s německým boxerem prohrál v předposledním kole. ()

dainio

Naprosto úžasný výkon Marka Vašuta v tomto superním sportovním dramatu...srovnání s Rockym je na místě! ()

Lucas87

Takový malý předválečný český ROCKY, v podání mladičkého Vašuta, inspirováno skutečným příběhem. Na české poměry slušný film, trochu mi zpracováním připomněl Oznamuje láskam vašim. ()

Ozzy2

Kdyby to přišlo před Rockym, tak dám pět..Takhle nemůžu, protože mnoho scén bylo obšlehnutých.Ale i tak jsou Pěsti ve tmě na české poměry filmem více, než kvalitním. ()

tranquill

Marek Vašut = český Rocky. Ale vážně, kvalitní příběh ať už zpracováním boxerských záběrů nebo z dramatického podání předválečné doby a rozpínajícího se nacismu. Jeden z mála sportovních snímků české kinematografie, který asi jen tak nebude překonán. ()

Stíba

Český Rocky z Holešovic (ta inspirace je tu několikrát, například při tréninkových bězích, krásně vidět a je skvěle vypadající poklonou), na kterého jsem opravdu pyšný. Tenhle film má totiž, i vzhledem k době a způsobu zpracování, světové parametry s velmi dobrými boxerskými scénami. Skvěle vykonstruovaný příběh s výborným Markem Vašutem, velmi povedenou stylizací doby nebo ladným hudebním podkreslením, které od úvodní až do finální scény vše skvěle dokreslovalo. Moc milé překvapení a 4,5*. ()

Razzor_82

"Čistě obchodně, nemám zájem." Vilda Jabub je neúplatný sportovec a máte chuť mu celý film fandit. Soukupův pokus v osmdesátkách o boxerský film. Vyšel z toho takový Rocky Brambora po Československu. Retro atmosféra má něco do sebe. Ztvárnění je takové strohé. Osm kol dostává hlavní hrdina tvrdě jako boxovací pytel. Pak se ale zdravě naštve a uštědří soupeři z Německa tvrdé KO. Očekávaný závěrečný souboj je strašně amatérsky natočený takřka bez napětí. Soukupovo životní dílo. 6/10 ()