Texaský masakr motorovou pilou

• USA Texas Chainsaw Massacre

Pokračování hororu, ve kterém skupina influencerů zamíří do Texasu vdechnout život městu duchů, ale narazí na Leatherface, proslulého vraha s maskou z lidské kůže. (Netflix)

alchac

A tak se v Texaském Prdelowě po užnevímkolikáté motorovalo pilovým masakrem a mám dojem, že se Netfilckám do scénáristického mančaftu vetřel nějaký sabotér, neb sice např. nechyběla hlavní hrdinka přeživší středoškolský masakr strojní puškou (tímto zdravím autora českého překladu Smrtonosné pasti) a již téměř obligátní černobílý páreček, jehož blonďatá lepší polovice ovšem zaklepala jehlovkama hnedka zkraje, mouřenín se projevoval konstantně jako naprostý kokot (pokud jsem tedy už naprosto neztratil prst z tepu doby a podobné chování není v zámoří adorovanou normou) a dokonce došlo na pokus o páchání cynického černohumoru z instaťykťoxichtoknih – a to tedy nevím, jak se shoduje s firemním kánonem. Žel krom uzavření jednoho kruhu a povstání nové bojovnice je zbytek filmu pouze nepříliš invenční variací na již značně otřepané nahánění rozličného porážkového materiálu nezničitelným rudokrkým mastodontem, které bylo v daném případě korunováno obzvláště debilním závěrem, pročež po zhlédnutí jednomu zůstane tak leda kožený výraz v obličeji. Ale ať teda nežeru, tak za lepší dvojku. ()

Sabrewulf

Do nějaké 40té minuty, tedy zhruba do poloviny filmu, jsem počítal se slušnými 3 hvězdami (překousl jsem i umělě korektně mixnutý pár). A pak se to zlomilo a nastoupil klasický, v hororech tak "oblíbený" festival idiotských reakcí a chování. Borka leží pod postelí a furt nepřichází chvíle, kdy odtud vylézt a utéct a když už je konečně Leatherface zaměstnán bitkou s někým dalším, dokonce se sním nějakou dobu přetahuje u okna, tak... borka pořád leží pod postelí. Jiné dvě borky jsou zase svědkem umírajícího kamaráda, který má rozřezaný ksicht, dokonce je jim nakázáno, ať zavolají policii a reakce je taková, že si zalezou do autobusu, aniž by na to nějak upozornily všechny ostatní a celkově se chovají, jako by se jen schovávaly před deštěm. Zastavení autobusáka jsem nepochopil vůbec, samozřejmě, že otevře dveře a vyjde ven, protože mu nikdo nic neřekl, však víte, hrdinky se jen schovávají před deštěm. Laskominou je pak napadení v autobuse, kdy všichni plácají do oken dlaněmi (nejsem odborník přes sklo, ale nikdy by mě nenapadlo, že bych takhle chtěl rozbít okno) a já si říkám, přece u nás když je taky autobus průchozí jen dveřmi a otevírací okýnka máme jen mini, tak tam jsou kladívka na rozbití oken v případě nouze... No a pak, když už jsou skoro všichni mrtví, tak borka jedno z oken normálně otevře. Auu! Pochopitelně pila řeže úplně všechno, docela bych si tipl, že dřívější zaměstnání Leatherface bylo, že se svou pilou brousil diamanty. Rychlost zabíjení jede standardně ve stylu, jak se to zrovna scénáři hodí, takže zatímco hned u první vraždy vidíme, že Leatherface dokáže zabít chlapa holýma rukama a okamžitě, dvě hlavní ženské na konci drží několikrát a jen s nima háže, nebo je tahá po zemi, prostě podle brožury to zabíjení stále odkládá. Navíc, od všech ostatních masakrů tu chybí úchylná rodinka, či jiní spolupachatelé, všechno má na svědomí jen ten jeden buránek s kůží na ksichtě. Jediná ušmudlaná hvězdička je za NAPROSTOU ÚLEVU z toho, že nejnesympatičtější pizda filmu (která nezná zázrak zvaný pinzeta) konečně chcípla. Počkat, ale to je špatně ne? Pokud chce divák smrt pro kladnou postavu, pak je špatně napsaná a to bych měl dát odpad. Tak tu jednu teda za týpka z Vetřelců. ()

Nivenx

Best! Srát na logiku, na fyziku, na děvky, fízly i na celý město! Leatherface v té nejlepší surové formě s největším množstvím krve, vražd a té právě texaské krásy! Dávám plný počet jelikož takhle jsem si film dlouho neužil! Příště prosím znovu ve stejném možná ještě lepším stylu. Leatherface forever!!! ()

filmmovier

Neskutečně nudný film, jenž nedává absolutně žádný smysl nejen v rámci dějové návaznosti na originál, ale ani nijak jinak a v němž je nejlepší scéna s autobusem, která je naprosto debilní. Nuda, kde nefunguje vůbec nic. Festival pitomosti, jenž je alespoň sympatický svou krátkou stopáží. Dvě hvězdy za prvních deset minut. Ty totiž slibovaly, že by to mohlo být i fajn.... Nechápu, proč to existuje a proč tohle vůbec někdo schválil, zato naprosto chápu, proč to skončilo na Netflixu. Už tuhle sérii neoživujte, prosím. Nejstupidnější "horor" za hodně dlouhá léta. Asi 30%. ()

SniperG1

Snímek je plný nelogických situací a neustálého klišé jako prase, ale u téhle série se to dá asi i prominout, pač tady přeci jen nejde o propracovaný scénář, ale o ten MASAKR! Upřímně jsem si nejvíc užil autobus, pač moc tyhle nafintěný zbohatlíky nemusím...60% ()

Triple H

Až prekvapivo dobre updatnuty odkaz pôvodného filmu. Krátke, úderné a kus škodoradostne a podvratne sa tešiace z masakrovania slniečkarov. Zaujímavé že práve Netflix takéto niečo vyprodukuje a vsehovsudy o triedu funkčnejšie ako remake z r. 2003. Old school slasher v modernom kabáte, našťastie pre mňa nie tak surový aby sa nedal pozrieť (hoci každý deň to vidieť nepotrebujem). ()

Honzek

Absolutní zhovadilost natočená na efekt. Hlavně aby tam byl Leatherface, utrhaný končetiny a kýble krve - zřejmě tak zněl požadavek. Film je plný naprosto stupidních lidí kteří když mají světlou chvilku dělají zcela idiotské rozhodnutí, jinak jsou tam ale spíše jako maso do mlýnku (chodící a mluvící zombies). Celé to nedává valný smysl a nebyla tam jediná fajn postava o kterou by měl člověk snad strach - tady se totiž strach nekoná vůbec. Je to plivnutí do tváře téhle značce a snímek u kterého jsem našel jen velmi málo zábavných chvilek. Zlo. 4/10. ()

Lachtaan

Prozatím stále největší kůň války streamovacích služeb opět dokazuje, že jeho hon za kvantitou na úkor kvality zaručuje koukatelnost 1 z 10 jeho filmových výtvorů. Snaha vyždímat jednu starou hororovou legendu mohla být alespoň něčím obdobně zábavným jako první! díl Nobody Sleeps in the Woods Tonight. Ovšem absence sebemenšího náznaku logiky, sympatizování s postavami a alespoň mírně smysluplného finále dělají z nového Texas Chainsaw Massacre aspiranta na debilitu roku. A to je teprve únor. [viděno na Netflixu 19.2.2022] ()

BROKEN_

Hloupé postavy, nesmyslný návrat postavy Sally Hardestyové z původního filmu. Jediný Leatherface se svojí motorovkou to tahá nahoru, ale to nestačí. 3,5/10. Více ZDE. ()

Johnny.ARN

Velmi príjemná, správne krvavá, oddychovka. Mozog nechajte za dverami, cuckajte si pri tom čajík a dobre sa zabavte. Záverečná scéna s Teslou to vytiahla ma 3 z 5 ()

oveckaoa

Skupina prachatých teenagerů koupí město a chystá se jeho části prodat v aukci dalším prachatým teenagerom. V městě , ale řádí Leatherface , který má na to jiný názor a zaplete se do toho i přeživší z původního Texaského Masakru. Scéna v autobuse je topka a je to aktuálně to nejlepší co můžete v hororech vidět (na druhém místě je scéna ke konci v Zhoubném Zlu kdo viděl ví, kterou myslím) celkově je film podařený a gore je zde dostatek a mrtvol je zde nejvíce v sérii řekl bych.  Docela mě překvapilo, že to má otevřený konec a chystají pokračování, které snad bude. P.s. jak ta přeživší věděla kdo je Leatherface , když jí nikdo neřekl jméno? P.s. 2 To bylo tak těžké ho najít v tom městě, když tam žilo jen 5 lidí z toho jedna stará babka a 2 fízlové ? 80 procent ()

elanius

(25/2022) / Ale celkom obstojný nástupca legendárnej série. Kvitujem, že Netflix to zobral vážne a nemal potrebu do tohto žánru vkladať nejaký cool humor. Je to taký seriózny hororík, ktorý by možno neobstál s najlepšími, ale treba si uvedomiť v akom období hororových suchôt sme. Ja dúfam, že sa Netflix tohto žánru chytí a ponúkne nám aspoň takúto kvalitu. (6/10) ()

Yoshimitsu

Těším si vždy na každý díl téhle série i když vím, že to bude sebemenší nekoukatelná sračka. Nebyla tu žádná postava, která by mi na obrazovce chyběla, ani se není čemu divit když se chovali,  tak dementně. Samotný Leatherface není vůbec děsivý a spíš děla komické kiksy a přirovnal bych ho k Michaelovi Myersovi, kterého nezastaví vůbec nic. Dávám 30% ()

Zek

Už jsem to napsal u Halloweenu a napíšu to znovu. Když někdo chce natočit remake, který ignoruje některé díly, tak by ten film, měl být lepší, než původní pokračování a ne natočit totální sračku. ()

hroubek

Jak by řekl MrHlad: Je to sračka! Nekoukejte na to!  Ten film má jisté “řemeslné kvality” které mu nelze upřít, ale to je tak všechno. Je to obrovská lobotomie, scénáristická neschopnost nebo lenost. A ke všemu to má hloupé a nesympatické postavy, jenž si svou smrt zaslouží, protože nepoužívají hlavu - v tomto žánru je běžné, že postavy nejsou nejostřejší tužky v penálu. Přesto, zde to bylo až za přijatelnou úrovní. Objektivně 3,5/10, pocitově 2/10. ()

lykan9

Po hodně dlouhé době jsem se rozhodl, že si pustím nějaký pořádný gore horor a tudíž, když jsem zjistil, že vyšel nový Texaský masakr motorovou pilou, tak nebylo nad čím váhat. Je to možná tím, že jsem si již dlouho podobný horor nepustil, ale já jsem byl doslova nadšen. Od chvíle, kdy Leatherface zlomil ruku a pahýlem svou oběť "ubodal", tak jsem vrněl blažeností. Samozřejmě atmosférou se tato verze rozhodně nedá srovnávat s původní verzí a moc mi tam chyběl ten do kůže se vrývající známý zvuk, ale tvůrci odvedli perfektní práci. Tento horor prostě má vše, co od takového filmu chci - spousta obětí, spousta krve, stupidní chování všech, co jim jde o život, napětí a ikonický závěr. Jen ta nahota, která k těmto hororům patří, mi tam chyběla. Za mě spokojenost. ()

bizz_mjc

Gore, krev a killings super, příběh sepsaný za večer, postavy plytký. Ale dobře se na to koukalo, pro krátkou stopáž má film docela spád. Návrat Sally a její revenge potěšil, ale potenciál nevyužil. ()

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru