Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

heyda

Pokud hledáte výstavní hororový průměr, tak tady ho máte. Film takřka ničím nepřekvapuje, ale určitě nabízí hororovou atmosféru a strach. Krve je zde taky dostatek, samozřejmě krásní mladí lidé, kteří se dostanou do spárů mutantů. Ale jak říkám, pro hororového fanouška fajn podívaná, která neurazí, ale pro normálního filmového fanouška asi něco méně. Nuže 3 hvězdičky hodnocení mé. ()

ad-k

Stokrát otřepané schéma, mnohokrát viděná náplň i vyústění toho všeho. Přijde mi to jako další teenagerská zbytečnost, i když je pravdou, že se mnoho lidí u podobných dílek slušně odreaguje (znám však lepší relaxace). Pokud i přes negativní výtky máte na film chuť a chcete poznat vůni / pach krve, vrhněte se na jemné sebepoškozování (a mějte na paměti, že úd nesmí být nikdy oddělen od těla), anebo zkuste raději something completely different - Monty Pythony, resp. seriálového Dextera. 20% ()

SOLOM.

Nějvětší ozdobou filmu jsou dvě pěkné herečky Eliza Dushku a Emmanuelle Chriqui. Kdybych byl já členem té rodinky tak bych je před rozporcováním ještě pořádně znásilnil ať si taky trošku užijí. Jinak já se u tohoto filmu docela pobavil a to myslím doslovně. Vystrašit či překvapit mě tu nemělo skoro nic, ale za to moje bránice dostávala pořádně zabrat. Scéna kdy té borce usekne na stromě hlavu mě fakt dostala, že jsem se málem vyvrátil z křesla. I zvuky jenž trojice incestních bratříčků vydávala byla spíš k popukání. Jinak co se atmosféry týče, tak žádná velká strašidelná či tajemná jízda to nebyla. Scénář se zuby nehty držel šablony klasických slasherů a nějak nevybočil z řady. V konečném hodnocení budu hodně štědrý, protože já se tady vážně moc nenudil a film jako celek byl příjemným zpestřením jinak ne příliš vydařeného dne. Lepší 3* ()

eraserhead666

Tak tenhle klon Texaského masaru motorovou pilou a Hory mají oči se opravdu povedl. Žádné hluché místo, kamera se rozhodla nic neschovat, "příjemné" lesní prostředí, milá a příjemná rodinka...... Dobrá jízda na podvečer.... Z toho pohledu jak ta holka naběhla na ostnatej drát mě brní kotníky ještě teď. Jen mě při sledování toho filmu, v souvislosti s tím, že jsem ten samý den koukal na oba díly Texaského masakru, a při tomhle si vzpoměl na Hory mají oči, tak napadlo - ve všech třech filmech jde o rodinky, proč tam ale sakra v těch rodinách nejsou ženský?????? ()

ARI50

První vůně krve a ochutnávka kanibalu a ve finále ten nejlepší. Příběh temný super zábavný, herci hraji svoje role výborně ke každému jsem si našel cestu a umírají výborně, protože se nápady a krví vůbec nešetří. Naše rodinka kanibalů je povedená a vypadá dost dobře a děsivě, protože les je tak obrovský že by jste se v něm nechtěly za žádnou cenu ztratit. Hudba která doplňuje celý film je výborná. ()

veru_needy

Jedná se o film o drsném masakru, na jehož začátku byste si přáli radši umřít, než zažít hrůzu jako hlavní postavy. Příběh partičky lidí, která si vyjede do lesů kempovat. Nevinný výlet se změní v noční můru poté, co píchnou a pomalu začínají zjišťovat, že v lese není bezpečno a že pouhou nehodou to vše jen začíná. Kdo miluje horory s prostředím zapadákova, kde se člověk nemůže spolehnout ani na vlastní stín, pak je tento snímek to pravé pro něj. Série, která odstartovala hysterii znetvořených maniaků, se dočkala během 11 let 6-ti dílů. Bohužel, jak se u filmů s vícero díly stává, s každým novým pokračováním upadá originalita a celkové dějství filmu vůbec. Jednička v lese, dvojka reality show na opuštěném místě, trojka vojáci, čtyřka opuštěná nemocnice, pětka vězení a šestka hotelový zámek. Je teda pravda, že co díl, to originální výběr lokality. Já osobně miluju jedničku a rozhodně patřím k těm, kteří uznají, že po sobě následující díly upadají; ale například čtvrtý díl v opuštěné psychiatrické nemocnici, mám heozně ráda, skoro jako samotnou jedničku. Každopádně ať už je to tak nebo tak, tento snímek se hrdě může nazývat hororem. Byl to vůbec jeden z prvních šokujících filmů, co jsem jako mladší viděla a rozhodně se pro mě do dneška řadí mezi ty nejlepší. Je třeba dodat, že ze sebe vyždímal téměř vše, co by v hororové tématice nemělo chybět. Všude hektolitry krve, dobře rozpoložené odporně vypadající rekvizity, které ve vás mají vyvolat jak největší odpor, tak pocit zoufalství. Člověk má pak i pocit, že vnitřek té nechutné hnijícítí chaty, cítí až u sebe doma. A jasně, zní to nechutně, ale zapadákov se vyznačuje tím, že domorodci jsou psychicky narušení jedinci, kteří kašlou na hygienu a hoví si na brutalitě, protože maj v hlavách nastláno. A to v tomhletom filmu je to nejlepší pro atmosféru co může být. ()

Bauer

Hmmmm...Klasické horové béčko které se mi celkem hodně líbilo.Je to napínávé a celkem originální. ()

matestlust

Tohle je takový ten snímek,co má skoro každý doma...Rozporuplné hodnocení je na místě,chápu některé kritiky,že jim film připadne k popukání,ale mně osobně mou hororovou touhu docela dobře uspokojil.Má prakticky vše,co snímek tohoto typu má mít-dobré záporáky(tyhle jsou vážně správně dementní),dostatek brutálních scén,napínavé chvilky,pěkný ženský,bezduchý děj...Je pravda,že je mraky filmů,podobně vedené,které tenhle předčí,ale i tak jde podle mého názoru o pěknou podívanou. ()

ancientone

Na veľkých základoch starého vyrástla maličkosť nového so všetkým, čo k tomu patrí, neurazí a zaručene na exploitation úrovni celkom obstojne pobaví. ()

MáŠa

Vidět podobných filmů méně, tak asi hodnotím líp, ale už jsem toho prostě přejeden. Tady to byla typická vyvražďovačka, kde si člověk mohl udělat jasno v tom, kdo přežije, podle toho, kdo je největší sympaťák a tak. Řemeslně je to udělané celkem slušně, a dál asi škoda slov ()

JASON_X

Jižanský venkov zabydlený špinavými a bezzubými vidláky, v hlubokých lesích rodinka zdegenerovaných a zmutovaných kanibalů, lovící, vraždící, porcující a baštící zabloudivší měšťáky, nebo outdoorové turisty... v čem já jsem už podobnou zápletku viděl?? (pro Sheldony Coopery - ano, to byla prosím ironie)... Ale to přece vůbec nevadí, že je to furt na jedno brdo, takovéhle filmy já totiž můžu pořád. No a tenhle není vůbec špatný - skvělá výprava, můj oblíbenec Desmond Harrington v hlavní roli, dobrý začátek... Jen ti kanibalové jsou k smíchu, připomínali mi Jekotu, Blekotu a Mekotu z Arabely. No a logiku v jednání postav taky fakt nehledejte, marná snaha, nenašli byste... V rámci žánru ovšem slušný nadprůměr, silné tři. ()

Morholt

Neoriginální, předvídatelné a až příliš se držící zaběhnutých pořádků (vy tady počkejte, my půjdem pro pomoc, apod.:D), ale neskutečně zábavné, dostatečně krvavé a světe div se, dokonce i napínavé. Prostě dobře udělaná vyvražďovačka a to je v záplavě podprůměrných podobných titulů balzám na duši. 70% ()

codeas

Nic nového pod sluncem. Parta mladých idí na druhé straně parta ošklivých, divných, velkých lidí živící se partou mladých lidí. Několikrát už to tu bylo a dopadlo průměrně. ()

ladylucifer

Pokud si pamatujete "Píkoky" z Akt X a líbili se vám, tak tohle musíte vidět :o). Jinak docela trapný horor s trochou napětí a pár nelogičnostmi, např. stovky aut uprostřed lesa, x zmizelých lidí na jednom území a tři záhadně vzniklé zrůdičky, které jsou překvapivě docela "inteligentní". Ale takové už horory jsou. ()

Caelos

Tak jsem si chtěl jednou pustit horor. Tak jsem si pustil Pach krve. Tak jsem zjistil, že už jsem to viděl. Tak jsem to vypnul. Je to průměrný teen horor, kde jsou opravdu trapní záporáci a pár slušných gore scén. 5/10 byla to celkem sranda. ()