Novela „Black Beauty“ od Anny Sewell patří již od prvního vydání knihy v roce 1877 celosvětově mezi nejoblíbenější příběhy se zvířecí tématikou. Příběh je vyprávěn hlavní postavou, jedinečným černým hřebcem s bílou "hvězdou" na čele, kterého životní pouť zavede z idylické vesnické krajiny, plné potěšení, do ulic Londýna, dlážděných kočičími hlavami. Verze režisérky a autorky scénáře Caroline Thompson (Tajemná zahrada) patří bezesporu mezi nejvydařenější. Jistě si oblíbíte vzdorovitou kobylku Ginger, škodolibého poníka Merrylegse i galantního hřebce jménem Beauty, jehož velkorysé srdce mu pomáhá vycházet s ošetřovateli, ať jde o ty laskavé, jakým je bezesporu kočí Jerry Barker (David Thewlis), i ty hrubší, počínaje farmářem Greyem (Sean Bean) nebo mladým čeledínem Joe Greenem (Andrew Knott). (Magic Box)

nascendi

Ťažko hodnotiteľný film. Je určený predovšetkým deťom, aby odlíšili zvieratá od hračiek, naučili sa rešpektovať potreby zvierat a vytvorili si k nim vzťah. Keď je hlavnou postavou filmu čierny žrebec nie je veľmi čo riešiť. Kôň je sám o sebe jedno z najušľachtilejších zvierat v našej blízkosti a keď mu údajná koruna tvorstva bezdôvodne ubližuje, nesie to so sebou silný citový náboj. Napriek tomu nedokážem dať viac ako tri hviezdičky. Dôvodom je Phar Lap, za ktorým Čierny krásavec zaostáva mnoho konských dĺžok. ()

Chrustyn

Zdařilý snímek pro celou rodinu o černém hřebci a jeho putování od majitele k majiteli a s tím spojených neobvyklých dobrodružstvích. ()

triatlet

Vypravěč, sám čtyřnohý plnokrevník, si podmaní diváka stejně jako autor hudby i kameraman. Nádherný rodinný pohádkově laděný snímek, který zobrazuje pohled na svět koňskýma očima. ()

Stanislaus

Krásný příběh s ještě krásnějším koněm se smutnými i radostnými odbočkami, který dokáže dojmout a zaujmout. Nehonosí se jen tak podtitulkem nejneuvěřitelnější zvířecí příběh všech dob. ()

Kamca_

Dojemný příběh, který ve vás něco nechá. Hudba od Dannyho Elfmana se k tomu krásně hodila a pořád se potvrzuje, že to je můj nejoblíbenější skladatel vůbec. 100%. ()

Anchi

K equi tématu mám opravdu hodně blízko, takže si myslím, že dokážu ocenit intenzivní a reálně vyprávěný příběh, popisující šťastně/smutný osud jednoho koňského stvoření. Nebudu lhát, když řeknu, že toto je nejdojemnější a nejreálnější příběh, jaký jsem kdy viděla. ()

Diamant

Príbeh krásneho čierneho žrebca, ktorý nám môže symbolizovať našu dušu... Ak sa o ňu staráme, je krásna a veľmi užitočná, ak ju zanedbávame, ak jej škodíme, je to bieda... ()

Martin741

Film natoceny z uhla pohladu kona je ... krasny oddych. Kone su tiez stvornohe tvory a zasluzia si lasku, nestacia len filmy o psoch a mackach. Pripadne selmy mackovite. 100 %  Smutny fakt ze je film v cervenej farbe davam jednoznacne za vinu tomu, ze film objavili vystudovani filmovi teoretici -elitari, ktori si zase dokazuju yntelechtualnu nadradenost zonglovanim s odbornymi termitmi z tej zumpy zvanej filmova teoria - aby proste ukazali ze su nieco viac ako laik -nedouk. ktory pozera na filmy preto aby sa bavil a nie preto, aby studoval odborne termity miestnych prechytralych tlchub. Takze strucne : prvy film este reziser nema skusenosti s tocenim, zacina od reziserskej nuly a s nulovymi skusenostami. Tudiz kopa 5 hviezdickarov tuna je uplne mimo a myslim si o tychto 5 -hviezdickaroch, ze vo filme objavili aj take zakodovane odkazy a skryte symboly, o ktorych nema najmensieho tusenia nielen reziser ale ani herci. Proste vystudovane filmove teoretiky -elitari videli viac nez reziser natocil. 50 % ()

laik_60

milý romantický príbeh z dobového anglicka. Ten film som stiahol pre deti, v snahe ukázať im ešte niečo, čo nemá nič spoločne s nejakým walle, monsters a ine novodobe kraviny. Snad sa potesia . ()

Juto

Film začína starším koňom, ktorý sa obzerá za svojim búrlivým životom a rozpráva príbeh sám o sebe. Film je trochu ťažký na smutné rozlúčky, no napriek tomu je dojemný a pôsobí na svojich divákov prostredníctvom emócií. 7/10 ()

vesper001

Moudrost koníka versus lidská blbost. Beauty je díky lidské tuposti neustále v nebezpečí, jeho majitelé si totiž sedí na slechách a jsou hluší k jeho mudrování, které poslouchá divák. Koně navíc hrají, což se o člověčím komparzu říct nedá. Jedno smutné frknutí Beautyho a měla jsem na krajíčku, pak v pravou chvíli zvedl ocas a… :) Jako každý milovník koní jsem celou stopáž ržála blahem. ()

Estrellita

Velmi slabá adaptace knižní předlohy The Black Beauty (Černý krasavec) od Anny Sewellové, přesto působivý film. Rozhodně ale nedokázal plně vystihnout sílu atmosféry a čistotu duše Černého Krasavce při jeho nesnadné cestě životem... Lehce nadhodnocuji kvůli své oblibě koní obecně a konkrétně tohoto příběhu. 80% ()

Mrkvič

Je to kůň. A dle toho, že má profil na csfd, tak je to i slavný herec. Je to taková infantilní blbost pro děti, která teda má i silnější momenty, ale možná kvůli velmi slabému dabingu mě ani tolik nezasáhly. Občas je to ale vtipné a zkušeného diváka potěší několik známých a mladších ksichtů. ()

MikeZ

Nádherný příbeh o životě koně plném radostí a útrap podbarvený krásnou hudbou Dannyho Elfmana. Právě ta Elfmanova hudba film dělá tak dojemným a pokaždé když začne hrát hlavní motiv, tak mám okamžitě slzy v očích. 9/10 ()