Inujaša - Season 1

(série)
Japonsko, (2000–2004), 66 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Rumiko Takahaši (komiks)

Hudba:

Kaoru Wada

Kappei Jamaguči, Sacuki Jukino, Ai Kobajaši, Hóko Kuwašima, Ken Narita, Ken'iči Ogata, Mamiko Noto, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Činami Nišimura (více)

Epizody(167)

Romantická komedie o dívce jménem Kagome, která se v den svých patnáctých narozenin dostane začarovanou studnou do japonského středověku, kde se seznámí s Inuyashou, napůl člověkem a napůl démonem, s nímž, a posléze i s dalšími po cestě získanými přáteli, putují krajem, aby posbírali všechny střípky kouzelné perly, z nichž každý může způsobit v rukou zlé bytosti katastrofu. Seriál obsahuje mnoho střetů moderního světa se středověkým, složité vztahy velkého množství postav od milostných po nenávistné, a v neposlední řadě mnoho situačního humoru. (Glutexo)

Petus

Inuyasha je kouzelný, vtipný, napínavý a neskutečně pohádkový příběh s hrdinou, který je vzteklý, zbrklý, nezdvořilý, občas trochu natvrdlý hulvát, u kterého však pod vlivem jedné moderní dívky vyplynou na povrch taky jeho laskavost, statečnost, starostlivost, odvaha a zlaté srdce, se kterými se vrhá do všech možný bitev, bojů, bojůvek i obyčejných rvaček, aby mě zas a znova napnul, pobavil a rozesmál, ne nutně v tomto pořadí. ()

DExUS

Nebol som schopny to dopozerat cele, mozno sa k tomu este vratim. Do cca 80 dielu to bavi, potom je to stale to iste dookola. ()

Shley

Inuyasha nabízí kvalitní příběh, který je napínavý a zábavný, skvěle vykreslené postavy a spojení dvou světů. To jediné co mi asi vadilo byly zvraty, které způsobovaly prodloužení seriálu. Ale i tak jsem si našel svého oblíbence nebo spíše oblíbenkyni a to Kikyou. Inuyasha je anime, které stojí za to vidět. ()

Sakikura

Moje oblíbené anime, které mě dokázalo vytrhnout ze sevření klasických shounenovek typu Naruto a Bleach, kde byly akční bojové scény hlavní náplní celého seriálu. Co mě opravdu nadchlo bylo vyvážené mísení žánrů z čehož asi nejvýraznější byla komedie, romantika a drama. Akce je zde ovšem taky na vysoké úrovni, bavila mě mnohem víc než u jiných anime. Obsazení hlavních charakterů bylo skvělé, protože se příběh netočí jenom okolo jednoho hrdiny a jeho kumpánů. Hlavní charaktery byly dva a výborně se doplňovaly. Super-hrdinské záchvaty polo-démona InuYashy v mžiku dokázala zkrotit rázná Kagome se svým: sedni!. Ostatní charaktery samozřejmě nebyly vytlačeny do pozadí a dostaly mnoho prostoru pro svůj rozvoj. Seriál se až na pár výjimek nezaobírá rozváděním zbytečných postav a zápletek. Také menší počet filerových dílů určitě potěší stejně jako jejich dobrá kvalita. Celkově bych řekla, že se pokud už máte dost akčních anime hrdinů, kterým stokrát rozbijete hlavu o skálu a oni se zase zvednou, InuYasha je skvělý hlavně proto, že víc než neporazitelnou mlátičku se silnýma řečma uvidíte v hlavním hrdinovi normálního (polo)člověka s citovým založením a i nějakou tou slabinou. Výborným bonusem navíc je zde také krásná romantika, která mi někdy přijde i jako jedna z hlavních smyslů příběhu a samozřejmě humor. ()

Teelus

Jedno z prvních anime, které se mi před lety dostalo pod ruku. Vyvážené, akční, vtipné s výbornou zápletkou. Seriálu jen škodí délka, způsobená i doběhnutím předlohy a nastavováním fillery. Pak již člověk ztrácí nadšení, když děj stagnuje. Autorka to trochu přehnala s množstvím upgradů meče hlavního hrdiny, které zkrátka musí získat, aby porazil hlavního záporáka, jen aby pak většinu z nich ani v závěru nepoužil :-D. Navíc měla Rumiko strach občas někoho z hlavnějších hrdinů přizabít na dobro, což by dle mého seriálu dodalo trochu šťávu, takhle to neměnná sestava šťastně dotloukla bez ztráty do konce a větší drama se nekonalo. Nutno podotknout, že závěru se u tohoto anime nedočkáte, právě z důvodu zmíněného doběhnutí mangy, tudíž tato série končí otevřeně a konce se dočkáte až ve dvojce. Co se týče animace, je to poněkud horská dráha, nevím kolik verzí se za celou dobu prostřídá, ale místy je to strašně odbyté a je hrozně vidět, že to dělal někdo jiný, začátek je každopádně vykreslen velmi pěkně. ()

QuarkCZ

Naprosto úžasné anime - po stránce vizuální i příběhové. Bohužel je příběh nedokončený - přestal se točit uprostřed příběhu a není pravděpodobné, že by se někdy dotočil. Takže pro ty, co mají rádi konce, tak bohužel nedoporučuji, protože tohle anime konec nemá. Pokud do toho půjdete i s tímto vědomím, můžete mít skvělý zážitek a nádherného anime. ()

penegal

Je to parádní, skvěle zpracované, různorodé. Je v tom vše co tam má být a sem tam padne i kladný hrdina. Mít drahokam Duší, věděl bych co si s ním počít.... :-P ()

Honza__St.

Na to že předlohou je komiks naší známé Takahašiové, je to až moc vážný, a tuplovaně přefantasmagorizovaný. Polodémon Inujaša se dostane (ne tak úplně svou vinou) do konfliktu se svou kočkou - kněžkou Kikyo, a rozhodne se čórnout kouzelný šutrák a stát se tak plnohodnotným démonem. Skončí to tím, že ho Kikyo nabodne na strom a pošle do hajan, a ona sama v důsledku zranění vykrvácí a umře. Po padesáti letech Inujašu ze spánku vysvobodí Kagome, holka z moderní doby, která prošla do středověku časovým tunelem ve studni. Kagome, která je a není reinkarnací Kikyo (v tom jsou tvůrci neuvěřitelně schizofrenní), má v těle schovaný onen šperk, po kterém Inujaša a ostatní démoni prahnou. Tím na sebe okamžitě upoutá jejich pozornost. Inujaša jí nejdřív nechce pomoct, ale nakonec svolí, zčásti protože chce ten šutrák (a později, když se rozbije, jeho po feudálním i novodobém Japonsku rozeseté úlomky) pro sebe, a zčásti protože mu na hlavu nasadili něco jako obojek, a když Kagome řekne "Sedni!", on se hned zaryje držkou do země. Tak se společně vydávají najít všechny úlomky, zlikvidovat démony, a samozřejmě zjistit, jak to vlastně tenkrát na začátku všecko bylo (a vyrovnat účty s tím, kdo za to může). A jak to tak bývá, postupně se Inujaša a Kagome do sebe zabouchnou. Dílko má rozhodně humornější momenty - "Sedni!", Inujaša v moderní době, nebo chlípný kněz Miroku, který by si mohl podat ruce s Brockem z Pokémonů. Ovšem o takové legraci jako v případě Lum nebo Ranmy nemůže být řeč, a to je velká škoda, protože ta přílišná vážnost a přefantasmagorizovanost to zabíjí. K tomu je taky třeba přidat hodně přehnanou dobu vysílání a počet dílů (je pravda, že tam byla pár let mezera, a že původní komiks taky vznikal šíleně dlouho, ale i tak). A ještě víc přilévá olej do ohně fakt, že téměř není díl, v němž by se neopakovaly scény z předchozích dílů (někdy dokonce ta stejná věc dvakrát v jednom díle). To nemůže být o tom, že byl díl moc krátký, tam jde bezpečně o co největší natahování seriálu ne nepodobné telenovelám (taky když si odmyslíme to nadpřirozeno, tak to vpodstatě je telenovela). Sečteno podtrženo, za shlédnutí to možná stojí, ale když budu chtít japonský animák o cestách za dobrodružstvím, vydám se radši s Ashem a Misty na cestu do Pokémonové ligy (samozřejmě je řeč jen o těch prvních řadách ještě před tím, než ten seriál zkurvili), a když budu chtít výbornou legraci okořeněnou romantikou, pustím si radši Lum nebo Ranmu (a taky spíš ty starší díly). ()

Maerik

Naprosto úžasný seriál bralo ma všetko čo som v ňom videl okolo 197častí akcie, vtipu a lásky. Je pravda, že je to na trochu dlhšie ale stojí to za to si to pozrieť z mojej strany mal dej vždy rýchli spád a nikdy som sa nenudil. Príbeh o mladej Kagome ktorá sa zaľúbi do polo-démona, ktorý sa nevie rozhodnúť medzi ňou a Kikio. Všetko to ma dosť humorný nádych a všade bola láska a samozrejme boj dobra zo zlom. Na konci som bol veľmi potešený pretože to bolo úžasné ukončenie presne také aké som si predstavoval, celkové zhrnutie všetkého a taký ten malý nahľad do budúcnosti. ()

Magnomous

Moje hodnotenie je urcite ovplyvnene tym, ze to bol jeden zo serialov, ktore vychadzali a som ich sledoval v mojom detstve. Ale inuyasha ma starsi typ grafiky, originalne, sympaticke a stylove postavy, slusny dej a vysoku kvalitu aj v inych aspektoch. Je pravda, ze po urcitom pocte casti to zacne byt viacmenej stale jedno a to iste, ale predsa je to vzdy ine. Ale hlavne postavy stale zostavaju. A Sesshomaru je doteraz jedna z mojich najoblubenejsich postav kinematografie :-). ()