Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

Dimo

No vida. A mně se to líbilo moc. Mám Terryho Gilliama rád, ale určitě bych mu film zkritizoval, kdyby se mi nelíbil. Tu ale nemám problém. Opravdu né. Hezký fantasy počin, na který bych se rád podíval ještě jednou. ()

Don Carlos

Terryho Gilliama mám rád. Monicu Belluci mám rád. Heath Ledgera mám rád. Matta Damona mám rád. Proč bych xakru neměl mít rád tenhle film? ()

Luisis

Trošku chaotické ovšem atmosférou geniální pohádko/drama. Něco mi tam ale chybělo. Po půlce filmu jsem se do finále lehce nudil. Do toho lesa se vraceli fakt hodněkrát:-). Ta scéna s bahenním perníčkem byla hodně psycho. Kladu si jednu zásadní otazku. Jaký by byl tenhle film, kdyby ho natočil Tim Burton? - 70% ()

Kadas97

Myslím, že týmto filmom sa začal meniť pohľad na tradičné rozprávky. Už to nie je o princovi čo si ide tralalá za princeznou, mimo záber kamery zabije draka, dajú si pusu a je koniec. výborný výkon od Matta Damona, ktorý vytiahol celý film na vyššiu úroveň. Hrozne ma teší pohľad na Stormarea v týchto akčných rozprávkach. Hudba vynikajúca a efekty tiež. 6 z 10 ()

Harry_

Zvláštní film, kombinující drsné Grimmovské pohádky s "moderními" lovci čarodějnic. Pár českých herců, ale hlavně Lena a Peter. Známé pohádky namixované do hororové polévky, která ale občas fakt překvapila. 65 % ()

TheSompeque

Můj oblíbený film. Nazval bych tzv. horrorovou pohádkou, čímž bez pochyby je. Budete se bát? Pravděpodobně ne. Budete se bavit? Určitě ano. ()

tEnCo

Pekný a zábavný rozprávkový horor. Mne sa to páčilo, malo to vtip, nápad a pár naozaj vydarených scén (pri studni, pred zrkadlom)... a rozpadajúca sa Monica - to musíte vidieť - znovu si strihla bozk ako z Matrixu :-) Naši kinodistribútori to isto budú prezentovať ako celorodinnú zábavu - ale tento film naozaj nie je pre malé deti. Uvidia tam zlú kráľovnú, červenú čiapočku, zlého vlka a Janka a Marienku - no v situáciách a stvárnení, v ktorých ich ešte nemali možnosť vidieť - a neviem, či by to tak zatial nemalo ostať. Peter Stormare RULEZ!!! :-) - zahrá tento chlap niekedy aj niečo iné ako paródiu na seba samého? :-)) ()

chlebos

Je to skoda. Tesil jsem se ze Gilliam natoci komercni pecku. Bohuzel natocil prumerny film. Nevim na kolik v tom maji prsty bratri z Miramaxu, ale nektere sceny nemaji ani logiku. Na druhou stranu chemie mezi Damonem a Ledgerem funguje suprove. Film je vcelku i dost vtipny a prekvapive brutalni... Takze kdyby mi bylo 12 tak jdu z kina nadsenej a hodne pobavenej a vubec bych nepremyslel na tim ze to Terrymu trochu nevyslo. ()

MilesTeg

Středně dobrý Gilliam, těžící z opačně postavených rolí Damona a Ledgera proti jejich obvyklé hollywoodské nátuře. Navíc odkrývání reálného základu pohádek se mi líbilo a "Great Cavaldi" Peter Stormare mě pobavil. ()

smack

K premiéře tohohle filmu mám vtipnou vzpomínku. Když ještě v televizi bývaly ukázky Kletby říkal sem si že by to nemuselo bejt špatný, následně sem si přečetl co to je za žánr. Na plakátu stálo komediálně dobrodružný sci-fi thriller musel sem se zasmát:) Musim říct, že mě to trochu odradilo, ale i tak sem si zablokoval jedno sedadlo v domnění, že tam bude narváno...Ani ťuk. Bylo tam sotva 10 lidí..a film mě nakonec celkem zklamal, ač tam hrála kvalita jako Matt Damon a Heath Ledger. Dodatek: Tomáše Hanáka sem poznal až čtvrt hodiny před koncem. Kterou postavu tam vlastně hraje. ()

Odpadlik

Čekal jsem sice původně něco jiného, nakonec z toho vyšla komediální fantazy v přesně Hollywoodském stylu, ale proč ne. Hvězdičky tentokrát patří především bezchybné vizuální stránce, dobré kameře či hereckým výkonům Petera Stormara (kde ten hraje, tam se něco děje a jeho výkon mě nikdy zatím nenudil) a Jonathana Priceho (ten je opravdu sladký). Přestože bývá zvykem tu kritizovat dabing, tentokrát se před ním skláním, hlavně před Liborem Teršem, geniálně dabujícím generála s francouzkým přízvukem ("já mít rád romantika u ohníška" - to když nechá zapálit les). ()

R.I.P. odpad!

Naprostá stupidita a zhovadilost a to po všech stránkách nemající hlavu ani patu !!!! Nechápu jak se herci jako Matt Damon a Heath Ledger mohli uvrtat do tohohle výplodu choré mysli. Režiséra a zejména scénaristu by měli zavřít do té věže která je ve filmu a pak ji strhnout aby nemohli už nikdy napsat a natočit nic tak úděsného jako je Kletba bratří Grimmů. Vyšší hodnocení než * svědčí o naprostém nevkusu diváka. ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)