Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

shinlove

Hororové pohádky bratří Grummů přeneseny na plátno. Výborná ústřední dvojice s vtipnými hláškami, která ale nevynikala ničím, co by se mělo pamatovat... 3* ()

chosan

Až moc předělané všechny možné pohádky dokola takže za to dávám 50%. MOžná Kdyby se to jmenovalo jinak! ()

marien1039

Zmatený děj postrádající logiku. Každopádně na mě dýchala zajímavá atmosfěra téměř po celý film a hrál v něm můj oblíbený, již zesnulý Heath Ledger. ()

Gabushe

Kde se vzali příšery objevily se i Grimmovi, ale když se měli vypořádat s „opravdovými“ příšerami div nevezmou nohy na ramena. Taková pohádka ne horor nedá se z ní nadchnout pro něco nové a jiné. Fscinovalo mě, že se natáčelo v Praze jenže tenkrát a dne okolí Prahy vypadá jinak. ()

demovka

Myslím, že tento film měl ambice býti lepší. Ale bohužel to nevyšlo. Zápletka filmu a samotný děj, myslím, byl dobrý. Byl to dobrý nápad, mohla to být krásná strašidelná pohádka pro dospělé. Terry Gilliam ale přehnal efekty, rychlé střihy kamer a třeskutosti. Pak to bylo nepochopitelné a zmatené. Líbilo se mi vykreslení odlišností povah obou hrdinů, to nejvíce záviselo na samotných hercích. Líbilo se mi i obsazení českých herců, vůbec ne ve zlém ani v dobrém nevyčnívali. Některé masky byly dokonalé (čarodějnice), některé chtěli vylepšit, viz vlk. Zaujal mě padající kůň (dělal kotrmelec) a krásná maketa měsíce (při zatmění). ()

Sashmen13

Nu takhle, není to nic mistrovského ale mě si film získal především tím hrozným (hrozně dobrým?) českým namluvením Francouzů. Co jsem hodně ocenil byl generál, který nejspíš z těch německých kras zešílel, ale stejně byl solidně badass a v zásadě se jen bavil. Nakonec, chtěl jen nastolit pořádek: ) Mistr práva útrpného taky ušel, i když místy přehrával. Jinak v zásadě solidní guláš tak nějak všeho co les dal a zase, spíše z nostalgie dám 4, byť bych to spíše viděl na 3. ()

Pythonator

Jedna hvězdička navíc za vizuál a překrásnou Lenu Headey. Dvojka Damon-Ledger funguje skvěle a scénář je vskutku originální. Jen to mohlo mít víc šťávy. ()

Ajfist

Vizuální stránka filmu docela jde,ale jinak je to prostě béčková podívaná se slabším scénářem občas hloupými dialogy a místy nelogickým dějem. ()

Mistr119

Nejprve mě trošičku nakrknula neúcta, s jakou jsou Grimmové vykreslení jako podvodníci, nicméně budiž to jakési provokativní gesto, kterých ve filmu, který měnil žánr z rádoby historického přes pohádkový až do hororového trilleru. Čeho si vážím je, jak autoři dokázali do fabule narvat tolik odkazů na pohádky Grimmů. :) Kolik jich napočítáte? :) ()

de.ardoise

Takže, pusťme se do boje s větrnými mlýny: myslím, že jsem viděl v životě celkem dost filmů, převážně v posledních letech uměleckého rázu nebo uměleckých ambicí, jako člověk s uměleckými sklony a libující si ve fantaskních vizuálních světech mi k srdci samozřejmě přirostl i Terry Gilliam. Akceptuji všechny jeho filmy, včetně nedoceněného nebo podceněného Barona Prášila. Právě s tímto filmem se dají bratři Grimmové nejlépe srovnat. Přečetl jsem asi pět recenzí na tento film, z toho čtyři byli spíše kritické a ta poslední (z časopisu Týden) byla jediná vysloveně pozitivní. To mě nicméně neodradilo a na "odstřelěné" bratry jsem si zašel. Film mě pobavil i nadchnul. Když procházím v duchu všechny výtky, které jsem na jeho adresu četl, tak mám pocit, že recenzenti viděli zřejmě jiný film. To, že se jedná o film Gilliamovský je zřejmé už od prvního záběru a je to jasné až do konce. Film vykzauje všechny režisérovy znaky: nabitý děj, spousta vizuálních nápadů, nápaditá kamera, skvělá a autenticky působící výprava a perfektně obsazené role třeba i méně známími nebo profláknutými herci. Pokud přijde někomu děj příliš komplikovaný, tak to bude tím, že je to Gilliam. Pokud někomu vadí triviální děj, tak asi zapomněl, že se jedná o hororovou pohádku, jejíž účelem není sdělovat nějaké pesimistické intelektuální poznatky o lidstvu. Je třeba přijmout tento film takový jaký je. Pokud vám tato poloha u Gilliama nesedí, tak je to váš problém. Co je u tohoto filmu obvzláště zásadním přínosem je naprosto dokonalá výprava a scénérie. Všechno působí naprosto autenticky a především: Gilliam nijak lidi, prostředí ani dobu, ve kterém se film odehrává neidealizuje. Jeho film je naturalistický a lidem se v něm stávají ošklivé věci, To se v hollywoodském filmu neděje a když už, tak je to banalizováno. Herci dostaly tolik prostoru na své role, kolik toho vyžadoval děj, myslím, že obvzláště Heath Ledger zazářil. Někomu vadí digitální efekty, i to je záležitost vkusu a názoru. Žijeme v roce 2005 a digitální efekty jsou běžná a efektivní věc. Takové lidi by snad mělo utěšit, že si nechal Gilliam postavit středovekou vesnici a les, jako si nechal Burton postavit továrnu na čkoloádu, ačkoliv i toto by se dalo vymodelovat počítačově. Hudba a zvukové efekty jsou standartní, což neznamená, že špatné. Podtrženo sečteno není si na co stěžovat, pokud nečekáte 12 opic 2, nebo Brazil 2, nebo snad dokonce Strach a hnus v Las Vegas 2. Je to Gilliamova pohádka pro dospělé a je třeba to tak brát. Těším se na další! )) ()

Hermes

Nemůžu si pomoct, ale mě se tento film líbil. Jasněže nezakládá na realitě, věrohododnosti nebo ultra-složitému příběhu...ale o to tady přece vůbec nejde. Dobře se na něj dívá, má celkem spád, a hlavně se u něj člověk i zasměje, hlavně u franouzské angličtiny některých protagonistů ("Pípul of magrrrbadan" pronesené Cavaldim mi zůstane v hlavě asi dlouho... Podobné "pípul" má i můj jmenovec ve Futuramě:)). Příjemné zpestření jsou i lehce parodované odkazy na jiné pohádky, pričemž nejhezčí scéna je narození Perníčka :). Našince i potěší přítomnost českých herců, jenže Miroslav Táborský se mihne tuším jen v jedné scéně a Tomáše Hanáka skoro ani nepoznáte :). Takže za film jako takový krásných 70% a 10% za krásnou Lenu Headey a ještě krásnější Monicu Bellucci :) ()

CrazyWolf

Dobrý film, ale jen na jedno shlédnutí. Je tam spousta originálních myšlenek, zajímavé nápady, dobře propletené a provázané postavy a odkazy na různé pohádkové příběhy... ale tak nějak mi tam chybí něco, kvůli čemu bych se toužil k tomuto filmu vrátit. Není to špatný film, jen průměrný, s několika nadprůměrnými nápady. ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)