James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

Kushina

Skvělý film podle skutečné události. Když někdo bojuje srdcem a hlavně bojuje pro rodinu, tak ze sebe dostane víc, než je v jeho silách. 80% ()

karnifex odpad!

Filmy o boxu mám rád, Russell Crowe je můj oblíbený herec - ale tohle byla vážně hrůza. Sentimentální blábol špatný ve všech směrech! Viděl jsem i dost béčkových (možná spíš céčkových) boxerských filmů, ale proti tomuhle to byly skvosty! Bylo to tak blbé, že jsem to ani nedodíval celé - zvedal se mi z toho žaludek! ()

Eaton_Hunt

Ron Howard prostě umí ty životopisný filmy. Tento snímek jsem odkládal hodně dlouho ani nevím proč a ani bych si ho nepustil v blízké době, ale měl jsem jednou čas si pustit jeden film. Pustil jsem si jeden nejmenovaný snímek a už po 5 minutách jsem se koukal jestli nemám ve watchlistu něco lepšího a bylo. Byl to ten nejlepší film o boxu, co jsem viděl a to polovina filmu se spíše zaměřuje na hospodářskou krizi, ale i tak si myslím, že se to s přehledem vyrovná Rockymu má to podobnou hloubku možná i lepší motivaci, u Rockyho zase tahá hodně hudba a tréninky, ale u tohoto snímku jsou na druhou stranu jedny z nejlepších dialogů a tím hlavně myslím ty v rohu ringu, které jsou nezapomenutelné. Po dlouhé době  jsem měl husinu skoro celý film no prostě výborný a překrásný film. ()

PTuranyi

Po všetkých stránkach perfektný boxerský film. Výborný príbeh tentokrát podfarbený veľkou hospodárskou krízou, výborná kamera a produkcia celkovo. No a v neposlednom rade majstrovský výkon  Russella Crowa a Renée Zellweger. 85% ()

allegria

Je to skvělý film a nemám, co bych mu vytkla. Plné hodnocení nedám jen proto, že nesnáším box a scény ze zápasů, kterých si tu divák užije požehnaně. Na druhé straně je film tak úžasně natočen, že jsem i při těch boxerských násilnických scénkách napětím ani nedýchala, stejně jako diváci kolem ringu. ()

bobbec

veľmi kvalitný hollywood-ský velkofilm. taký klasický oscarový trhák. ale na rozdiel od niektorých nepodarkov v brandži, ktoré sa topia v rozpočte, je tento výborne spravený. Ron Howard robí remeslené a výtvarne filmy s citom pre vyjadrenie atmosferí a prostredia. zatial najlepšie zfilmované boxerské zápasy aké som kedy videl. ()

Išak

I když film začíná i končí v ringu rozhodně to není jen o boxu.Příběh mě neskutečně pohltil.Jako bych prožíval strasti i radosti hlavního hrdiny. ()

JohnDeRooy

Ach jo, už je to ode mne omletá fráze, ale musím ji použít znovu: "Bravo Russelli". Po hodně dlouhé době konečně pořádný sportovní snímek, do kterého se může divák pořádně zakousnout. Původně jsem nečekal nic zvláštního a příběh jsem tak nějak odhadoval na slaďák, ale to jsem se nehorázně zmýlil. Takhle surové podání života, to je opravdu něco. Například scéna, kdy jde Jim vyžebrat peníze do boxerského klubu. Není ve filmu důležitá ale je tak úžasná, takové ponížení co musel strpět. A takových najdeme mraky. Závěrečný zápas jsem si užíval jako nikdy. Jako bych pochopil Jimovo manželku, proč že se vlastně nechodí dívat na zápasy osobně. Ačkoli musím podotknout že R.Zellwegerovou moc nemusím, tady působila vedle znovu 150-ti % Russella velmi přesvědčivě. Moc mně film překvapil. BRAVO!!! ()

zurivymlok

Výborný film. Nedá se mu vytknout nic. Zápasy byly natočeny excelentně (stylem režie mi trochu připomínali Zuřícího býka Martina Scorseseho). Jednoznačně 100 % ()

Ales_IV

Tenhle film jsem viděl až dnes (25.11.2009), takže v průběhu tzv. finanční krize - směšné. V tomto filmu je vidět co znamená slovo krize. Příběh je téměř neuvěřitelný, do této doby jsem neměl tušení, že existuje boxer, který se po pádu své kariéry dokázal vrátit zpátky a hned na vrchol. Skvělé herecké obsazení tento příběh velmi dobře podtrhuje. Verdikt 90% ()

siki37

musím uznať, že Crowe je v ringu rovnako dobrý boxér ako v aréne gladiátor. pud sebazáchovy dokáže človeka vybudiť k nadľudskému výkonu a v tomto prípade sa Jakub Braddock mohol od samotného dna biedy a beznádeje odraziť jedine nad hladinu a znova sa nadýchnuť. očakával som slabší odvar Rockyho, no bol som milo prekvapený, pretože tento skutočný príbeh nebol o pote a krvi, ale hlavne o rodine a o druhej šanci. v tomto sú američania neprekonateľní, veria, že USA sú krajinou neobmedzených možností a dokážu sa navzájom psychicky podporiť a znova povstať z popola. piatu hviezdičku filmu zobrala iba Bridget Jonesová, nejak sa mi do role strachujúcej sa matky a manželky nehodila ()

shinlove

Těžko se hodnotí Těžká váha... Jde o film, který staví na skutečných událostech kolem J.J.Braddocka. Žít v takové tíživé situaci jako on a přežít ve výsledku s takovou grácií, to je neuvěřitelné! O hereckých kvalitách Russella Crowea netřeba pochybovat. Dále bych smekl před vynikající režií Howarda a ve vedlejší roli Paula Giamattiho, který roste s každým filmem. 4* ()

max cady

Udelat film v dnesni dobe o boxu je velice tezke,ale se skvelymi herci se to da zvladnout.Pro me o hodne lepsi nez Million Dollar Baby ()

Welsiot

Všichni ví, jak to dopadne a stejně na konci husí kůže po celém těle. Možná je to tou atmosférou hospodářské krize, možná skvělým Russellem nebo citlivou Renée, nádhernou hudbou ... nejspíše ale vším dohromady. Pro mě vrcholný film "o boxu". ()

montel

James J. Braddock (Russell Crowe) je uznávaný boxer, který ve 30.letech slavil nejeden úspěch, díky kterému mohl vést spokojený život a v klidu zabezpečit svou manželku i své děti. Jakmile ale Ameriku ochromila hospodářská krize a Braddock si navíc v ringu zlomil ruku, musela celá jeho rodina do podřadného bytu, kde nemá téměř ani na jídlo. Po několika neúspěšných pokusech získat práci, získává Braddock druhou šanci v ringu. Kamarád mu sjedná přátelský zápas s boxerem, který se má rvát o titul. Braddock se rozhodne chytit šanci za pačesy a dát naději nejen své rodině ale také několika miliónům lidí, kteří marně doufají v lepší zítřky...Russell Crowe v další bombovní záležitosti. Do role boxera Braddocka se perfektně hodí a ani tentokrát mě nezklamal. Super záležitost. 75% ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení