James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

Pajky3

Takhle jsem ten konec prožíval naposledy u Maurice Richarda. Parádní půlhodinovej závěrečnej souboj. Emoce to rozhodně nenechává v klidu. Russel Crowe je pro mě takovej paradox, ač je mi nesympatickej a nevyhledávám ho, tak většina jeho filmů u mě končí s vysokým hodnocením. Tohle stojí za to, sportovní to já můžu ()

pakobylka

Mezi cestou na výsluní a cestou ZPÁTKY na výsluní může být propastný rozdíl - ale James J. Braddock dostal druhou šanci a beze zbytku ji využil. Nevrátil se do ringu pro slávu: Bil se za svou rodinu ... se soupeřem ze všech nejtvrdším a nejzákeřnějším - s hospodářskou krizí. A vy díky režisérskému umění Rona Howarda máte tu čest stát po jeho boku - a prožívat ten strhující a (nejen) emocionálně vyčerpávající zápas s ním. ()

Juto

Vynikajúca óda na hrdinu robotníckej triedy. Film je nádherne natočený a je to veľmi pútavá dráma, ktorá sa radí medzi Howardove najlepšie filmy. 8/10 ()

Ondatra

Další film od Rona Howarda, který stojí za vidění. Ron Howard je pro mě expertem na životopisné filmy a tento je toho rozhodně příkladem. Spojením historie (hospodářské krize) a boxu neudělal špatně, spíš naopak. Russell Crowe je v jeho skoro nejlepší roli, do toho soundtrack od Thomase Newmana. Sice na 5* by to chtělo nějaký ten moment, který mě absolutně nadchne, jako tomu bylo například u Rivalů, ale i tak rozhodně 8,5/10 ()

emo

Prekrásny film, ktorým chameleón Howard zase dokázal, že jedným z najlepších režisérov všetkých čias! často hrá na city diváka a tlačí na pílu ešte viac ako v "Čistej duši", ale ja som mu to zožral aj snavijákom... Scény rozhodujúceho zápasu som prežíval ako malý chlapec. Aj ako boxerský film je to klenot na pohľadanie! Russel Crowe opäť dokázal svoje kvality, Renée Zellweger podala jeden zo svojich najlepších výkonov, ale ten kto pre seba totálne "steals the show" bol Paul Giamatti, ktorý by si Oscara určite zaslúžil! ()

fars

Ja snad jeste nikdy zaverecnou bitku ve filmu neprozival tak, jako v popelakovi :-) Musel jsem na dvd prepnout jazykovou stopu z anglictiny na dabing, protoze jsem byl v takove euforii ze jsem uz titulky nestihal. A v zaveru uz jsem nestihal ani obraz, protoze mi blahem vyhrkly slzy do oci... zatim nejlepsi boxersky film co jsem kdy videl, a ze jich nebylo malo!!! ()

Davosh

Nádhera. Už dlouho jsem u filmu nezažil pocity upřímné lítosti, štěstí a dalších emocí, které ve mně vzbudí opravdu malokterý film. Zápasy boxu jsou natočeny výborně, vždycky jsem věděl, co se v ringu děje a jako bych úplně cítil rány, které Russell dostával. Herecké výkony taky výborné, Russell jen potvrdil, že patří mezi nejlepší herce a Giamatti odehrál určitě svou nejlepší roli. Sečteno a podtrženo 5* a ani o trochu míň. ()

Ice123

Úžasnej film, sice jsem trochu ovlivněn hlavní rolí, kterou ztvárnil Russell Crowe (dle mého nejlepší herec) ale dějově i herecky je to prostě úžasný. Pro fanoušky R. Crowea je tohle povinnost vidět. 5* ()

messiah

Prodám originální DVD Rocky I, II, III, IV, V a VI. Zn. Velmi levně! Jejich lesk se totiž ztrácí. Od Těžký váhy jsem čekal mnohé. Už při přečtení Obsahu tady na ČSFD jsem tušil že nepůjde pouze o box. Ostatně to ani v Rockym nejde jen o něj, ale přesto se teď nestačim divit jak hodně silný je příběh J.J.Braddocka. Ježíšové a všichni svatí ještě teď jsem vykulenej a napjatej jak struna. Sama Boxerská stránka příběhu se od Rockyho podstatně neliší. Jde o vzestup boxera vrcholící těžce nebezpečným zápasem o titul, ale to okolo...To kde byl v Rockym běh, řezání do pytlů, skákání přes švihadlo, zde nahrazuje příběh obětavého otce, naprosto nadně, ze všech sil se snažící uživit rodinu, hlavně své děti. Russell je famózní! Zellweger naprosto hodící se do romantického vztahu jaký spolu ti dva mají. Kamera a střih méně kýčovitá než by působila v současném filmu ta z Rockyho. Střih napínavý. Emoce a napětí...parádička! Včera bych nevěřil že dnes jde natočit boxerský, a vůbec sportovní film kterému bych dal nad 90%. Dnes neváhám... ()

BoXBe

Cinderella man je přehlídkou toho, co Hollywood dokáže natlačit do 144 minut, aby odvyprávěl jeden z nejdojemnějších sportovních příběhů, pohádku o boxerovi, který v době hospodářské krize z popela povstal. Český překlad Těžká váha kvality Popeláka vystihuje dokonale. Mezi herci jsou takovými vahami Crowe, Zellweger, Giamatti, v hudbě T. Newman, samotný režisér je váha z nejtěžších :-) Finálový zápas oplývá vším, co vás kdy napadne na téma "finále filmu o sportovci s obrovskou vůlí zvítězit." Dojímají se úplně všichni a celý vypravěčský oblouk se může uspokojivě uzavřít. Vypadalo tak kdysi v Rockym nebo nedávno v We Are Marshall a bude tak vypadat řada dašlích filmů se sportovní tématikou. Nejen Američané, ale i my to máme rádi, vždyť stačí vzpomenout na Nagano, na loňské hokejové Mistrovství světa a hned se tlačí knedlík do krku :-) Já říkám proč ne, jestli na to Hollywood má a umí to, tak ať. Nejvyšší hodnocení si přenechám pro filmy, které mně knock-outovaly, Cinderella man vyhrává "jen" na body. ()

Icefist

Až překvapivě skvělá podívaná, kde (jak už tady bylo mnohokrát zmíněno) se podařilo vtáhnout diváka do děje natolik, že s hlavním hrdinou prožívá veškeré úspěchy i pády. A pozitivem je pro mě jednoznačně i to, že z obou soudků je točeno dost a dost, takže nejsme přesyceni jenom jednou ingrediencí. Už tradičně nadstandardní Crowe je sice ve středu pozornosti, ovšem za zmínku stojí i ostatní a pro mě konkrétně na prvním místě Zellweger, která jako by se ve 30. a 40. letech narodila a v dnešní době se nám zhmotnila jen náhodou. K absolutní spokojenosti mi zde chyběl už jen zástupce mého top 10 herec/herečka, protože jinak jsem byl naprosto očarován a až do úplného konce napjat jako struna, jak že to skončí. 90 % Oblíbená část- úsek mezi vypadnutím a znovunasazením chrániče na zuby v souboji s Laskym ()

campix

Ron Howard životopisné spektákly umí. To dokázal i vynikající Beautiful Mind. A když se přizve do hlavní role skutečnou hvězdu Russella Crowa, tak to nedopadne špatně. To platí stoprocentně i pro Těžkou váhu, která mezi sportovními boxerskými filmy vyniká především svojí lidskostí. Herci jsou super, bojové scény taktéž a na závěr stačí jen zamáčknout slzu. Velmi povedený snímek, kterému ovšem do absolutního hodnocení něco chybí, prostě je to také strojové. Nedokázal jsem se nadchnout jako například u Milion Dollar Baby nebo Warriora. ()

Flyer

Spolupráce Howarda s Crowem se opět vydařila a vznikl tento krásný, emocemi nabytý film. Scény z ringu mě doslova zarazily do křesla, ovšem i části filmu, ve kterých se neboxuje, ani na okamžik nenudí, naopak - skvěle dotvářejí neklidnou atmosféru Ameriky 30. let. Samozřejmě nesmím zapomenout poděkovat výtečným hereckým výkonům, skvělé kameře a úchvatné Howardově režii. ()

Noviik

Říkal jsem si, že to bude jen další boxerský film, ale mýlil jsem se. Je to velmi kvalitně natočený a hlavně zahraný film o těžké krizi, která se dá duševně překonat tak, jak by to zřejmě nikdo nečekal. Opět skvělý Russell Crowe. ()

moviefilm

Druhá šanca je film, ktorý zo seba vyslovene kríčí:"To ja som ten film, čo chce OSCARa. Pozrite akú mám skvelú výpravu, a pozrite na tú kameru ved je skoro taká istá ako v Letcovi. A aj režisér odviedol skvelý kus roboty a tí herci... No kto by si viac zaslúžil OSCARa?" Kamera aj výprava sú vynikajúce, no predsa len veľmi OSCARovo vytvorené. A ani Howardova réžia nie je zlá, ale opäť po OSCARovi volajúca. A jediní, ktorí mi tu pripadajú, že hrali čestne sú Paul Giamatti, ktorý viac než právom obdržal OSCARovú nomináciu, skvelý Crowe a Zellweger . A i ked sa scenár snaží, aby sa svojim kolegom vyrovnal, vdaka predvídateľnosti a zopár klišé sa mu to vôbec nedarí. A túto situáciu zachraňuje iba Howard. A ked si v strede filmu hovoríte:"Ked ten film skončí tak, ako som vedel že skončí už od polovice filmu, tak napriek tomu, že film aj tak skončí, nedokážete Druhej šanci dať nižšie hodnotenie. Druhá šanca mi dosť pripomína Čistú dušu (spôsobom režírovania (ale to bude asi preto, že Howard režíroval obe snímky)), Letca (spôsobom hudby, ktorá sa snaží Letca čo najviac napodobniť, ale tak trochu sa Howard snaží navodiť podobnú atmosféru 20.-30. rokov, ako to urobil Scorsese v Letcovi pred pár rokmi) a Aliho (najmä strihom a kamerou( niektoré zábery sú dokonca priamo odkukané z Aliho!). Druhá šanca je proste solídne odvedeným remeslom, ktoré mohlo byť o niečo lepšie, alebo skôr o niečo horšie... ()

reky

Začnu rovnou zápory, resp. vysvětlením, proč film přes tak silný životní příběh nemůžu ohodnotit maximem. Snímek mi totiž připadal dělaný jak podle nějaké šablony či mustru a na jistotu. Dáme tam: "podle skutečného příběhu" (byť je dost věcí podobně jako v případě Čisté duše zkreslených či překroucených) a natočíme něco z rodinného prostředí, aby nebylo nouze o hraní na city, které zde naštěstí k patosu mnohdy nezklouzává jen díky Croweovi. Jistě, jak píšu výše, ten příběh je neskutečně silný, jen prostě nechápu, proč se tvůrci výjimečný charakter a kladnost postavy Braddocka musejí snažit ještě podtrhnout tím, že mu dají na konci za soupeře bezohlednýho frajírka, který zabije v ringu dva lidi a nic si z toho nedělá. Zvlášť, když ve skutečnosti byl Max Baer značně psychicky otřesen smrtí, jež přivodil svému soupeři při exhibičním zápase. Teď ke kladům: prvním je určitě nasnímání samotných zápasů, které mi přijde o dost lepší než třeba v Rockym, divák má mnohdy pocit, že stojí přímo v ringu, či že inkasuje samotné rány. Herecké výkony hlavní dvojice byly vynikající, přidal bych však ještě Paula Giamattiho. Mnoho scén je opravdu značně emotivních a právě díky hlavním postavám jsem to Howardovi žral i s navijákem, celý závěrečný zápas sem byl napnutý stejně jako Braddockova žena, i když se dal výsledek dopředu očekávat. Závěrem tedy, pokud by snímek nebyl podle mého názoru trochu zbytečně zidealizovaný, aby se pokud možno co nejvíc zalíbil, dal bych víc. Takhle "jen" 85% ()

Susinnon

Rozhodovala som sa medzi 4 a 5 *. Priklonila som sa k tomu nižšiemu hodnoteniu kvôli častiam zobrazujúcim ich biedu a Renée, ktorá je neskutočne škaredá, za manželku Russella sa mi proste nehodí :). Kamera však bola zaujímavá, finálový zápas dokonalý, miestami som zabúdala dýchať. Ja ten šport proste milujem :) Konečne športový film, ktorý ma fakt bavil a vzal za srdce... ()

MJMilan

Film, ve kterém byl od začátku jasný závěr, se snažil upozornit nejen na osud jednoho boxera, který si šel za svým cílem, protože mu nic jiného nezbývalo, ale i na poměry v USA v době recese. Russel Crowe se této role zhostil víceméně v perfektní kondici. Nedalo mi ovšem a jako vždy, když se dívám na film podle skutečnosti, jsem začal pátrat, kdo JJ Braddock vlastně byl a jaký byl boxer. Jako životní příběh se ve filmu dá se říct hezky vyobrazil, ovšem otázkou zůstává, proč si vlastně režisér vybral tohoto boxera a proč nezvolil někoho úspěšnějšího. ... a takto se dělají legendy z těch, kterým se jednou za život zadaří. ()

HorrFi

Russel Crowe nikdy nepatřil mezi moje největší oblíbence, ale do týhle role se neuvěřitelně hodil:)Těžká váha je zatim nejlepší film o boxu, co jsem kdy viděl a scény z ringu jsou fakt super :)Ale taky to pro mě neni nějak extra nezapomenutelnej film :) ()

StanislachKo

O akčnej stránke filmu netreba hovoriť. Hádam len toľko, že som dosť veľa času strávil v sede 2cm nad kreslom... ALE! Russell Crow! Nikdy som nepochyboval, že je to špičkový herec, lenže som ho mal sprofanovaného ako cynického gladiátora, robina hooda a podobne. Ten človek má aj city (alebo ich vie bravúrne predstierať). Naozaj výborný neagresívny nepreháňaný výkon. A tiež jedinečná sekundácia Paulom Giamattim! Gýčové zasadenie do obdobia americkej hospodárskej krízy musím odpustiť z dôvodu, že išlo o skutočný príbeh. A čo budem kecať: TREBA VIDIEŤ! Šeci doradu! ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení