Malé ostrovní městečko Amity, jehož hlavní příjmy plynou z letních měsíců, se pomalu vzpamatovává z finanční katastrofy, způsobené před čtyřmi lety řáděním krvelačného žraloka. Zdá se, že lidé se začínají vracet, a starosta se dokonce chystá na setkání s bohatým podnikatelem, který tu investuje do realit. Právě v době jejich setkání se dva potápěči vydávají prozkoumat oblast, kde před lety policejní náčelník Martin Brody zabil obrovského žraloka. Nečekaně se objeví další obrovský žralok a oba potápěče zabije. Kapitán pobřežní policie Martin Brody se marně pokouší přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Všichni se totiž bojí, že ztratí své zisky. Domnívají se, že Brodyho obavy jsou jen projevem traumatu vyvolaného předchozím střetem se zabijáckým žralokem a nedbají varovných slov. Brody však nespouští oči z mořské hladiny, a když zahlédne známý temný stín, způsobí poplach, který vyděsí turisty a rozzuří starostu, protože se ukáže, že šlo o planý poplach. Brody je propuštěn, když se vrátí domů, zjistí, že Michael a Sean přes jeho zákaz vyrazili s přáteli na moře. (TV Nova)

Razzor_82

"Je to žraločí kousnutí, nebo ne?" Dvakrát do stejného moře nevstoupíš. Spielberg je génius v originalitě. Tady není nic nového. Stejné monstrum útočící na lidi. Roy Scheider to sice stále drží ale nemá už kolem sebe nikoho zajímavého. Slabší napětí a v některých scénách mi přijde žralok dost umělý. 6/10 ()

sarfian

Ťažko sa mi toto hodnotí. Nebolo to tak napínavé ako jednotka, ale ani o moc horšie. Tri* by boly málo, tri a 1/2 je akurát, ale to sa tu nedá. Takže **** VIDENÉ najmenej 4x ()

Alexandre

Vydařené pokračování, na rok 1978 a změnu režie až velmi vydařené. Méně napětí, méně krve (což je u pokračování překvapující), ale zábavné je to dostatečně, hudba je úžasná, postavy z předchozího dílu potěší, takže neváhám sáhnout po čtyř slabších hvězdách. ()

Psycho.R

Dech sedmdesátých let stále ještě cítit je a Roy Schneider stále zvládá svojí roli. Další díly už jsem pro dobro S. Spielberga neviděl :-) ()

Armin82

Tohle je opravdu typickej příklad toho,že film dělá režisér...daleko slabší než jednička a to jako,že tak o 300%...už v jedničce,kdy se žralok prokousával skrz loď nebo,že na ní vyskočí a jeho mechanická huba sežere Quinta, jsem si říkal,že v roce 1975 měli smysl pro melodrama,ale že si žralok o tři roky později pochutná na helikoptéře,sežere kdejakou loďku či plachetnici na výpravě za potravou, je už i na mě moc!!A režiserův finálový pokus o větší drama tim,že pošle Brodyho i s lodí na útes,aby záchrana jachtařů byla co nejsložitější a co nejvíc dramatická, to už mě fakt rozesmálo!!Žraločí pochutnání si na podmořským kabelu?no,tak to už netřeba ani komentovat :)každopádně tu histerickou a upišťěnou blondýnu vybrali znamenitě,ta opravdu křičela,jak o život :D na závěr můžu jen říct,že maketu žraloka mohli nechat v ateliérech a udělali by líp,protože tohle se nepovedlo a Roy Scheider byl pro mě sice pan herec,ale všechno zachránit nemohl :( Pro mě docela nepovedené pokračování,ale zase na druhou stranu lepší, než žraloci alá počítač v mnoha dalších filmech natočených o mnoho let později... 50% ()

danny_21

Slabší odvar původní paryby, dívá se na předchůdce hodně zdálky, opět doplatil na syndrom pokračování. Roy se snaží, zuboun taky, ale sami to neutáhnou - nestačí to na víc než na 3 hvězdy A 65 %. ()

kratina

Zubaté monstrum číslo 2 žije? No, po tom finálním Fish & chips už vlastně nežije... Ale aspoň se svezlo na vlně veleúspěšné jedničky. Jenže jen za surfování po vlnách já hvězdy hodnocení nedávám. Filmařsky už jen rutina. Jiný režisér, jiný žralok, jiný orchestr, dokonce i ten Roy Scheider mi připadal nějaký jiný. Taky už mi bylo dost jedno, jestli bude kapitán Brody sežrán, nebo ho žralok jen laškovně olízne svým drsným jazykem (ani bych se moc nedivil, kdyby chudákovi žralokovi nějaký ten jazyk scenárista do tlamy vložil :-) ()

Demonic189

EDIT: po dalšom zhliadnutí jednoducho nejde inak, hviezdička dole a čisty priemer 50%. Oproti jednotke slabšie tak o 2, resp. 3 triedy...zmena režisera i hereckeho obsadenia je neskutočne poznat na prvý pohlad. Najmä tie decka su občas na nevydrzanie...A žralok? Ten akosi taktiez stratil charizmu..a poriadne! ()

Mik_e

Už se sice nacházíme na šikmé ploše a pomalu kloužeme dolů směrem k průměru, zábava je to pořád slušná a i tenhle díl jsem viděl jako malej alespoň desetkrát. Atmosféra pořád slušná, i když na geniální jedničku to přirozeně nemá ani náhodou. Roy Scheider pořád válí a zlatým hřebem filmu je model žraloka zakouslý do kabelu, doutnajíc ze všech možných i nemožných otvorů. Golem hadr. :) ()

chaturga

Velmi povedené pokračování veleúspěšného filmu. Na první díl to nemá, ale i tak je to luxusní práce a některé scény naprosto berou dech. ()

Likan7

V první hodině filmu se vůbec, ale opravdu vůbec nic nestane. Pokud nepočítám jednu akční scénu, při které zmizí 2 holky a trvá asi 2 minuty, tak sledujeme nudu a nic než nudu. Roy Scheider se sice snaží nějak hrát a jeho postava, která se snaží tak nějak vyrovnat s prvním dílem, je fajn, ale jen jeden herec opravdu k dobrýmu filmu nestačí. Naopak mi film někdy přijde jako blbý vtip. Nejsem specialista na žraloky, ale proč by chtěl sežrat helikoptéru? To se jako chce pomstít za bráchu, co umřel v jedničce? Jinak fakt nerozumím, proč se dělo to, co jsem viděl. Szwarc holt není Spielberg. ()

rublik05

Taková jednoduchá, možná až banální žraločí vyvražďovačka, která ve své době jistě měla své kouzlo, při pohledu na rok a především na rozpočet je však jasné, že nelze očekávat nic světoborného. Podle mě Čelisti 2 dnes už asi jen stěží někoho zdvihnou ze židle. Já jsem si nejvíc užíval příjemnou přímořskou atmosféru, krásné pláže a samozřejmě pěkného lidožravého žraloka. Nejvíc však musím vypíchnout perfektní závěrečnou grilovačku, tu považuji za nejlepší scénu celého filmu. Jinak jsem se docela intenzivně nudil, postavy se chovaly místy velice nelogicky, herecké výkony nechám raději bez komentáře. Na tu dobu asi dobrý, já v Čelistech 2 však nevidím nic jiného, než jen další tuctový horor, který se snaží svézt na vlně popularity předchozího dílu, ale sám nepřichází s ničím novým. 3/10. ()

Dexx

Průměrný film, který zachraňuje občasný závan z prvního filmu a Roy Scheider. Ale jinak dost průměrný sequel. ()

donkocicak

Druhý díl není kopií slavné jedničky, je důstojným pokračováním Spielbergova kasovního trháku a obsahuje zajímavé originální momenty. Ostatně sama jednička nemohla zdaleka pojmout vše, co by se dalo vytěžit ze žraločího fenoménu. Co mě zde velmi zaujalo, je opět muzika a především znetvořená tvář žraloka, která na nás vykukuje až do samého finále filmu, které je opět naprosto strhující. Oproti prvnímu dílu, kdy nám Spielberg mnohdy žraloka neukázal (snad prý z technických důvodů), vidíme ve dvojce vraždící bestii od prvních okamžiků. Nemohu souhlasit s tím, že všechna pokračování Čelistí se nepovedla. Druhý díl sám o sobě není patrně lepší než Čelisti 1, ale bezpochyby jim šlape na paty a řekl bych, že celkem úspěšně... Škoda vystřižených scén se smrtí pilota helikoptéry a Boba. ()

Martin00x

O dost horší než Čelisti I, na tomto snímku je vidět, že to už není od Spielberga, ale od někoho jiného. Naprostý filmový průměr. ()

Godhaj

,,Bahno na objektivu!“ ,,Spíš tvůj mozek!“ Druhý díl o naštvané parybě je ještě trochu úmornější než jeho slavný předchůdce. Zde největší zlo napáchá hlavní hrdina, kterého divák sleduje, kterak postupně šílí a stává se z něj blázen posedlý žraloky. Ve druhém plánu následuje příběh puberťáků na plachetničkách. Vše se neskutečně táhne a než se dospěje k očekávanému závěru, tak musí divák přežít mnoho nedůležitých a nudných scén. Samotný žralok vypadá pěkně, asi proto, že pravděpodobně tvůrci použili stejný model jako v minulém dílu. ()

Knor

Je to propad, Spielbergovy Čelisti jsou nepřekonatelným filmem, ale tento druhý díl neudělal ostudu a dalo se na to úplně v pohodě koukat. ()