Natalie (Alicia Witt), krásná a inteligentní studentka Pendletonské univerzity, a její přátelé Jared, Rebecca a Michael chodí pravidelně na hodiny k profesoru Wexlerovi. Na jedné hodině vypráví profesor dávnou městskou legendu o někdejším profesorovi z Pendletonu, který před 25 lety zabil šest svých studentů. Natalii připadá celý příběh podezřelý a je přesvědčena, že je vrah i nyní v prostorách univerzity. Nikdo jí nevěří. Až když je příliš pozdě a její přátelé se stanou jeden po druhém obětí vraha, přesně podle předlohy v městské legendě. Tehdy Natalie zjišťuje, že se spolu se svými přáteli stala součástí pokračování těchto strašných událostí… (oficiální text distributora)

Campbell

Výborný slasher, který sice nedosahuje kvalit Vřískotu, ale i tak dokáže člověka udržet v napětí. Samotnej příběh sice není nikterak originální ale kdo by to u tohohle filmu čekal:-) Nejvíc mě překvapily ale herci, enní nijaký tajemstvím že herci ve slasherech nějak moc hrát nemusí ale myslím si že Alicia Witt či Jared Leto zahrály perfektně to co měly. A ani Englund či Dourif vůbec nezklamaly(ostatně začáteční scénu považuji za nejlepší na celým filmu), filmu moc pomohla i hudba od Yunga, která byla více méně dynamická a dala se poslouchat. Mno abych zbytečně neplkal rozhodně to zkouknětě u mě se jedná o druhý nejlepší slasher. Výborně! ()

eLeR

Oceňujem, že vrahovi všetko klaplo na sto percent, ešte aj to, čo nemal pod kontrolou. Ďalej nechápem, ako mohli Natalie a Paul odísť od pani Reese, a ani s ňou nepočkať na záchranku ... halooo, však bola postrelená. A v neposlednom rade, od zajtra kontrolujem v aute zadné sedačky ... keby náhodou. 2,5* ()

Oktavianus

Velice příjemný slasher. Téma městských legend je mi dost blízké, ještě během studií jsem psal seminárku na odraz urban legends v literatuře, a tady se s tím autoři popasovali velice hezky. Máme tu nejen inovativně přehráté nejznámější mýty, ale i hru s nimi ve vřískotovském stylu; někdo to může brát jako vykrádačku, ale mně to teda v nejmenším nevadilo. K tomu několik zábavných vraždiček, pár skutečně hot chicks (Rebeca Gayheartová vede), Roberta Englunda a Miss Halloweenu (ne, děti, není to Jamie Lee Curtisová) Danielle Harrisovou, takže nebýt pitomého chování postav a zřejmě "nezbytných slasherových klišé" - mimo jiné i toho, kdo je vlastně vrahem a jaká je jeho motivace, to šlo poznat zhruba od poloviny filmu, plus uječená černošská policajtka - mohlo jít o skvělý film. Takto se Temná legenda může "pouze" jenom zařadit po bok Tajemství loňského léta a se skřípěním zubů přijmout nelichotivý titul "jeden z dalších za Vřískotem". Ovšem velmi, velmi slušný. ()

jonyyy

Tak tohle byla paráda! Obrovská sbírka slavných, hvězdných xichtů a nejkomplexnější sbírka hororových klišé - vrah na zadním sedadle auta, nestartující auto, prchající blondýna které se s každým krokem zvětšuje výstřih, nefunkční telefon, geniální, předvídající vrah, který umí doslova číst budoucnost a mohl bych jmenovat dál a dál, ale nechci až tak moc spoilerovat. Já tyhle teen blbosti prostě žeru. 75% ()

Pítrs85

Zestárlo to (připojení internetu přes vytáčení pevné linky!!), ale nějakým zajímavým řízením osudu to pořád funguje- jako ten nejtypičtější teen-age slasher. Ale ten scénář... OMG, něco tak debilního jsem už dlouho neviděl, naštěstí je to ještě pořád na hraně mezi skutečnou stupiditou a zábavností. Dost tomu samozřejmě pomáhá obsazení- Robert "Freddy" Englund, Joshua "Dawsonův kámoš" Jackson, Tara "ta z Prciček" Reid, nebo Jared Leto. Hlavní hrdinka taky sympaťačka. Jen teda vraha odhalíte dřív, než stihnou zaschnout kapky krve první oběti. Ale o to tu snad ani nejde... ()

eraserhead666

Na klasický vřískotovský teenagerovský vyvražďovák, který vládl druhé polovině devadesátých let, je to, alespoň zpočátku, poměrně zajímavá záležitost. Má to dobrý rozjezd a dobrý nápad zapojit do příběhu městské legendy (urban legend) a založit na nich vraždění. Alespoň jsou jednotlivé vraždy nápadité (čehož se u podobných filmů často nedočkáme). Ke konci se to však už zvrhne v jeden velký nelogický slepenec klišovitých scén, a závěrečná pointa tomu už jen přidala třešničku na dortu klišovitosti. Což je opravdu škoda. Ale! Už před lety mě tento film zaujal identitou vraha, stále ještě neobvyklý tah v podobných filmech... ()

SOLOM.

Taky se řadím ke skalním fandům slasherů a 70 - 80 let celkově (co se hororových filmů týče). Tento subžánr patří k mým vůbec nejoblíbenějším a nedám na něj dopustit. Ovšem opět se musím vrátit hlavně ke starým zažitým klasikám. Když se v roce 1996 objevil na scéně Vřískot, byl jsem z něj docela nadšený. Craven odvedl slušnou práci a odstartoval novou vlnu, která sebou přinesla obrovské množství následovníků, leč bohužel valná většina těchto filmů neoplývala příliš velkou kvalitou a tak je tomu dodnes. Tajemství loňského léta jsem dokázal ještě přežvýkat, ale Urban Legend už balancuje na hraně průměru a během sledování ve mně převládalo spíše zklamání. Dnes to byla má první zkušenost s touto sérií a nemůžu říci, že by byla příliš pozitivní. Přestože se tu objevila celá plejáda známých tváří, tak ani tento fakt nedokázal vylepšit celkovou kvalitu samotného příběhu a zvláště chabý scénář. Ona myšlenka zabíjet podle strašidelných historek – městských legend nebyla vůbec špatná (originální určitě ne, ale zajímavá to ano), jenže po odhalení totožnosti našeho vraha, mi nezbylo než se potutelně pousmát. Docela by mě zajímalo, jak ona osoba dokázala máchat sekyrou v jedné ruce, přemoci mladého muže a dostat ho s oprátkou na krku na střechu auta a to se už nebudu bavit o tom, že časově prostě nešlo stíhat, aby se vrah stačil přemístit na několik míst na jednou. Nejprve jsem si myslel, že to bude podobné jako u Vřískotu a vrahové budou dva… No, nicméně na podobné nelogické kiksy scénáristů jsem si už pomalu zvykl. To ovšem neznamená, že mě neiritují! 50% ()

Sifaka

Tento horor se mě hodně líbil, byl tajemný a drsný. Nebylo to sice originální, ale já se u toho bavil i bál ... ()

matestlust

Mega tuctový ,,post-pubertální´´ slasher,kterých je v dnešní době nesčetně moc. Klasická sestava teenagerů, tajemného vraha, pár slušných gore scének a tot tak vše. Neurazí, ani nenadchne. Přítomnost Roberta Englunda potěší. ()

ancientone

vydarený film zo série 90-kových "metaslasherov", kde postavy rozpoznajú kľúč, podľa ktorého zabijak vraždí a podľa toho sa snažia zasiahnuť a vyvarovať ďalším obetiam, prepojený s triviálnou, ale funkčnou detektívnou linkou. Výhodou filmu je, že funguje aj pre publikum, ktoré sa v slasherovom subžánri orientuje, aj aj "iniciačný slasher". Dôkaz o stálej funkčnosti a svojím spôsobom aj nesmrteľnosti žánru, ktorý sa vie vždy vrátiť v plnej sile podobne, ako jeho ikonickí antagonisti. ()

Khalesi

Klasické a klišovité.SPOILER, ako napríklad blondýna, ktorá vo výťahu miesto prízemia stlačí gombík o poschodie vyššie, aby utiekla pred vraždiacim maniakom a tak si sama zmarí možný únik, alebo mladý muž, ktorý je napadnutý počas riadenia auta a kým vrah zápasí s jeho priateľkou- on šoféruje ďalej, miesto aby zastavil auto a oboch zachránil...SPOILER Napriek všetkým nelogičnostiam mám pre tento druh hororu nejakú nepochopiteľnú slabosť a tak hodnotím aspoň priemerne, musím tiež podotknúť, že už som videla o mnoho horšie. ()

Terva

Dobrý, vzrušující začátek s příjemnou hudbou. Scéna na benzinové pumpě z koktavým pumpařem Mice Danelem je povedená. CITÁT - PROFESOR WEXLER ( Robert Englund ) Krajová ( Urban ) legenda je soudobý folklór předávaný dál jako skutečný příběh.......... Jenže v tomto příběhu je někdo, kdo všechny ty legendy zná a rozhodl se, že je uskuteční. " Odchod " lady Eviry ( GOTH4 ) byl smutný. Ikdyž je to ve filmu zjevně záporná postava, je jí prostě škoda. Jen jedna věc mě docela zarazila. Ve filmu je směr Gothic a EMO trochu urbanisticky pojatý. Tyto dva směry mají totiž společnou jen černou barvu. CITÁT - Buď ráda, že jsi nerosvítila.......... Lehce nadprůměrný snímek, který mě udržel v křesle až do samotného konce. Ve filmu si také zahráli Alicia Witt jako NATALIE a Rebecca Gayheart jako BRENDA. Legenda nám tu pomalu vylézá na povrch. Já osobně mám rád legendu o vyjmuté ledvině. A co vy ? Nechcete se stát krajovou legendou ? ()

MrCreosote

Směšná báchorka o vrahovi v autě bez světel, kterou z podprůměru to nevytáhne ani Englund, ani pěkné herečky. P.S.Když v jednom filmu použijete nejmíň pětkrát stejný druh lekačky, tak docela ztrácí na účinnosti. ()

Nick Tow

Keby sa Blanks tak násilne nesnažil liezť do zadku teenagerskému publiku a keby k tomu nepoužíval vyluhované sáčky od čaju, ktoré si vo svojich šálkach máčali iní režiséri, mohlo to byť za tri. Miestami totiž nejaký ten nápadík, či atmosférickú scénu predsa len vidieť. ()

corpsy

Kvalitný slasher, tak trochu nedotiahnutá ale možno svojím spôsobom aj šokujúca pointa a sympatický herci. Jedna z tých lepších vecičiek, ktoré začali po úspechu VRESKOTU vznikať. ()