Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

Maiken Algren

Príliš mi nesedia filmy hrajúce na city, ale v tomto konkrétnom prípade patrí zmena tempa v polovici k tomu najlepšiemu čo som mal vôbec možnosť vidieť. Už len preto nemôžem dať inak ako plný počet. Preto a ešte pre vydarenú rodinku, tá nemá obdobu. ()

Desmi

Vyzrálý zkušený režisér, výborný herec (i když, člověk má pocit, že vlastně ani nic nehraje) to je pan Eastwood. Morgan Freeman filmu jen přidal, i když jsem měl pocit, že také moc nehraje. Jsou to tak skvělí herci, nebo jim role jen přesně padly ? =) Konec, který není úplně šťastný, a tím u mne snímek vybojoval i tu pátou hvězdu. Pěkný filmový zážitek, mohu jen doporučit. =) ()

kaukola78

Jeden z mála filmů u kterých jsem opravdu uronil slzu a to né jednu.Silný příběh,perfektní obsazení,u mě nejlepší režiser,co více si přát...tak kdo ještě neviděl tak honem napravte tuto velkou chybu. ()

baba.milan

Málo filmů ve mě zanechá tolik jako zanechal tento. Zpočátku bylo mezi postavami nepřátelství nebo spíše nepochopení, ale postupně se vyvinulo v hluboké přátelství a uznání a vyvrcholilo asi největší objetí jakou může udělat člověk pro druhého. Bohužel se ukázalo, že člověk může dřít a dřít, zlepšovat se a zlepšovat, ale stejně cestu na vrchol může přerušit pád, a to doslova. Myslím, že na konci filmu mi ukápla i slza. ()

Tinusa14

Pomalší, neurčitý začiatok sa prehupol do emocionálne vypätého konca ktorý ma úplne dostal. Plus absolútne úžastná Hilary Swank. ()

Mojo1968

Neviem, ale na mňa to až tak nezapôsobilo. Aj keď vo všetkých kritériách je to nadštandartný snímok. To musím uznať. Dávam však veľký dôraz na atmosféru, na prostredie a na dojem, ktorý z filmu ide. Tento film je toho jasný dôkaz, že aj keď je film super natočený, ale keď vo mne nevyvolá emócie aké si predstavujem, tak ten film nemá pre mňa takú hodnotu, ako film s jednoduchším dejom, ale krajšie a hlbšie vykreslený.6,5/1O ()

sydney

Tohle dílo ve mně zanechalo opravdu hluboký dojem. Silný příběh, herecké výkony Hilary Swank, Clinta Eastwooda a Morgana Freemana - takhle si představuji oskarový film. ()

Shimmy

Ze začátku jsem teda moc nadšená nebyla, ženská co žije jen boxem. Já se držim pravidla, že nějaká chlapská práce pro ženský prostě a jednoduše neni. Proto jsem to brala hodně s rezervou, ale časem jsem se do toho dostala,. Bylo mi líto retardovanýho kluka, co chtěl boxovat a nikdo mu neměl to srdce říct, že na to prostě nemá. Bylo mi líto když se na něj domluvili a zmlátili ho, trhnula jsem pomyšlením na to, že kvůli tomu možná mohl spáchat sebevraždu a ulevilo se mi, když se opět v "posilce" objevil. Rodinu Maggie bych nejradši zaškrtila a při té příležitosti kopla boxerku do hlavy, aby se jí rozsvítilo a viděla jaký to jsou paraziti. A konec jsem málem oplakala, vážně hodně dobrý film. ()

JoeSO

Tenhle film se mi hrozně líbil. Ti herci a příběh, to byl prostě jízda. SPOILER: Jenom je trošku smutný ten konec :( ()

Jayk19

Bravo.Opravdu hutný film z boxerského prostředí který je ale hlavně o vztazích.Sláva herci i režisérovi zároveň.Nádherně zobrazuje parazitní chování chamtivé rodiny a přerod z trenéra za životního partnera. Bravůrně zahrané role mě doslova dostaly do filmu a opravdu jsem uvažoval co v určitých situacích udělám - pardon - udělal bych.Pro mne spolu s "Pro pár dolarů navíc" nejmilejší film s panem Eastwoodem.Must see + Jasných 5 ()

Pjotr8

Velmi silný zážitek. Tento film mě emotivně úplně vyždímal (čili zkráceně - brečel jsem jak želva, ale vůbec se za to nestydím). Už dlouho se mi nestalo (snad až na Schindlerův seznam), abych během závěrečných titulků jen tupě koukal do prázdná. Clint Eastwood je prostě machr, kápo, šéf.. a stvořil nádherné dílo, které se divákovi vryje hluboko pod kůži. Více netřeba, tohle se prostě musí vidět. A Hilary Swank? Ta, kdyby skončila bez Oscara, dalo by se to považovat za zločin! ()

RoseThrone

Nejvhodnější slovo, jak popsat tento film od Estawooda je „dechberoucí" a „srdcervoucí". Hilary Swank bych nikdy nezařadila mezi mé oblíbené herečky ani mezi herečky, které ve filmech ráda vídám, ale tady před ní smekám klobouk – bravo Hilary. Je neuvěřitelné jak snímek, který obsahuje například zdrženlivé vyjadřování, sirovou lidskou povahu a neobsahuje žádné prvky epičnosti, dokáže být epický sám o sobě už v jádru samotném. Pro jednou akademie rozdala oscarové sošky správným směrem. ()

RMN88

Super film. Super soundtrack. Super příběh. Super režie. Super scénář. Vždy když uslyším Blue Morgan v hlavě mi zní ''V boxu je vše na naopak''. Jeden z mála filmu, u kterých se mohu dívat i na závěrečné titulky (hlavně díky skladbě Blue Morgan). ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)