Antikrist v těle Damiena Thorna je nyní na vrcholu sil a poznání a dychtí po vládě nad světem. Jeho jedinými nepřáteli je sedm mnichů, kteří se zasvětili Damienovu zničení a kteří mají posvátné meče ukované pouze k tomuto účelu. Damien je po nečekané sebevraždě velvyslance jmenován do jeho funkce. Na recepci velvyslanectví se seznámí s novinářkou Kate Reynoldsovou a později i s jejím dvanáctiletým synem Petrem. Ty zcela ovládne Kate se stane jeho milenkou a Peter apoštolem, kterého využívá při systematickém vyvražďování novorozených chlapců věří totiž, že na zem přišel znovu Kristus, a chce se ho tak zbavit. Mniši Damiena pronásledují - zvítězí dobro, nebo zlo? (oficiální text distributora)

Javert

Od závěrečného dílu takhle rozjeté trilogie bych očekával minimálně: a)jakéstakés napětí (zvlášť, když se film navenek vydává za horor) b) zapamatováníhodné zakončení (SPOILER - Damienovu smrt). Mdlé, až hanba! ()

mzss1

Poslední střetnutí! No konečně, už mi tohle nepřišlo ani jako nepřímé pokračování prvních dvou filmů. První byl skvělý, druhý už slabší, ale toto je podprůměrný film, který je dobrý jen trochu, že má pár hororových prvků, lepší příběh, pár zvratů a dá se sledovat jen tak ze zvědavosti jak dění pokračuje. Na film se dá hned po shlédnutí zapomenout. Nějaké klady má, ale není jich moc. Nebudu dál pokračovat v psaní. 36% = ** ()

Jordan

lepšie ako dvojka, nie až také dobré ako jednotka, ale pomerne drsné (vraždenie neviniatok, kňazov), s pôsobivým pomerne optimistickým náboženským finále a naozaj diabolským neillom. ()

Anderton

Z nostalgie (filmy som videl prvý krát ako dieťa) a za Sama Neilla dávam za štyri hviezdy. Je to už spolu s pokračovaním o dosť slabšie, ako Donnerov majsterštyk, ale na to, že sa vôbec producenti pustili do takejto série, ktorá mohla skončiť podstatne béčkovejšie a namiesto strachu rozsievať iba nechcený humor a trápnosť, je zázrakom, že to dopadlo aspoň takto solídne. 70% a ak by som to videl dnes, asi by som išiel v hodnotení nižšie. Načo si ale ruinovať nostalgické spomienky z mladosti. ()

Campbell

Tak a Damien je dospělý v podání Neilla, kterej se role zhostil výborně. Ale i když je tu výborná hudba od Goldsmithe i atmosféra která v předešlém díle chyběla, tak je to o dost slabší, třeba mordy jsou už totálně nezajímavé a celé je to takový plytký a občas zbytečně překombinovaný. Navíc je to zbytečně dlouhý plno scén bych zkrátil. A konec bylo celkem wtf. ()

Rocky62

První díl považuji za možná nejlepší horor všech dob. Druhé pokračování je trochu slabší, ale i tak nahání hrůzu. Závěrečný díl je však už podprůměrná a nesmyslná kupa hnoje, která opravdu důstojně nezakončuje tuhle trilogii. ()

jojinecko

Omen III nie je zlý, no Sam Neill mi ako Antikrist absolútne nesadol a pôsobil nepresvedčivo. V treťom pokračovaní sa v plnej paráde nepredviedol ani Jerry Goldsmith, hoci stále sa jedná o výborný podmaz, absentuje výrazný hudobný motív, ktorý by sa vryl do pamäti, ako to bolo v predchádzajúcich dvoch dieloch...Celkovo sa dá povedať, že séria Omen má klesajúcu tendenciu, napriek tomu aj tretie pokračovanie je dobré a fanúšikovia Damiena budú aj tentokrát spokojný:))) ()

eraserhead666

Ještě to šlo, než se začal Damian modlit ke svému otci a v hajzlu to skončilo, když začal promlouvat ke svým ovečkám a žádat je, ať zabijí Ježíše (nejen, že je ta scéna naprosto tragická a výkonem Sama Neila v ní až komická, ale zatažení „druhé strany“ do příběhu a odstavení boje ďábel vs. člověk, mi vůbec nesedlo, ještě když ta zápletka a pointa s druhým narozením Krista je tak průhledná a předvídatelná již po pár minutách filmu). Navíc je to docela nuda. Ale má to dobrou hudbu. ()

SOLOM.

Tento třetí díl byl do nedávna jediným dílem, který jsem z této série viděl. Možná i proto jsem se jí tak dlouho vyhýbal, protože mě Poslední střetnutí tedy popravdě vůbec neokouzlilo. I přes svůj odpor k náboženství a odměřený přístup k filmům s náboženskou tématikou jsem si první dva díly dokázal opravdu užívat. Zvláště pak originální The Omen se pyšní opravdu povedenou atmosférou i příběhem a nenašel jsem na něm skoro žádnou chybu. Dvojka (Damien) už bylo o trošku slabší, ale pořád šlo o nadprůměrnou podívanou. Tento díl však této sérii v mých očích neudělal vůbec dobrou a důstojnou tečku a svým způsobem ho považuji za zneuctění celé ságy (čtyřku nekomentuji, zatím jsem neviděl). Zatímco někteří vychvalují Omen 3 do nebes, já u něj nemohl doslova vydržet. Zvláště ke konci filmu už to pro mě bylo hotové utrpení. Nejvíce jsem zde totiž postrádal onu pověstnou démonickou atmosféru, která byla ozdobou obou přechozích dílů. Byla zde sice slušná hudba Jerryho Goldsmithe, ale jinak jsem zde postrádal vetší porci napětí – mord scény postrádaly jakoukoliv pestrost (navíc většinou to nejdůležitější přerušil střih – kromě smrti prvního mnicha ve studiu) a mnohdy jsem si spíš připadal jako při sledování černé komedie, než hororu. Stále častěji jsem z toho cítil onu trapnost a režisérský zmar, v čemž mě jen utvrdil samotný závěr. Takhle že skonal Damien? Antikrist, který dokázal za pomocí pekelných sil zabít každého, kdo mu chtěl sáhnout na život i na druhé straně zeměkoule? Holt v dospělosti na některé své dovednosti prostě zapomněl… Navíc ani volba hereckého obsazení, nebyla zrovna povedená. Přestože Sam Neill patří k mým oblíbeným hercům, ale tady se mi moc nelíbil. Jeho výkon sice nebyl vyloženě tragický, ale prostě mi v roli Damiena neseděl. Jeho tehdy ještě manželka Lisa Harrow neměla coby hlavní ženská postava takové charisma jako její předchůdkyně a zbytek osazenstva tu byl více méně jen do počtu. Takže já si prostě nemůžu pomoci, ale tohle nemá ani na průměrné hodnocení. 40% ()

ARI50

Už ne škoda je že víte že film má několik dílu a tak se těšíte a modlíte aby se vám to aspoň na 3 hvězdy líbilo ale nakonec co začalo solidním hororem se mění v nudu a nezájem. ()

JASON_X

Do třetice všeho zlého, aneb ukázka ryzího a bezostyšného scénáristického debilismu. Antikrist už je sedm let u moci (aniž by si toho někdo všiml) a produkuje ve velkém sójové boby. K tomu 'apokryfní kniha Hebron', konjunkce 'posvátné trojice hvězd v souhvězdí Kassiopeia', nevkusně hloupé scény s atentáty osnovanými partou senilních pitomců, Thornovy trapně teatrální modlitby a proslovy, vraždění neviňátek... nestvůrná slátanina. Kdyby se jednalo o nějaký videohorror tak neřeknu, ale velkofilmové třetí pokračování Omenu? Slabota. A jako koruna všemu účinkuje v hlavní roli asi ten nejhnusnější herec, kterého znám. Moje oblíbená scéna: Žádná. Jediné, co se mi na filmu líbí, jsou zříceniny opatství Fountains Abbey na konci, krásné místo (které jsem měl to štěstí navštívit) (a trestuhodně zprzněné tímhle filmovým potratem). ()

ScarPoul

Dávam dve, hoci je to omnoho pozerateľnejšie ako dvojka. Už len kvôli Sam Neilovi. Film je to ale nudný, bez atmosféry a s prapodivnými úmrtiami, ktoré v rámci série pôsobia rovnako smiešne, ako v prípade druhej časti. Pritom táto časť má niekoľko dobrých nápadov - minimálne prisluhovači Satanovi do ktorých spadajú deti, sestričky, kňazi a úradníci je výborný motív, ktorý sa zaslúži aj o jedinú úzkostlivú scénu. Ale celá tá mytológia ohľadom Damiana je znova prostoduchá. Schopnosti z minulej časti pominuli. Protagonista tu nie je. Hoci sa o to niekoľko postáv pokúša a to čo zostáva je zase len Goldsmithova skvelá hudba. Dokonca aj to finále pôsobí ako z druhotriednej fantasy, než ako z hororu. Ďalej v tomto obludáriu nepokračujem. Prvý diel zostal neprekonaný a pochybujem, že by mu čokoľvek ďalšie mohlo jeho status zobrať, alebo čo som očakával, rozviť. A tie monológy Damiena o zmysle a novom svete. Argumenty jak trinásťročný opitý chalan. ()

Nick Tow

Najslabší, ale stále ešte kvalitný Omen. Škoda, že Sam Neil je skôr slizký ako démonický a škoda konca, ktorý má v sebe obrazovú i výpovednú hodnotu svätého obrázku z birmovky. ()

Falcor

Trochu lepší než Omen dvojka, (mrkni, co jsem psal o 1 a 2, ale samozřejmě jenom tehdy, pokud chceš a máš rád/a dobré komentáře..ehm.. nemohu Tě do ničeho nutit, že?... dělej jen to, co Ty chceš, jak by radil i třeba Szandor La Vey v jeho Satanské bibli... - no, to já jen, kdybys měl/a nutkání se trochu více angažovat, tak ať víš, kde se dočíst trochu skutečných "satanistických" žvástů pro veřejnost) ale to jen díky představiteli hlavní role. Jinak slabé. Tak, to by asi tak bylo.... o filmu.... vše. ()

Lokutus

Rozhodně lepší než druhý díl, ale kvality prvního nedosahuje, přestože k tomu má ty nejlepší předpoklady včetně Sama Neilla v titulní roli Damiena Thorna, stejně jako Damien dosáhl vrcholu svého života, vrcholí i hudba Jerryho Goldsmithe, která rozhodně v ničem nepozastává za Oscarovým prvním dílem. Ve svém finále patří k absolutní špičce filmové hudby nejen počátku 80. let, ale celé její dosavadní historie. ()

NinonL

Sam Neill sice hraje přesvědčivě, nicméně třetí díl Omen série už trochu vaří z vody. Davová šílenství uctívačů nového boha jsou trapná a i celá situace kolem bojovných mnichů bije do očí, jak málo je uvěřitelná. Tudy zkrátka cesta nevede. ()

zlabus

Pro mě osobně celkem překvapivě snesitelná záležitost. Po druhém díle, jenž jen recykloval díl první se tento díl snaží přinést něco nového, sice ubylo nápaditosti co se úmrtí týká, ale to celkem s přehledem vynahrazuje velice dobrý Sam Neil, který měl oproti svým dětským předchůdcům o poznání složitější roli a porval se s ní více než statečně. Pro mně tento díl v celkovém vyznění asi předčil díl druhý, i když dílu prvnímu se bohužel ani na hony nepřiblížil. ()

kobejn

Tak to Damien v klidu dotáh jak do vysoké pozice, tak i do dospělosti...pohádka se zdánlivě uzavřela...jenže jak víme, satanáš je nesmrtelný, jako jeden z mála... ()

Davson odpad!

Vše, co se v předchozích dílech (zejména v prvním Přichází Satan!) povedlo, můžeme v Posledním střetnutí jenom marně hledat. ()