Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

P.J.2

Tak jsem se po dlouhě době konečně dosdtal ze Zlobě, a to přes naléhání kamarádů mě tohle novodobé pojetí pohádek moc neláká. Takže při jednom nudném nedělním dnu zasedl a po zkouknutí tahal čelist po zemi!!! Vynikající a originální převedení. Angelina by se měla těchto rolí držet, neskutečně jí to sedlo. Jinak vizuál byl pastva pro oči, vše se hýbalo, les měl vlastní život a pravidla a jako divák je musíme respektovat. Konečně taky někdo natočil pohádku z pohledu toho špatného a já si toho moc cením. Jsem rád že mi tohle dílo neuteklo a klidně si to dám znova. ()

Rathalos

Velmi podarena fantasy rozpravka s Angelinou Jolie,mile,napinave,vizualne podarene,nech si druhi reziseri beru priklad...:-) ()

Folky

Průměrná triková pohádka s otravnou Angelinou Jolie a nevyužitým Copleym, který si asi chtěl zahrát v něčem pro svoje děti...nebo vydělat prachy. Líbí se mi občasná nepředvídatelnost a krátká délka, díky které jsem se nestihl nudit, ale je to prostě průměrné až to bolí. ()

helloween93

Tak za mě nejlepší hraná pohádka od Disney, co jsem zatím viděl. Posadil bych jí ještě o stupínek výš, než moje hrané favority Aladina a Lion Kinga. Hrozně mi sedla Maleficent a její morbidně vřelý humor a její opatrování Růženky. Životní role Angeliny Jolie. Nádherný vizuál a neotřelý příběh, který je zároveň úpravou příběhu Růženky. Kasovní bomba Disney v roce 2014. 5* ()

Ondr@932

Moc pěkná pohádka o šípkové růžence. Poslední dobou se čím dál častěji zfilmovávají pohádky a ve většině případů jsou moc povedené. Jako například Sněhurka a lovec nebo Jeníček a Mařenka : Lovci čarodejnic - ty jsou nejpovedenější. A tato je také povedená, i když nějaké své mouchy má, ale na druhou stranu má skvělé triky, krásný vizuál, skvěle hrající Angelinu Jolie a povedený příběh. Odcházel jsem z kina nadšený ... Jen tak dál, těším se na další takto zfilmované pohádky. 80% ()

pepa3rd

Do nádherných scenérií vysněného pohádkového světa, je zabalena klasická pohádka, jak ji z vyprávění rozhodně neznáme. Místy sice film hodně sází na akční stránku, ale příběh nezůstává příliš dlouho upozaděn a posouvá se, především díky hlavní představitelce, která skvěle ztvárnila všechny polohy změn povahy královny, tak jak ji okolnosti mění. V zásadě jednoduchý děj, tak získává na hloubce a v divákovi buduje zvědavost a prohlubuje napětí i emoce, už jen proto, že tady nic nemusí skončit tak, jak to známe z pohádkových knížek. Celkově příjemné překvapení. 75 % ()

Blaogranas

Maleficent aneb Šípková Růženka naruby znásilněná Avatarem, šmrcnutá závěrem Ledového království a kořeněná oslíkovou nevěstou. Zvláštní obsah v nádherném designovém balení. ()

albionlady

Veľmi pekná rozprávka s výbornou Angelinou Jolie, ktorá ma skutočne prekvapila svojou rôznorodosťou a britským prízvukom (na ktorý mám veľkú slabosť). Páči sa mi, keď sa známe rozprávky podarí zaujímavo prerozprávať z iného uhla pohľadu, z toho, ktorý v pôvodnej verzii nevidíme - preto môžem spokojne povedať, že Maleficent sa mi veľmi veľmi páči. Oceňujem aj riešenie s oživením Ruženky: Disney sa (tak ako aj vo Frozen) vysmieva sám sebe, svojim starším klasickým rozprávkam, kde sa pravá a večná láska u princa zrodí už len z jedného pohľadu na krásnu, vysmiatu princeznú, ktorá nemusí povedať ani poriadnu vetu. ()

levente

O čem jsou filmy, proč s nimi ztrácet čas? Jen a pouze pro příběhy a myšlenky v nich. A pokud mluvíme o Hollywoodu, tak i pro hezké tváře. Příběh Zloby je krásný. Originální v pohádkách, přitom současný. Zlo není černobílé. Zvláště pokud není zlem. Což není snadné poznat, nejdřív to musí poznat samotní zlo. Je lehké udělat špatnost, avšak napravit ji, přestože je to přirozené, leží jen kousek od hranic, za kterými náprava již není možná. Nejistota zla je téma, které dnes reflektuje málokdo. Ještě, že máme tuhle pohádku. Mimo to je dobré srovnat tento pohádkový příběh s těmi českými. ()

darkreider

Paní Pittová si vystrihla rolu, ktorá jej sadla ako uliata. Nanešťastie je to to jediné, čo vo mne nejak rezonovalo. Šablónovité epické boje ma už tak nejak nebavia. Je ich vidno všade a na jedno brdo. Klasický príbeh sa už tiež darí prerozprávať kde komu. A tak suma sumárum je to ten priemer bez pridanej hodnoty ktorá by sa usadila niekde v v záhybe môjho mozgu a vtierala sa mi do myšlienok ako niečo prudko zaujímavé. ()

FanKalEl

Pekná rozprávka s výborným hereckým obsadením má toho dosť čo ponúknuť, po grafickej stránke úchvatné, Angelina Jolie je naplno využitá a som veľmi prekvapený a spokojný s filmom až do posledných 20 min, resp. to finále bolo suchšie čo je veľká škoda lebo rád by som dal plný počet hviezd ale nejde to. Svižná a viacmenej i originálna rozprávka ktorá kvôli tým posledným 20 min. vyšumí a o dva dni zabudnem že som ju vôbec videl. (70%) ()

redwik

Síce Elle Fanning nehrala vílu, jej úsmev bol asi najčarovnejší a zároveň aj najlepší z celého filmu. Inak to celé stálo zaprd. Možno ešte Maleficent od odpadu zachránilo to, že po traileri som očakával kúsok iný príbeh, ktorý v skutočnosti aj tak bol o ničom, ale aspoň prekvapil. Počas celého pozerania filmu som prežíval jedinú emóciu: bál som sa, čo mi povie brat keď dopozeráme, pretože film som vyberal ja. Angelina Jolie - Maleficent /:/ Elle Fanning - Aurora /:/ Sharlto Copley - Stefan /:/ Lesley Manville - Flittle /:/ Imelda Staunton - Knotgrass /:/ - Thistletwit /:/ Sam Riley - Diaval /:/ Brenton Thwaites - Prince Phillip /:/ Kenneth Cranham - King Henry ()

Automaniak

Proooč?...Kdyby se vyměnila délka filmu s Transformers: Zánik, tak bych se vůbec nezlobil. Tak překrásný film natáhnout na blbých 90 minut, škoda! 85%. Kdyby Maleficent protáhly aspoň o hodinku, mohli by jsme se kochat krásou prostředí a tou atmosférou. ŠKODA a ŠKODA, tohle mě jediné zklamalo. ()

Kingjiri

Většinu stopáže se Maleficent tváří jako podivaná pro celou rodinu, závěrečná bitka na hradě však patří spíš odrostlejším divákům a právě tahle pasáž mě vnukla myšlenku, že by nebylo vůbec špatný Zlobu pojmout jako temně laděnou "pohádku" pro dospělejší část publika. Ale i když Maleficent beru jako pohádku, je muj celkovej dojem ve skrze pozitivní. V hlavní roli po dlouhý době potěší Angelina Jolie, vizuál je vcelku zajímavej a střídmá stopáž nedává příliš prostoru k nudě, tři silnější hvězdy. ()

Whitebeard

Příjemná pohádka. Na jednu stranu mi tam vadí strašně moc věcí, počínaje hlavně tou homo bukvou co hrál prince, asi mě ta jeho vysmátá držka bude strašit ještě pár nocí víc, než holčička z Kruhu. Stejně tak neustálý chychotání Růženky, která dostala od sudiček jako jednu věštbu neskonalou krásu, nicméně ta bloncka co z toho vznikla asi Hollywoodu zrovna co do krásy nekraluje, dalo se vybrat zcela jistě daleko líp. Vyvažuje to naštěstí hodně dobře Angelina, která vypadá naprosto skvěle. Sakum prdum pohádka na dobrou noc, která zanechá nějakej ten zážitek a asi se na ni jen tak nezapomene. Nicméně Šípková Růženka si zase ustele a Stardust nadále kraluje všem filmovým pohádkám. 4* ()

vojan9

Angelina jako prekrasny zaporak, kteremu fandite cely film. Navic ve filmu najdeme celou radu inspiraci z jinym znamych filmu jako Avatar, Harry Potter, Nekonecny pribeh nebo Doba ledova. ()

Torgal

Pre mňa obrovské prekvapenie. Desil som sa podobnej zlátaniny ako bola Burtonova Alica a prefarbičkovaného patvaru Raimiho Oza, no nečakane som dostal fantastickú Angelinu, ktorá pôžitok z filmu už len samotným svojím pobytom na plátne dvíha o dva levely vyššie. Vskutku, ja by som jej dal z fleku Oskara, lebo jej prínos je pre pozitívne vnímanie filmu kritický. Ostatné postavy sú totiž dosť čudné - kráľ s juhoafrickým Copleyho prízvukom je dočista pomätený a princezná v podaní Elle Fanning dokáže pôsobiť roztomilo, ale žiadna krásavica to nie je. Prostredie je gýčovité až strach a v deji je zopár riadne podivných momentov, ale ako som povedal, Angelina to zachraňuje famóznym spôsobom (a to pritom nie som žiadny jej fanúšik). One woman show. 8-/10 ()

loleknos

Angelina - standardně perfektní výkon :) Děj se otočí ve prospěch domnělého zla, resp. ze zla se ve finále stane dobro a naopak. Hezká podívaná. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek