Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

BadoXXII

Nech Douga na pokoji. Je to demokrat. Ti na zbraně nevěří...... AJAjááááj!!! Tak od tohoto hororu som si sľuboval veľmi veľa. Prvá polhodina je za jasných 5*. Parádne stupňované napatie a stihlo ma poriadne trhnúť 3-krát. Potom však ukázali mutantov kanibalov a bola scénka s tým malým chlapcom (SPOILER veľmi nemilo ma prekvapilo, že sa mu nič nestalo, ale hlavná vec, že psa zjedli) a začalo to ísť dole vodou. Príliš často ukazovaní mutanti (mne pripadali viac smiešni ako desiví), príliš blbé chovanie postáv, príliš neuveritelný prerod zbabelca na vraždiaceho hrdinu, príliš veľký počet nelogických a divných vecí (deti mutanti kanibali nejedia?, a čo to malé mutantie decko? kolko morálnych hodnôt sa v ňom prebudilo, atď...). Veľmi veľké sklamanie. Asi som už nejaký veľmi náročný alebo ja neviem. ()

Shit

Rozhodně jeden z těch lepších hororů, který byly vyprodukovány poslední dobou, sice Aja nedokázal zase jako ve filmu Noc s nabroušenou břitvou vybudovat nějakou hororovou atmosféru, ale za to se vrhnul na něco typu Wrong turnu a myslim, že se mu to docela zdařilo. Bohužel první asi 3/4 hodinky je tak trošku o ničem, sice nějaký náznáky už tehdy jsou a někdy velmi solidní, ale nic převratnýho a film spíš uspává, ale jakmile se pořádně odhalí pointa, tak se do toho teprve Aja opravdu opře a vyžívá se v podobných chuťovkách jako je zasekávání seker do hlavy, kanibalismus nebo upálení zaživa. Sice už jsem viděl plno lepších hororů, ale Aja mě dokázal v závěrečný vyvržďovačce hodně zaujmout svým pojetím brutality a jelikož mam takový filmy rád, tak si u mě může vyzvednout pěkný 4* ()

Dragoni

Atmosféra zachycujíci mutaci z jaderných zkoušek v pouštích USA je velkolepá, která na člověka působí tísnivým dojmem ovšem do té doby, než se film změní v řezničinu a ztrácí tak ze svého dobrého začátku. ()

gudaulin odpad!

Pro tenhle druh produkce už dávno nemám ani nejmenší pochopení, jediný přívlastek, který mě v souvislosti s Ajovým filmem napadá je hloupý film. I ty nesmělé náznaky jakési atmosféry, které ovšem troskotají na tvůrčí neschopnosti režiséra a dementním scénáři, jsou v druhé půli vystřídané zcela přímočarou vyvražďovačkou, která může meximálně vybudit agresivitu, ale určitě ne strach. V tomhle snímku tak nějak nic nedává smysl a nad logikou děje nemá smysl příliš hloubat. Celkový dojem: 10 %. Mimochodem, snaha na tuto šílenost naroubovat jakési poselství o nebezpečí jaderných výbuchů a vůbec zbraní hromadného ničení, je vzhledem ke kvalitě viděného vyloženě mimo... ()

choze

Otravná rodinka vs odporná rodinka kanibalských mutantů. Už originál byl nudný brak. Aja ale pěkně těží prostředí pouště (pumpa, skály, vrakoviště, pokusné městečko), má skvělé masky mutantů a nešetří krví. A k tomu správně nepříjemná scéna útoku na karavan. ()

Dudek

Alexandre Aja se svým prvním hororem zařadil mezi mé oblíbené tvůrce. Noc s nabroušenou břitvou je dokonalým úkazem perfektně zvládnuté hororové režie. Jako divák jsem byl napnutý od samotného začátku, velice chytré titulkové sekvence, až do naprostého konce, i když ten tak kvalitní nebyl. Proto se není čemu divit, že jsem s napětím očekával jeho nový film, remake Cravenova krváku Hills Have Eyes, nadšeně sledoval zahraniční hodnocení a četl články na fanouškovských webech, kterých se vyrojilo opravdu spousta. Dokonce i první kritiky u nás se zdály velice kladné, vyzdvihovaly brutalitu snímku a spekulovaly o tom, kolik diváků nejspíše opustí sál a to se mi velice líbilo. Jenže veliké očekávání také může přinést přímo obří zklamání, o čemž vás přesvědčím v zápětí. Jak už má Aja ve zvyku, dříve než nám pustí úvodní titulky předsunuje nám nějaký záběr, abychom se mohli pořádně natěšit na věci příští. Tentokrát je to pohled na poušť, kamera se nechává unášet vodou a nakonec můžeme sledovat vládní techniky při jejich práci. Právě krajina bylo to co mě zarazilo. Je to sice paradoxní, ne že bych nevěděl, kde se bude příběh odehrávat, ale nečekal jsem, že i poušť dokáže být tak pustá a nezajímavá. Maxime Alexandre sice dělá co může, ale to se mu daří spíše jen v těch částech, které se odehrávají v temnotách nebo mimo samotné dění. Například záběr na opalující se dívku je opravdu povedený, tady musím pochválit všechny, herečkou počínaje a kostyméry konče. Jenže to jsou asi tak všechny klady. Ve dlouhé stopáži se objevila jediná opravdová lekačka, při které jsem vyskočil metr vysoko a tím končí i hororovost. Je mi velice líto, že to musím takhle naostro říct, ale Hory mají oči jsou opravdu nuda. Baxter a Maxime sice odvádějí svou práci, ale zbytek štábu jakoby zaspal. Marnost nad marnost. Alexander se snaží ze scénáře vytěžit co nejvíce jde, ale doplácí na neuvěřitelnou tupost MPAA, která tvůrce film donutila přestříhat. Nedočkáme se tak žádného (!) brutálního záběru, zato si však dosyta užijeme kolísající atmosféry, která je nevyrovnaná převážně mezi klidovými mezifázemi a bijáckými scénami... Musím naprosto souhlasit s Tuxedem, který v krátkém komentáři naprosto shrnuje všechny mé pocity, především pak soundtrack, který je netradičně zoufalou mutací westernového brnkání a hororového bouchání. Zároveň si však myslím, že snímek nemůže zklamat každého, proto vám doporučuji, abyste moc neočekávali a nechali se pomalu unášet příběhem. ()

Gilmour93

To, že radioaktivní spad má negativní dopad na havíře z Nového Mexika je fanouškům hororu známá věc. Otázkou jen bylo, jak se remaku Cravenova filmu zhostí ten bezskrupulózní bastard Aja, no a on názorně předvedl, že pokud mu nehází scenárista krvavá topora od krumpáčů pod nohy, je schopen natočit ve svém žánru nadprůměrnou věc. Doteď jsem si myslel, že z té vesnice pro jaderné testy zbyl jen profesor Jones a pomuchlaná lednička.. ()

Psema

Totální nářez. Aja se nebojí předvést brutalitu a vyhrocené násilí. K tomu jasně projevuje svůj režijní talent, který odráží prakticky v každém kamerovém nájezdu. Škoda jen plitkého scénáře a předvídatelných situací. ()

Tuxedo

Neřekl bych, že se Aja nějak režisérsky zlepšil. Zatímco v předchozím snímku budoval napětí pozvolna a dařilo se mu ho udržet, zde se vždycky nečekaně objeví, načež se vytratí. Přesto silné 3*, protože jsem dlouho neviděl tak brutální film (scéna napadení karavanu je bezchybná). Aja rozhodně má budoucnost, jen si musí vybírat lepší scénáře. ()

Hal_Moore

Necenzurovaná verze je brutál jako prase. Hory mají oči jsou mým prvním setkáním s opěvovaným francouzem Alexandrem Ajou a to setkáním velice příjemným. Tedy příjemným v jistém smyslu slova. Násilí je na každém kroku a krví se rozhodně nešetří, dokonce by se dalo říci, že se s krví plýtvá. Aja se s ničím nepáral a natočil jeden z nejnásilnějších a nejkrvavějších hororů poslední doby. Prostředí pouště překvapivě není až tak pusté, jak by většina očekávala. Ne, za každým rohem, za každým kamenem či keříkem číhá nebezpečí a divákovi tuhne krev v žilách se stejnou grácií, s jakou tuhnou postavy na obrazovce. Samozřejmě nechybějí odlehčující, někdy až parodující scény (americká vlajka, americká hymna...). Na Emilii /Claire/ de Ravin se kouká nádherně, hlavně když si odloží a vystavuje se slunečním paprskům. Těším se na další Alexandrův film, neboť mě jeho počin opravdu potěšil. ()

Aluska88

Alexandre Aja je maník a remakem klasického díla Wese Cravena Hory mají oči přinesl hororovým fanouškům patřičnou dávku brutální a krvavé podívané, přesně ve svém "Ajovském" stylu. "Teen/Family Slasher" tradičního formátu, kde se setkává americká rodinka se zmutovanými kreaturami, které provozují "gore" praktiky na náhodných turistech. Začíná boj o přežití. V určitých místech mi film připomínal Dům voskových figurín a taky sem spadla "kapka" z Texaského masakru. Celkově se jedná o kvalitní příspěvek do daného žánru v rámci (nejen) remakeů, který se však nedokáže vyhnout některým klasickým klišé. ()

genetique

Keď som tento film videl o jednej v noci, mal som čo robiť aby som potom zaspal a to je už čo povedať, keď sa to stane mne. Pán Alexandre Aja si teda servítku pred ústa určite nedáva a servíruje nám ešte drsnejšie horrorové scény ako v predošlom jeho filme. Požieranie čriev vystrelený mozog so záberom vyše dvojsekundovým atď, skoro by som povedal, že dielo Roba Zombieho! Vidno aj spoluprácu s Wesom Cravenom, film sa odkláňa od tradičného horrorového scenára, kde je každých 15minút zabitý jeden "dobrý" a konečne, naozaj konečne a to mi nemôžete vytknúť, ani jedna scéna vo filme nieje poznačená naivitou, alebo tým, že by mi nad tým zastával mozog! Pre mňa na horror 90%. ()

sniper18

Plné hodnotenie pri hororovom žánri, ktorý síce mám už od detstva rád, ale jeho kvality sú väčšinou predsa len dosť pochybné je u mňa veľmi zriedkavé a aj to som využil vlastne len pri tých originálnejších snímkoch, no Hory majú oči sú výnimka. Alexandre Aja už svojim predchádzajúcim kúskom Noc s nabrúsenou britvou dokázal, že je talent a aj úplne ohraný subžáner dokáže povýšiť minimálne o úroveň vyššie a tu to nielen znovu potvrdil, ale podľa mňa to už doviedol k dokonalosti. A pritom sa vôbec nejedná o film, ktorý by sa snažil niečím prekvapiť alebo aspoň desiť, v noci, čo je to najtypickejšie žánrové klišé sa film odohráva len minimálne a navyše aj protivníci sa tu ukazujú prakticky už od začiatku, takže o nejakom skrytom zle tu nemôže byť ani reči, ale film funguje dokonalo v každom ohľade, dokonca nielen už úvodná krvavá sekvencia je perfektná, ale aj titulky jasne naznačia, že toto nebude len nejaká zabudnuteľná záležitosť. Síce prvá polovica sa ešte nesie v takom pokojnejšom duchu, ale filmu to len prospieva, aspoň majú priestor postavy, ktorým sa konečne dá aj fandiť, všetky do jednej sú zaujímavé a pritom aj sympatické a keďže sa jedná o rodinu, o to je každá stráta bolestivejšia a pre divákov aj nepríjemnejšia, pri žiadnom inom horore sa na mňa emócie nepreniesli tak dobre. Ale aj mimo predstavovania rodiny tu určite je o čo stáť, atmosféra je perfektná a tých znepokojivých výjavov je dosť. A v polovici sa to už naplno rozbehne, konkrétne od scény v karavane, ktorá je jednoducho nezabudnuteľná, nič tak intenzívne som v tomto žánri nikdy nevidel, kladné postavy umierajú v nečakanom poradí a sadistických protivníkov som maximálne znenávidel a prial im len tú najbolestivejšiu smrť. A aj v tomto film určite funguje. nielen, že atmosféra je vynikajúca a aj napätie funguje veľmi dobre, ale ani o krvavé, nechutné a akčnejšie scény rozhodne nie je núdza a kvalitou patria medzi žánrovú špičku. Naháňačka s mutantom po dome už intenzívnejšia byť ani nemohla a hlavne tie dve drsné likvidácie behom záchrannej akcie som si skutočne vychutnal, priniesli aspoň nejaký pocit zadosťučinenia. S obsadením tu nemám najmenší problém, ako som spomínal, kladné postavy sú sympatické a nájde sa medzi nimi dostatok známych tvárí, ale dokonca aj samotní mutanti sú hraní celkom kvalitnými a známymi hercami, takže sa tiež nejedná o nejaké zameniteľné figúrky, ale dokázali lepšie predať aj tú svoju sadistickú povahu. Režijne sa tu nedá absolútne nič vytknúť a veľkým plusom je aj hudba, ktorá mi prišla dosť znepokojivá. Takže pre mňa je Hory majú oči jeden z najlepších hororov vôbec, rád sa k nemu vraciam a stále funguje prvotriedne. 87% ()

TheRaven

Pro ty, kteří mají rádi drsné vyvražďovačky, ukazované do těch nejmenších detailů, musí být toto dokonalostí samou. Pro ty, kteří se rádi lekají, nápodobně. Pro fanoušky klasického hororu to zas až tak fantastické být nemusí. Film má nějaké mouchy, ale přece jenom musím uznat, že víc jsem ani nečekal, v rámci žánru je to v současné době nadprůměr. ()

Botič

Úvod je podobně stylový jako ten ze Snyderova Úsvitu mrtvých a slibuje velkou porci zábavy. Avšak tlející maso na pochodu je mnohem lákavější látkou k z-remake-ování, než-li zmutovaná banda horníků. I onen podtext, kterým se oháněl originál už v dnešní době ztratil na aktuálnosti. Proto se po chvíli z THHE stává zbytečný hororový přírůstek, kde mnoho záběrů na hory atmosféru spíše potápí. ()

Arachneuss

Napětí jako prase a žádné trapné lekačky, tohle je můj šálek kávy. Alexandre Aja naprosto překopal mou představu o tomto žánru. Že bát se dá jen v noci? Pche, ve dne je to ještě horší! Být podobných snímků víc, tak si horror snad i nakonec oblíbím. ()

Hitman_47

Perfektní Haute tension a skoro perfektní Hills have eyes...no jo, kdyby byl lepší scénář, tak to bude další parádní dílko. Ale saaakra, nevím o kolik je toho nového v UNRATED verzi, ale nechtěl bych teda přijít ani o vteřinu. Co se týče brutalit a několikrát zde již zmíněného "napadení"...kdybych missnul jen jednu milisetinu, to bych si kurva dlouho rval vlasy - yeah, I'm sick bastard...and I like it, though :) ()

Le_Chuck

Prvé ma napadá zrovnanie s Hostelom (ktorý vo mne celý čas rezonoval a ktorému som dal onehdá ***), lebo to je posledný film podobného razenia, s ktorým som mal tú česť a musím povedať, že Hills Have Eyes válcujú. Po usoplene ťahavej prvej polovici Aja rozpútava hotové peklo a ja sa nemôžem nabažiť všetkej tej krvi a odseknutých končatín. Exotické Falloutovské prostredie, s beznádejnou rozpálenou pustinou je príjemná zmena proti zatuchnutým špinavým barákom. Nieje kam zdrhnúť, kam sa schovať. Palec hore. Čo sa týka gore, na mňa pôsobia scény typu "odkladania mŕtvej matky" emocionálne oveľa silnejšie, ako urezané hlavy a ku koncu som Aaronovi so zatajeným dychom fandil, skoro som si palce polamal. Zostrihať prvú polovicu na 10 minút a je to čistých 5. Za vizuál, za hudbu, za skvelý popkorn. Mňa Aja nesklamal. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)