Rocky Balboa zestárl. Před nedávnem mu zemřela jeho milovaná žena a jeho syn na něj nemá čas, věnuje se své kariéře. Rocky tak tráví celé dny ve své malé restauraci, kterou pojmenoval po mrtvé ženě. Zde hostům vypráví historky ze své boxerské kariéry. Rocky však není se svým životem nikterak spokojený. Jednoho dne se setká s ženou, kterou znal v době svého mládí, a udělá dobrý skutek. Poté, co zjistí, jak žena žije, jí nabídne práci u sebe v restauraci. Sblíží se i s jejím synem a společně s ním si vybere i nového psa. V té době se v televizi ukáže počítačová animace, ve které proti sobě vystupuje postava současného, u diváků ne příliš oblíbeného, mistra v boxu Masona Dixona a postava Rockyho. Televizní komentátoři se zamýšlejí, jak by dnes souboj dopadl, pokud by se utkali tito dva skvělí boxeři. Rocky brzy podlehne myšlence souboj opravdu uskutečnit. A tak, když se v jeho restauraci objeví agenti Dixona, neváhá a na souboj přistupuje. Rockymu se dostane podpory v jeho úsilí i od svých přátel a nakonec i od jeho syna, který kvůli tomu opustí své zaměstnání. Rocky začíná opět tvrdě trénovat. Tak, jak se blíží termín zápasu, sportovní veřejnost se nemůže shodnout na tom, zda to, co Rocky dělá, je jen holé šílenství stárnoucího muže, nebo jakýsi pokus o návrat své slávy. Rocky se zúčastní i tiskové konference před zápasem. Právě tady se urazí Mason Dixon, když je novináři obviněn, že chce získat slávu na lehkém souboji se stárnoucí legendou. Nicméně oba šampióni proti sobě skutečně nastoupí a souboj se začne vyvíjet ve velké drama... (TV Prima)

rikitiki

Chtěla jsem původně dát jen tři hvězdy, ale ten závěrečný souboj byl brilantní! Úplně na mne stříkal z obrazovky jejich pot. /5. 8. 12./ ()

Roman.Ticka

Kombinace Sly-Conti-Sly je opět triumfem. Rozplývám se jak zmrzlina na jazyku a stejně příjemně se cítím. Jednou větou film přesahuje dimenze poslání filmu v otevřenou zpověď a takovou morální sílu, že jí málokdo odolá. Bonbónek pro všechny fandy, vnímavé jedince a každého, komu tepe srdce v hrudi. Hlášky jako obvykle jsou pobavením i kultem, celá série je jedinečnou a nepřekonatelnou ikonou. Čím jiným zdůraznit opravdovost než stárnutím hrdinů v paralele s pokračováním příběhu. Paulie pořád sarkasticky vtipný: "Máte rezervaci?" "Na co, jsem snad Indián?" (Ohavný pes, pitomci, zločinec, příživník) A perly z úst velkého stínu: "Proč byste musela něco dávat, abyste mohla brát?" "Já pořád žvaním, žvaním, občas si myslím, že říkám pravdu.." "Je jedno kolikrát inkasuješ, kolik ran uneseš, přesto se znovu zvedneš." Perfektní režie, černobílo-barevné prostřihy, hudba, scénář, dokonalé. Pohlazení na duši. ()

eraserhead666

Jak je (až na pár výjimek) obvyklé, dokud to není o boxu, je to parádní pokoukání, jakmile dojde na box, už mě to tak nebaví. Ale ta první hodina je zajímavá. ()

Ivoshek

Tenhle film není až tak špatný, jak by se mohlo zdát. Je to celkem důstojný návrat k atmosféře původního Rockyho a přestože Sylvester je stále stejně špatný herec, jako v dobách Rockyho I, tohle se mi prostě svojí civilností líbilo. ()

ARI50

Po delší době nečekaný Rocky který je příběhem slušná podívaná ale stará Rockyho dobrodružství a cesta ke slávě je prostě lepší. ()

Bauer

Tak po solidním Rocky V, jsem nikdy neočekával, že by mohl vzniknout další díl.Potom když jsem se dozvěděl, že bude Rocky 6, tak jsem se stašně těšil ale bál jsem se toho jak to dopadne. Naštěstí to vzniklo a hravě se to vyrovnává prvnímu dílu! Sylvester Stallone by si zasloužil nějaké ocenění, protože jeho herecký výkon je opravdy nejlepší co kdy předvedl a navíc se postavil i za kameru a vytvořil excelentní drama.Dále skvělá hudba, která zazněla už v dílech předchozích.Ovšem je zde dost dobrá hip hopová písnička It's a fight od Three 6 Mafia, když Dixon nastupuje do ringu. Líbil se mi viruální zápas, což byl dobrý nápad.Film má hlavu a patu a pro mně je to výborný snímek a skvělá záležitost!!! ()

mm13

Naladil som sa na tú správnu vlnovú dĺžku a výborne si zarelaxoval. Príjemný gýč, ktorý ani v tých najtrápnejších momentoch (1-2 scény) nestráca glanc a čistotu. Pripomína, čo sám považuje za najdôležitejšie, naplno tým žije a prípadné domýšľavé posmešky sa ho preto absolútne netýkajú. Príjemné... Sly je skrátka sympaťák. ()

matestlust

Nejvíc sem se bavil,když Slyovi skákaly kozy při běhu,div mu nevymlátili zuby!!!Ne,ale je to celkem povedený snímek,který se snaží navázat na předchozí sérii,což se však dle mého názoru moc nedaří.Pokus o stejného ducha dramatu je zde spíš komický,na druhou stranu,co se týče boxerských scén,ty se mi moc líbili. ()

MáŠa

Sice trošku kýčovité, ale jinak jako fakt pěknej film. Teda aspoň těm, co se líbili ty předešlé díly, tak těm by se mohlo líbit i tohle. ()

becki_tu

Sylvester Stallone nenechal svého boxerského hrdinu zapadnout do propadliště dějin a neuvěřitelným způsobem ho vytáhl opět do zářivých světel reflektorů. Rocky zestárnul, ale zároveň i dostatečně zmoudřel na to, aby si začal dávat do pořádku i svůj osobní život. Možná to dělá až příliš sentimentálním a mentorským způsobem, ale mě to vzhledem k němu a k jeho věku prostě sedělo. Celá série je tak stylově zakončena nejemotivnějším, nejklidnějším a nejnostalgičtějším dílem, který zároveň považuju za dostatečnou Slyovu omluvu za předchozí nepovedený díl. "It ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get it and keep moving forward." 90% ()

luka4615

To co jsme ve filmu Rocky V postrádali, se zde vrací v plné síle. Dialogy, trénink a finální boxerský match jsou natočeny přesně jak "za starých časů" a když do Rockyho tréninku začnou vyhrávat povědomé melodie, slzička dojetí ukápne. Děkuji, moc děkuji za tenhle film který všem skalním fanouškům opět rozpumpoval srdce adrenalinem a vehnal slzy dojetí do očí. Protože Rocky "Italský Hřebec" Balboa byl, je a bude jen jeden. „Nikdo nerozdává tak tvrdý rány jako život. Ale nejde o to, jak inkasuješ. Tady jde o to, kolik ran uneseš a přesto se znovu zvedneš, kolik ran dokážeš přijmout a nezastaví tě! Jenom tak se vítězí!“ ()

Morholt

Boxerský filmy mam rád a pro Rockyho mam obvzláštní slabost. Pamatuju se, že když jsem to viděl poprvé na pirátský nahrávce coby devítiletej parchant, tak jsem poskakoval okolo televize a Apollo to schytával i ode mě. Teď, coby skoro třicetiletej parchant, jsem se jen kroutil na gauči, ale Dixon ty rány ode mě dostával taky. Sly prostě nezklamal. Jen jsem se nemoh zbavit pocitu, že tu jeho novou holku, či co to bylo, hraje Laďka Něrgešová, což byla jedna z mála vad na kráse. :DD ()

oLí

10/10 Ještě se nikdy nikomu nepovedl takovýto návrat filmové postavy, jako to dokázal Sylvester Stallone svým Rockym, díky kterému se proslavil světu filmu. Už od úvodních titulků citlivě zaměřené na ty, jež chovají k Italskýmu hřebci své sympatie. A tak to jde dále celý film. Třešničkou na dortu je vidět toho starýho bijce, kterýho jsme viděli 2x proti Appolovi, proti Clubberovi a sovětskej mašině, jak si ještě jednou nasadí rukavice v profesionálním boxu. Sentimentální, ale tak citlivé a povedené... no prostě Sly dokázal ve 21. století zahrát na noty, které ostatní hvězdy 80´s neznají. Bravo, tenhle příběh neomrzí. ()

Sawy

Druhý pokus o návrat ke kořenům se Slyovi podařil mnohem lépe než v průseroidní pětce.A to hlavně díky tomu,že dokázal krásně vyvážit povinnou porci nostalogie a patosu s moderním stylem točení a upřímnou snahou dopřát skvělé postavě,jakou je Rocky Balboa,důstojnou rozlučku.Právě role boxera s trochu pomalejším myšlením,ale velkým srdcem,je tou nejlepší ve Stalloneově herecké kariéře a přestože mu po pátém díle asi málokdo věřil,že 30 let po premiéře jedničky dokáže sérii důstojně uzavřít,on se skeptikům hlasitě vysmál a naservíroval nám mnohem lepší film,než jsme mohli doufat.Neřadí se k úplným vrcholům série a má své nedostatky (postava Rockyho syna je naprosto zbavena logického jednání).Jenže svou upřímností a nepodbízivou dojemností nakonec diváka stejně dostane a zvláště tréninková montáž připomene to nejlepší,co nám Rocky kdy dal.Filmu taky prospívá střízlivá stopáž.K maximální spokojenosti ale chybí skutečně charismatický protivník.Dixon se prostě nevyrovná charismatu Apolla Creeda,zarputilosti Clubbera Langa ani děsivosti Ivana Draga,je to jen takový floutek,který diváka ničím nezaujme.Celkově jsem ale navýsost spokojený,protože šestý díl dovedl Rockyho Balbou přesně tam,kde ho asi všichni fanoušci chtěli vidět a já jsem rád,že jsem tam mohl chvíli být s ním.Tak nashle u dalších shlédnutí,pane Balboa! Moc mě těšilo... 80 % ()

Shaqualyck

Těžká nostalgie. Stačilo pár tónů geniálního motivu Billa Contiho, jeden záběr na staré známé schodiště (Philadelphia Museum Of Art) a bylo jasné, že jsem v pasti. A vůbec se za to nestydím. Na návštěvu se totiž zastavil někdo, koho už jsem dlouho neviděl, někdo s kým mi bylo vždycky moc dobře. Kamarád, legenda, symbol, fenomén... Ano, čas už mu za těch pár let vykouzlil na tváři spoustu vrásek a možná zpomalil jeho reflexy, takže italský hřebec občas praští těsně vedle. Těch pár zaváhání mu ale snadno odpustíte a možná Vám díky nim bude Sly dokonce o něco sympatičtější. Rocky Balboa určitě není pokusem o jakýsi okázalý comeback zašlé ikony, spíš jde o přátelské mávnutí na rozloučenou. A nutno poznamenat, že je to rozloučení více než důstojné. Díky, Rocky! ()

Richie666

Sám o sobě je film poněkud vleklý a bez tempa, můžete u toho jíst pečenou kachnu a nic vám neunikne... Přesto se vzhledem k nostalgické náladě a umírněnému pojetí s nadhledem jedná o docela příjemný zážitek. Nevhodné pro cyniky. "It is what it is." ()

Genero

Po desítce hubených let si Sly usmyslel, že je třeba exhumovat zašlou slávu a znovu se prodrat na vrchol. Jak to udělat nejlépe, než vzít do parády a částečně rehabilitovat osvědčeného hrdinu jako je Italský hřebec. Jenže stáří dožene každého a dělat z Rockyho boxerského eléva by bylo jako z Paroubka dělat Mary Poppins. Rocky je tedy pán v letech už jen vzpomínající na loňské sněhy, který dostává lákavou nabídku dokázat všem, že ještě nepatří do starého železa a znovu se postavit do ringu. Dále příběh kopíruje první díl s tou inovací, že je dýchavičný jako hřebec sám a naprosto ničím nepřekvapí, často se zbytečně zakecává a zůstává stát na místě, což také způsobuje mé občasné pokukování po hodinkách a lehké rozčarování. Tímhle filmem se sice chtěl Sly vyšplhat zpátky na halyvůdský Everest, kam bezpochyby patřil, ale zůstal někde ve druhém výškovém táboře. ()

Lacike

Jediny diel Rockyho, ktory skutocne zboznujem. Mozno preto, ze boxu je tu minimum a sam o sebe nie je pre pribeh dôlezity. Je to nadherny pribeh o tom, ze clovek by mal ist za svojim snom v kazdom veku a nikdy sa nevzdavat dokial dychame. Pekne posolstvo. Sly tu predvadza aj velmi dobry vykon az to fakt vyzera, ze vie hrat. Asi to bude tym, ze sa stiera hranica medzi Rockyho postavou a Slyom a jeho karierou. Jeho vztah so synom a ich spolocne rozhovory patria k tym najsilnejsim scenam vo filme. Mozno by som dal aj piatu hviezdicku, keby som nemal neustale pocit, ze Sly vykrada Eastwoodove Million Dollar Baby v predsalen o nieco slabsom prevedeni. Ale to nic nemeni na tom, ze to je paradny film, ktory nastastie funguje aj samostatne bez ostatnych dielov. 8/10. ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)