Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

• USA The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (více)

Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných okolností, pohozené v popelnici najde a adoptuje pomatená rodina Hewittů. Pod vlivem jejich morbidní výchovy Thomas rozvíjí svou zálibu v motorových pilách a mučení. Naneštěstí pro čtyři teenagery, které zatkne falešný šerif a přivleče do sadistického domu hrůzy rodiny Hewittů. Právě tam budou muset všichni bojovat o život s Koženou tváří. (oficiální text distributora)

MáŠa

No, myslel jsem, že budu hodnotit tak jednou hvězdou, a on tenhle film je snad povedenější než díl první. Teda obsahově je to shit, prostě nic výjimečného, všechno tu už bylo tisíckrát a těla se dneska řežou vejpůl v každém druhém drsném filmu, ale prostě tenhle snímek nějak extra kvalitativně nevybočuje od filmů typu Hostl, a těm jsem dával kolem tří hvězd, tak výjimku neudělám ani tady. Nic to ale nemění na tom, že kdyby tenhle film nevznikl, tak byo se to ani nepoznalo. ()

becki_tu

V podstatě to samé jako "jednička", jen s jinými herci. Pokud při pohledu na krev omdlíváte, je možné, že se nedočkáte ani úvodních titulků. Celý film je sice pěkná řezničina, ale zase tak stupidní mi to nepřišlo. Zkrátka na zapadlém a poklidném texaském venkově žije rodinka zvrácených úchylů a šílenců, která si v důsledku zavření místních jatek začne obstarávat obživu (rozuměj maso) poněkud jiným způsobem a tak se občas stane, že tyto choutky odnese nějaký ten nevinný turista nebo motorkář. Minule jsem zaokrouhloval nahoru kvůli Jessice Biel, tentokrát zase kvůli Jordaně Brewster, 50%. PS: Víte co mají společného Transformers a tenhle film? Michaela Baye a Stevea Jablonskyho :) ()

duklak2

Tak a přání se mi konečně splnilo. Díky tomuto filmu už vím, jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem. Brutalita na pravém místě. Velice, ale opravdu velice se mi líbila "barva" filmu, která dokreslovala výbornou atmosféru. Možná to bude znít trochu úchylně, ale když Thomas řezal nohy motorovou pilou, tak jsem se velice bavil. Thomase Hewitta (jé, příjmení jako jeden kdysi dobrý australský tenista) považuji za jednu z mých nejoblíbenějších filmových postav. ()

ancientone

To, čo bolo predtým kopíruje to, čo bolo potom, zbytočnosť najzbytočnejšia, všetko ostatné (podstatné) tu už spomenul Obitus. Keď sa mi nejaký horor naozaj NEPÁČIL, tak tento. ()

JASON_X

Vynikající pokračování remaku z roku 2003. Sice už ho nezdobí Jessica Biel, zato si ale divák dvojnásobně užije skvělou postavu šíleného šerifa a jeho zdegenerované a šílené příbuzenstvo. Špína a smrad odporné jižanské chatrče i jejích obyvatel je cítit i přes obrazovku, k tomu spousta brutalitek a zároveň nadsázky a ujetého humoru (třeba operace strýčka Montyho)... Platí to samé co minule - nebýt parkinsonovské kamery, dám klidně pět, prvotřídně jsem se pobavil, poklesle a přízemně. DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: V uzavřených místnostech je práce s benzínovou motorovou pilou zakázána, takže si prosím neberte špatný příklad z Leatherface a porcujte mrtvoly buď někde venku, nebo hezky postaru sekyrou a rámovkou. ()

Mike.Myers

Tento film mněl 4x to co chybělo "Texaskému Nispelu" 1) Konečně jsem se něco dozvěděl o Hewittech..2)Herci tento film očividně hrát chtěli3)Dozvěděl jsem se něco o Opuštěné "boudě" na chov dobytka a vlastně celého města..4)Pravděpodobnější konec......60% ()

PROROK14

Prvý film z roku 2003 sa mi páčil viac. Tu je akurát pribalené Tomasovo detstvo. A ako má ta rodina zaužívané, vraždia okoloidúcich ľudí, napríklad zo šerifa si spravia guľáš a podobne. Je to len film hovoríte si ale rodina Hewittových zavraždila v rokoch 1969 až 1973 tridsaťtri ľudí z celého Texasu. ()

Tommassi3

"Tyhle děcka nebudou nikomu chybět !! Vůbec nikomu !! Ani teď ani potom.." A dost podobně je na tom vlastně i tenhle, jakkoli to slovo nemám rád, zbytečný kus z Bayovy jednohubkové produkce.. Byť rozhodně ne Liebesmanovou vinou.. Fanoušek série tápe, proč vlastně tenhle Počátek platí ze všeho nejvíc za takovou malou poctu Lee Ermeyovi, užívajícímu si další svoji roličku magora, který nakonec, ačkoli možná tak trochu náhodou, tak nějak uzavřel onen pověstný osudový kruh, s jeho Hartmanem z Olověné vesty.. ()

st.ranger odpad!

Původ zla, který se divák dozví pomocí úvodních titulků. A to jsem naivně doufal, že amatér Liesbesman natočí Beginning ve stylu Halloweenu Roba Zombie. Dál už se jedná jen o hloupý slasher s mladistvíma. ()

Dale

Pri tomto filme je ťažké hovoriť o nejakom deji. To, že partička mladých ľudí zablúdi do zapadákova, kde sa ich ujme pár magorov bažiacich po ľudskej krvi, je možné okrem texaskej série vidieť dnes v takmer každom druhom horore. Navyše, keď má toto byť prequel a každému, kto videl aspoň jeden TCM musí byť jasné, ako to dopadne, odpadá otázka, ktorá z kladných postáv prežije. Čím teda mohli tvorcovia zaujať diváka? Ostala v rámci hororového žánru asi jediná možnosť - množstvo a brutalita krvavých scén a tu si úchýlní diváci, ktorí pri takýchto scénach slintajú určite prídu na svoje - hneď niekoľkonásobné prerezanie hrudníka motorovou pílou alebo sťahovanie kože z tváre sú celkom vydarené scénky. Na to, aby z toho bol dobrý horor to však nestačí. K atmosfére z pôvodného TCM to má veľmi ďaleko, takisto herci (s výnimkou R. Lee Ermeyho) nie sú veľmi presvedčiví - zdesenie v očiach obetí pred prichádzajúcou smrťou som tam vôbec nepostrehol, pritom v hororoch z nedávnej doby ako Hills Have Eyes a Haute Tension ma občas zo zdesenia postavy riadne mrazilo. Ešte čo sa týka atmosféry, keby sme sa v úvode nedozvedeli rok, kedy sa dej odohráva a keby sa občas postavy nebavili o VIetname, tak by som určite neuhádol, že sú 60-te roky. Maskéri a kostyméri si s tým veľa námahy nedali a tak nielen titulná štvorka, ale aj motorkári vyzerajú ako by sa tam dostali strojom času zo súčasnosti. Tvorcovia však nechceli nič viac, ako len obyčajnú hororovú jednohubku, takže to by som od nich chcel až príliš. S mojim hodnotením som uviazol na 50% a je ťažké rozhodnúť sa, či mám isť dole, alebo hore. Popri všetkých tých negatívach, pozitívom je, že film sa vyvaruje trápnych okamihov, ktoré bývajú v slabších hororoch bežné, ale na tri hviezdičky to má predsa len príliš nedostatkov, takže tesne za dve. ()

Hismael

Počátek sliboval, že bude především o tom, jak se z Thomase stane psychopat s maskou. Místo toho na začátku prolítnou jeho životní události z mládí během chvíle a jsme obsahem zase u prvního dílu. Víc než mladého Thomase uvidíte jeho psychicky narušenou rodinu, která je spíše nechutná, než že by vyvolávala strach. ()

JohnCZ

O něco koukatelnější jak první díl, zejména díky důrazu na akci - tedy jestli se to tak dá vůbec nazývat. Obsazení je tentokrát poměrně sympatické a "šerif" narozdíl od prvního dílu nepůsobí vtipně, nýbrž nechutně a sadisticky. Ostatně takový je i celý film. ()

Nick Tow

Hm...zrušili nám bitúnok, tak budeme žrať ľudí! Okrem tohto duchaplného "vysvetlenia" nám texaský "začiatok" ponúka iba starú mustru. Bez jedinej inovácie, nápadu, čohokoľvek. Je to drsnejšie a krvavejšie, ale čo má byť. Kurnik, veď nie sme na bitúnku /ten nám predsa zrušili/. Začínam mať taký pocit, že svoju celoživotnú lásku - horrory - zakopem do nejakého pekne hlbokého hrobu a zalejem betónom. A začnem frčať na rodinných komédiách a prírodopisných seriáloch. ()

corpsy

Prakticky to isté ako prvý ( teda druhý ) TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU z roku 2003. Dej je však zasadený pred udalosti pôvodného snímku. Pokúša sa zachovať drsnosť a klipovitosť Nispelovho snímku, čo sa mu občas aj podarí, ale vládne tu väčšia nuda ako pred tým. ()

Ajinka126

Opakuji se už po několikáté a sama jsem si dřív myslela, že vrcholem hororu je něco podobného. Ale proč? Proč se musí točit "horory", kde je dlouhé a nesmyslné týrání lidí? Co je na tom strašidelnýho? Je to dost nechutný, když vezmu v úvahu, že někteří lidé si skutečné prožili násilí. Nepřestanu proti tomu zbrojit, protože mě to unavuje a jsem zděšená z toho, že někdo je z takových filmu v sedmém nebi! FUJ! ()

liquido26

Je mojí velkou ostudou, jakožto diváka a fanouška hororových filmů, že jsem zatím neviděl ani původní film texaské masakrální série, ani následné sequely nebo remake a moje seznámení s Leatherfacem proběhlo formou tohoto prequelu k remaku. Nicméně jsem se solidně bavil, protože toto je ten typ vyvražďovacího filmu, od kterého se nedá čekat nic víc než brutální zabití několika teenagerů (pravda mohlo jich být klidně víc). ()

ledzepfan

FACEPALM..........................Více kečupu neznamená automaticky více(a lepší) brutality...Chybí tomu atmosféra..chybí tomu děs...chybí tomu otevřenější pohled na násilí....chybí tomu logika,dobrý scénář,nápaditá režie....chybí tomu prostě spousta věcí.............Jordana je ale kousek na který se dobře dívá-takže dvě hvězdy :) ()

Titáni soupeří dál

19.11.2008

Nešťastný Pátek třináctého

Nešťastný Pátek třináctého

22.09.2007

A jaký jiný by měl být, že? Jenomže to velké P tam samozřejmě není náhodou. Dávno jsme tu neměli nic hororového, tak proč si nevpálit nějakou zlou zprávu? ;-) Fanoušci žánru jsou na zlé zvěsti zvyklí… (více)