Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

• USA The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (více)

Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných okolností, pohozené v popelnici najde a adoptuje pomatená rodina Hewittů. Pod vlivem jejich morbidní výchovy Thomas rozvíjí svou zálibu v motorových pilách a mučení. Naneštěstí pro čtyři teenagery, které zatkne falešný šerif a přivleče do sadistického domu hrůzy rodiny Hewittů. Právě tam budou muset všichni bojovat o život s Koženou tváří. (oficiální text distributora)

Shit

V podstatě naprosto totéž co první díl,ale asi tak dvojnásobně drsnější, Leatherface to tady fakt rozjíždí se svojí motorovkou úplně neskutečně a porcuje všechno co mu přijde pod ruku, včetně strejdy Tonyho, krom toho i když příběh je fakt totálně neoriginální, tak se nedá říct, že by nějak nudil, i když je pravda, že Leatherface a jeho povedená rodinka mu nedá až zas tak moc prostoru, takže se nikdy neodhalí v plný nahotě. Ale co, hlavní je, že to dokáže nenudit a to ostatní zařídí Leatherface a jeho motorová kamarádka ()

Djoker

Během filmu jsem se v klidu najedl a chodil po baráku bez většího svícení, to jen dokazuje, jaká to je šmíra. S předchozím dílem se to vůbec nedá srovnávat. Je to hrozně tupé, bez atmosféry a pokus o styl humoru Roba Zombieho je střelou úplně mimo. ()

choze

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Tak to dopadá, když se místo podle scénáře točí podle hromady zakrvácených vnitřností a zlatý filtr to nespasí. Znechuceni sice budete, ale bohužel znechuceni zoufalým nedostatkem nápadů filmových tvůrců, kteří už po x-té prefabrikují totéž, aniž by to bylo jen trošičku zábavné. A tak se nabodává na hák a řeže motorovou pilou a divák zívá a zívá, projíždí film rychloposuvem a ještě si průběžně čte na netu recenze na něj. Cesta na Počátek je jako celý film odfláknutá a fádní a jediným dobrým tahem bylo vystavění filmu kolem postavy šerifa v podání skvělého R. Lee Ermeyho. ()

Dudek odpad!

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek opravdu dodrží to co v názvu slibuje. Dozvíme se totiž, jaké byly první oběti Leatherface a jeho psychopatické rodinky, ale o to tu teď nejde. Snad největším problémem tohoto snímku je scénář. Neřeším v několika případěch až neskutečně vtipnou nelogičnost, jako spíše dementnost hlavních hrdinů, kteří nejsou schopni postavit se jednomu šílenému dědkovi. Ale dobrá, je to horor a v jednom momentě si dost legračně pohrává i s tradičním klišé, ano, to se tvůrcům povedlo na výbornou. Příjemná je i vizuální stránka snímku, která je příjemně syrová a díky použití filtrů podkresluje všechny ty nechutné rekvizity a tváře záporných postav. A to je další kámen úrazu, režisér je natolik neschopný, že nedokáže vyvolat napětí a dokonce ani nezvládá znechutit diváky. Stejně tak nefunguje neoriginální hudební doprovod, jehož motivy budou všem nejspíš známé. Nejhorší na něm je, že hraje snad po celou dobu a nepříjemně nabourává pocit úzkosti, který by jinak mohl přijít. Zpočátku se může zdát dobrý, ale později unavuje, neboť nepřichází s ničím novým. Nejzajímavější jsou pak scény, v nichž vystupuje šerif, neboť jeho proslovy opravdu někdy stojí za to. Celkově se jedná o slabší průměr. ()

Gilmour93

Nebuďte takové přecitlivělé slečinky.. Co jste čekali? Bourání mládeže pod anestézií? Kameru odvracející zrak? Kapky krve schnoucí v letu a oběti kousající se do rtů, aby nekřičely? U Tomíčka Hewitta z babyboxu u masokombinátu už nejde přijít s něčím jako strach z neznámého, takže pokud jste hematofobik a nepříliš otrlí, běžte na Louskáček.. Horor, pokud nevzbudí nějaké emoce, nefunguje. Strach, stísněnost, obava o některé postavy, nenávist k jiným, ale třeba i smích pro odlehčení a znechucení explicitou. Něco z toho tam musí být, jinak je to mrtvá sterilní nuda a tady jsem chtěl celou tu rudokrkou rodinku Hewittů zaškrtit přes monitor, což se počítá. Ty výkřiky nad přehnanou brutalitou mi přijdou scestné, vždyť už od Coenovic prvotiny se dobře ví, že Texas rovná se zbytečná krutost.. Na tom, že Liebesman nejspíš musí každé léto sekat producentům zadarmo trávník, aby zas a znova dostával šanci ukázat svůj „talent“, si však trvám.. ()

Psema

Blbost kolosálních rozměrů, která nemá žádný scénář a všichni jen čekají, jak brutální bude další masakr nevinných teenagerů. Na to jak je film dlouhý (krátký) to byla děsná nuda bez atmosféry, která mi připadala nekonečná. Důkazem kvalit je, že na projekci přišlo 6 lidí a na konci jsme zůstali 4 mušketýři a všichni dosti ospalí. Další díl už prosím ne. 30% za brutalitu a pěknou Jordanu Brewsteru v těsných džínech. :) ()

Tuxedo

Vpodstatě to samé co remake. Jen to má lepší tempo a je zde více krve a násilí, což je jen dobře. A moc pěkný závěr. ()

sniper18

Je to celkom dobrý horor, ktorý je prequelom predchádzajúceho remaku. Má dobrý príbeh o mužovi s vážnou poruchou tváre, ktorého si k sebe v detstve zobrala sadistická rodina pracujúca na bitúnku, ale keď bitúnok zavrú, svoje sadistické chúťky musí realizovať inde. A keď jeho nevlastný otec, ktorý prevzal úlohu šerifa zatkne skupinu mladíkov, začne sa pre nich boj o život. Spracovanie je na tom dobre, veľkým plusom je, že sa dej skupine mladíkov pred tým, než sa začne diať to hlavné ani až tak moc nevenuje, čo je vo väčšine filmoch zvykom a tak má film slušný spád, dostatok priestoru majú tie zaujímavejšie postavy, ako napríklad nový šerif a celkovo dej po väčšinu času dokáže bez problémov zaujať. A poteší aj výborný koniec. Samotných krvavých scén je tu dosť, s čím som spokojný. Konečne je film taký, ako sa snaží nahovoriť jeho názov, čo napríklad o predchádzajúcom remaku, ale ani origináli vôbec neplatí, motorová píla sa v akcii použije dostatočne a nechýbajú ani iné nástroje, takže nechýba plno krvi a ani kvalitných drsnejších efektov. Najzaujímavejšie je asi rozpílenie muža ležiaceho na píle. Atmosféra je aspoň čiastočne prítomná prakticky len v úvode, potom hneď zmizne a napätie je iba minimálne. Herecké obsadenie je celkom dobré, najväčšiu pozornosť na seba strháva výborný R. Lee Ermey v úlohe šerifa, poteší aj Jordana Brewster, ale s nikým nemám väčší problém. Réžia určite mohla byť aj lepšia, ale na ten mierny nadpriemer stačí a technická stránka je veľmi dobrá. Texaský masaker motorovu pílou: Počiatok určite nie je ten typ hororu, ktorý by som si dokázal výrazne obľúbiť, ale určite nie som sklamaný, je to slušný vyvražďovačka, ktorá nerobí hanbu svojmu názvu. A z tých troch filmov tejto série, ktoré som videl je tento najlepší. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 63%. ()

genetique

Že sa do toho pustil Bay ako producent znova, asi to muselo mať aspoň nejaký potenciál a ja som rád, že ho spolu s jednoduchou, ale skvelou Jablonskeho hudbou využili. Konečne sa od začiatku do konca všetci nenaháňajú a nemáva sa a pílou, čo mi pri predchádzajúcom snímku liezlo dosť na nervy. Na scénu sa dostane viac postáv, hlavne masochisticky hláškujúci sheriff R. Lee Ermeyho a o zábavu je postarané. 65%. ()

Falko

Neviem preco, ale mal som pocit, ze po Texaskom masakre z roku 2003 sa mi tento Pociatok zdal byt zbytocne natoceny, aj ked tu sa reziser Liebesman pokusal ukazat nieco nove. Teda ako sa narodil buduci vrah, kde vyrastal a preco sa stal vrahom. Opät je tu parta mladych ludi a par psychopatov, ktori si vychutnavaju trapenie ludi. Atmosfera je desiva rovnako, ako aj v predchadzajucom filme z roku 2003, ale to mi nestacilo. Prilis rychlo to skoncilo, aby si film odomna zasluzil 4 hviezdicky. Dufam, ze producent Michael Bay to pri buducich hororoch ako Piatok trinasteho alebo Nocna mora z Elm Street nebude s tymi pokracovaniami prehanat.......16.04.2008 ()

castor

No, tak v Texasu se dějí věci. Hlavně bokové kalhoty se mi začínají zamlouvat!! Jeden z nejhrůznějších zaoceánských případů – rok 1973 – masový vrah přezdívaný Leatherface – rozporcoval, rozčtvrtil, namlel, no, prostě zabil 33 lidí.. Na první rande to asi nebude nejlepší výběr, nicméně mi další verze Texas Chainsaw Massacre příjemně utíkala a až tak logických lapsů tam, přiznejme si, taky nenajdeme. Odpárám-li dialogy a některé ad absurdum situace (viz. svěření se a následná hádka bratrů v autě skrze Vietnam, odolnost jednoho z bratrů, celá scénka s motorkářem), tak producent Michael Bay, pokud najme výtvarně a klipařsky zajímavého režiséra, důrazně hororovému Hollywoodu připomíná, že žánrové předělávky slušně sypou. Pánové se tak rozhodli pro prequel, tudíž si mohli pohrát s minulostí zvrhlé rodinky, která dál porcuje v duchu nedávno zavřených jatek. Jenže to se pohříchu nestalo. Kýžený zevrubnější nástin mytologie nečekejte. Do hloubky se tu vážně nejde!! Jen dva páry mladých lidí v neobydlené krajině a zhruba od poloviny se opakující stále stejné schéma, ve kterém jen někdo utíká, schovává se, je mučen nebo se poctivě nasírá atp. Naprosto bezútěšné prostředí je vykresleno relativně dobře i cit pro tempo by se našlo. Nicméně Nispelova verze (2003) nabídla zajímavější story!! R. Lee Ermey si roli hlavy rodiny/šerifa užívá, ale jeho obsazení spolu s motivem Vietnamu asi mladším divákům nedojde. Oku lahodí pak ona zmiňovaná reklama na bokovky Jordany Brewster. Pro fanoušky Leatherface zjevné zklamání, pro ostatní (kteří si „užívali“ Noc s nabroušenou břitvou, Wolf Creek nebo Dům voskových figurín) to nebude ztráta času!! Ani nevím, kam se vlastně řadím.. ale *** dávám!! ()

MM_Ramone

"Texas Chainsaw Massacre" - jedno z kultových diel horrorovej produkcie. Pôvodný film režiséra Tobe Hoopera z roku 1974 je klasikou tohto žánru. Mne sa hodne páčil aj remake Marcusa Nispela, ktorý natočil v roku 2003. Ten ma vtedy fakt prekvapil. No a spokojný som aj s týmto filmom s podtitulom "Počiatok". Zodpovie otázky, aký má vlastne pôvod Leatherface, ako prišiel šerif Hoyt ku svojmu oznaku a o svoje zuby, slizký strýko Monty o nohy, ako sa z buranskej rodiny Hewittovcov stali beštie. Stále sa však jedná o hodne ostrý vyvražďovací horror plný kriku, bolesti, krvy, brutálneho násilia a smrti. *** ()

ripo

Tvorcovia filmu vraj museli vystrihnúť hneď niekoľko brutálnych scén, len aby to malo prístupnosť "R" .... Kua, to čo tam muselo byť ? Veď celá druhá polovica filmu je o tom, ako Leatherface preniká svojim inštrumentom skrz každým, čo sa mu pripletie pod nohy .... Až príliš mnoho brutality na úkor príbehu. ()

Faustka

A tak tu máme další pořádnou dávku o povedené rodině Hewitových, jakýsi počátek toho všeho. Vysvětlení jak přišli k malému Tomíkovi ze kterého se stane Kožená tvář. A není divu, když ho vychovala tak naprosto zvrácená rodina a i kdyby nebyl znetvořený stejně by to nedopadlo jinak. Takhle je ještě daleko víc brutálnější a úplně se v tom vyžívá. A taky se dozvíme, jak přišel šerif ke svému úřadu ve kterém je jak ryba ve vodě. Je to drsný šerif a kdo se jemu, nebo jeho rodině dostane do spárů je s ním konec. ()

JAn odpad!

Z Leatherface se stává odporná komerční figurka a Hooper s Henkelem producentským podpisem pod touhle sračkou vyjebávají jen sami se sebou. ()

petero

Mňa ako milovníka nového TCM čakalo pohladenie studenou rukou, pretože The Beginning je drsný hororík so slušnou atmosférou no studený ako psí čumák. Je síce pekné, že vidíme narodenie Leatherfacea (a to doslovne), jeho začiatky na jatkách a to ako sa nepríjemný šerif stal šerifom (a prišiel o zuby), ako dedo prišiel o nohy a poteší že Leatherface nie je len tupý dement ale kalkulujúci stroj na zabíjanie, ale všetko to pôsobí ako by to hodili do stroja s nápisom Liebesman a ten vyhodil zručne natočený a niekedy až (zbytočne) drsný produkt ktorý ničím neprekvapí. Hlavnou postavou je tentokrát šerif Hoyt a tak sledujeme jeho deptajúce keci s následným mordom no a keď si nevie rady, zavolá mladého ktorý danú situácia s prehľadom vyrieši. Liebesmanovi proste chýba niečo čím by jeho nový produkt zaujal. ()

Xmilden

Na Liebesmana trošičku měním názor, k lepšímu. Tento nepřiznaný druhý díl stojí hodně na opět skvělém R. Lee Ermey, který opět trousí jednu perlu za druhou, aby nakonec dostal solidně naloženo. Klikovat bych s tím chlápkem určitě nechtěl. Krvavé to jinak je, napínavé ke konci taky. Jordana bohužel není Jessica Biel. Úchylný Texas zase jednou obživl. 50% ()

darkrobyk

„Je tak nádherný!"„Nic ošklivějšího jsem v životě neviděl." Původ fiktivní filmové postavy a její úchylné rodiny mě kupodivu bavil snad víc, než když jsem ho viděl kdysi v kině. Jelikož jde o počátek, je jisté, že rodina to zvládne, jejich oběti však ne. Jenže proč se divák dívá na texaský masakr? Protože chce vidět MASAKR. A práce s motorovkou je fajnová - zarovnání nohou, aby byly stejně dlouhé, projíždění ostřím skrze hrudi či vyzdvižení mladíka na pile jsou zkrátka rozkošné, i když na střeva ven v přímém záběru nedojde. A motorkář až pozdě pochopí, že lehat si na motorovou pilu nebyl nejlepší nápad. Špína, křik, krev, vyražené zuby a hák v těle. Odhlédnu od nepřekonaného původního snímku a hodnocení ponechávám. Nejroztomilejší byly dvě scénky - podříznutí krčku a úprk noční krajinou s rachotící pilou v zádech. Stažení kůže mě moc nenadchlo, anžto kamera byla pořád tak trochu mimo.... Na odreagování slušné. ()

Hrabka

Nečekal jsem příliš povedený horor, zvlášť když to je tak špatně hodnocený, ale mně to přišlo jako celkem dobré pokračování. Napětí bylo slušné, občas sice nějaká ta blbost, ale ještě se to dalo snést. Krve a násilí, které k TMMP patří nebylo vůbec málo, což je dobře. Závěr se mi teda vůbec nelíbil, protože už byl až moc vykonstruovaný a dost přepálený. Ale jinak to byl fajnový svižný hororůrek. A taky ještě musím ocenit herce z jedničky a určitou provázanost, na kterou se nezapomnělo. Za to palec nahoru! 55% ()

juta

Počátek ukazuje překvapivě začátek šíleného běsnění Thomase. Je fajne, že tu potkáváme i staré známé z předešlého filmu a je příjemné, že se tu dozvídáme i to, jak někteří přišli ke svým zraněním. Jen jedna vada na kráse tu přeci jen je a to, že je jasné jak to celé dopadne. ()

Titáni soupeří dál

19.11.2008

Nešťastný Pátek třináctého

Nešťastný Pátek třináctého

22.09.2007

A jaký jiný by měl být, že? Jenomže to velké P tam samozřejmě není náhodou. Dávno jsme tu neměli nic hororového, tak proč si nevpálit nějakou zlou zprávu? ;-) Fanoušci žánru jsou na zlé zvěsti zvyklí… (více)