Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

• USA The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (více)

Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných okolností, pohozené v popelnici najde a adoptuje pomatená rodina Hewittů. Pod vlivem jejich morbidní výchovy Thomas rozvíjí svou zálibu v motorových pilách a mučení. Naneštěstí pro čtyři teenagery, které zatkne falešný šerif a přivleče do sadistického domu hrůzy rodiny Hewittů. Právě tam budou muset všichni bojovat o život s Koženou tváří. (oficiální text distributora)

Kudly4

Musel jsem si připomenout krásnou Jordanu Brewster (Rychle a zběsile) v tomto Počátku a konečně taky hodit hodnocení. Texaský masakr motorovou pilou - prostě klasika, nic víc psát netřeba. 2003 s Jessicou Biel byl myslím o špetku lepší. ()

PetrPan

Nevidím prakticky žádný rozdíl mezi Nispelovým a Liebesmanovým filmem, Počátek je možná krapet nechutnější, žánrově film zapadá tam, kam patří, na nic jiného si ani nehraje, jednoduchý ( a ne zas tak okatě hloupý) slasher. ()

Joker Punx

Další skvělý díl Kožené tváře - Texaský masakr motorovou pilou: Počátek - Je to jediný díl který jsem viděl v kině, byl jsem na něm s tátou :) Tento díl je prequel předchozího remaku z roku 2003. Navazuje na události jak se z rodiny Hewittů stali kanibalové a je tady samotné narození zdeformovaného Thomase Hewitta ze kterého se stane Kožená tvář. Opět je tady herec Ronald Lee Ermey, tady bude zase ukázáno jak se z něho stane falešný šerif Hoyt. Ostatní herci co hrají stejné postavy z rodinky z předchozího dílu, jsou tu opět také. Thomase Hewitta (Leatherface) si zde opět zahrál Andrew Bryniarski, zas stejně dobrej jako v remaku. Hlavní hrdinka Chrissie kterou ztvárnila herečka Jordana Brewster je skvělá. Hudba je tady od stejného skladatele z předchozího dílu Steva Jablonskyho a je senzační. Co mě tady ale nejvíc překvapilo jsou gore efekty, zas takovej krvák jsem od toho filmu v kině nečekal, krvavější a brutálnější než předchozí díl. Režisér Jonathan Liebesman natočil solidní pokračování Texaského masakru. V kině to bylo skvělý :) ()

Claw

Tento film se dá posuzovat pouze v rámci explotation hororu, a ještě v rámci série "Texas chainsaw massacre", která se stala v podstatě již určitým žánrem. Miluji tuto hororovou sérii a první díl od Hoopera považuji za nejlepší horor všech dob. Miluji remake z roku 2003, který se překvapivě povedl a změnil konečně nazírání na horor a kontroverzní násilné a brutální scény se po snad 20 letech znova pustily na plátno. Zde, v počátku, vidíme to, na co Hooper neměl peníze a co si tvůrci před ním nemohli dovolit... Naprosto vše... a film jasně dostojí svého názvu obsahující pojem "MASSACRE". Brutální jízda, která mě naprosto dostala. Liebesman se s ničím nesere a dává celé sérii i trochu jiný rozměr. /85%/ ()

klerik

Ak sa dá tento film opísať jedným slovom, tak je to zbytočnosť. Úplne zbytočne sa to volá The Beginning, lebo z toho je jasné ako to skončí. Takisto sa film zbytočne snaží o navodenie atmosféry, pretože masakrovanie obetí nedosahuje ani "kvalitu" slabého mučenia v HOSTELi. Nie je to taká katastrofa ako The Next Generation, ale všetka tá zbytočnosť ťahá tento film ku dnu... ()

panjosef

No tak tady jsem se tedy hodně rozmýšlel, jestli nedat jenom dvě * . Zachraňuje to pouze jako vždy výborný R. Lee Ermey. Děj má nějaké kiksy, hlavně co do chování postav. Gore je vyvedený slušně, ale dohromady to zkrátka nějakým způsobem šlape docela nemotorně. ()

SeBig

Slabší než první díl postavy jakž takž stejné a o rodině Hewittu se toho moc nedovíme. Zlatý Vyvrženci pekla. ()

Chrustyn

Velice slabý a hlavně předvídatelný horor odehrávající se takřka celý na jednom místě (starý dům) se špatnými herci okořeněný pár krvavými scénkami. Film vůbec ničím nepřekvapí a herci jsou tak strohý, že vám bude později úplně jedno, že je někdo pitvá a řeže motorovou pilou. Očekával sem, že to bude o dost lepší než předešlý Texaský masakr motorovou pilou ale bylo to takřka na stejné úrovni. Oba filmy mají slušnou atmosféru ale jinak nic. V tomto je jen více krve. ()

LaciLC

Chcem povedať len toľko, že ak tvorcovia dali filmu podtitul Počiatok, mohli sa aspoň trochu viacej pohrabať v histórii, alebo ukázať niečo z Leatherfacovej mladosti, ale ak film pomenovali len podľa úvodu, keď sa narodil a nejaké ústrižky ukázali počas titulkov, tak nech sa páči. Od verzie z 2003 je táto podľa mňa ešte brutálnejšia, postavy blbšie(dievča dobehne na stred cesty okolo nikto a začne naplno kričať POMOc!!! Záver bol predsa zaujímavejší, ale to už mnoho nezachráni. Keby tvorcovia obohatili film aspoň o nejaký ten čierny humor, mohlo to dopadnúť lepšie.**a 1/2 ()

korbitch22

Zatím co Nispelova verze disponovala celkem slušným napětím,náznaky atmosféry a i přes status remaku jistou originalitou,tady je všechno špatně.Začátek vás celkem naladí,hlavně úvodní titulky a pár záběrů z ještě fungujíchích jatek,jenže pak jde všechno po hlavě proti motorovce.....vizuál vypadá jak z roku 2000 a mají to být hippie šedesátky,už jsem jenom čekal kdy Jordaně vypadne ipod nebo iphone.´Postavy nesympatické a ploché,s opět debilním chováním,když se na to koukám,toho retardovanýho ´´šerifa´´ bych vyřídil asi tak 30x než by se stačil vůbec uprdnout.Místo toho aby se děj snažil nějak vtáhnout do děsivého sklepa a myšlenek retardovaného Leatherfacee,tak visej dva buzící na kladce a půl hodiny je buzeruje starej dědek.Miminum pozitiv vidim v Jablonského hudbě,díky které se občas dalo mluvit o vteřinách atmosféry,v stále hbité a veselé motorové pile a konci,který byl sice předem jasně danný,ale fakt dobře natočený.Škoda že se to bere tak vážně a chybí totálně jakýkoliv náznask humoru a nadsázky,žádny kozičky,nic....slabé gore a klika,že pro tuhle ságu mám malou slabost a na 3D se těšim.40% ()

Arsenal83

Vraj podľa skutočnej udalosti. Tomu asi málokto uverí. Ale zase návod ako si dobre naostriť pílu... to celkom ujde. Je to hnus, ale zas to patrí  k hororu. Inak šerif bol herec na úrovni Kemku. Uslintaný brejloš bez adekvátnej mimiky. ()

Hellblazer

Tak na 3krát sa mi to konečne podarilo dopozerať, a pýtate sa prečo toľko problémov s dopozeraním? To, že sú tu mladí pekní ľudia, avšak nie herci, s tým nemám problém, pretože keď sa Jordana Brewster plazí, tak veľmi dobre vrtí riťkou a potom sa mi na to aj dobre pozerá alebo v tom, že postavy sa chovajú úplne blbo a celý dej je o ničom, to mi tiež nevadí, horšie je to s tým, že je to neskutočná nuda a navyše niekto nepochopil v čom spočívalo kúzlo pôvodného TCSM. Znechutenie, ktoré dokázal vyvolať za pomoci čistého, su rového a naturalistického násilia bez kvapky krvi, sa nedá len tak napodobniť a to, že to Jonathan Liebesman nahradil odpílenými nohami, skalpovaním a vnútornosťami, vždy v detailnom zábere a litrami krvi, je pochopiteľné, lenže Liebesman je tak neschopný, že aj tak žiadne znechutenie nevyvolá. Z Leatherface sa stal obyčajný vraždiaci stroj, ktorý pocit strachu nenavodí ani u malého decka. V konečnom dôsledku je dobré, že tento film vznikol, pretože pri ňom vynikne skutočné umenie akým je pôvodný TCSM. Bodycount: 10 ()

heyda

Směšné nejen proti skvělé jedničce, ale oproti všem běžným hororům. Ale pro milovníky litrů krve a uřezaných hlav je to určitě vhodné. Pro mě film tak na 10%! :-//// ()

Flego

Jediné, čo sa mi na tomto paškvile trochu páčilo, bola práca kamery a dobre natočené úvodné titulky. Všetko ostatné je len úchylný brutálny masaker. Vlastne mi ani nie je jasné, načo tento film vznikol... ()

anderson

Musím to porovnávať s HOSTELom, a v tom prípade je toto naozaj brilantný film. Síce bez logiky (ale opäť opakujem, kašľať na ňu), zato s vynikajúcimi scénami odôvodneného násilia a vtipnými hláškami R. LEE ERMEYho. Oveľa lepšia voľba krvavej zábavy ako NISPELov starší pokus. (30.7.2007) ()

SOLOM.

Nejčastěji je tomuto filmu vytýkáno, že se více nesoustředil na skutečný zrod Leatherface – je pravda, že to tvůrci odbyli asi tříminutovou pasáží s porodem a pak několika rychlými střihy z dospívání a více než prequel to připomínalo jen další klasické pokračování, potažmo že se to dost podobalo právě nedávnému remaku. Já s tímto tvrzením ovšem moc nesouhlasím. Scénář a vlastně celý film se točí především okolo kompletní rodinky Hewittů a ukáže nám jejich přechod z ujetých buranů na psychopatické kanibaly / zabijáky. Zvláště pak co se Leatherface a Charlieho týče. Zatímco ta hora svalů s hnusným ksichtem byl retard už od samého narození, jeho strýček si zvýšil své ego vraždou místního šerifa a s radostí následně převzal jeho identitu. Zbytek rodinky se následně už jen vezl a hlavně po zavření jatek neměli ani co do huby… Naše čtveřice teenagerů už tu byla jen klasicky do počtu, protože každému bylo hned jasné, jak jejich osudy dopadnou. Navíc bylo potřeba uspokojit choutky nadržených diváků, kteří očekávali další krvavý masakr. Ten skutečně proběhl, ale je pravdou že ač byl tento díl do jisté míry docela „brutální“, krvavý a špinavý, tak postrádal onu syrovost a psychologické peklo, kterou zdobil původní film. I zde se tvůrci snažili hrát na city a psychiku, ale mnohdy šlo jen o kratičké záblesky – které ani mě zrovna moc neuspokojili. Bylo ale zajímavé, jak Leatherface ke své „tváři“ přišel. Bohužel úplný závěr to celé pohnojil. To vážně někdo přehlédne dvoumetrové hovado s motorovkou na zadním sedadle, kde i můj pes by měl málo místa…Podobných blbostí a nelogičností tu bylo po více…50% ()

claudel

Nejnovější díl série vracející se hluboko do minulosti je také nejkrvavějším, nejdrsnějším a nejodpornějším dílem, přesto se mi líbil asi nejvíc. Rozjezd nebyl příliš dlouhý a velmi rychle nastartovala akce a napětí. Jordana Brewster v minisouboji s Jessicou Biel vítězí. ()

eraserhead666

Když má něco podtitul "Beginning", očekávám, že to přinese něco nového, dosud neviděného, ale hlavně, že to ještě víc rozvine, poodhalí, zasadí do širšího kontextu již viděné, tak, jako se to výborně podařilo např. v Nolanově Batmanovi, Moje sestra vlkodlak nebo Vymítači ďábla. U Texaského masakru to však nenajdete, on se o to totiž ani nijak nesnažil. Naprosto vůbec se to nedá považovat za prequel Hooperova TCM, když už, tak prequel Nispelova již tak tragického remaku. Jenže i zde je problém, TCM Beginning mi ze všeho nejvíce připadal jako remake remaku. Jako když jeden pytlík čaje použijete dvakrát -dostanete dvakrát to samé, podruhé horší. To proč a jak to všechno začalo je tady rozvinuto na pouhých asi dvou minutách, jinak to je prostě jen trošičku jiná verze (horší) právě Nispelova remaku.. Má to stejně šedivě-hnědý nádech, ani ta krev zpočátku není nějak extra rudá. Kdybych si to pustil tak od 20-té minuty, asi bych si myslel, že koukám na již zmíněný remake. Je to prostě jen další nudná, tuctová a zbytečná snaha přiživit se na profláklém názvu. Zcela určitě nejhorší díl série (to i ta dvojka alespoň pobavila ulítlým Dennisem Hooperem). Navíc, prequely (a ty hororové zvláště) mají často jeden velký problém (samozřejmě čest výjimkám) - chtějí-li si udržet alespoň nějakou logiku a posloupnost s tím, co již bylo vysloveno/natočeno/viděno, je vám při jejich sledování hned od začátku jasné, jak to skončí (neboť co následovalo, jste již viděli/y) a že to hlavní hrdinové a hrdinky prostě nepřežijí. Čímž to přichází o docela důležitý pocit naděje. V opačném případě to celý příběh staví na hlavu a popírá jeho logiku (jako se to stalo např. u Vacancy 2). A tento film je toho zářným příkladem. Prostě je od začátku jasné, že to nikdo z obětí nepřežije. Věděl jsem, jak to skončí, proto mě celý průběh ani závěr nijak nepřekvapil.Trochu jsem čekal, že při vědomí tohoto faktu se budou tvůrci snažit překvapit a zaujmout alespoň něčím jiným, nějakým dobrým nápadem či vychytaným mordem, ale chyba lávky. Kde nic není, ani smrt nebere. Být na facebooku, asi bych založil skupinu požadující, aby Michael Bay dal od hororů ruce pryč a dál nekurvil legendární hororové série. Mám sto chutí tomu dát odpad. 0,5* ()

kajda.l

Opravdu drsná jatka. Nechutné..Hororová atmosféra tu tam (lekl jsem se,asi jednou) a jinak nuda. Ale Jordana Brewster je kočka. ()

ARI50

Jsem rád že tahle motorová pila dostala tenhle název a ukol dovést nás na začátek protože se mi to velmi líbilo. Bez pochyby opět brutální napínavé a užasne krve prolití kde strach je velký. ()

Titáni soupeří dál

19.11.2008

Nešťastný Pátek třináctého

Nešťastný Pátek třináctého

22.09.2007

A jaký jiný by měl být, že? Jenomže to velké P tam samozřejmě není náhodou. Dávno jsme tu neměli nic hororového, tak proč si nevpálit nějakou zlou zprávu? ;-) Fanoušci žánru jsou na zlé zvěsti zvyklí… (více)