Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

• USA The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (více)

Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných okolností, pohozené v popelnici najde a adoptuje pomatená rodina Hewittů. Pod vlivem jejich morbidní výchovy Thomas rozvíjí svou zálibu v motorových pilách a mučení. Naneštěstí pro čtyři teenagery, které zatkne falešný šerif a přivleče do sadistického domu hrůzy rodiny Hewittů. Právě tam budou muset všichni bojovat o život s Koženou tváří. (oficiální text distributora)

lioncel

Částečný souhlas s : _ castor _ (i já mám velký obdiv k bokovkám) .. většina komentářů se tu k mému překvapení ani moc nezabývá faktem, že jde o naprosto hrůzný skutečný kriminální případ. Tohle si přece z prstu žádný scénárista nevycucal. Takže řeči o tom - horor - bát se/nebát - jsou podle mě úplně mimo mísu. Většina z nás by se okamžitě totálně posr*** a sesypala, dostat se do podobné situace .. vždyť, kdo by mohl něco zlého dopředu čekat, když vás stopne šerif - policajt v Americe přeci jen má u mnohých spoluobčanů autoritu. ()

kagemush

Tož si soudruzi kapitalisti producenti řekli,že nějaká kačka z remaku byla ,ale pokračovat? A kam jako? Co takhle lidstvu prozradit něco z Leatherfaceovic genealogie.Kde začnem? Na jatkách přece,kde jinde.A zavoláme pana Milovníka , uzdu popustíme ještě vo trochu víc.Krve ,řevu,střev není nikdy dost a lidi už sou zvyklý. A tak se Milovník snažil a já si eště nezvyk. ()

Chen

Málo atmosférická, zbytečně nechutné. Sympatické obsazení je cupováno na kusy a člověk ví nebo spíše tuší, že nikdo z nich to pravděpodobně nepřežije a jen očekává, jakou sečnou nebo bodnou zbraň si na ně některé člen zvrácené kanibalistické rodinky připraví. Obrazově i hudebně je film zvládnutý dobře, ale brutality je tu zbytečně moc. Je mi jasné, že 15-ti letí budou vřískat údivem, při jedné z mnoha kravých scén, ale mě už to tak neoslňuje. ()

Martin741

Natlakovana hororova hruza, se vsim, co k tomu patri. Atmosfera vyborna, scenar sice miestami krival, ale o to brutalnejsie su jatky. A jatka su tu fakt extra krvave a brutalne. Kvalitny horor, ktory sice ani zdaleka nema na Alien 1979 alebo Night of the Living Dead 1968, ale pre hororoveho fanusika kvalitne filmove zradlo. 69 % ()

rakovnik

Jednohubková brutalitka, na kterou se při opakování příložitostně podívám, nicméně ve své filmotéce nemám a o vlastní vůli se nepustím. Vyzdvihnu pouze postavu "šerifa" a sympatické oběti sadistické rodinky. ()

Jino

TCM Beginning svojí brutalitou předčí verzi z roku 2003. Teď je jen otázka jestli je to dobře. Já říkám že ano - důvod je jediný, scénář a příběh jsou pořád stejné, jen jsou tam nějaké větší či menší změny. A pro tenhle nedostačující fakt nezbývá nic jiného než jen přikrmovat v brutalitě. Škoda že tvůrci nedokáží vymyslet nic nového a pořád vaří ze stejné kaše. Je jasné, že Leatherface nemá proti sobě rovnoceného soupeře, a proto bych po vzoru Freddy vs. Jason natočil Ash vs. Leatherface - to by stálo za vidění :) Jinak se mi na TCM Beginning líbilo hlavně to, že někteří herci zůstali z minulého dílu a taky ta krajina byla pěkná. Od takovýchto filmů je lepší moc nečekat a nebudete zklamáni. ()

marcek

Vím, že hlavní pointou hororu je navodit v člověku pocit strachu, ale já mám radši horory u kterých se bojim míň než u ostatních. Chainsaw 2 přinesla přesně to co jsem teď psal. Méně temných scének, ale dobrý příběh. Jednička mě tak moc nebrala ()

WoWoW

Klasický horor kde je parta teenagerů, všude kolem divní lidé a šílené monstrum. Akorát se nemůžu zbavit dojmu že Thomas Hewitt je v tomhle filmu ukazován vlastně, tak trochu jako oběť. A daleko šílenější než Kožená tvář je jeho strýc (falešný policista). ()

O´Neill

Jedním slovem MASAKR! Tvůrci se opravdu trochu nechali unést, a neví kde skončit. Film vcelku dobře utíká, děj je napjatý. A herecké výkony jsou taky docela dobré. Nicméně, tento druh filmu si nezaslouží více než tři hvězdičky. ()

Mefistofelle

Tommy Hewitt to neměl od narození lehké. Porozen na jatkách, odložen do popelnice, nalezen a adoptován rodinou, která se rozhodně nedá označit za svatou, škaredý, po intelektové stránce zpomalený a navíc mu zavřeli jeho oblíbená jatka, kde tak rád pracoval:). V sequelu se dozvíte vše, co potřebujete vědět o tom, proč vzal Tommy motorovku a začal na povel "šerifa" masakrovat teenagery. Prostředí je prakticky stejné jako v prvním díle a některé brutalitky jsou celkem vychytané. První díl byl lepší skutečně jenom o chlup a proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami. ()

4daPeace

Verdikt: Vubec to neni spatny film, nese se v podobnem avsak drsnejsim a krvavejsim duchu remakeu, pokud nemate na vsechno zaludek, parkrat radeji zavrete oci, ale dobre udelana zvukova stranka vas nenecha na pochybach, co se zrovna deje. A dozvedet se, jak to vlastne zaclo a co vede lidi k necemu takovemu, neni vubec na skodu. ()

dubinak

Vůbec ne tak dobré, jako předchozí remake. Leatherface patří k mým úplně nejoblíbenějším sériovým vrahům, ale tomuto snímku se nepovedlo mě ničím překvapit. Postavy mi za celou dobu nepřirostly ani trochu k srdci, celá atmosféra působí silně televizně a bůhvíjak originální vraždy se taktéž nekonaly. V podstatě Liebesman akorát vaří z vody. Prostě obyčejná vyvražďovačka. ()

Fallen_One

Už to není tak dobrý film jako jeho o tři roky starší kolega, ale pořád to má stejnou atmosféru, dobrou kameru a občas fajn nápady. ()

destroy83

Celkem vydařený počátek krvavého řádění Thomase Hewitta alias Leatherface. Snímek převážně doplňuje Nispelův remake z roku 2003, takže se divák zkratkovitě dozvídá o narození a dospívání znetvořeného Thomase a poté je opět šílené rodince předhozena skupinka náhodně projíždějících přátel, která je postupně likvidována maniakem s motorovou pilou. Koženou tvář zde trošku zastiňuje samozvaný šerif v podání R. Lee Ermeyho, který má ve filmu nejvíce prostoru, ale dokáže ho plně využít svým sadistickým projevem a drsnými hláškami. Znalí Nispelova remaku se dozvídají, proč strýc hewitt nemá nohy, jak přišel samozvaný šerif Hewitt k šerifské hvězdě, či za jakých okolností začala šílená rodinka praktikovat kanibalismus. Thomasův osud společně s vyvražďovačkou čtyř přátel drží filmově pěkně pohromadě a výsledně působí jako slušná, nenáročná a krvavá zábava se spoustou masakrózních scén, které zajisté potěší fanouška žánru či série TCM. Mě se líbilo na čtyři hvězdy. ()

Titáni soupeří dál

19.11.2008

Nešťastný Pátek třináctého

Nešťastný Pátek třináctého

22.09.2007

A jaký jiný by měl být, že? Jenomže to velké P tam samozřejmě není náhodou. Dávno jsme tu neměli nic hororového, tak proč si nevpálit nějakou zlou zprávu? ;-) Fanoušci žánru jsou na zlé zvěsti zvyklí… (více)