Černé Vánoce

Black Christmas

Čierne Vianoce

Black Christmas

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2006, 84 min (Director's cut: 94 min)

Priznám sa, že prababičku všetkých slasherov som zatiaľ nevidel, ale remake bol celkom fajn. Len ma trochu sklamamla jedna vec - ženských je v dome plno, ale nejaká samoúčelná lesbická scéna, prípadne "náhodne" odhalená bradavka, nikde :) Michelle Trachtenberg nám od čias Buffy dosť zmohutnela v oblasti hrudníka, bohužiaľ otravná je stále rovnako...(6.4.2007)

Na podobný námet ako bol originál z roku 1974 bol napísaný odlišný scenár, ktorý má oproti pôvodnému snímku nemálo zmien a tak sa javí skôr ako pokračovanie než remake. A tým, ktorým verzia spred takmer 40 rokov nechutila z dôvodu toho, že sa zameriavala viac na príbeh a postavy ako na kolotoč nechutností, je predstavený klasický, krvavý ( a celkovo vynikajúci ) slasher.(18.6.2011)

• petero

Nové Black Christmas podobne ako nové The Hills Have Eyes II sú rovnako blbé a vôbec to neskrývajú, dokonca sa tým hrdia. Baby sú tupé, jednoducho nie je možné nefandiť vrahovi. Vo filme sa nonstop fuckuje. Neprístupnosť je zrejme vysoká a tým pádom zamrzia nevyužité scénky vrážd ktoré sa odohrajú mimo obraz a my len vidíme špliechať potoky krvi (zrejme hodenej vedrom o stenu, sklo alebo rovno na dlážku). Vrah resp. režisér má zrejme úchylku na oči, vypichovanie, pojedanie, ozdobovanie vianočného stromčeka atď. Splodenie vrahovej sestry – dcéry je tiež ... na pobavenie. Akože vraždí sa dosť, dá sa na tom aj pobaviť ak neočakávate serióznosť a dosť ma to navnadilo na originál.(9.7.2007)

• ScarPoul

Neskutočne hlúpy film, ktorý je akoby výsmechom všetkým Slesherom s podobnou tématikou. Nemôžem sa pochváliť tým že som videl originál zo 70 rokov ale toto je naozaj dosť. Jediné čo si v tomto filme zaslúži aké také uznanie je kamera, ktorá naozaj má pár svetlejšých momentov, hlavne vo Flashbackových pasážach ale inak je to odporne strašne. Nedá sa ani povedať či je to nechutné aj keď som bol znechutený pretože je tu kopec vrážd a každá by mohla byť pekne natiahnutá keďže sa jedná o baby a hlavne také hlúpe. Čakal som nahánačky a stiesnenú atmosféru lenže každú z hrdiniek zabijú do desiatich sekúnd a všetko je strašne tmavé čiže na hovno. Dokonalá ukážka stupidity hlavných hrdinov a neschopnosť nič spraviť aj keď sa to dá normálne my chýba Mike Myers alebo Jason ktorý vedeli aspoň rozpumpovať krv v žilách. Toto je ako keby výsmech ich umeniu a snaženie sa o pochopenie vraha okej to beriem ale nech je to dokončené nie iba načrtnuté a aj tak je to zbytočné a smiešne. Glen morgan natočil film o ktorom som si myslel že ho úplne zabil scenár keď v tom v titulkoch čítam že pán Morgan napísal aj scenár, bravo Glen si fakt umelec.(15.6.2008)

• Goldbeater

Snesitelný remake, který se nesnaží jen dojit nápady originálu, ale chce dát aspoň trochu zajímavou backstory záporné postavě a vytváří tak docela bizarní vánoční legendu. Kámen úrazu však je, že o kladné postavy se scénář pak už vůbec nezajímá, tím pádem tu máme jen frontu totálně zaměnitelných postav připravených na porážku, na nichž vám nebude ani trochu záležet. Určitou vynalézavost v provedení mordů tomuto filmu ale upřít nelze.(15.4.2020)

• - Mary Elizabeth Winstead po první schůzce s režisérem Morganem váhala, zda roli přijmout, jelikož právě dokončila natáčení filmu Nezvratný osud 3. Nakonec ale roli Heather přijala i díky faktu, že je fanynkou verze z roku 1974. (Stocki)

• - Andrea Martin, která ztvárnila postavu Barbary, se jako jediná zůčastnila i natáčení původní verze Black Christmas (1974), kde si zahrála roli Phyllis. (Stocki)

• - Crystal Lowe zde ztvárnila svoji první hlavní roli. (Stocki)