Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Skupinka kamarádek společně slaví Vánoce. Bohužel v domě, kde před patnácti lety došlo k tragédii. Legenda vypráví, že malého Billyho zneužívala vlastní matka. Zamykala ho ve tmě na půdě a dolů směl jen o Vánocích. Když zjistil, že Santa Claus není, brutálně zabil svého otčíma, sestru i nenáviděnou matku. Znuděná děvčata vytrhne z vánoční pohody nejprve několik obscénních telefonátů. Později začne jedna po druhé mizet. Mrazivý sváteční večer a nezvaný host, který si přišel splnit své nejtemnější sny... (Intersonic)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (211)

cariada 

všechny recenze uživatele

No takový běžný horor. Ale scéna kdy kluk povraždí rodinu a z matky si vykrajuje vánoční cukroví a pak to krásně pojídá neměla chybu. A nebo když ho máme ve 12 letech ojede a má sním pak dceru. Billy se po letech vrací domů ,ale tam bydlí skupina studentek a tak jednu po druhé vraždí a vydloubává jim hlavy jenže někdo mu ještě asi pomáhá.... ()

Zayl 

všechny recenze uživatele

Příšerný remake. Hned z úvodu jsem dostal tvrdé K.O. od opravdu velkých děr v logice. S přimhouřením očí by se to dalo ještě pominout, jenže film pokulhává i v jiných oblastech. A to sice v nápaditosti úmrtí vedlejších postav, v atmosféře nebo snad celkové stylizaci. Na stupnici strachu je to jednoznačný propadák a když už se má semlít nějaká ta vražda, která by trochu napomohla už takovému nezdaru, tak kamera zbaběle uhne na stěnu. Není zde skoro nic, co by stálo za zmínku, až na hororové využití vánoční hudby. Jedno dlouhé zoufalství... Black Christmas je hodně špatným remake, který vysloveně uráží originál. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Je dobře, že si tenhle horor, který je remakem hororu z roku 1974, od počátku přiznává, že je lehce vypatlaný, stejně jako jeho ústřední dvojka vraždících maniaků. Přiznaná stupidita je totiž jeho velkou devízou a bez ní by nebyl tak zábavný. Je vidět, že režisér Glen Morgan hororovému žánru hoví, protože s podprůměrným scénářem doslova dělá divy. Jeho vražedné monstrum Billy i jeho šílená dceruška, kterou zplodil se svou matkou, sice do charismatu takového Jasona Vorheese nebo Mike Myerse mají daleko, ale co se týče vraždění, s ničím si s nimi nezadají. A právě to vraždění je vůbec tím nejlepším, co tenhle horor nabízí. I nějaké to napětí se najde, protože zlověstně se tu tváří i ozdoby na vánočním stromku a rovněž tradiční vánoční hudební motivy jsou zde předělané do zlých tonů. Herecké obsazení disponuje mladými nadějnými herečkami, které jsou tu stejně, jen aby vzápětí zhebly nějakou krutou smrtí. A konec filmu je silně odbytý, finále mně přišlo nepřehledné a ani nijak moc zábavné. Nemám rád slabé závěry u hororů a toto se odpustit nedalo, ale jinak to vůbec nenudilo. ()

Eldrick 

všechny recenze uživatele

Zábavný remake, který vysvětluje bohužel až příliš a vytratil se tak strach z neznáma jako u originálu. Tvůrci první předělávky odstranili záhadný zabijácký prvek a nahradili jej směšným over the top příběhem o původu „Billyho“ zahrnující například pečení sušenek z masa jeho matky. Je tu spousta vtipnýho gore a hot chicks, ale to je asi tak všechno, co film může nabídnout a právem upadl do zapomnění. To horší však terpve mělo přijít s nejnovějším remakem. ()

2-Xtreme 

všechny recenze uživatele

Nech je to aj remake... ja som sa bavil a ked može niekto dat Hostelu 5 či 4* tak ja možem dat tomuto 4*. Nech vyjde DVD :) EDIT: Tento rok som si to pozrel tiež a už mi to na 4* neprišlo, ale možno som nemal ten správny den :) Celá recenzia: TU ()

Galerie (41)

Zajímavosti (15)

  • Film měl původně jiný konec, ale po testovací projekci bylo rozhodnuto, že se musí přetočit. (Dlee)
  • Mary Elizabeth Winstead po první schůzce s režisérem Morganem váhala, zda roli přijmout, jelikož právě dokončila natáčení filmu Nezvratný osud 3. Nakonec ale roli Heather přijala i díky faktu, že je fanynkou verze z roku 1974. (Stocki)
  • Původní název byl Bloody Christmas. (JasonIX)

Související novinky

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)

Reklama

Reklama