Černé Vánoce

Black Christmas

Čierne Vianoce

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2006, 84 min (Director's cut: 94 min)

• duklak2

Díval jsem se na tento film přesně 24. 12. a čekal, co mě čeká:-) Nic, nic a nic. Nuda, šeď a bída. Až vám toto DVD nabídne bába v trafice, tak ho odmítněte. Vyšel i originál. Nemám odvahu si ho pustit. Ale asi budu muset, nebo mě ty neviděné DVD brzy zasypou:-) Zpět k filmu. Vidíme žalostný scénář. Nudný děj. Hudba nikterak líbivá. Herci přehrávají. To by stačilo. Jedna hvězda, výše nejdu.(20.6.2010)

• Sartorius

Nesmrtelný záporák a hromada hezkých slečen. Klasická vyvražďovačka, kde lehce odhadnete, kdo na konci přežije. Původní film jsem neviděl, což tomuhle remaku pravděpodobně přidalo jednu hvězdičku. Stále se opakující vzorec vražd začne nudit už při druhé oběti. "Vřískající královna" M.E.Winstead a M.Trachtenberg alespoň zajišťují, že je na co se dívat. Vlastně představovaly jediný důvod, proč jsem to dokoukal...(29.12.2010)

Průměrná vybíječka s pěknými herečkami. Samotný vybíječ však za moc nestojí. Některé scény jsou trošku mordibní, ale v dnešní době už nic neobvyklého. Ultimátní scéna pro mě byla s rampouchem. Od teď budu mít v zimě deprese když pudu kolem zamrzlého baráku. Rampouchy jsou krutě nebezpečné, pozor na ně! :D 55%(19.2.2014)

V rámci merítok žánru (subžánru) solídna záležitosť, ktorá je svižná a nenudí. Prisahal by som, že to malo aj náznaky atmosféry, no veškeré pokusy o jej navodenie sa príliš rýchlo stratia pod mnohými výraznými "kiksami" zo strany scenáristov a prebytkom "flashbackov", po väčšinou úplne zbytočných a nezmyselných. Film si po celú stopáž ponecháva štýl a na pohľad je zaujímavý, stupídne chovajúce sa dievčatá sú sexy (ako sa na slasher patrí), vrahove telefonáty sú pomerne desivé, vraždy sú brutálne, šťavnaté (občas mierne prehnané) a povedal by som, že dobre funguje aj atmosféra Vianoc. Ono to je viac-menej fajn, nebyť spomínaných scenáristických dier, nezaujímavých "flashbackov" a záveru, ktorý sa mi akosi nechce komentovať (WTF?!), bol by to remake, ktorý originálu väčšiu hanbu nerobí (originál má naviac v podstate len v oblasti atmosféry). Keby sa aspoň tie "holky" ukázali nahé, prihodil by som aj tú štvrtú hviezdičku, takto ostávam pri pekných troch, s tým, že skutočne existuje mnoho nudnejších a fádnejších remakov horrorových klasík. Zámerne som nepoužil slovo "stupídnejších", pretože tento taktiež mnoho rozumu nepobral... "Ovšem", od slasheru toho veľa nečakám a tento sa mi napriek všetkému páčil...(19.2.2008)

• PetrPan2

Standartní vyvražďovačka prsatých krasavic, které je chvílema těžké rozeznat jednu od druhé. Až na Crystal Lowe (ne že by její herectví stálo nad ostatnímy, ale je to jediná blondýna). Žádné pomalé a pečlivé budování atmosféry, první vražda se odehraje hned na začátku filmu a pak to zhusta pokračuje ve stejném tempu (holek je totiž hodně a je třeba je rychle vybít, aby se to stihlo do 90 minut) Smůlu má jinak docela zajímavý hlavní záporák, který po tom co konečně po několika dlouhých letech uteče z vězení je zabyt hned jak se připlazý domu. Hlavní porci masa a krve musí za něj tedy obstarat pidlooká sestřička.(2.4.2007)

• - Mary Elizabeth Winstead po první schůzce s režisérem Morganem váhala, zda roli přijmout, jelikož právě dokončila natáčení filmu Nezvratný osud 3. Nakonec ale roli Heather přijala i díky faktu, že je fanynkou verze z roku 1974. (Stocki)

• - Andrea Martin, která ztvárnila postavu Barbary, se jako jediná zůčastnila i natáčení původní verze Black Christmas (1974), kde si zahrála roli Phyllis. (Stocki)

• - Ke snímky byly natočeny 3 alternativní konce, které ale nebyly nikdy vydány. (Dlee)