O Šípkové Růžence (TV film)

Pohádka

Česko, 2006, 57 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (55)

• Jan.S.Harold

Já teda nevím, proč je pod tím Žáček podepsanej. Tyhle verše zněj, jako by je psala manželka režiséra pro mimibazar. Život je smutek i veselí (někdy je člověk v pr***i?). ... Já jsem královský zahradník! A já královský nápadník! ... Zahradník neustále uražen odchází "pryč" - pestrost metafor a rýmů je skutečně nebývalá. Princezna hraje jak po lobotomii (což nic proti, to odpovídá hloubi veršů, které by v mnoha místech co do kvality předčily i virální vánoční esemesky). A pak ty zvláštní efekty... hrad "obrostlý" suchým lipovým větvovím... Dokaž, že jsi pravý muž, a vosekej ho (sponzoroval Mountfield?). Vše šťastně koční v kapli vyzdobené ukrajinskými národními barvami.(8.5.2013)

• AngelAngie

Vysílala ČT1 ..(9.11.2008)

• flanker.27

To se takhle jednou maminka chtěla dívat na pohádku, pustila ji a po chvíli svým nezaměnitelným stylem pronesla: "Doprdele, vono je to veršovaný." Výstižnější komentář bych v životě nenapsal :) P. S. Jediným kladem byla Marika Šoposká.(5.7.2016)

• kulyk

Zahradník vypadá jak Hudler. Což ničemu nepomáhá. A Jezdící Ječinka má příšerný vkus na chlapy! He he.... A nyní spolu s W+H - ,,To je ve verších, celý ve verších." ,, Celý? Aha. Tak to JE tragédie" ...... A nad Růženu bych se taky radši moc nenaklápěl. Hezký to není, hrát to neumí, kouká to jako uskřípnuté sele.(8.5.2013)

Chtěla jsem to sem hodit ve verších, ale nebudu zbytečně machrovat. Veršovaná Růženka s krásnou Růženkou, poměrně pohledným zahradníkem, zatraceně sexy králem (incest bych chápala, ale pak už by to nebyla pohádka) a královnou která nepohoršuje (jsem se hodně snažila říct o ní něco pozitivního). Verše někdy malinko tahají za uši, ale pohádka je roztomilá, inovovaná větší aktivitou postav, které se obvykle jen mihnou a vyjedí královskému páru spižírnu (sudičky se prostě normálně vyskytují jen na oslavách, vyžíračky obecné) a tak člověk odpustí i ty triky, které se v pohádkách Zdeňka Zelenky poněkud notoricky opakují.(27.7.2012)

• Darth Sidious

Trapárna...(27.7.2012)

• HoneyBunny

Zelenko, Zelenko, kam až chceš klesnout? Nesmrtelnou tetu považuju za jednu z nejlepších pohádek devadesátých let. Ale tohle je hnus. Bezradní herci (nejhorší je trojka vyšeptalých sudiček), ultrašpatné triky, chatrný scénář. A korunu tomu dává fakt, že pohádka je veršovaná. Ale jak! Královna: "Pozor, dcero, schod!" Princezna: "Co se to tu děje?" Král: "Jde ti o život! To už je moc. Zlatej Pepíček Zíma a princezna Lada.(26.12.2006)

Zatím nejnovější adaptace notoricky známé pohádky o Šípkové Růžence, tentokrát ve verších Jiřího Žáčka.(30.12.2006)

Náhodou. Mne sa táto rozprávka páčila. Celkom nápadito boli dialógy zostavené do veršov. Okrem toho ten král bol skvelý. Herci hrali celkom dobre. Páčilo sa mi tam napríklad to, že neboli zvyčajné trápne čarodejné triky. Veľmi milé a pozerateľné. Videla som už aj sto krát horšie rozprávočky, pre túto:55%(9.11.2008)

• kingik

Tohle zpracování málokomu lahodí, televizní rozměr se ke spící princezně nehodí. Užil jsem veršovánek, neboť tahle verze je veršovaná a nijak líbivá. Zdeněk Zelenka si usmyslel, že námět je natolik známý, že by bylo vhodné jej obohatit o nějaký novátorský prvek. Proč ne, když to bude realizačně zajímavé a ne unylé. To se nestalo. Dlouho se čeká, než se ta piča píchne a usne, a když už se tedy skoro po hodině hodí do "šwarzenberga", tak její záchrana proběhne hrozně rychle. Zachráncem je jakýsi zahradník Janek, který chce v jebatelné princezně smočit, ale ta je k němu poměrně nevlídná a působí namyšleně. Milý Janek je slušný kokot a naletí intrikánskému Matyášovi, který už nakoupil erotické pomůcky v královském sexshopu a od vrchního rádce Uzla přes sexualitu vyfasoval pár cenných rad, jak princeznu zkušeně zbavit řitního panenství. Většina sexuálních scén byla nakonec vystřižena a zůstalo jen u klasického polibku. Neprošel ani zamýšlený novátorský experiment spojený s probouzením princezny, kdy fádní polibek mělo nahradit péro kvedlající na mandlích "Kdepak ty ptáčku hnízdo máš". I tak si Zelenka to své novátorství užil. Na scénu poslal tři hodné víly v nejlepších milf letech - Adamovskou, Freimanovou a Postlerovou a zástupkyní podstatně mladšího ročníku byla Hana Vagnerová, která ztvárnila jejich mstivou schovanku. To by ještě celkem bylo akceptovatelné, kdyby Zelenka šetřil s mírou stupidity a scenárista Jiří Žáček měl vkus. Do toho jim ten paskvil posvětil dramaturg Jiří Chalupa, který v dřívějších dobách uměl zpracovat televizní tvorbu kvalitně a náležitě odstranil nežádoucí elementy z předkládané substance, ale jeho nynější forma je už jen pouhým stínem té jeho dřívější. Janek, to je solidní přehmat castingu. Nepříliš známý Daniel Volný bude nejspíše divačkám volný. Marika Šoposká je obstojná a sexualitou obdařená Růženka. Herečka svoji sexuálnost zanedlouho uplatní i v dabingu, když byla vybrána k nadabování 50 odstínů šedi. Přísné měřítko snese i Vagnerová, která je živočišná jak prase. A už nedávejte toho domýšlivého, protivného mamrda Davida Švehlíka na role šlechticů a králů. Dokáže zkazit celý film svojí negativní aurou. Zámecké interiéry a exteriéry na televizní pohádku ok. Triky k.o., ale nikdo jistě nečekal triky jak od ILM, že ne?! I když triky byly tentokrát žalostnější, než bývá zvykem. ČT dál úspěšně tahá z lidí koncesionářské poplatky, aby pak za ně okrádaným divákům předkládalo hnusné a málo chutné oplatky, jako jsou tyhle. Nedívat se a ušetříte si čas i nervy. Místo toho se prospěte, jako to udělala Růženka a pak se s ní vyspěte, jako to udělal Zelenka. Rozhodně se však nepokoušejte o vznik další, fádně televizní, stupidní a veršované verze notoricky známé pohádky. 20%(6.4.2015)

• raroh

O kvalitě provedení hovoří už to, že autorem scénáře je rádobybásník Jiří Žáček.(6.7.2010)

• Crocuta

"To je osud, kdo by se mu vzpouzel" "Láska je nejmocnější ze všech kouzel!" Ty vole, to jsou rýmy!(9.11.2008)

Verše Jiřího Žáčka mají spád. Ve druhé polovině dokonce scénář překvapí novým motivem "výběru ženicha". Růženka v podání Mariky Šoposké je půvabná, vhodně zvolené jsou i sudičky.(25.12.2010)

• helianto

Já si tak strašně přála, aby se mi to líbilo. Mám pohádku o Šípkové Růžence ráda, tak jsem to moc chtěla. Ale to nešlo, ať jsem dělala, co jsem chtěla, to nešlo. To bylo hloupé, tak strašně hloupé. Kdyby to aspoň nebylo ve verších … Ale Jiří Žáček snad nenapsal hloupější verše než tyhle. Ta jedna hvězda je za krásné exteriéry zámku Žleby, což je můj zamilovaný zámek. A ze soucitu s účinkujícími. Jinak jsem byla zoufalá z toho, jak to bylo špatné :o((6.4.2015)

• MáŠa

Takový průměr. Šlo to, ale člověk nesmí moc přemýšlet na tím, proč se některé postavy zrovna chovají tak nesmyslně a tak(1.1.2014)

• rikitiki

Rýmy uhozené a celkově trapné. Kmotřičky víly k zešílení dotěrné. Král v podání Davida Švehlíka nosí na hlavě místo paruky chcíplou zrzavou kočku. Tahle pohádka se nedá usledovat bez pocitu studu.(19.4.2017)

• honajz

S výjimkou Davida Švehlíka a občas Postlerové sledovat samá herecká dřeva, kde asi nejvíc přehrává Krobotová. Ta jen dokazuje, že kromě expresivního a přehnaného herectví Dejvického divadla neumí normální roli zahrát. Dialogy ve formě básní občas skřípají až velmi. A celkový scénář je chabý, až hanba. Co v Jak se budí princezny odbudou během pěti minut úvodních titulků, o tom se tady povídá půl hodiny (výběr královny, uražená víla). Šoposká mi přijde na princeznu poněkud vyžilá, ani ostatní ženské herečky to krásou nebo charismatem moc nezachraňují (např. mi přijde, že zlou vílu měla hrát Krobotová a královnu Vagnerová, ale ani tak žádné terno). Triky na úrovni deset let starého filmu. Na závěr trest víly a podvodníka na úrovni škodolibé pomsty osmáků na základce. Kostýmy se neměnily v žádné scéně, asi byl fundus zrovna vyrabovaný. Vážně mizérie.(6.4.2015)

Tak jste mě zase oklamali, verše vtipné a ty staré čarodějnice mě rozesmály a to je důležité :-) PS A ty svoje sáhodlouhé kecy si nechte pro sebe . Kecalů tu máme moc :-)(6.4.2015)

• Jirka_Šč

"Ty vole, to jsou rýmy!" (Crocuta) ■ Slabší průměr a rýmování (které jsme dokázali předvídat) ho dělá ještě horší. Špatný scénář, nic moc režisér, nevýrazní herci (nebo neumí hrát). A ještě se natahuje konec.(6.4.2015)

• Tommassi3

"Ach Bože !! Izabela !! Ze samé zášti zešílela.."(28.9.2014)

Veršované texty mě překvapily. Trošku mě tahaly za uši, ale pak jsem je nechala volně plynout a věnovala se jenom příběhu. Líbily se mi i triky, které mi připomínaly Nesmrtelnou tetu.(6.7.2010)

<< předchozí 1 2 3