Lovci pokladů: Kniha tajemství

• USA National Treasure: Book of Secrets (více)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

Miro_CZ

Ale jo, jako taková pohádka, u které moc nepřemýšlíte to ujde. Film i přes svojí stopáž rychle utíká, takže ani vlastně nemáte moc čas přemýšlet nad tím vším, co se tam děje. ()

Shitonit

Pozor pozor, v tomto filmu nacházíme úkaz téměř nevídaný. Z hlavního záporáka se nakonec stává pseudoklaďas, jenž za spásu duší nepřátel, dobrovolně život pokládá..Na rozdíl od předchozího Lovení pokladů se jedná o slabší dílo, dějově přímější, však všehovšudy takový to pravý ořechový postrádající. ()

Niflheim

80 %. O poznání slabší než jednička, nicméně Harris je velmi charismatický protivník a Beana přejel na plné čáře. Cage se zde trochu víc urval z řetězu, ale řekl bych, že v těch správných chvílích. Dříve jsem dlouho rozdýchával změnu dabingu u Krugerové, postupně si člověk tak nějak zvykl. Stejně jako u jedničky film pro mě představoval první setkání s částí americké (místy alternativní) historie, kterou mám jako anglofil velmi rád. Společně s prvním dílem nostalgická „guilty pleasure“ záležitost. ()

epoh

Příběh lepší než v jedničce, ale bohužel z toho čiší konstrukce, takže ve výsledku je to horší než jednička. ()

koudi

U jednicky jsem se alespon nenudil. Opravdu jsem ve filmu nenasel neco navic co by v jednicce nebylo a co bylo novy, tak bylo trapny. Trochu lituju Harrise, ze se do tohoto projektu zamichal :( ()

RobbieM@N

Neuvěřitelně hloupá popcornová jednohubka protkaná všudypřítomnou prvoplánovitostí, kde je jedno cliché střídáno druhým a hlavně ze začátku máte chuť praštit Cage o hlavu cennou čínskou vázou za jeho přehrávání a scénaristy za clichovité dialogy, které vede s ,k němu nehodící se, Diane Kruger. Jedinou výjimkou je příjemně hrající Justin Bartha. Ale mírně to vynahrazuje 2/3 a 3/3 filmu, kdy jsou efekty vcelku podařené, avšak opravdu tomu chybí výraznější hudebni doprovod, který by podbarvil např. jinak dobrou automobilovou honičku. Více jak 2* se tomu dát nedá, Můžete si to pustit jako zpestření nudného odpoledne a nečekat od toho nic, pouze pobavení v rámci "americké popcorničini" ()

Pharlap

Ja jsem se příjemně bavil. Mělo to spád jako jednička, a to tedy opravdu SPÁÁÁÁÁD! Zase spousta nápadů a další a další konspirační teorie, či až fantasmagorie.. které mi už chvílemi přišly "samy sebe zesměšňující".. Něco jako Flynn Carsen, ale Nicolas Cage se u toho tváří neskutěčně vážně.. Asi se půjdu projít na Tanvaldský Špičák, jestli tam není nějaká stará důlní šachta, která teleportem vede přímo do Bílého domu :-) ()

LuNaj

Chvílemi hrozně uremcané jako filozof při otázce o smyslu života. Cage střídá xicht- "všechny vás zachráním" s xichtem "přijdu tomu na kloub". Filmu by dost pomohlo zkrácení, neboť z adrenalinových scén se dostáváme k těm nudnějším, které by klíďo mohly absentovat díky kvalitnímu sestříhání. Nestalo se, neva. I tak jsou Lovci pokladů 2 dobrým pokoukáním, které chvílemi dost pěkně odsejpá, ale jaksi mi už něco brání dát 4*. Třeba reputaci tohoto snímku nahradí 3.díl. ()

Bigfuckman

Klišovité, místy k smíchu, hlavně účast prezidenta při hledání tajné chodby a k tomu ještě bez ochranky. No a že by prezident vyzradil tajemnou prezidentskou knihu obsahující velmi choulostivá témata, člověku jež viděl poprvé a ještě jako potencionálního únosce?! No to se mi zdá jako volovina. A těch vykradaček co bylo použito z vykrádače hrobek Tomb Raidera bylo v tajné lokaci taky dost. Nejvíc mě dostalo točící kormidlo jež reguluje přítok vody. Prostě klasickej Tomb Raider. Ještě, že to dopadlo po americku a všichni kladní hrdinové přežili a dostalo se jim cti a uznání. I manželství se zas slepilo. Prostě americká idyla. Nebejt té idyli dal bych tak 65%, takhle slabých 50%. ()

unrocker

Tak tahle dvojka se fakt nepovedla. Ani polovina nápadů a napětí co bylo v prvním dílu. Žádný revoluční nápad, nebo překvapivý zvrat a historický nesmysl. Prostě nic moc... ()

mikhail

Po historickej stránke absolútne podobný nezmysel ako jednotka, ale príjemne sa to pozerá. :o) Je to plné akcie, sem tam vtipných hlášok, pekných scenérií. Na oddychový zimný večer ako stvorené. ()

LucTheGreat

No, co dodat? Ještě retardovanější než jednička... "Nicolasi, asi jsem našla další stopu!" "Ukaž, Diane... Ano, máš pravdu! Píše se zde: 'Osmašedesát bílých vlasů z řiti... Mám tě rád... Vikingský tryskáč se k cíli řítí... Jsi můj kamarád.' Hmm, Hmmm... 68 je číslo Jaromíra Jágra > to je český hokejista > musíme do České republiky > bílé vlasy značí staršího člověka > řiť, řiť, řiť? co znamená ta řiť? PRAHA!! > musíme do Prahy za starým člověkem > Vikingský tryskáč... Vikingský tryskáč... Viking! Viking Leif Ericson objevil jako první Ameriku > ale co a kde v Americe? 'k cíli'!! to zní jako Chile! > a tryskáč! Plnící péro má tvar tryskáče! > Musíme ukrást chilské péro českého prezidenta Václava Klause!!" ... Ale jo, obdivuji Nicolasovy myšlenkové pochody, je geniální... 25 % ()

Nessos

Tak, Bean byl v pokračování nahrazen Harrisem (další můj oblíbený herec) - bohužel klišé a lineárnost jsou stále přítomny. Ne, že by to bylo špatné, chybí tomu ale něco originálního, nějaký zvrat, větší tajemno..Ale kde nic, tu nic. ()

Ferenzo

Oproti jedničce je to ještě horší. Bohužel je děj fakt už dost trapnej. Akce s prezidentem, to jak se Cage všude ke všemu dostane, mě moc unavuje. Lovci pokladů 2 jsou absolutně zasloužené Béčko, stejně jako Cage, patřící tak maximálně na Novu. A poslední scénku s Ferrari si také režisér mohl odpustit. 50%. ()

borohub

Výborný snímek, líbil se mi mnohem více nežli jednička. Myslím že nikdo jiný se nehodí na pozici záporáka s dobrým srdcem nežli Ed Harris. Myslel jsem si že za chvilku to vypnu, ale asi po 30 minutách sem se na to rozkoukal a nemohl jsem skončit. Myslím že na zabití deštivého jarního večera není nic lepšího. ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)