Pátek třináctého 6: Jason žije

• Česko Pátek třináctého: Jason žije (více)

Jako dítě si Tommy Jarvis zkoušel jaké to je, když jiní umírají a tak zabil Jasona Voorhese. Stal se tak postrachem okolí jezera Crystal Lake. Jenže nyní, po nějakém čase si Tommy není vůbec jistý zda je Jason opravdu mrtvý. Jediná možnost jak se ujistit, je vykopat jeho tělo a tak se s přítelem jedné noci vydá na hřbitov. Bohužel pro Tommyho, a především jeho přítele, najdou namísto seschlé mrtvoly Jasona v plné síle, který se jako zázrakem vrátil! (Magic Box)

cariada

Tak tenhle díl je nejlepší z celé serie (7,8,9 díl jsem neviděl). Tohle má vtip akci napětí. prostě vše co má horor mít. Jason si klidně hníje v hrobě ,když ho Tommy musí vykopat a blesk ho probudí. Jason masakruje hlava nehlava. Naštěstí Tommy si uvědomuje co má dělat a s pomocí dcery šerifa jde Jasona přivéct do pekla. Ps- jedna zajímavost všilmi jste si ,že ve dvojce ,kdy má Jason ještě místo hokejové masky pytel. A když ho sundá má jen jedno oko a to pravé ,kdež to tady má obě. ()

Mefistofelle

Konečně trochu povedenější díl. Tommy, který už dávno není ten zamlklý stydlín z blázince, přichází spálit Jasonovo tělo, aby ve svém životě nabyl konečně jistoty a duševního klidu. Jenže Murphyho zákony tomu nechtěly a co se pokazit mohlo, to se taky pokazilo... Jason se vrátil a tentokrát je pěkně naštvaný. Příběhově je na tom šestý díl rozhodně lépe než ty předchozí, s vcelku sympatických hereckým obsazením také neudělali tvůrci chybu a co se týče Jasonova řádění, dočkáme se pár velmi vychytaných brutalit a akčnějšího děje. Nechybí pár docela vtipných scének, které naštěstí v nejmenším nanarušují ty správnou béčkovou atmosféru. Závěr je pak docela bomba, Jason totiž svou shnilou kůži nedá zadarmo:). Jako samostatný film to sice není kdovíjak ohromující a světoborné, ale jako součást série mi to udělalo nemalou radost. ()

Nach

Konečně starý dobrý Jason jakého známe. Tedy první díl s touto postavou, která již je zombie. Děj zůstává v kontextech předchozí části s tím rozdílem, že postava Tommyho zde vystupuje jako hlavní klaďas. Není to sice tak výrazná role jako například Ash v Evil Dead, což mi brání v udělení čtvrté hvězdy, nicméně konečně zde je hororová postava Jasona tím pravým hororovým ořechovým, pro co se stala legendární. Mírný palec nahoru. 65% ()

bourec

Oproti minulému dílu je tohle snímek na Oskara. Slušná, nevtíravá hudba, slušný vraždy, a hlavně žádný přehrávání. Jen ty vcelku klidný děti, s ohledem, co se kolemnich dělo. To bylo trochu blbý. Jinak ale film naprosto v poho. 50%. ()

MrPierc

Jason na steroidech! Je rychlejší, efektivnější a dětem by neublížil. Příběh dává chvílemi i smysl, hlavní hrdina není úplný blbec. Sice je tu opět hodně modelek, které zákonitě musí zemřít, ale když se kácí strom... Šerif je asi nejzajímavější postava. ()

Pajky3

Hororový pátek Part V. - Hm, bohužel i v tomhle díle už je Jason z formy a nezachrání to ani jedna, dvě povedený smrti. Jason už je definitivně absolutně nezníčitelný a až k naštvání korektní, protože ty děti, no nic, škoda mluvit. Nenapadá mě nic, co by se dalo speciálně vyzdvihnout, což je vlastně taky špatně. ()

WolfR

Po slabších pár slabších pokračování, přichází opět Pátek třináctého, který patří mezi povedenější filmy. Má to svou atmosféru, svou gradaci a hlavně míra zábavy oproti minulým dílům horentně stoupla. Jason to po delší odmlce zase naplno rozbalil! Brutalitka! 3 hvězdy. Společně s dvojkou zřejmě nejlepší díl série. ()

Benjamin-L

Sice myšlenka že Jasona probudí z hrobu zásah blesku je sice přehnaná ale stále originální. Kdo taky řekl že Jasona jen tak něco zabije. Skvělé pokračování serie. ()

SeanLSD

No Tommy, ty si to teda ale fatálne posral! – a našťastie, lebo konečne vznikol diel PIATKU 13, ktorý je taký, ako som si predstavoval, že by mal byť – viem to podľa toho, že som sa snáď prvýkrát v tejto sérií nestihol nudiť. Je to strašidelné, je to zábavné, má to šmrnc, nie je tam nijaká nuda, má to nápady, je to napínavé... - a potom ani nevadí, že tam nie sú nejaké poriadne nahotinky. Táto druhá séria Piatkov mi sedí omnoho lepšie... ()

Nivenx

Po tragické pětce přichází svižný, krvavý a s dobrou pointou další zářez... velice solidní díl s fajn atmosférou. Svým způsobem i trochu pětku ignoruje což jsem i rád! ()

Doudis19

Je mi stydno, že po shlédnutí dalšího původního Pátku třináctého musím poznamenat, že jsem se stále nejvíce bavit u Nispelova remaku :-(. ()

filmmovier

Jednoznačně jeden z nejlepších a zároveň nejzábavnějších dílů. Suprový, vtipný úvod a následné "Voorhees, Jason Voorhees" theme nastavilo laťku pěkně vysoko a je pravda, že v dalších minutách zas tolik neklesla. Otravných postav tam zas tolik není a pokud ano, tak všichni zůstanou v šerifově stínu, který je nejdebilnější postavou filmu a Jason skoro všechny stejně zkosí mačetou, takže je to jedno. Na atmosféru a efekty se sice už tolik nehraje, ale scénář to plně vynahrazuje a navíc by se zmíněné prvky do tohoto dílu asi stejně nehodily... I ve vraždách lze občas najít záchvěv originality, některé vám v hlavě určitě zůstanou delší dobu. Lepší titul než Jason žije už tenhle díl ani mít nemohl, neboť hlavní postava série, která si v pátem díle musela dopřát velmi nevkusnou pauzu, se vrátila v plné síle a vytáhla sérii z průměru, do kterého v minukĺém dílu spadla. Ovšem ne na dlouho... Parádní jízda za 80%. ()

BROKEN_

Páni, tak tohle mě dostalo. Nejlepší díl Pátku třináctého! Hned na začátek bych chtěl říct, že tenhle díl, si jede tak trochu jako, samostatný film celé série. Tommy Jarvis se chová úplně jinak než v minulém díle. A tenhle díl ignoruje závěr pátého dílu. Takže, proto jsem píšu, že by to měly lidi brát jako samostatný film. Celý film má sakra dobrý tempo, oproti minulým dílům tu nejsou nudný pasáže. Jsem překvapen! Kamera, celý to je natočený opravdu dobře, přehledně, a hlavně se mi líbilo, že nám pořád ukazovaly Jasona kde právě je, co právě dělá. Byla to příjemná změna, oproti předešlým dílům. Například scéna kdy vidíme Jasona vstupovat do Crystal Lake, tohle by předchozích dílech nebylo. Tam by to bylo tak že je Jason na dvou místech naráz, neboli, že se teleportuje. Všechny smrti velmi povedené. Závěr filmu velmi super, takhle klidně mohla skončit celá série. Na závěr, humor, mi vůbec nevadil, přijde mi že už to k téhle sérii patří. Tenhle film rozhodně řadím mezi ty nejpovedenější slashery. PALEC NAHORU. ()

PierrevanH

Možná nejzábavnější pátek. Asi každý ví, že Jason má velice tuhý kořínek (ještě, aby ne, když všeho všudy vystupuje v 11 dílech), ale od druhého do čtvrtého dílu to byl jakž takž člověk reagující na různá zranění. Proč to sem píšu? Protože v tomto filmu vytáhnou chudákovo tělo nebožtíka Jasona z hrobu, aby se ho zbavili jednou pro vždy, on však obživne (doporučuji shlédnout jak). Takže se z něj vlastné stává "nadčlověk-chodící zombie" počátkem tohoto dílu až do konce série. Tomuto pátku pomohla i přítomnost tábora malých dětiček, což mu přidalo na, zřejmě to bude znít směšně, realičnosti. ()

Yoshimitsu

Do Jasonova hrobu udeřil kulový blesk, který ho nastartoval v ultimátní mašinu, která kosila všechno co jí stálo v cestě. Pro mě nejlepší díl celé série. Ještě mi chybí dva do konce, ale pochybuji, že ho přeskočí. Dávám 100% ()

Kubaso

Komediální pojetí Jasonovi po nevýrazné pětce dost prospělo. Kromě dvojky je tohle asi nejzábavnější díl série, dostaly mě hlavně úvodní titulky ála James Bond. I když není tolik gore jako normálně, předvádí několik svých největších šlehů za celou sérii. A když mu k tomu hraje Alice Cooper, není co řešit. ()

Compadre

No proto..Jason se vrátil a zase to rube jak zamlada (zaživa) a navíc se zde najde i místo pro humor, což podle mého názoru rozhodně nebylo na škodu. Po zpackané pětce jsem si náležitě spravil chuť :-) ale kam se poděly kozy, bobři a vůbec...ale i tak dobrý :) ()