Mumie: Hrob Dračího císaře

• USA The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (více)

Dobrodruha Ricka O´Connella na výpravě do Šanghaje doprovází syn Alex, jeho žena Evelyn a její neustále reptající bratr Jonathan. Cestou narazí na císařskou hrobku nelítostného Dračího císaře, kterého střeží 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Jde o vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař připravil o milence. Když ale mladý Alex nedopatřením probudí vládce z jeho věčného spánku, musí požádat své rodiče o pomoc, protože jen ti si dokážou poradit s nemrtvými. Na nehostinném Dálném východě ale všichni tři záhy zjistí, že zdejší mumie jsou úplně jiné než ty egyptské, stejně jako nebezpečí, kterým budou muset čelit... (TV Nova)

AppleCore odpad!

Hodně špatně vypadající kravina se špatnym scénářem, kamerou, střihem, hudbou a dokonce i efektama a fakt, že si tvůrci vyhráli víc se závěrečnejma titulkama než s filmem posílá tohle dílo hezky hluboko. ()

Kothy

Tohle pokračování už se moc nepovedlo. Absence Rachel Weisz je poznat. Čínské mumie už nejsou tak zajímavé jako ty egyptské. ()

MikeCool

Na předešlé dva legendární mumi-filmy to rozhodně nemá. Možná trošku zbytečné pokračování, dle mého názoru. ()

Smok

Dobrodružný film ne slušnej efektovej a výpravnej úrovni. Doporučujem hlavne divákom nezaťaženým predchádzajúcimi múmiami. Kto sa dokáže odpútať od jej predchodcov a Egypta, určite si užije aj Coenov čínsky príspevok k téme. ()

Spinosaurus

"Konec leváren. Bojuj jako chlap!" Tak při týhle hlášce jsem v kině ustřík smíchy. Nová Mumie se s předchozí svatou trojicí (Mumie, Mumie se vrací, Král Škorpion) vůbec nemůže rovnat. Především je nezábavná, trapná a špatně zahraná. Ovšem příběch je skutečná perla. Poslouchejte: Všemi mastmi mazaný Rick, který se za války uplatnil jako profesionální špion (to už tu bylo - Jones) je poslán se svou ženou (příšerná to herečka) do Šanghaje, kde čirou náhodou zrovna pracuje jejich syn a jako na potvoru tam má strýc Jonathan noční klub (Kdo tohle proboha vymyslel?). Padouchům se však podaří oživit porcelánovou sochu (nikoli mumii - takže Mumie bez mumie), která umí úplně všechno, ale chce se stát člověkem (asi aby zas neuměla nic). Do příběhu se nám namontují Yetti (kteří každého rozcupují, s vyjímkou těch, kteří jim řeknou, že jsou na jejich straně), fontána věčného života (do které nikdo nevleze) a blijící kráva. Dalším dílkem příběhu je souboj armád (tak strašnou počítačovou grafiku jsem už dlouho neviděl). A konečně závěrečný souboj. Císař, který se do té doby dokázal transformovat ve všechny živly, trojhlavého draka, chlupatou potvoru, ovládal čas a prostor, a je nejlepší bojovník kung-fu uposlechte rozkaz našeho hrdiny a bojuje po staru. Nakonec je zabit z obou stran speciální dýkou( která na něj mimochodem neměla působit po vykoupání v živé vodě). Tenhle film řadím do krabice zpackaných blockbusterů po bok Souboje titánů, Krále Artuše a dalších sraček. ()

teutates

Priemerný(až podpriemerný)letný blockbuster,ktorého nezachránilo ani hviezdne obsadenie!Cohen šľapol vedľa!Vizuálne efekty vyzerajú na dnešnú dobu dosť stroho,hudobná vsuvka je nevýrazná.Ďalší snímok,ktorý nepôsobí ako jednotný celok-niekto tuna poriadne stríhal.Hrozný scénar,nepriehľadná kamera a celkový dojem stojí za ho.no!Proste v celku som sa nudil...Jediný,ktorý to trochu ako-tak oživil bol Brendan Fraser! ()

Fingon

Zív... už dvojka mě dost nudila a Hrobu Dračího císaře se to dařilo opravdu znamenitě. Plus tu ani nehrála Rachel Weisz... to je vlastně mínus... Hvězdička za Michelle Yeoh a za to, že ta terakotová armáda opravdu existuje. Zív. ()

predators

Tak počítám, že všechna hodnocení pod 3* jsou jen hloupý vtip:-) Jo jasně, pokud se na to někdo dívá v kvalitě netočené kamerou telefonu v kině a to ještě roztřepanou rukou, tak se možná není čemu divit:-) Ano, možná svým vyprávěním a originalitou nedosahuje kvalit předchozích dílů, ale po vyzuální stránce a co se týká napínavosti příběhu, tam se jim jistě vyrovná. Vtipných hlášek je tu taky dost a u některých jsem se zasmál. Malinká výtka, některé části jsou divákovi malinko vnucovány, ale i to nemá vliv na takový totální odpis filmu jako tady... 60% ()

Eawy

Keď si zapnete múmiu, viete, čo vás čaká. Nadsadená, romantická komédia s akčnými prvkami pri ktorej sa príjemne zabavíte a určite sa nenudíte. V podstate je tretí diel najslabší, ale nie je to až taká katastrofa ako som očakávala. Strašne chýba Rachel, aj keď by sa dalo asi ťažko uveriť tomu, že taká mladá žena má dospelého syna. Brendan Fraser ako vždy komicky neporaziteľný. 55% ()

Arsenal83

Toto bolo skutočné vykopávanie mŕtvoly, zbytočne natočené. Úplný odklon od pôvodnej verzie, chýba tu zaujímavý dej, vtip, ostal len dobrý Brendan Fraser. Na akčno-dobrodružný film to pôsobí veľmi sucho. ()

Rocky62

Místo toho, aby Cohen důstojně zakončil tuto jinak vcelku zábavnou trilogii, tak jí jednoduše pohřbil. Dějová struktura je v podstatě totožná s předchozími díly( úvod do historie, nahlédnutí do O´Connellovy rodiny, honba za hrobkou, probuzení mumie a závěrečný souboj). Bohužel vše je bez efektu. Nulová atmosféra, hlášky trapné, císař nudný a o řemeslně zvládnuté práci taky nemůže být řeč. Jednoznačně nejhorší díl, který jsem při druhé projekci v polovině vypnul a neúčast Rachel Weisz neodpustím. 5% ()

Chrustyn

Když před takřka deseti lety vtrhla do kin první Mumie jednalo se o velice dobrý mix akce, hororu a komedie. Jelikož se jednalo o divácky úspěšný snímek netrvalo dlouho a objevilo se o něco slabší pokračování, které mělo na starosti stejný tým. Teď po letech se Mumie opět vrací a jediní kdo zůstali ze staré party jsou Brendan Fraser jako sympatický hlavní hrdina Rick O´Connell a John Hannah jako jeho věčně ukecaný švagr. Stephena Sommerse nahradil průměrný řemeslník Cohen a dokonce i sympatická kráska Rachel Weisz jako Rickova manželka byla nahrazena. Místo egyptského Imhotepha zde tentokrát řádí čísnký císář s tváří Jeta Li, který už sice neumí takové parádičky s pískem a vodou ale na druhou stranu dokáže mutovat na směšného tříhlavého draka nebo na něco velkýho chlupatýho co nejsem schopen popsat. Nejzajímavější na filmu je to, že i když se v něm pořád něco děje neuvěřitelně nudí. Hlavní hrdinové se sice pořád snaží tvářit cool a trousí hlášky, avšak i ty jsou tentokrát naprosto ubohé. Akční scény jsou nudné a není na nich vidět rozpočet, kterým se autoři ohánějí. Dokonce ani Li nedostal prostor k tomu aby nám ukázal, že ještě pořád umí kopat. A co se týče příběhu, tak o tom se raději rozepisovat nebudu. Opět se tedy stalo to co se stává velice často, tvůrci chtěli něco vytěžit z úspěšného snímku a zkazili všechno co mohli. Už je nechte spát a přestaňte je pořád křísit. ()

Lenny.M

Co to mělo znamenat?! Tvůrci asi chtěli zostudit první dva díly, nebo co..Naprosto hrůzná podívaná, na což teda nechápu, proč se stále jmenuje "Mumie...", když jsou tam místo egypťanů číňané. ()

klerik

Je to dosť nelogické a Cohen skrátka nemá Sommerovsko/Bayovský talent na ten správny letný blokbaster. Napriek tomu sa tretia Múmia vďaka pár parodickým scénam dala zvládnuť (a Maria Bello vyzerá skvelo). Keby som nebol sklamaný zo štvrtého značne sterilného INDYHO, možno by som sa nebavil, ale takto mi to prišlo ako pohodová rodinná zábava... ()

SeBig

Drží si to furt tu dobrodružnou atmosféru a to umím ocenit..jednoduše to nenudí. Dialogy sice zavání trapasem, ale né tak moc jak ve dvojce, Jet Li není tak super jak Imotep, dvakrát jsem u toho v minulosti usnul, tak jsem se ktomu už moc nehlásil..ale tak do třetice.. ()

korbitch22

nejprázdnější film všech dob.naprosto o ničem,bež špetky jákéhokoliv napětí,akce,humoru nebo snad hereckých výkonů.naprosto zbytečné pokračování velice vtipného kultu,které je úplně filmařsky prázdné,jako krabička kondomů barneyho stinsna. ()

mcb

Nakonec dávám jen pouhé dvě hvězdičky. Tenhle film má tááááákový potenciál, avšak nevyužívá ho ani z půlky. Po našlapaném traileru proto přichází překombinovaná nuda, sice v podobě mnoha akčních scén, ale velmi rutinně natočených a nepřehledných a žvatlající vaty. A navíc ta nelogika a zbytečná snaha o efektnost (Jet Li se bezdůvodně mění v draka a jakési opičí? stvoření, 3 yettiové), která se souká k finále, jen kvůli vyplnění chabého děje. Jasně, námět je stejný jak u předchozích Mumií, ale jak už jsem psal, zbytečně digitální hašteření z toho dělá ke konci skoro už animák. Leccos občas zachrání Fraser, ale jak už to bývá u dabingu, jen občas. Jakoby si tvůrci řekli, naházíme tam co nejvíc monster a nemrtvých bojovníku, akční scény máme, všichni vypadají cool a má to správný rodinný náboj a pár vtípků. Nikdo se nebude nudit. Unfortunately, it's really happenning. 50% ()

VenDulin85

K dalšímu pokračování Mumie jsem přistupovala velmi obezřetně, nevěřila jsem, že prostředí Číny (nechť Čína promine) by mohlo být stejně atraktivní.. Mohlo, s terakotovou armádou a císařem nemám problém, akce střídá akci. Tak kde to vázne? Chybí mi Rachel, opravdu moc, dva díly hrála potrhlou knihovnici a teď, i kdyby ji vystřídal kdokoli, prostě nemůže v mých očích obstát. Pokud by Rachel ve trojce hrála, pochybuji, že by po špionážích ve druhé světové psala červenou knihovnu, ani kdyby její muž střílel v potoce jednoho pstruha za druhým... _____ Pokud přejdu ostatní věci se zachraňováním života na vlásku, sněžné ochlupatělé mužíky a nesmrtelné hlídačky hrobky, tak pak mi tam chybí "romantický" prvek u císaře.. Imhotep byl sice syčák jedna radost, ale celou tu srandu dělal za účelem oživení své milované. Tady ten dráček jde pouze za jedním, panovat nad ostatními a pobít své nepřátele. Možná, kdyby to mělo tu lehkost a humor na každém kroku jako jednička se slabší dvojkou, dalo by se leccos skousnout, takto pouze 50%. ()

Stanislaus

Hrob dračího císaře v podstatě z velké části vykrádá předchozí dva díly Mumie, zejména dvojku, a i když film šel do kin až v roce 2008, nenabízí zrovna moc povedené efekty (naštěstí jsou lepší než ve dvojce). Maria Bello mi je sice sympatická už od Divokých koček, i tak jsem ale postrádal výtečnou Rachel Weisz. Brendan Fraser byl ještě celkem ve formě, nicméně herecky stále nevýrazný, podobně jako Luke Ford v roli jeho syna. Jet Li nebyl špatný, John Hannah neurazil ("interakce" s krávou byla humorná), nejvíce mě však z celého obsazení oslovila Michelle Yeoh. Přítomnost prapodivných yettiů, rodinná vata okolo, unyle naservírovaná akce a odfláklý scénář však neúprosně film sráží do vod podprůměrnosti. ()

honajz

Rob Cohen je mizerný režisér. Scenáristé zas odflákli scénář, kde absolutně chybí nadhled a pořádné hlášky. Nová představitelka Evy je tak přeslazená, až je z toho k blití. Akčních scén je pár, většinou nepřehledných a mlátí se tam snad i ufouni - zkrátka kdokoliv kdykoliv může přijít a do velkolepé bitky se zapojit. A pak ty WTF momenty - yettiové jsou trapas nad trapas, transformující se Jet Li tomu taky dodá korunu... Navíc to nemá šťávu, těm hercům něvěřím ani dobrý den, nemá to atmosféru, schopnost pohltit... Plus logické nesmysly někdy velké jak Brno. Zbytečný film a škoda snahy těch pár čínských herců, co to asi chtěli zahrát dobře. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (více)