Naruto: Šippúden

• Japonsko ナルト 疾風伝 (více)
Japonsko, (2007–2017), 200 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži (více)

Epizody(500)

Seriál se odehrává dva a půl roku po odchodu Naruta z Konohy. Náš hlavní hrdina zmoudřel a pomalu si začíná získávat přátele. Tým 7 získá náhradního člena za Sasukeho a pokusí se ho dostat ze spárů Orochimara a následně organizace Akatsuki. Podaří se jim Sasukeho zachránit nebo bude dokonce válka ninjů? Bude Sasukemu stačit pomsta nebo bude schopen zajít dále? (Negticek)

JackStrange

Ze začátku to vypadalo dobře, fillerový odpad a celá ta ninjovská válka to ale strhávají do stok anime. Tady pánové v Japonsku udělali velkou chybu. ()

Namikaze

Naruta sleduji již dlouhou řadu let,téměř od jeho začátků, a musím říct, že mě to baví čím dál víc. Shippuuden trochu víc, jelikož je dospělejší, stejně jako jeho publikum. Děj je akčnější a Naruto o něco méně ukřičený :D Má velmi pěknou animaci a výborné soundtracky.Teď nezbývá, než se těšit na konec, o kterém již víme, díky manga předloze, jak dopadne. To zde ale vyzrazovat nebudu :D ()

Mikuko

Oproti normálnímu Narutovi je Shippuden o hodně horší. Ze začátku to jde, postavy se po dlouhé době shledávají, vidíme naše oblíbence o dva a půl roku později, vidíme jak se změnili a pokročili (pozn. Sakura je furt stejně otravná a nepotřebná, ač jsou její schopnosti výborné, a Sasuke je furt stejný malý děcko, jen v dospělejším těle). Znovu se setkáváme s obvyklými věcmi jako Sakuřino mlácení do Naruta každých 10 minut, Kakashiho pozdní příchody a Hinatino omdlívání, což rozhodně není na škodu, ale ve větším množství to trochu otravuje. Děj postupuje, je i celkem chytlavý a souboje jsou zajímavé, některé skvělé postavy bohužel zemřou, aby dopomohli ostatním, což je jednak smutné a jednak pozitivní v tom směru, že furt nevyhrávají jen ti dobří. No a pak příjde finální souboj s Peinem, údajným vůdcem Akatsuki, a tam někde to dobré, zábavné anime umře. S příchodem velké války začnou být fillery naprosto nervy drásající, děj se začne nelogicky motat, furt se objevují noví nepřátelé, hlavní hrdina dostává random power-upy, tak se objeví ještě legendárnější nepřítel.. Prostě a jednoduše, tam někde to šlo hodně do háje, a momentálně je z toho jen dojná kráva na peníze, protože ačkoliv manga už skončila, v anime stále pokračují fillery. Proto dávám průměr 3* a doufám, že tomuhle anime, na kterém jsem dlouho a ráda vyrůstala, už nebudou ubližovat víc, a prostě ho ukončí. ()

blade23mc

Neskutečný seriál plný emocí, skvělé hudby, příběhů, postav a jejich příběhu, akce a epických soubojů přeplněných vším, že to do sebe prostě ideálně zapadá. Tohle anime prostě musí vidět každý, kdo má rád jakýkoli animovaný film či seriál. Naprosto dechberoucí seriál, který mě absolutně pohltil do světa Naruta a některé epizody dokážu i denně zkoukávat dokola a dokola..! :) no divím se sám, že jsem na tohle dorazil až v roce 2015, na druhou stranu jsem aspoň rád, že nemusím už toliko čekat na dokončení finálových epizod. Jediné co bych téhle sérii vytknul je to neskutečné množství fillerů, které prostě padnou po díle, kdy se to absolutně nejmíň hodí a vy chcete především tu akci nebo rozuzlení situace, takže nezbývá než takové díly občas přeskakovat a při volné další chvíli se k nim vrátit.. no i přes tuhle drobnost 95% ()

Michal99

Oproti předešlému Narutovi mnohem víc akce víc bojů a lepší příběh. Podobně tak jako u Naruta strašné množství fillerů. Doporučuju všem co mají rádi akci a ninje ! ()

Shady

Je to trošku delší a hlavně finální bitka celého světa ninjů, která trvá snad 150 dílů, ale koho to štve když tam je tolik propracovaných soubojů a tolik emotivních chvil, za kterými stojí absolutně skvělý soundtrack. Nejlepší bitky: Sakura vs. Sasori, Naruto a Shikamaru vs. Hidan a Kakuzu, Jiraiya vs. Pain, Naruto vs. Pain, Minato vs. Tobi, Sasuke vs. Itachi a spoustu dalších na který si nevzpomenu. Určitě tam má nějakej slušnej fight i Kakashi a mrzí mě, že si teď nevzpomenu, ale jinak patří k nejzajímavějším postávám vůbec. Oblíbené postavy: Kakashi, Naruto, Itachi, Minato, Bábi Tsunade ()

SmajdalfCZ1

Takže máme zde pokračování Naruta ... Naruto končí jako nezkušený shinobi a zde se vrácí po dvou letech učení jako plnohodnotný shinobi. A ano dle mne je tohle pokračování Naruta daleko podařilejší než předchozí anime. To co Naruto dělá pro přátelé ... navíc prostě jak se zde dokážete vcítit do něj ... doopravdy zase kromě fillerů, je to prostě pecka a jízda těchle 500 epizod jsem již viděl 3x .... oblíbená část je bitva o Konohu s Peinem ... a ty bitvy se vážně oproti Narutovi posunuli velice dál ... již umíme něco víc než jen Kagebunshin no Jutsu a Rasengan. Prostě tahle série je opravdu výborný způsob jak začít s anime. Ségra to taky díky mne začala sledovat, ikdyž Narutem to i skončilo u ní :D . A ano vím o spoustě recenzích jak to oproti prvním 220ti dílům ztrácí tempo, ale pokud to prostě vydržíte ... Tak se od toho anime neodtrhnete ... jelikož je to srdcovka tak pod stovku nepůjdeme :) .... ()

PanPyzamo

Naruto se stal populárním a tak není divu, že jen tak neskončil, ačkoliv trošku divu na tom je, protože přeci jen 220 epizod už je dost, ale tentokrát jsme dostali víc než dvojnásobek a to je prosím pěkně 500 epizod. Neskutečné. Delší seriál jsem snad nezhlédl. Dalo mi to fakt zabrat. Začneme tou lepší stránkou. Naše oblíbené postavy se nám vrátily a jsou ještě lepší než předtím! Tohle se fakt povedlo. Starší verze Naruta, Sasukeho a Sakury je fakt TOP a celkové seznamování postav z původní Naruta je zde v Shippudenu supr. Další parádní věc jsou openingy. Jsou fakt supr a ačkoliv ke konci se začnou objevovat horší a pak jeden, který byl podle mě přímo příšerný, tak převažují ty dobré. Co dobré? Přímo úžasné! Prostředí též mnohem lepší. Kromě samozřejmě Konohy zde totiž navštívíme mnohem více míst, což je logické, když je seriál delší. Je taky o něco temnější a už to není taková "pohádka", jako původní Naruto, což se mi líbilo. Na scénu totiž přichází skupina jménem Akatsuki, která je velmi, ale velmi dobrá a opravdu velice zvedli kvalitu dle mého názoru. V původním Narutovi to tahal pro mě hlavně Orochimaru, ale ten je zde taky! V původním Narutovi jsme celkem rychle přišli o možnost vidět Sasukeho. Zde si ho užijeme naplno a ještě k tomu dojde na hodně flashbacků a několik momentů celkově, které toho spoustu vysvětlují. Zažijete zde též spoustu, ale spoustu fightů, které jsou výborné. Někdy až těžké vybírat, který byl nejlepší. Je toho celkem dost, co bych chválil, ale trošku to urychlíme a dojdeme bohužel i na tu negativní stránku. Fillery. Byly v původním Narutovi a jsou zde... opět. Bohužel. Jsou... příšerné. Najde se pár dobrých, ale najdou se i totálně špatný. Toť můj názor. Nebýt těchto epizod, které nejsou podle mangy, tak bych dal mnohem vyšší hodnocení. Tohle bohužel seriál v mých očích hodně srazilo. Ono už 220 epizod byla celkem makačka, ale 500 epizod a do toho ještě je víc jak čtvrtka fillery, tak to je fakt hnus. Já jsem je viděl všechny, abych Naruta projel kompletně, ale vám doporučuji tyto filler epizody přeskočit. Přesouváme se na další problém, co se mi nelíbil a to byl konec. Konec, myšleno úplný konec, myšlena epizoda 500. Nebyla špatná, ale vůbec mě neuspokojila. Za těch dohromady 720 epizod bych čekal lepší zakončení, ale víte co? Já bych se ho i dočkal. Kdyby to skončilo v epizodě 478, tak jsem naprosto spokojen. Bylo by to podle mě suprově zakončený. Epizody nad 479 mi přišly už zbytečně natažené a jakmile dojde na finální epizodu, moc z toho není. Kromě toho ještě ke konci postavy projdou opět menší proměnou vzhledu a ačkoliv většina vypadá celkem dobře, tak Narutův vzhled se mi moc nelíbil. To by bylo asi vše. Škoda těch fillerů a konce. Nebýt toho, je to fakt skvělé anime, které bych vám nahned doporučil. Pokud nebudete sledovat filler epizody, tak věřím, že to bude o dost lepší. Pokud ale tento seriál beru jako celek kompletně se všemi epizody, tak není podle mě více než dobrý a můžu ho doporučit čistě fanouškům, kteří již viděli původního Naruta. 7/10 () (méně) (více)

Mancunian

Dlouho jsem považoval Naruta za vrchol žánru šonén a vlastně i celého anime. Bylo to dáno oblíbeností celého seriálu a zejména tím, že jsem se dříve k tolika Anime nedostal tudíž porovnávání bylo omezené. Teď už samozřejmě vím, že to není pravda. Naruto je samozřejmě skvělý, je tam nespočet pamětihodných momentů a postav, avšak má i spousty chyb. Nejvíce otravný je počet fillerů absolutně o ničem, ale také prakticky žádné rozvinutí vedlejších postav, které jsme mohli vidět už v originálním Narutovi. Paradoxně vedlejší postavy rostou jen díky nic neřešícím fillerům. Ninjovská válka se později zvrtla v souboje bohů, což se mi taky příliš nelíbilo a mnohem raději jsem měl Arcy předtím (zejména Pain arc). I přes to všechno však musím dát pět hvězdiček, protože Naruto se výrazně podílel na mé lásce k Anime a proto nemůžu jinak (věřím, že nejsem jediný). ()

weth

Rozhodně důstojný nástupce původního seriálu.. Posunout děj o několik let byl výborný nápad. fillerů prozatím nemnoho, dobrý vývoj postav a hodně padouchů - rovnou celá organizace (to slibuje hodně dílů:D). Krása. ()

Vive

Ja chcem ten soundtrack, co hra dost casto pri orochimarovi alebo v 40-41 ... love it! Hudba je uzasna (su i vynimky) a skvele sa k scenam hodi. Pribeh: od uvodnej sceny (z casti 51-52 :-D) nema cely dej chybu... az po zaciatok filleru. Shippuuden fillery su na podstatne vyssej urovni, nez tie povodne, no stale nedosahuju urovne hlavnej dejovej linie. Po filleri No.1 je dalsich 18 casti, ktore by boli rovnaky filler, keby sa v nom nebojovalo proti Akatsuki. Dalej - filler - lepsi, dlhsi, no suboje su trapne (je ich tam v 20 castiach aspon 50 a kazdy ma tak 2 minuty). Od cca 110 KONECNE fillery koncia a prichadza skvele gradovanie, s uzasnymi scenami, postavami a bitkami.... Celkovy dojem tak 90%, Naruto ma moc nedostatkov - niektore dialogy su napisane stylom pre 8 rocne deti, nelogickost niektorych postav, hlavne v bitkach, co casto vedie k ich rychlemu koncu (Kishi daj mi pero a papier a napisem ti Kakuzu vs. Team 10&7 5krat lepsie) ... a mnoho inych. Naruto ma vsak nieco, co ma nuti s nim zostat po cely cas. Ten skvele vymodelovany svet, miestami atmosfera (6, 41, 52...) .... lol a ja som zabudol na Sasuke-ho, je to idiot ale ma 100%. ()

sidthekid

Moje srdeční záležitost, sleduji již 4 roky a každý týden čekám netrpělivě na nový díl. Všechny postavy vyspěly, bojové scény jsou drsnější a i kladné postavy začínají umírat. Bohužel, velkým zlem jsou stále fillery. Úžasná hudba, napínavý děj, zločinecká organizace Akatsuki... Jasných 5* ()

Woyczek

Bitky přitvrdily, Naruto je pořád hlavně srdcař a děj nabral spád. Naruto naštěstí zůstal pořád trochu pitomcem, takže o zábavu není nouze a zbytečné díly už skoro nezaznamenávám. ()

Negticek

Aktuálně v čele se Zápisníkem smrti je to moje nejoblíbenější anime. Každý týden čekám na nový díl. Trochu mi na něm vadí ty dlouhé a nudné fillery, ale i tak nemůžu dát méně než 5*****. 4 válka ninjů teď bude teprve terno a každý kdo čte mangu se určitě těší na dějové zvraty. ()

Andy.222

Je to epický seriál se vším všudy: humorem, filosofií, láskou etc. Hudba k němu je prostě dokonalá a zvlášť epická bitva o Konohu - to bylo něco, co bych dal za příklad všem, co zkouší natočit bitvu o domov - nemohl jsem se odtrhnout dokud jsem ji neshlédl celou. Tu jednu hvězdu, co musím strhnout dávám za největší mor, zlo, špínu atd. - Fillery. Zabíjet ty co je dělali, to je nemožné, nechutné, nedívatelné a úplně to rozbíjí napětí a spád, toho ohromného potenciálu co se tu skrývá. Zvlášť ty po bitvě o Konohu (ep.175 a výše) jsou... grrr. Jsem napnutý jak to bude pokračovat (shlédnuto 245 epizod). Pozn. Díky tomu, že už mám přečtenou mangu a jsem schopný odlišit filler jsem zjistil že to nejlepší co mohu pro sebe i pro seriál udělat je přeskakovat je. Pravda i "regulérní" epizody jsou místy trochu poupravené, někdy k lepšímu někdy k horšímu (Shikamaruovi to cigáro slušelo, proč ho museli vypouštět???), ale minimálně souboje jsou propracované velice hezky. Jen tak dál... ()

sMIke54

Opravdu perfektní seriál, který vás upoutá a naprosto mu propadnete. Dokáže u vás vyvolat city a pocity, jako málokterý jiný. Jeho jediná velká nevýhoda, za kterou ale nemůže je, že aby mu člověk propadl, musí ho začít sledovat od začátku, aby rozuměl všem souvislostem, což je ale problém u starších diváků, jelikož první díly jsou spíše pro mladší publikum. Když člověk ale vydrží a dostane se do toho, tak potom nelituje a Naruto se stane jeho srdcovou záležitostí. Jen těch fillerů by mohlo být méňe. ()

JanFit

Naprosto úžasné anime plné emocí, dechberoucích momentů, zajímavé mytologie, promyšlených soubojů, geniální hudby a fantastického děje, který vás nikdy nenechá býti lhostejnými ( nepočítám fillery = soubor dílů neoriginálního příběhu, které slouží jako vsuvky, aby anime nedohnalo originální komiksovou předlohu, neboli mangu )... Každá postava má vlastní propracovaný příběh a žádná vás nenechá mít k ní neutrální postoj... Já osobně miluju obě dvě hlavní postavy Naruta a Sasukeho...oba dva prožili obrovskou měru bolesti a je naprosto nemožné nevnímat specifické vypořádání s nenávistí každého z nich...Naruta obdivuju, jakou vůli a odhodlání nevzdat se má ke změně světa k lepšímu, ale na druhou stranu plně chápu Sasukeho bolest, kterou prožíval, když se dozvěděl pravdu o jeho bratrovi...momentálně se blíží manga ke konci a já jsem moc zvědavý jak to dopadne a jakou animační úroveň si údrží toto stejnomenné anime, které je manze v patách :) ()

marien1039

Malý otravný Naruto dospěl a stal se z něj velký otravný Naruto :-D Což nic nemění na tom, že se v Shuppudenu dostáváme více do hloubky osobností jednotlivých zlých i dobráckých postav. Detailně se můžeme věnovat Narutovu i Sasukemu dětství a protože hrdinové jsou už zkušenější a umí více jitsu, tak i boje jsou zajímavější a propracovanější. Nesmím opomenout skvělou hudbu Takanashi Yasuhary a úžasnou japonštinu :-) Naruto se mi hrozně líbil, ale Shippuden je ještě mnohem lepší! ()

DarkViper

Seriál navazuje na předchozího Naruta, charaktery se opět vyvíjejí a už to není o učení se převedení chackry do noh pro běhání na vodě, ale ryzí boje na život a na smrt, role jsou rozděleny strany určeny, válka začíná !!! PECKA !!! Můj jednoznačně nejoblíbenější seriál, jediné co bych vytkl jsou failery !! (díly nezávislé na příběhu, taková vata, která je naprosto zbytečná) ()