Pôvabná Dorothy Galeová, prezývaná jednoducho DG (Zooey Deschanel), je čašníčkou v malom meste, ktorá si zo dňa na deň viac a viac uvedomuje, že na život na kansaskej farme sa absolútne nehodí – a ktorú stále častejšie trápia nevysvetliteľné sny a vízie o krásnej žene s levanduľovými očami (Anna Galvin), ktorá ju varuje, že sa blíži akási búrka! Nanešťastie sa tieto vízie naplnia vo chvíli, keď čarodejnica Azkadellia (Kathleen Robertson), tyranská vládkyňa tajomnej krajiny známej pod menom O.Z., vyšle svojich vojakov cez akúsi „cestovnú búrku“ nájsť a zabiť DG. Dievčine sa cez túto búrku podarí ujsť doslova v poslednej chvíli, vďaka čomu sa ocitne uprostred O.Z., kde sa spriatelí s niekoľkými tamojšími naozaj zvláštnymi obyvateľmi - s prihlúplym Glitchom (Alan Cumming), ktorého zlá Azkadellia pripravila o polovicu mozgu; s chladným Wyattom Cainom (Neal McDonough), niekdajším mužom zákona, ktorého uväznili v železnom obleku za trest, že sa vzoprel Azkadellii; a s drsným médiom Rawom (Raoul Trujillo), ktorého ľud Azkadellia zotročila. (oficiální text distributora)

Zabuza

Pekna rozpravka zasluhujuca si silne tri hviezdicky. Pekny pribeh dobra a zla s pestrym vyberom hercov (opat moja oblubena Zooey). Pocas 3 dielov sa rozohral pribeh dievciny zijucej vskotocnom svete, ktora sa pri urcitej udalosti dostane do kuzelneho, no momentalne temneho sveta Outer Zone. Postupne zistuje,ze sama pochadza z tamojsieho sveta a dokonce nie je potomkom nikoho ineho ako samotnej kralovnej. Musi vsak celit zlovestnej carodenjnici Azkadelii (postava, ktora sa mi najviac pacila z filmu), (SPOILER ALERT) o ktorej nakoniec zisit, ze je jej vlastna sestra. A tim sa zacina boj o nadvladu temna alebo svetla vo svete OZ. Co mi vsak trochu prekazalo na filme, bol samotny svet OZ. Zvlastna kombinacia skutocneho sveta zmiesana so stredovekom, fantasy svetom a vojakmi pripominajucimi oblecenim iste jednotky nemeckej rise pocas druhej svetovej vojny. Mam rad fantasy svety, ale nie moc ked sa miesaju s prvkami nasho sveta. ()

djcremo

Skvelá fantasy rozprávka, skvelé postavy, ktoré dokázali zaujať, dej bol taktiež zaujímavý a napínavý a aj napriek tomu že som si to pozrel všetko naraz, tak som sa nenudil a pomerne rýchlo mi to ušlo. Skvelá kamera a efekty. ()

kreion

Fantasy rozprávka ktorá šikovne balancuje na hrane zábavy a "vážneho" dobrodrúžstva. Keby to mám hodnotiť po zhliadnutí v slovenskom dabingu, tak by hodnotenie išlo niekde na 50%. Céčkový slovenský dabing určite nie! Ale v originály to má výraz aj formu ktorú si zamilujete. Tento TV seriál je určite je fantasy nadštandard a pre mňa je tento seriál MUST HAVE. 75% ()

jaqubko

Miniséria z dieľne americkej televízie Syfy, skladajúca sa z troch 90-minútových častí. To bolo pre mňa prvé stretnutie s akoukoľvek formou adaptácie slávneho (najmä za morom) Čarodejníka zo zeme Oz. Jednoznačne najlepšia je prvá časť, kým sa zoznamuje s výstrednými postavami, či svetom samotným. V ďalších častiach sa ale autorom darí perfektne balansovať na hrane rozprávky a plnohodnotného fantasy. Efekty sú bohužiaľ na úrovni televíznej adaptácie, ale našťastie si je Tin Man vedomý, že na tom nestojí. Naopak, príbeh a javy, ktoré svet O.Z. ponúka sú jednoznačne ťahákmi celej série. Niekto tu mal i hodne citlivú ruku na casting, keďže každý jeden či už výstredny alebo normálny charakter je fantasticky obsadený na čele so Zooey Deschanel a Alan Cummingom, ktorí ako keby boli zrodení pre tieto role. ()

lusst

Veľké sklamanie. Tešil som sa na netradične pojatú fantasy, no dostal som ... ja vlastne ani neviem čo. Pozeral som to asi na 10x. Často som sa nudil. Kostýmy hrôza. A Deschanelka mi väčšinu filmu liezla na nervy. Celé to vyzeralo ako z Hallmarku, v tom najhoršom slova zmysle. ()

snupko13

Chytľavá sprievodná melódia, jednoducho, no účelne hrajúca Zooey, prevedenie napriek odlišnostiam oproti predlohy, vôbec neurazí, slušné efekty na televíziu. Dosť dobrá mini séria. ()

Krčmář

Zatím jsem zhlédl tři díly z šesti a jsem naprosto uchvácen. Celý děj svižně běží kupředu, nikde jsem se zatím nenudil. Po vizuální stránce jsem byl velmi mile překvapen. Divákům je tu předkládán pestrobarevný svět plný všelijakých nestvůr. Všichni herci odvádějí velice dobrou práci a zejména Neal McDonough a Zooey Deschanel hrají opravdu s velkou bravurou, dva protiklady, poněkud drsný policista Cain a mladá dívka DG. Byl jsem rád i za to, že tvůrci obsadili i Richarda Dreyfusse do jedné z menších rolí, které se ale zhostil výborně. První tři díly mě jen nabudily do zhlédnutí zbývajících tří. V neposlední řadě je fakt, že SCIFI channel produkuje velmi kvalitní televizní zábavu, ať už se jedná o Tin Mana nebo Battlestar:Galacticu. ()

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho… (více)