O poklad Anežky České

(pořad)
Soutěžní / Historický
Česko, 1993, 129 x 34-50 min

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), Klára Kovaříková, Klára Doležalová, Miroslav Fantyš, Luděk Munzar, Karel Augusta, Pavel Nový, Dana Morávková, Jiří Zahajský, Dana Hlaváčová, Markéta Hrubešová (více)

V soutěžním cyklu budeme postupně navštěvovat hradní a zámecká sídla v jednotlivých koutech naší země. O jejich bohaté minulosti se dozvíme nejen díky otázkám připraveným pro soutěžící, ale také prostřednictvím historických epizod v podání předních herců. (Česká televize)

HrochOch

V rámci pokrytectví mně vlastního, nestrpím sledovat pořad, v němž životní teoretici s opovržením frkají nad banalitou otázky typu "Ve kterém roce vyléčil Karel IV. svůj poslední hemeroid". S úžasem ale věřím, že na světě existují lidi, jejichž mozkové závity se v rámci daného tématu mají chuť alespoň vyskytovat.. ()

Saesulkun

Zajímavý koncept, přestože ne natolik, aby mě každý týden přikoval k obrazovce. Do hodnocení promítám i špetku sentimentu ze statování ve dvou dílech. ()

brzozin

Miloval jsem jako dítě hrady a zámky. A měl jsem rád (a dodnes mám) Marka Ebena, který se tyčí nad dnešními moderátory jako mohykán - asi proto ho do telky moc nedávají. Tenhle pořad jsem měl fakt moc rád. Samotná soutěž byla o ničem. Ale vše kolem jsem hltal. Jak moderátory, tak i prostředí, ve kterém se soutěž odehrávala. Dnes po letech musím hodnocení ubrat. Protože to, co by se tu mělo hodnotit, je soutěž samotná. A ty byla fakt dost trapná. ()

MartyMcFly89

Marek Eben byl vždy kvalitní, v čemkoliv se objevil. Historii mám rád, každého člověka nadchne atmosféra minulosti. Prostě za pět ()

martins

Nejlepší soutěžní pořad po revoluci, krásná místa, spousta historie, pěkné moderátorky, i herecké výkony. Trochu prkenný Marek Eben. ()

Joe16210

Pořad, který si ze svého dětství pamatuji jen matně, si nyní díky repríze na kanálu ČT3 mohu vychutnat naplno. Skvělou a zábavnou formou nahlížíme do historie různých období a panovníků a může sloužit jako ochutnávka z českých památek. Rozhodně pomůže při výběru míst, která navštívit. A taková plejáda zvučných jmen, která se objevila v rolích mnohých panovníků či umělců, to se dnes již nevidí. ()

Kindernay

Určitě výbornej soutěžní pořad se skvělým Markem Ebenem, ale jen pro ty, co se aspoň trochu zajímají o historii.. pro mě nuda. ()

ElisD

Tak kultivované, syrové, seriózní, až bych brečela :-D telenovela mezi českými soutěžemi, nuda, že by se člověk ukousal, a přes tu nudu nejsem schopna strávit tak zajímavé informace z dějin země české, jaká škoda. ()

Dvojirakri

Soutěž která nepodléhá zubu času neb dějiny, o nichž předně pojednává, ty jsou dávno známé. To hodnocení tady mě mrzí, dějepis asi nepatří mezi oblíbené předměty na školách, navíc blbnout nebo kravit v prostředí zámků a hradů se nehodí a nemám to rád, dnešní móda pořádat v takových prostorách kdejaká ejchuchu aby parchanti měli na co vzpomínat je v tomto šílená a v dětech to nevytváří žádný vztah ke kulturní památce. Hrané scénky nebyly vždy nejzábavnější, ale víc se pro zpestření pořadu asi udělat nedalo. ()

Eisenmann

Chytrá soutěž v dobrém prostředí. Marek Eben se tohoto úkolu zhostil s přehledem a jeho jemný moderátorský humor se nese všemi díly pořadu. Ze všech dílů je rovněž cítit vzpomínový vánek devadesátých let a proto je už dnes bohužel v kombinaci všech faktorů celek jaksi suchý. 75% ... ()

valmet

Soutěž byla dost unylá, ale za to nadšení tvůrců a prostředí, si tři zaslouží. A samozřejmě za Kláru. :-) ()

lbos

Velmi povedená televizní soutěž o znalostech historie,odehrávající se na pokaždé jiném českém hradu či zámku.Troufám si tvrdit,že je to nejlepší česká soutěž.Hrané scény vždy byly skvělé,moderátoři taktéž.Vždycky jsem miloval taky úvodní a závěrečnou znělku. ()

Nepl

Pro mě nuda...zachraňoval to jen Marek Eben. Ale uznávám, že pokud někoho historie zajímá, tak mohl být věrným divákem soutěže.... ()