O poklad Anežky České

(pořad)
Soutěžní / Historický
Česko, 1993, 129 x 34-50 min

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), Klára Kovaříková, Klára Doležalová, Miroslav Fantyš, Luděk Munzar, Karel Augusta, Pavel Nový, Dana Morávková, Jiří Zahajský, Dana Hlaváčová, Markéta Hrubešová (více)

V soutěžním cyklu budeme postupně navštěvovat hradní a zámecká sídla v jednotlivých koutech naší země. O jejich bohaté minulosti se dozvíme nejen díky otázkám připraveným pro soutěžící, ale také prostřednictvím historických epizod v podání předních herců. (Česká televize)

alambert odpad!

Kdyby to bylo autentické, tak možná. Ale hrané postavy profesorů, komorníků a nevím čeho všeho s naučenými dialogy? To je moc prostě... ()

inutihar

Když já mám vystudovanou historii... A je to jediný pořad, který dokázal protlačit nerdy z ČR do prime-time :-) A je tam Klára. ()

Ombak▼Penari

Sledování opět po mnoha letech. Po pravdě, stárne to, ale je to jeden z mála opravdu povedených a inteligentních pořadů, které se tu za ta léta vyskytly a i po letech dokáže dobře pobavit. Dnes už na nic podobného nenarazím. Dobře moderované, zajímavé a vtipné. Dnes už by to tolik netáhlo, Češi už se přeci jen zajímají víc o svět než o tuzemské památky, ale já jako milovník historie bych nějaké zmodernizované pokračování klidně uvítal. ()

gombarix

70 %. Z pohledu dnešní internetové zběsilosti už vpravdě středověká záležitost, ale patří k dobové klasice. ()

Redix

No jestli máte rádi hrady a zámky tak se vám to asi bude líbit ale pokud k tomu nemáte vztah jako já tak vám to nic neřekne. Jedna hvězda za Ebena což je profesionál. ()

phoenixer

Tak nudně pojatá historie, že by u toho člověk usnul i ve stoje. Jediné plus tam vidím Marka, který to zachraňuje před odpadem. ()

haWranka

Hmmm, vzpomínky na dětsví. Ráda navštěvuju hrady a zámky, zajímám se o historii, takže tohle mě vždycky bavilo. I když jsem neznala odpověď snad na jedinout otázku. Jak bych na tom asi byla dneska...? Radši to nechci vědět. Každopádně tohle byl jeden z mála televizních pořadů, kde se člověk zábavnou formou opravdu dozvěděl něco nového. Víc takových, míň přiblblých talentů a blbců ve vile. ()

WScully

Velmi kultivovaný pořad, který se dá hodnotit nejen pro znalosti a neznalosti soutěžících a přístup moderátora, nýbrž také jak z hlediska hereckých výkonů, tak i historicky sehraných událostí, které působí velmi věrohodně! Vždyť zde účinkovala celá domácí herecká elita. Často jsem záviděl soutěžícím, že si projdou dějinami hradu a zámku v několika hodinách a musí si připadat jako při cestování časem. Kdyby takových soutěžních pořadů nabízela televize víc, asi bych na televizi koukal častěji, protože by tím pádem televize nebyla žroutem času, nýbrž pramenem moudrosti a opravdové kultury. ()

PanPaniscus

Sympatická dvojka, která se dnes již nevidí. Před lety pobavily scénky a zaujaly nové informace, dnes mě baví soutěžící. Jen ta neuvěřitelně nudná soutěž! ()

RajCZitko

Mě tento kvíz opravdu nesedl. Nebýt toho, že to je z odvětví historie, tak by to bylo lepší. Jinak to bylo ale moc hezky udělané, rádoby interakce s těmi historickými osobami. ()

-henry-

100% odradilo od české historie. Proti tomuto pořadu nastupující konkurenční Nova nemohla prohrát :) Ocenit se dá pouze bohulibý námět. UPDATE: Po letech Česká televize podobnou supernudu oprášila licencovaným (!) pořadem Kde domov můj. Kdyby si to aspoň vymyslela sama :D ()

Marty_v.S.

Kdysi to člověk sledoval celkem pravidelně, teď, v době Coronaviru v repríze na ČT3, se lze dívat jen na slečnu Kláru, solidní řezivo. Za tu prosím mistře pregéři uděluji dva stříbrňáky! ()

Rattlehead

Jeden z nejlepších televizních pořadů, co znám. Žádná pokleslá zábava pro tupé góje, ale velmi inteligentní a vkusná soutěž s přehlídkou našich nádherných zámků, klášterů apod. Navíc s hranými scénkami, které jsou velmi na úrovni a vystupuje v nich celá plejáda našich známých herců (vzpomeňme třeba natěšenou rajdu Kateřinu Brožovou s hlubokým výstřihem, vůči níž je ovšem její manžel chladný, neboť je uchvácen malbami na stropě ložnice...). Přiznávám, že i když mám dějepis rád, tak otázky jsou na mě docela těžké, a tak si většinou připadám jako úplný blbec, ale to vůbec nevadí. Rád se něčemu přiučím. V dnešní době by se Česká televize na něco takového už nezmohla, bohužel. Vynikající moderátorská dvojice - kultivovaný Marek z Ebenu a sličná panna Klárka. ()

Daginka

https://www.youtube.com/watch?v=pUz9pXp0THs Eben: ,,Tak, Aleši, který sport to byl?" , Aleš: ,,Sejenslasaloporyže." Ten Eben je fakt hustej telepat, neboco. Mně dalo dobrých pár minut, než jsem rozklíčovala jen jednu odpověď pana ,,Poliliímskéhocísaše". ()