O poklad Anežky České

(pořad)
Soutěžní / Historický
Česko, 1993, 129 x 34-50 min

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), Klára Kovaříková, Klára Doležalová, Miroslav Fantyš, Luděk Munzar, Karel Augusta, Pavel Nový, Dana Morávková, Jiří Zahajský, Dana Hlaváčová, Markéta Hrubešová (více)

V soutěžním cyklu budeme postupně navštěvovat hradní a zámecká sídla v jednotlivých koutech naší země. O jejich bohaté minulosti se dozvíme nejen díky otázkám připraveným pro soutěžící, ale také prostřednictvím historických epizod v podání předních herců. (Česká televize)

cariada

Solidní pořad o naší historii vždy na jiném hradě či zámku či jiné historické budovy u nás. Vždy nám herci v dobových kostýmech zahráli místní šlechtu. A soutěží hádali otázky z historie. Dobré na tom bylo ,že tady nešlo o peníze či spíše šlo ,ale jen o pár tisíc. Do toho příjemný moderát M.Eben a jeho dvě krásné asistentky Kláry. A nesmím zapomenout na mistra Prekéře. ()

Attta

Velice příjemný pořad, který by možná mohlo sledovat více diváků, abychom nebyli zakrslí jako obvatelé USA :) ()

Nach

Jedna z nejlepších soutěží, která vás zasvětí do historie naší minulosti. Škoda, že tekových pořadů bylo a je tak málo. 75% ()

otík

Občas jsem se dívával a rozhodně to nebyl špatný pořad, obzvlášť v době, kdy jsem maturoval z dějepisu. Navíc se divák podíval na spoustu hradů a zámků. Plusem byl samozřejmě vždy důstojný Eben a krásná Klára Doležalová. ()

sator

Miroslav Fantyš hraje v cyklu roli takzvaného pregéře. Pregéř je název mincovní lavice pro jejich výrobu a později byl takto označován dělník razící mince. ()

honz

Určitě jeden z nejlepších soutěžních pořadů České televize. Zábavná forma a vysoká odborná úroveň vědomostní soutěže o naší minulosti. Výborný je též kultivovaný "průvodce" Marek Eben. ()

Compadre

Kdysi to sledovala celá naše rodina a všem se to hrozně líbilo...tuhle jsem to v televizi viděl znovu a už jsem tolik odvázaný nebyl. Nejlepší je jak Eben vždycky prohlásí:" Dobrý den, my jsme z budoucnosti.." a historická osobnost jen znuděně přikyvuje a tváří se jakoby to byla tenhle týden už desátá delegace z budoucích časů..no, tak akorát. ()

Ravi

Kvalitní soutěžní pořad, který nemá obdobu, s moderátorem Markem Ebenem a zajímavou tématikou. Co víc, dozvíte se něco o Českých zemích, uvidíte zámky a hrady zvenku i zevnitř a k tomu ještě herecký a hudební doprovod. 85% = 4/5 ()

Elleannie

To už je opravdu dáávno, co jsem se na tenhle pořad dívala. Bohužel nikdy jsem nepřišla na "chuť " Marku Ebenovi, což mi trošku kazilo dojem z této soutěže, naštěstí díky zájmu, originalitě a trošce napětí jsem to zvládla a občas jsem se dívala. ()

venca163

Mně se (taky) nabízí srovnání s Az-kvízem, hlavně proto, že mi příjde, že do obou soutěží chodí podobní exoti. Tady ale jsou otázky takovýho kalibru, že mě to vůbec nebaví, protože nevim skoro nic. Navíc je to celý hrozně utahaný. Sice už si to přesně nepamatuju, ale jak znám čétéčko, tak výhrou byla tak maximálně nějaká medaile s rytinou Marka Ebena. EDIT2022 Haha, no můj pohled se hodně změnil za těch 10 let. Tenhle pořad zbožňuju, většinou si ho pouštim u žehlení a z otázek už vim odpověď naopak skoro na všechno. Dají se tomu pořád vyčíst nějaký detaily (jako když se třeba Marek ptá "Koho tu máme na obraze?" a kamera to vůbec nezabere), ale kdo by se v tom rejpal. Jsem fanouškem historie i humoru Marka Ebena, kterej se z dnešního pohledu pohybuje komplet na celý škále jemný až kontroverzní. Už třeba jen ty jeho sexuální narážky, no prostě paráda! (80%) ()

Zemi11 odpad!

A pane Jaroslave, jestli pak víte jak se jmenovala přítelkyně Jana Ludovíta z Lobkovic, se kterou se za zády manželky Elišky Kolárové ze Lhoty scházel? Áá naše krásná asistentka už vám nese žeton, gratuluji. Vskutku napínavá soutěž. ()